Palestina – Austrálie 0:3 (kon.) | Filipíny – Čína 0:3 (kon.) | Kyrgyzstán – Jižní Korea 0:1 (kon.)
Palestina
0:3 (0:2)
Austrálie
Pátek 11.01.2019, 12:00 • Maktoum Bin Rashid Al Maktoum Stadium, Dubai • Mistrovství Asie • Skupina B

Přeju hezký zbytek dne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (13:57:00)

Máme za sebou utkání Asijského poháru v rámci skupiny B, ve kterém si Austrálie s přehledem poradila s Palestinou 3:0 a výrazně se tak vrací do boje o postup. Utkání se zlomilo v první půli, kdy Australané udeřili v rozmezí dvou minut dvakrát, nejprve se prosadil hlavou Maclaren, na něhož navázal přesným zásahem Mabil. V závěru přidal třetí branku střídající Giannou. Austrálie se díky vítězství posunula na druhé místo a o postup si to rozdá v přímém souboji se Sýrií, Palestině nemusí k postupu stačit ani výhra nad zatím suverénním Jordánskem.

90+2
    90. GIANNOU - 0:3

90
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Austrálie v závěru zápasu přidává ještě jednu branku! Prosadil se střídající hráč APOSTOLOS GIANNOU, jenž využil skvělého centru Ikonomidise a hlavou překonal bezmocného Hamidiho. Asistence: Christopher Ikonomidis.

89
    Darwish se na polovině hřiště dopustil nedovolného zákroku, frustrace na hráčích Palestiny je zřejmá.

88
    Centr Sayema do vápna byl nepovedený, s přehledem si pro něj vysokočil Ryan, jenž se pro zbytek zápasu vybavil kšiltovkou proti slunci.

87
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Mabil, přichází Kruse.

87
    Mabil si při pokusu zřejmě ublížil. Vypadá to, že utkání pro střelce druhé branky skončilo.

86
    Z velmi těžké pozice zakončoval Mabil. Bránu trefil, Hamadi však s tímto pokusem neměl příliš starostí.

85
    Mabilův pas do vápna směřoval na nové řpíchozího Giannoua, ten se ovšem přes Al Bahdariho k hlavičce nedostal.

84
    Seyam až příliš dlouho váhal, co s míčem udělá, nakonec ho o něj připravil Miloš Degenek.

83
    Žlutou kartu dostává Sainsbury (Austrálie).

82
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Maclaren, přichází Giannou.

81
    Z velké dálky napříhl ke střele Shaaban. Pokus se mu vůbec nepovedl, zamířil vysoko nad bránu.

80
    Do konce zápasu zbývá deset minut plus samozřejmě nějaké to nastavení. To ale nic nemění na tom, že si Austrálie neohroženě jde za vítězstvím.

79
    Grantův dlouhý aut do vápna si našel kapitán Palestiny Al Bahdari, jenž hlavičkou odvrátil míč do bezpečí.

78
    Hamadi nenechal nic náhodě a pro centr z pravé strany si bez problémů vyskočil.

77
    Střídání v týmu Palestina: ze hřiště odchází Wadi, přichází Salem.

Milan Huppert

Branky: 18. Maclaren (Rogič), 20. Mabil (Ikonomidis), 90. Giannou (Ikonomidis)

Karty:   35. Cantillana (PLS) – 56. Rogič (AUS), 83. Sainsbury (AUS)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 1:1. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:12.
    Palestina: Hamadi – Norambuena, Al Bahdari, Al Battat, Gaber – Cantillana (57. Dabbagh), Darwish, Shaaban, Seyam – Albadawi (71. Bassim) – Wadi (77. Salem)
    Náhradníci: Ali, Kaddoura – Bassim, Dabbagh, Ihbeisheh, Kabir, Maraaba, Pinto, Salah, Salem, Tamburrini Bravo

Austrálie: Ryan – Grant, Degenek, Sainsbury, Behich – Milligan, Irvine – Mabil, Rogič (75. Luongo), Ikonomidis – Maclaren (82. Giannou)
    Náhradníci: Vukovič, Langerak – Amini, Gersbach, Giannou, Jeggo, Jurman, Kruse, Leckie, Luongo, Nabbout, Risdon

Rozhodčí: Kovalenko – Rasulov, Saidov (Uzb.)