SHK Hodonín – Žďár n/S 3:2 (kon.) | Orlová – Tábor 2:4 (kon.) | Opava – David Servis 7:4 (kon.)
Nový Jičín – Pelhřimov 4:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – Písek 3:4 (kon.) | Šumperk – Mor. Budějovice 4:1 (kon.)
Kopřivnice – Havlíčkův Brod 4:3 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Sobota 12.01.2019, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 31. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek sobotního večera. (19:17:37)

Žihadla dokázali ve třetí třetině nejdříve snížit stav zápasu ve vlastním oslabení na 2:1 zásluhou Aleše Heinricha a zdramatizovali tím tak průběh celého zápasu, ovšem o šest minut později se v oslabení dokázali prosadit i Draci, kteří si tak vzali své dvoubrankové vedení zpět. Výhru domácích pak v padesáté deváté minutě pečetil Vladimir Antonov, který uzavřel skóre utkání na konečných 4:1.

59:50
    Draci drží kotouč na svých hokejkách a je jasné že v dnešním utkání se už nic zásadního nestane.
    58:33 ANTONOV - 4:1

58:33
    Draci právě vstřelili branku!
    Draci dokázali ustát tlak hostů aby pak dokázali udeřit z protiútoku. Daniel Hroch našel svou přihrávkou VLADIMIRA ANTONOVA, který svou střelou dokázal rozvlnit síť za zády Pavla Jekela. Asistence: Daniel Hroch.

57:41
    Opět skvělý Polívka v bráně, nyní se proti Rytnauerově střele roztáhl přes celé své brankoviště.

57:08
    Juráň si dokázal zpracovat těžkou přihrávku, následné zakončení pak poslal do betonů Patrika Polívky.

56:43
    Máme tu další zakázané uvolnění Šumperka v krátkém sledu.

56:36
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Polívky.

56:10
    Polívka se teď v bráně blýskl skvělým zákrokem proti střele jednoho z hostujících hráčů.

56:00
    54:35 ČUŘÍK - 3:1

54:35
    Šumperk se prosazuje ve vlastním oslabení a opět odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. JAKUB ČUŘÍK, dokázal svou střelu umístit přesně k levé tyči a nedal tak Jekelovi žádnou šanci. Bez asistence.

54:11
    Kabelka dostal nabito na modrou, jeho pokus vyráží Polívka vyrážečkou.

54:00
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Pokorný – 2 min., podrážení).

53:09
    Odražený kotouč skončil v ochranné síti, vhazovaní před Polívkou se tak bude opakovat.

53:05
    Střela Daniela Kabelky končí ve výstroji Patrika Polívky.

52:54
    Klimentova střela z velkého úhlu nenadělala Polívkovi žádné problémy.

52:17
    Odpískán ofsajd hostujícímu celku.

51:58
    Hrala nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče, ke kotouči se tak dostávají domácí.

50:54
    Vorobjev z velké blízkosti netrefuje Jekelovu bránu.

50:40
    Hačecký nabil kotouč na modrou Trnkovi, jeho tvrdá střela pak minula pravou tyč Polívkovy brány.

50:31
    Horkého střela z modré končí v lapačce Patrika Polívky.

49:14
    48:26 HEINRICH - 2:1

48:26
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení a snižují stav zápasu na 2:1. ALEŠ HEINRICH se dokázal s pukem protlačit až před bránu, aby pak následně nadvakrát dokázal překonat Patrika Polívku. Asistence: Radim Ferda.

47:31
    Po nepřesné kombinaci domácích vyhazují Žihadla kotouč až za Polívkovu bránu.

47:14
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Hrala – 2 min., sekání).

46:46
    Romančík v šanci jeden na jednoho nedokázal uspět proti hostujícímu obránci.

44:45
    Odpískán ofsajd Šumperka.

42:26
    Po buly se ke střele napřáhl Hačecký, jeho dělovka skončila těsně vedle levé tyče Polívkovy brány.

42:20
    Pospíchalova střela tahem z modré končí na betonech Patrika Polívky.

41:33
    Lupačovu střelu vyrazil Polívka svou vyrážečkou za bránu.

41:30
    Zakázané uvolnění Šumperka.

40:59
    Vachutka poslal křižnou přihrávku na Romančíka, ten ve velké příležitosti trefuje betony Pavla Jekela.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Ve druhé třetině jsme viděli opět jednu branku a znovu to bylo na domácí straně. V třicáté sedmé minutě navyšoval skóre zápasu na 2:0 Dimitryj Vorobjev, který dokázal využít malého zaváhání Pavla Jekela, jemuž vypadl kotouč z výstroje. Právě Pavel Jekel ale drží hosty svými nádhernými zákroky stále ve hře.
    Malá zajímavost, doposud rozhodčí během dvou třetin udělili celkem 22 trestných minut.

40:00

39:51
    Vachutka byl tvrdě sražen a zůstává ležet na ledě, rozhodčí pak ještě nechal hru chvíli pokračovat a až poté ji přerušil. Z tribun se nyní ozývá hlasitý pískot.

39:11
    Zakázané uvolnění Žihadel, vhazuje se po levici Jekela.

38:47
    Vachutka na ledě, hostům přesilovka vůbec nevyšla.

38:21
    Nepřesná přihrávka hostů, ke kotouči se dostává Čuřík, který ho drží na své holi.

37:51
    Hroch drží kotouč v útočném pásmu a šetří tak čas.

36:47
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min., hákování).
    36:41 VOROBJEV - 2:0

36:41
    Karel Plášek ujížděl sám na Pavla Jekela a už to vypadalo že hostující gólman udrží kotouč ve své výstroji, ten mu však ale vypadl a k dorážce se pak dostal DIMITRYJ VOROBJEV, který dokázal kotouč dostat za brankovou čáru. Asistence: Karel Plášek, Tomáš Drtil.

35:30

35:20
    Draci vyhazují kotouč a odjíždí rychle střídat.

34:31
    Čuřík jel v oslabení sám na hostující bránu, svým pokusem dostat kotouč pod betony Pavla Jekela mu ale nevyšel.

34:08
    Rytnauerova střela byla sražena do rohu kluziště.

33:42
    Draci vyhazují kotouč až za bránu Pavla Jekela.

33:28
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Antonov – 2 min., hákování).

33:10
    Antonov poslal kotouč do jízdy Marku Halodovy, proti tomu se skvělým zákrokem betony blýskl Pavel Jekel.

32:40
    Lupač pod tlakem vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Jekela.

31:48
    Do zakončení se dostal Hačecký, Polívka proti němu zasahoval betony.

31:40

31:27
    Vorobjev dostal nabito na modrou, jeho tvrdá střela končí v lapačce Pavla Jekela, který teď svými zákroky drží své mužstvo.

30:58
    Vorobjev střílel z velkého úhlu, Jekel vyráží kotouč betony.

30:41
    Romančík pálil z velké blízkosti, Jekel byl však pozorný a kotouč dokázal schovat do své výstroje.

30:40
    Střela tahem v podání Marka Halody končí na betonech hostujícího gólmana.

29:40
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Peroutka – 2 min., hákování).

29:11

28:54
    Nahození ze středního pásma drží Jekel ve své lapačce.

28:31
    Hosté se v oslabení dostali do přečíslení, celou situaci dokázala vyřešit domácí obrana, která nedovolila Žihadlům vůbec zakončit.

27:53
    Vorobjevova střela byla sražena až do střechy zimního stadionu, hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Jekela.

27:26
    Žihadla vyhazují kotouč do středního pásma.

27:10
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Veleba – 2 min., držení).

26:09
    Píská se zakázané uvolnění Šumperka, vhazovat se bude před Polívkou.

25:59

25:58
    Do obrovské šance se dostal Roman Mikeš, který mohl zakončovat kotouč do úplně prázdné brány. Naštěstí pro Šumperk však nedokázal kotouč ideálně trefit a celou situaci pak uklidnil Patrik Polívka, když puk dokázal schovat pod svou lapačku.

25:01
    Kryštof Hrala se hned po opuštění trestné lavice vydal do útoku, jeho akci pak ale zastavil odpískaný ofsajd.

24:58
    Kryštof Hrala na ledě, hosté hrají ve čtyřech.

24:33
    Vachutka nepřesně přihrával na modrou a Draci tak musí opustit útočné pásmo.

24:10
    Draci kombinují v útočném pásmu..

24:00
    Žihadla jdou do tří. Michal Kliment vyhodil kotouč mimo ledovou plochu za což od rozhodčích vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.

23:51
    Vorobjev nabil puk na modré Drtilovi, jeho tvrdá střela pak skončila pod betony Pavla Jekela.

23:19
    Draci kombinovali v útočném pásmu, až se ke střele z modré nakonec dostal Vorobjev. Jeho pokus pak skončil na betonech Pavla Jekela.

22:57
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Hrala – 2 min., hákování).

22:10
    Polívka odjíždí na střídačku, Drakům je ponechána výhoda.

21:55
    Marek Haloda dostal nabito na modrou, jeho dělovka jen těsně minula levou tyč Jekelovy brány.

20:01

Je za námi úvodní třetina dnešního utkání, po které odchází do kabin šťastnější domácí hráči, kteří se v desáté minutě ujali vedení po trefě Karla Pláška.
    První třetina nám také nabídla velice pohledný hokej, což se musí líbit divákům v hledišti, kterých je dnes na zimním stadionu dostatek.
    Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:59

19:52
    Drtil vyhazuje kotouč až k Pavlu Jekelovi a Draci tak i druhé oslabení zvládnou bez větších potíží.

19:27
    Puk teď dvakrát v krátkém sledu skončil mezi střídačkami, hra se tak ke konci první třetiny kouskuje.

19:06
    Nepřesná přihrávka Žihadel končí na zakázaném uvolnění.

18:51
    Odpískána přihrávka rukou hostujícího mužstva, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:31
    Gewiese vyhazuje kotouč až za Jekelovu bránu a Draci odjíždí rychle střídat.

18:00
    Draci jdou znovu do čtyř. Jakub Čuřík (SUM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

17:17

16:54
    Ani nyní to hostům nevyšlo, Draci znovu posílají kotouč do bezpečí.

16:35
    Žihadlům se nedaří přechod přes modrou čáru, Draci znovu vyhazují kotouč až za Jekelovu bránu.

15:50
    Draci po buly ihned vyvážejí kotouč co nejdále od své brány.

15:17
    Nyní si svou první přesilovou hru zahrají i hosté. Jakub Řezáč (SUM) dostává dvě minuty za podrážení.

15:14

14:31
    V oslabení se na výlet s pukem vydal Mikeš, který tak šetří čas ve kterém hrají Žihadla v oslabení.

13:56
    Plášek poslal kotouč na modrou Drtilovi, ten svým střeleckým pokusem trefuje připravenou lapačku hostujícího gólmana.

13:27
    Sedlák dostal nabito na modrou, svou střelou pak orazítkoval betony Pavla Jekela.

13:14
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., pozdní dohrání).

12:44
    Karel Plášek dostal přihrávku před bránu, z velké blízkosti pak trefuje připraveného Pavla Jekela.

11:57
    Vorobjev nabil Drtilovi puk na modrou, ten svou dělovkou poté trefil betony Pavla Jekela.

10:48
    Odpískán úmyslný ofsajd Šumperka, hra se stěhuje před Polívku.
    09:41 PLÁŠEK - 1:0

09:41
    Draci se ujímají vedení. Tomáš Sedlák poslal kotouč KARLOVI PLÁŠKOVI, který bekhendovou kličkou překonává Pavla Jekela. Asistence: Tomáš Sedlák, Tomáš Drtil.

09:05
    Puk se ocitl mezi diváky, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:45
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

08:29
    Kadela ze středního pásma nahodil kotouč na Polívku, ten ho následně vyklepal rychle ze své výstroje a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.

06:59
    Vorobjev dostal kotouč mezi kruhy a ve velké šanci pak trefil betony Pavla Jekela.

06:20
    Kryštof Hrala se snažil obejít Jakuba Řezáče, domácí obránce si však počínal na výbornou a Hralu do žádné vyloženější šance nepustil.

05:49
    Útočnou akci Žihadel zastavil odpískaný ofsajd.

04:45
    Kabelka na ledě, hosté jsou kompletní.

04:20
    Jiří Peroutka znovu vyhazuje kotouč a to už se pomalu blíží konec dlouhé přesilovky Šumperka.

03:00
    Hosté znovu vyhazují kotouč a zatím nemají větší potíže při hře v oslabení.

02:21
    Drtilova střela z modré končí v lapačce Pavla Jekela.

01:59
    Moravské Budějovice vyhazují kotouč až za bránu Patrika Polívky a Draci tak stále čekají na nějakou větší příležitost.

01:20
    Drakům se nedaří přechod přes modrou čáru.

00:45
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Kabelka – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

00:09
    Žihadla nahodily kotouč ihned do útočného pásma, tam se ho ale zmocnili domácí hráči, kteří tak mohou založit útočnou akci.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:01

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání tak za malou chvíli může začít.

Draci Šumperk: Polívka (Haloda O.) – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

HC Moravské Budějovice 2005: Jekel (Vacek) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Hrala, Ferda, Heinrich

Rozhodčí: Dufka – Křivohlavý, Klouda.

Oba kluby se vůbec prvně v historii střetly až v této sezóně a v Moravských Budějovicích vyhráli Draci 3:0. Šumperk je tak jediným celkem, který v této sezóně dokázal uhájit proti Žihadlům čisté konto. Stalo se tak 17. listopadu 2018, jenže od té doby odehrály Moravské Budějovice 10 zápasů a ve všech získaly plný počet bodů. To vše při celkovém skóre 44:21.

Dámy a pánové, vážení fanoušci hokeje, vítejte u sledování přímého online přenosu z utkání 2. hokejové ligy. Ve vzájemné konfrontaci skupin Východ a Jih se střetnou v Šumperku lídři obou skupin, tedy domácí Draci Šumperk a hostující celek HC Moravské Budějovice 2005. Děním v utkání vás bude provázet Kateřina Glogarová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 10. Plášek (Sedlák, Drtil), 37. Vorobjev (Plášek, Drtil), 55. Čuřík, 59. Antonov (Hroch) – 49. Heinrich (Ferda)

DRACI PARS ŠUMPERK: Polívka (Haloda O.) – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Jekel (Vacek) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Hrala, Ferda, Heinrich

Rozhodčí: Dufka – Křivohlavý, Klouda