Košice – MAC Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miskolc – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Pátek 11.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný páteční podvečer při sledování online přenosu ze slovenské Tipsport ligy. V rámci 41. kola budeme sledovat zápas mezi HKM Zvolen a HK Dukla Trenčín. Utkání začíná v 18:00. Přeji Vám příjemnou zábavu!

HK Dukla Trenčín je zatím lehce za očekáváním. Loňský vicemistr nevstoupil do sezony moc dobře a nyní se nachází na sedmém místě. Ve 42 zápasech posbírali svěřenci Petera Oremuse 67 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Dukly zůstává Branko Radivojevič. Trenčín chce napravit prohru z minulého utkání, neboť na ledě Nitry padl v poměru 1:3.
    HKM Zvolen. Zvolenský tým je nyní třetí a na první Bánskou Bystricu ztrácí pouze 4 body. Zvolen má na svém kontě už 82 bodů a navíc vyhrál čtyři duely v řadě. V dnešním zápase by tak měl být favorit. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Michal Chovan, který posbíral rovných 50 kanadských bodů.

HKM Zvolen: Tomek (Babik) – Pöyhönen, Fraser, Pufahl, Růžička, Vandane, Zeleňák, Roman – Handlovský, Kytnár (A), Chovan (C) – Mitchell, Špirko (A), Šišovský – Chlepčok, Petráš, Obdržálek – Halama, Holovič, Andrisík

HK Dukla Trenčín: Šimko (Kostelný) – Rýgl, Krejčí, Gula, Frűhauf, Bokroš, Bohunický, Cebák – Radivojevič (C), Sojčík, Obukhov – Bartovič (A), Ölvecký, Hecl – Varga, Dlouhý (A), Sádecký – Hudec, Švec, Mikula – Pardavý

Rozhodčí: Műllner, Novák – Durmis, Orolín.

Ještě před začátkem utkání si tradičně poslechneme slovenskou hymnu.

Zvolen nastupuje v bílých dresech, hostující Dukla v dresech červených.

00:01

00:28
    První útočnou akci podnikli domácí. Na opačné straně se pak dostal k zakončení hráč Dukly, který však s pomocí teče trefil ochrannou síť.

01:02
    Peter Ölvecký si najel na přihrávku z pravé strany a jakmile vjel do pásma, tak zkusil střílet. Touš se mu však svezl z čepele.

01:46
    Nahození Cebáka skončilo opět na ochranné síti. Vhazovat se bude ve střední třetině.

02:21
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Trenčín jde velmi rychle do vedení. DANIEL KREJČÍ dostal puk na modrou čáru, od které vypálil přesně. Před bránou se navíc mihl Hudec a je tak možné, že nahození ještě tečoval. 0:1. Bez asistence.

03:35
    Dukla je na začátku dnešního utkání aktivnějším celkem.

05:09
    Andrisík dokázal o puk zabojovat a přihrál ho před bránu Halamovi. Tomu však kotouč hůl přeskočil.

06:00
    Nyní se hraje poměrně dlouho bez přerušení.

06:51
    Kytnár vystřelil z mezikruží, ale trefil pouze beton brankáře Šimka.

07:17
    Domácí beci ohromně chybovali v rozehrávce, ale Tomáš Tomek byl proti rychlému brejku připraven a zasáhl včas.

08:25
    Šimko vyrazil tvrdé nahození z poloviny kluziště do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

09:07
    Zatím nevidíme moc aktivní hokej. Oba týmy se snaží hrát poctivě do obrany a moc šancí jsme neviděli.

09:55
    Handlovský hledal před bránou Kytnára, ale ten pouze protečoval puk za sebe. Akce pokračovala a od modré čáry střílel Růžička. Šimko si připsal další úspěšný zásah.

10:52
    Gula sice nahodil touš do útočného pásma, ale nikdo z hráčů Trenčína puk nedobruslil.

11:40
    Aktivní střídání Zvolenu. Špirko dokázal udělat v útočném pásmu rozruch a několikrát zajímavě přihrával před bránu.

11:50
    Obrovská šance Zvolenu! Hned tři hráči domácích se zjevili před Šimkem a vyměnili si puk. Špirko vzal zakončení na sebe a střílel bekhendem. Trefil však pouze tyč.

13:03
    Hecl si stáhl puk a zkusil rychle vypálit. Tomek dokázal spodní část brány uhájit.

14:10
    Pöyhönen čeká za bránou a hledá možnosti rozehrávky.

14:30
    Kotouč se v mezikruží odrazil k Mitchellovi, který napřáhl až k nebi. Jeho dělovka bránu minula.

14:34
    Trenčín dává druhý gól. Na jedné straně šance nebyla využita a puk se přenesl do opačného pásma. PETER SOJČÍK dokázal odražený puk dopravit do brány a zvýšil vedení svého celku. Asistence: Lukáš Bohunický a Dmitrij Obuchov.

16:18
    Obdržálek ujel celé obraně Trenčína a mířil si to sám na Šimka. Také tentokrát dokázal brankář Dukly skvěle zasáhnout.

18:18
    Bartovič vypálil zápěstím těsně vedle brány.

18:39
    Halama dostal prostor a v pádu trefil tyč hostující brány. Navíc byl faulován a sudí budou poprvé vylučovat.

18:40
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Peter Sojčík – 2 min., podrážení).

19:23
    Domácí dobře kombinují a tlačí svého soupeře. Dukla stačí dobruslit soupeře.

20:00

Skončila nám první třetina. Na šance je to spíše ve prospěch Zvolena, ale domácí vůbec nejsou efektivní. Šimko předvádí skvělý výkon a jeho spoluhráči navíc dokázali vsítit už dvě branky. Trenčín vede po první periodě 2:0. Druhá třetina bude pokračovat přibližně v 18:52.

20:01

20:39
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Okamžitě po začátku druhé třetiny je sníženo! Zvolen nakonec přesilovku využívá. SAMUEL PETRÁŠ byl důrazný a napotřetí dokázal puk dorazit za Šimka! Asistence: Marko Pöyhönen a Lukáš Handlovský.

21:59
    Zvolen opravdu zachytil začátek druhé třetiny a je mnohem aktivnější než soupeř.

22:44
    Zvolen pokračoval v tlaku a Fraser vypálil do tyče. Teď měli hosté štěstí.

23:52
    Hosté jsou pod obrovským tlakem. Jelikož mají střídačku dál od svého pásma, tak nemůžou vystřídat. Zvolen drží soupeře v pásmu.

24:29
    Hra je přerušena a Peter Oremus si vzal oddechový čas. Snaží se tak otupit nástup domácích do druhé periody.

25:56
    Je vyrovnáno, a to naprosto zaslouženě. Michal Chovan si připisuje 38. asistenci v této sezoně. Krásně vybruslil středním pásmem, kličkou se zbavil soupeře a nabídl touš MARKU PÖYHÖNENOVI, který dokázal vystřelit přesně. Asistence: Michal Chovan.

26:27
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se po dlouhé době přesune před Tomka.

27:20
    Také Dukla se usadila v útočném pásmu. Nebezpečný byl Pardavý, který zkoušel střelou z velkého úhlu překvapit Tomka.

28:23
    Chovan opět předvedl své rychlé nohy. Pak nabízel kotouč před bránu, ale Dlouhý se skvěle vrátil a pomohl bekům.

29:03
    Hosty v útočném přechodu zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:43
    Špirko z otočky našel Mitchella, a ten měl na hokejce velkou šanci. Šimko se ale přesunul k tyči včas a lapačkou zasáhl.

30:16
    Petráš dokázal svou střelu skrýt. Brankář Trenčína si jí však našel a zasáhl.

30:34
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Sádecký dostal kotouč před prázdnou bránu moc prudce a zakončit nedokázal. Dukla ve druhé třetiny dle oficiálních údajů ještě nevystřelila.

31:20
    Od modré čáry střílel Branko Radivojevič. Branku ale minul a hraje se dál.

32:08
    Gulovo nahození od modré čáry přesné nebylo. Domácí dokázali vyhodit puk z pásma ven.

32:44
    Bartovičova přihrávka do ofsajdu byla zastavena. Po krátké komerční pauze budeme pokračovat.

33:32
    Teď se chvíli na hrací ploše nic moc nedělo. Hrálo se převážně ve středním pásmu a nikomu se nedařila rozehrávka.

34:33
    Špirko se snažil prosadit kličkou, ale na Cebáka si nepřišel. Vytáhlý zadák předvedl tvrdý hit.

35:12
    Bartovič objel bránu a vystřelil bekhendem. Tomek neměl problém zasáhnout.

36:09
    Krejčí udělal prostor pro Gulu, který ovšem se střelou počkal. Uvolnil na pravé straně Obuchova, který nestačil přihrát přesně na Radivojeviče.

37:19
    Na konci druhé třetiny přebral iniciativu Trenčín. V posledních pěti minutách je aktivnějším týmem.

37:50
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Mark Fraser – 2 min., hákování).

38:37
    Sojčík ztratil puk ve středním pásmu a celek HKM se stačil prozatím ubránit.

38:57
    Krejčího ránu od modré čáry srazil Rastislav Špirko do rohu pásma.

39:18
    Hecl si vybruslil do palebné pozice a z levé strany vypálil. Trefil ale střed brány a Tomek zasáhl.

39:50

40:00

Druhá třetina je u konce! Zvolen měl fantastický vstup do třetiny a zaslouženě vyrovnal. Následně hosté hru vyrovnali, a tak je skóre před třetí třetinou po zásluze srovnané. Třetí dějství začne přibližně v 19:45.

40:01

40:34
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Marko Pöyhönen – 2 min., podrážení).

40:45
    Krejčí vypálil od modré čáry, ale rána byla sražena do ochranné sítě.

41:28
    Kytnár se rozjel po levém křídle a v oslabení vypálil těsně vedle levé tyče Šimka.

42:01
    Frühauf si dokázal položit Chovana a následně vypálil. Tomek ránu viděl a zasáhnout dokázal.

42:20
    Obdržálek se řítil směrem na bránu hostů, ale neměl dostatek rychlosti, aby se natlačil před Šimka.

42:34

43:04
    Šimkova brána vypadla ze svého postavení podruhé v řadě. Hra je teda nuceně přerušena.

43:45
    Zvolen otáčí vývoj utkání a poprvé dnes vede. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ ujel po pravém křídle Dlouhému a napodruhé dokázal Šimka překonat. Jeho rána se ještě odrazila od horní tyče a zapadla do sítě. 3:2. Asistence: Marko Pöyhönen a Vojtech Zeleňák.

44:27
    Šišovský byl sice rychlý, ale ocitl se v ofsajdu. Hra je přerušena a nyní následuje komerční pauza.

45:02
    Nyní se bojuje o puk u mantinelu. Trenčín se drží v útočném pásmu.

45:57
    Hra u mantinelu je k vidění také na druhé straně. V posledních minutách sledujeme bojovný zápas.

46:41
    Chovan dal zřejmě branku. Kotouč však vyletěl rychle a po přerušení bude sudí telefonovat.

46:41
    Nakonec se o gól nejednalo! Vhazovat se bude v obranném pásmu Dukly.

47:22
    Hudec vypálil rychle příklepem, ale Tomek dokázal levým betonem touš odkopnout.

48:05
    Bokroš byl rozjetý a dostal puk přímo do jízdy. Obránce Dukly napřáhl tvrdě. Bránu nakonec minul.

48:59
    Tutovka Zvolenu! Obdržálek se snad už potřetí dnes dostal do samostatného úniku, ale ani tentokrát proti Šimkovi neuspěl. Pálil na lapačku, ale brankář Trenčína si tento zákrok vychutnal.

49:36
    Chovanova pobídka před bránu nebyla přesná.

49:47
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Lukáš Bohunický – 2 min., sekání).

50:23
    Finský zadák Pöyhönen nedokázal udržet puk v útočné třetině. Musel se vracet a měl štěstí, že mu hosté puk nevzali z hole.

51:07
    Šimko byl pozorný proti střele Obdržálka. Následně se Dukla osvobodila.

51:47

52:04
    Chovan nahodil od modré čáry obloučkem puk na Šimka. Šimko si nevšiml, že mu puk propadl. Měl štěstí, že Zvolen tuto šanci nevyužil.

53:19
    Domácí kontrolují touš na svých hokejkách.

53:35
    Jeden z domácích hráčů zasáhl puk vysokou holí. Hra je přerušena.

54:22
    Hostům už moc času nezbývá. Je to už dlouho, kdy nějak ohrozili Tomkovu svatyni.

55:07
    Špirko hledal před bránou lépe postaveného Šišovského. Ten však upadl a nezakončil ideálně.

55:54
    Obránci Zvolenu nyní skvěle brání. Vandane skvěle tělem odstavil Radivojeviče.

56:27
    Chovan bojuje u mantinelu. Tohle domácím vyhovuje, drží totiž puk v útočném pásmu.

57:24
    Hecl se parádně zbavil protihráče a stahovačkou se chystal na střelu. Nakonec se rozhodl před bránu přihrát, ale žádného spoluhráče nenašel.

58:04
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Šimko stále stojí ve své bráně.

58:34
    Šimko už je na střídačce a trenér Oremus posílá šestého hráče do pole.

58:54
    Hosté předvedli pěknou kombinaci a Bartovič uvolnil na modré čáře Gulu. Slovenský zadák tvrdě střílel, ale Tomek vyrazil.

59:32
    Frühauf střílel překvapivě! Sojčík těsně před Tomkem touš tečoval, a ten zapadl do ochranné sítě.

Utkání je u konce! Zvolen dokázal zápas otočit a zvítězil 3:2. Rozhodující gól vstřelil Lukáš Handlovský. Hned tři kanadské body si připsal obránce Marko Pöyhönen.

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás někdy příště. Na počtenou! (20:26:59)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 21. Petráš (Pöyhönen, Handlovský), 26. Pöyhönen (Chovan), 44. Handlovský (Pöyhönen, Zeleňák) – 3. Krejčí, 15. Sojčík (Bohunický, Obuchov)

HK DUKLA Trenčín: Šimko (Kostelný) – Rýgl, Krejčí, Gula, Frűhauf, Bokroš, Bohunický, Cebák – Radivojevič (C), Sojčík, Obuchov – Bartovič (A), Ölvecký, Hecl – Varga, Dlouhý (A), Sádecký – Hudec, Švec, Mikula – Pardavý

Rozhodčí: Műllner, Novák – Durmis, Orolín

Diváci: 1 528