Carolina – Buffalo 4:3 (kon.) | Winnipeg – Detroit 4:2 (kon.) | Calgary – Florida 4:3 (kon.)
Anaheim – Pittsburgh 4:7 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 1:2 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Florida Panthers
Sobota 12.01.2019, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny milovníky hokeje! V noci z pátku na sobotu se v NHL odehraje také utkání mezi Calgary Flames a Floridou Panthers. Zatímco Panteři se nacházejí mimo pozice zajišťující postup do play-off, tak Flames jsou asi největším překvapením sezóny. Vždyť dokonce vedou tabulku Západní konference.

Florida Panthers:
    Hokejisté Floridy se nacházejí na jedenáctém místě tabulky Východní konference. 42 získaných bodů je o 10 méně, než by aktuálně potřebovali k postupu do play-off. Z posledních čtyř zápasů navíc Panteři vydolovali jen dva bodíky za remízy po řádné hrací době. Naposledy padli 3:4 po nájezdech v Edmontonu. Osa mužstva přitom není špatná. Aaron Ekblad, Jonathan Huberdeau či Aleksander Barkov jsou už respektovanými borci v NHL, ovšem jako celku Floridě stále něco schází.

Calgary Flames:
    Plameny jsou asi nejpříjemnějším překvapením letošní sezóny. Tým, který se měl pohybovat při nejlepším na hranici postupu do play-off, totiž vede tabulku Západní konference. Flames vytěžili ze 45 zápasů už 60 bodů. Z posledních šesti duelů si hráči Calgary připsali hned pět výher. Kanadský celek se prezentuje ofenzivním hokejem a v jeho zápasech tak padá spoustu gólů. Za otevřenou obranou si vydatně zachytá i český brankář David Rittich. Ten je ze všech stran chválen a z pozice jedničky vytlačil zkušeného Mikea Smithe.

Johnny Gaudreau – 66b (26+40)
    Sean Monahan – 54b (23+31)
    Elias Lindholm a Matthew Tkachuk – 51b (20+31)

Brankáři:
    David Rittich – 26 zápasů, průměr 2,42, úspěšnost 92,1 %
    Mike Smith – 23 zápasů, průměr 3,09, úspěšnost 88,6 %

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Jankowski, S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Mangiapane.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad (A), Yandle (A), Pysyk, Matheson, Weegar, Kiselevič – Malgin, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, McCann, Dadonov – Brouwer, Borgström, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hawryluk.

Rozhodčí: McCauley, Rehman – Barton, Driscoll.

Dozněly hymny USA a Kanady. Teď už se vše chystá na úvodní vhazování.

00:01

00:31
    Domácí začali aktivně a hned při prvním střídání zmáčkli svého soupeře. O to se postarala formace Neal – Jankowski – Bennett.

01:12
    Po střele Dadonova si poprvé sáhl na puk Rittich, který přerušil hru.

01:23
    Ke střele od modré čáry se dostal Bogdan Kiselevič. Rittich kotouč vyrazil a o zbytek se postarala jeho obrana.

02:43
    Zakázané uvolnění Calgary. Reklamní přestávka.

03:22
    Flames se sice povedlo úvodní střídání, ale od té doby se před Luonga skoro nepodívali. Puk drží spíše hosté.

04:19
    Do útočného pásma se dostala hostující trojice Dadonov – Barkov – Huberdeau, ale ke střele na Ritticha to nevedlo. Následně vyvážel kotouč na druhou stranu Johnny Gaudreau, ovšem jeho přihrávka na Lindholma nebyla přesná.

05:38
    Střely na branku – 1:2.

06:18
    Florida právě vstřelila branku!
    Oboustranně rozpačitý úvod zápasu ukončuje gólem MIKE HOFFMAN! Domácí obránce Noah Hanifin namazal za brankou kotouč právě Hoffmanovi, který si s ním nerušeně vyjel před Ritticha a střelou na vyrážečku otevřel skóre utkání. Bez asistence.
    06:18 Mike HOFFMAN - 0:1

07:14
    Puk skončil v hledišti arény. Následuje reklamní přestávka.

07:53
    Za vlastní brankou nyní chyboval také hostující Aaron Ekblad. Domácí toho ale nedokázali využít.

08:36
    Od mantinelu nahrávaný puk propadl až před branku, kde číhal Mikael Backlund. Tomu kotouč na poslední chvíli vypíchl obránce Floridy.

09:45
    Michael Frolík neměl v útoku žádnou podporu. Svou aktivitou alespoň donutil hosty zahrát na zakázané uvolnění.

09:58
    Elias Lindholm nahodil od modré čáry puk na hostující branku. Luongo ho přidržel v lapačce.

10:51
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Je tu čas na další reklamní přestávku.

11:03
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

11:16
    Na modré měl napraženo Keith Yandle. Jeho rána byla zablokována.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:27
    Domácí zatím nehrají dobře. Po jejich chybě v obranné třetině našel Barkov u tyčky Jonathana Huberdeaua a zasahovat musel Rittich, který do zakončení hostujícího forvarda vložil pravý beton!

12:30
    Hosté zatím výborně brání Johnnyho Gaudreaua. Toho nyní odzbrojil obránce Ekblad.

13:09
    Zatím největší šanci Calgary měl Sam Bennett, který si krásně obhodil bránícího hráče, ale zblízka zamířil vedle bližší tyčky hostující svatyně!

14:13
    Nahození Hanifina před brankou tečoval Elias Lindholm. Puk ale minul hostující svatyni.

14:45
    Do rychlého protiútoku vyrazila hostující dvojice Jonathan Huberdeau – Aleksander Barkov. Druhý jmenovaný ale nedostal přesnou přihrávku.

14:58
    Domácí v krátkém sledu vyhodili dvakrát na zakázané uvolnění. Plameny stále mají na kontě jen dvě střely na branku. To je hodně málo.

15:18
    Před rozjetým Barkovem lapil puk David Rittich, jenž si pro něj vyjel několik metrů od své branky. Zdá se ale, že se bude vylučovat...

15:18
    Vyloučen je právě David Rittich! Ten měl podle rozhodčích rozehrát a jeho počínání je na základě pravidel, která platí od této sezóny, posouzeno jako zdržování hry.

15:27
    Domácí se na úvod oslabení osvobozují vyhozením.

15:46
    Z levé strany vystřelil Jonathan Huberdeau. Rittich byl připraven.

16:10
    Domácím se podařilo vyhodit.

16:29
    Po rychlé kombinaci zůstal před brankou úplně volný Mike Hoffman. Rittich se proti jeho zakončení bleskově přesunul a zachránil domácí od druhého gólu!

17:19
    Domácí jsou už v plném počtu.

18:10
    James Neal se pokusil o střelu z první. Puk ale v těžké pozici netrefil dobře.

18:42
    Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Mike Hoffman. Branku ale netrefil.

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

19:30
    Travis Hamonic sekl do ruky Huberdeaua a je poslán na trestnou lavici. Panteři si tak zahrají druhou přesilovku.

19:52
    Domácí vyhazují a v první třetině se už asi nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hokejisté Floridy vedou po první třetině na ledě Calgary 1:0 a vedení je to určitě zasloužené. Domácí totiž byli většinu času v útoku neškodní a zatím jim schází šťáva. To Panteři se v 7. minutě prosadili i gólově, když chybu obránce Hanifina potrestal Mike Hoffman. Stejný hráč pak mohl v přesilové hře i navýšit stav, ale Calgary při jeho šanci podržel brankář Rittich.

20:01
    Hosté budou pokračovat v přesilové hře, ze které jim zbývá ještě 90 sekund.

20:20
    Panteři početní výhodu využívají a odskakují soupeři na rozdíl dvou branek! Keith Yandle našel krásným pasem přes střední pásmo rozjetého JONATHANA HUBERDEAUA, který jel sám na Ritticha a přesnou střelou mu nedal šanci zakročit. Asistence: Keith Yandle a Roberto Luongo.
    20:20 Jonathan HUBERDEAU - 0:2

21:39
    Hosté pokračují ve výborně rozehraném zápase. Flames zatím nepřipomínají tým, který vede tabulku Západní konference.

22:18
    Austin Czarnik to vzal na sebe. S pukem si vykroužil až na pravý kruh, ovšem branku, kterou hájí Roberto Luongo, netrefil.

23:02
    Střelu Jamese Neala v pohodě pokryl Luongo. Ten svým zákrokem přerušil hru.

23:26
    Troy Brouwer byl v útočném pásmu dříve než puk. Hostům je tak odpískán ofsajd.

23:32
    Ofsajd byl následně pískán i domácím.

23:45
    Huberdeau protečoval rozehrávku od obránců až k Aleksanderovi Barkovovi. Ten se už dostával za záda domácí defenzivy, která mu na poslední chvíli puk vypíchla.

24:25
    Aleksander Barkov opět za obranou soupeře. Tentokrát proti němu vyjel Rittich, jenž kotouč těsně před ním odpálil do bezpečí!

25:19
    Konečně šance domácích! Brodieho střelu od modré čáry vyrazil Luongo před sebe. Dorážející Matthew Tkachuk nedostal puk přes jeho pravý beton a následně se neprosadil ani Michael Frolík. Kotouč je pod Luongem!

26:08
    Od pravého mantinelu pálil Rasmus Andersson. Luongo měl dobrý výhled a puk vyrazil. Jeho spoluhráči následně zahráli na icing.

26:30
    Domácí aktivita konečně stoupá. Gaudreau míchal s pukem za brankou a poté se snažil najít Eliase Lindholma. Ten před brankovištěm nezasáhl kotouč.

27:35
    Domácí propadli ve středním pásmu a Panteři tak mohli jít ve dvou na jednoho. Dadonov ale neměl dostatek sil a hráči Calgary situaci dobruslili.

27:56
    Střelu TJ Brodieho ukryl ve výstroji Luongo. Následuje reklamní přestávka.

28:41
    Defenziva Flames dnes není zrovna nejpevnější! Mike Hoffman a Denis Malgin se v útočném pásmu ocitli proti jedinému obránci. Hoffman puk protečoval na Malgina, který byl mezi kruhy osamocen, ovšem Rittich byl na místě!

29:42
    Rittich teď stačil zakročit také proti Jonathanovi Huberdeauovi, který se uvolnil na osu hřiště.

30:14
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí se vracejí zpět do utkání! Mikael Backlund nahodil od pravého mantinelu puk před branku, kde číhal MICHAEL FROLÍK a na jeho pohotovou teč nestačil Luongo adekvátně zareagovat – 1:2. Asistence: Mikael Backlund a Oliver Kylington.
    30:14 Michael FROLÍK - 1:2

31:59
    Mohlo být srovnáno! Z mezikruží pálil Travis Hamonic, jenž trefil vyrážečku Luonga. Neujala se pak ani dorážka dalšího domácího hráče!

32:45
    Derek Ryan nabil Hamonicovi do další dobré pozice. Jeho volej ale Luongo vyráží!

34:17
    Domácí zvýšili energii, kterou do utkání vkládají. Nahozený puk raději podržel Luongo a tak tu máme reklamní přestávku.

34:41
    Mikael Backlund se z pravé strany natlačil až před Luonga. V tísni už ale nedokázal dobře zakončit.

35:10
    Je vyrovnáno! Také na tomto gólu měl výrazný podíl Michael Frolík, jenž svou přihrávkou našel MARKA GIORDANA a ten krásnou střelou zápěstím do pravého horního růžku pokořil Luonga. Asistence: Michael Frolík a Travis Hamonic.
    35:10 Mark GIORDANO - 2:2

35:10
    Hosté ještě zkoušeli coach's challenge. Reklamovali, že Matthew Tkachuk nedovoleně bránil brankáře Luonga. Gól ale platí!

35:50
    Domácí tedy dokázali vymazat dvougólové manko a nyní jsou na koni oni.

35:57
    Střelu Denise Malgina pokryl Rittich. Následuje reklamní přestávka.

36:31
    Michael Frolík je dnes u všeho! Po jeho přihrávce zpoza branky mohl strhnout vedení na stranu Flames Matthew Tkachuk, ale do zakončení mu v poslední chvíli vložil hůl Barkov.

37:32
    Od modré čáry střílel Noah Hanifin, ovšem puk neprošel až na Luonga.

37:52
    Tvrdou střelu Mikea Hoffmana schytal do chráničů holení obránce Brodie. Rittich tak nemusel zasahovat.

39:00
    Je tu už poslední minuta druhé části zápasu.

39:39
    Domácí hráči si v útočném pásmu vyměnili několik krátkých přihrávek. Tuto kombinaci zakončoval z mezikruží Mark Jankowski, který trefil jen bránícího hráče.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Do druhé třetiny vstoupili Panteři výborně, když hned po 20 sekundách zvýšil ze samostatného úniku na 2:0 Jonathan Huberdeau. Plameny však poté postupně zažehly motory a začaly se nadechovat k náporu. Hrdinou druhé části se nakonec stal Michael Frolík, jenž nejprve v polovině duelu tečoval nabídku Backlunda a vstřelil tak kontaktní gól a ve 36. minutě nabil na vyrovnání Markovi Giordanovi. Do šaten se tak odchází za stavu 2:2.

40:34
    Po přihrávce Barkova střílel z pravé strany útočného pásma Aaron Ekblad. Po Rittichově zákroku puk vypadl ze hřiště a tak je hra poprvé ve třetí třetině přerušena.

40:53
    Michael Frolík chtěl překvapit Luonga nečekanou střelou od mantinelu, ale netrefil branku.

41:11
    Zakázané uvolnění Floridy.

41:39
    Hanifin na modré čáře nezkrotil puk a Flames tak přišli o útočné pásmo.

42:05
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Aaron Ekblad. Obránce Cats zamířil nad břevno.

42:38
    Od modré čáry střílel Rasmus Andersson. Luongo jeho pokus vyrazil.

43:10
    Do Frolíkovi přihrávky se z první opřel Travis Hamonic. Luongo kotouč vykopl pravým betonem. Aktivita je na straně domácího týmu.

44:17
    Domácím teď nevyšlo založení útoku. Je z toho zakázané uvolnění.

44:52
    Puk se po souboji u mantinelu odrazil před hostující branku a Luongo ho raději přidržel, čímž přerušil hru.

45:31
    V předbrankovém prostoru se dostal k zakončení Sean Monahan, který zamířil jen do rozkleku Roberta Luonga!

46:14
    Domácím byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.

47:34
    Sam Bennett objel branku a neúspěšně hledal před brankovištěm spoluhráče. Poté ještě pálil Mark Giordano, jenž hostující klec minul.

48:29
    Domácí definitivně otáčejí skóre zápasu a vedou 3:2! Jonathan Huberdeau ztratil ve vlastním obranném pásmu kotouč, který odevzdal napadajícímu Michaelovi Frolíkovi. Ten ho okamžitě poslal před branku, kde byl zcela volný MATTHEW TKACHUK, jenž zamířil mezi betony brankáře Luonga. Asistence: Michael Frolík.
    48:29 Matthew TKACHUK - 3:2

48:55
    Střela Marka Pysyka skončila na vyrážečce Davida Ritticha.

49:20
    Rittich tentokrát přikryl nahozený puk a přerušil hru.

50:00
    Zakázané uvolnění hostí. Florida odehrála výbornou první polovinu zápasu, ale teď už tahají za delší konec provazu Plameny.

51:18
    Domácí soupeře zatím k ničemu nepouštějí. Florida má problémy s přechodem středního pásma.

51:41
    Naopak šance domácích! Pěkná kombinace Flames vyústila v přihrávku Monahana na TJ. Brodieho, který zblízka nedokázal procpat puk za Luonga. Již ležícího gólmana Cats pak nepřekonali ani Brodieho spoluhráči. Reklamní přestávka.

52:00
    Od modré čáry střílel Hamonic, Luongovu svatyni netrefil.

52:46
    David Rittich přikryl od zadního mantinelu odražený puk a rychle s ním zacouval do brankoviště. Poučil se ze situace, za kterou dostal v první třetině dvouminutový trest.

53:30
    Z ostrého úhlu to vyzkoušel Mike Hoffman. Rittich si pohlídal prostor u bližší tyčky.

54:23
    Střela Kylingtona na branku neprošla, ale k volnému puku se dostal na levém kruhu James Neal. Proti jeho pokusu už Luongo zasahovat musel.

54:35
    Máme tu poslední reklamní přestávku. Do konce třetí části schází 5 minut a 25 sekund.

54:42
    Hosté získali buly v útočném pásmu tím, že nahodili puk na Ritticha a donutili ho přerušit hru.

55:15
    Giordano podpořil akci Calgary a ještě hledal Frolíka. Tomu puk vypíchl bránící hráč.

56:10
    Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1, které se rozhodl Henrik Borgström zakončit sám střelou z levého kruhu. Rittich ji vyrazil a těsně před dojíždějícím hráčem pak kotouč odpálil hokejkou, čímž mu zabránil v dorážce!

57:02
    Hosté mají na vyrovnání poslední tři minuty.

57:39
    Střela Brodieho na branku neprošla. Zablokoval ji MacKenzie Weegar.

58:06
    Elias Lindholm střílel od levého mantinelu. Luongo zakročil vyrážečkou.

58:11
    Tohle je pro hosty obrovská komplikace! Jonathan Huberdeau totiž podrazil Johnnyho Gaudreaua a odchází na trestnou lavici.

58:26
    Hosté zaútočili i v oslabení a David Rittich zůstává v brankovišti ležet poté, co do jeho brankoviště spadl Michael Matheson. Na ledě je lékař!

58:26
    Rittich je ale v pořádku. Hosté to zkusí s prázdnou brankou!

58:33
    Domácí ale vyhráli buly. Puk se následně dostal k SEANOVI MONAHANOVI, který najížděl na prázdnou branku soupeře a to nemohlo skončit jinak, než gólem – 4:2. Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.
    58:33 Sean MONAHAN - 4:2

58:33
    Keith Yandle ještě protestoval u rozhodčích a za nesportovní chování je odeslán do šaten! To samé také Jonathan Huberdeau.

59:40
    20 sekund před koncem ještě přichází kontaktní gól Floridy! Frank Vatrano s pukem objel branku a jeho práci dokončil JEVGENIJ DADONOV, který touš u tyčky protlačil přes levý beton Ritticha za brankovou čáru. Asistence: Frank Vatrano a Aleksander Barkov.
    59:40 Jevgenij DADONOV - 4:3

Hokejisté Calgary vítězí nad Floridou 4:3 především díky výrazně zlepšenému výkonu ve druhé polovině utkání.

V první třetině byli domácí v útoku téměř neškodní a jejich hře scházela šťáva. To Panteři se v 7. minutě prosadili i gólově, když chybu obránce Hanifina potrestal Mike Hoffman. Stejný hráč pak mohl v přesilové hře i navýšit stav, ale Calgary při jeho šanci podržel brankář Rittich.

Ve třetí části pak opět zaúřadoval výtečný Frolík, jenž sebral puk Huberdeauovi a po jeho přihrávce strhl vedení na stranu Flames Matthew Tkachuk. Závěrečný tlak navíc hostům překazil vyloučením nešťastník Huberdeau. Panteři to přesto zkusili s prázdnou brankou, ale tenhle risk potrestal Sean Monahan. 20 sekund před koncem ještě dotlačil puk za brankovou čáru Jevgenij Dadonov, na vyrovnání však už hosté čas neměli.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:27 (4:10, 10:5, 10:12)

Michael Frolík (CGY) 1+2, 1 střela, čas na ledě 15:15
    David Rittich (CGY) 60 minut, 24 zákroků, 3 góly, 88,9% (05:55:28)
    Hokejisté Calgary čtyřmi góly v řadě otočili nepříznivě se vyvíjející utkání proti Floridě a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Celkově zvítězili v sedmi z posledních devíti zápasů.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Frolík (Backlund, Kylington), 36. Giordano (Frolík, Hamonic), 49. Tkachuk (Frolík), 59. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm) – 7. Hoffman, 21. Huberdeau (Yandle, Luongo), 60. Dadonov (Vatrano, Barkov)

Rozhodčí: McCauley, Rehman – Barton, Driscoll

Diváci: 18579