Jihlava – Tábor 4:0 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Vítkovice – Havířov 7:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Warriors Brno – Vsetín 1:7 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 5:2 (kon.)
Kladno – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Slavia – Plzeň 1:5 (kon.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 5:4 (1:0 po s.n.)
Třemošná – Kobra 2:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 5:4 (kon.) | K. Vary – PZ Kladno 3:5 (kon.)
Olomouc – Přerov 1:2 (po pr.) | Sparta – Chomutov 2:1 (kon.)
Berani Zlín
4:1 (0:1, 2:0, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Sobota 12.01.2019, 12:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

PSG Berani Zlín: Synek (Hamrla) – Nábělek, Valda, Šimášek, Šindelek, Čapka, Hoferek – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Heš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš, Lavička

HC Kometa Brno: Bizoň (Korček) – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Škodík, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Mišiak, Vyroubal

Rozhodčí: Kovařčík – Poláček, Kociňák.

00:01

09:20
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., sekání).

11:35
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno v plném počtu a hned se ujímá vedení! Skóre ve 12. minutě otevřel EDUARD ŠALÉ. Asistence: Patrik Fajmon.

16:45
    Kometa zahujej protiútok, který táhl Kos. Cestu ke střele nenašel a domácí dorostenci tak kotouč vyvážejí z pásma.

17:46
    Berani se s kotoučem dostali až k brance soupeře, kde velmi nebezpečně kombinují a dotírají na Bizoňe. Ten se svou obranou zatím odolává.

18:16
    Zlín vyhrál buly v útočném pásmu a usadil se tam. Kometa ale střelu nedovolila, úspěšně se ubránila a vyvezla kotouč z pásma.

19:24
    Domácí se stále tlačí do branky a do první sirény chtějí vyrovnat. Bizoň zatím dokázal vyrazit všechny rány.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:37.

První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, ale přece jen se gólově prosadila pouze Kometa, která tak drží jednobrankové vedení a bude s ním nastupovat do druhé třetiny.

20:01

20:32
    Kometa začíná druhé dějství aktivněji a na chvíli se usadili v útoku. Střelu zatím nevyprodukovala.

21:00
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani z prvního útoku třetiny vyrovnávají! Šindelek našel milimetrovou přihrávkou najíždějícího JANA RAMERTA, který se s kotoučem dostal až do mezikruží a odtud poslal kotouč do pravé horní šibenice. Bizoň byl bez šance. Asistence: Filip Šindelek.

22:36
    Hostům se aktuální stav vůbec nelíbí a snaží se prosadit a vzít si tak své vedení nazpět. Zatím to nedovoluje Synek, který chytá všechny střely.

23:00
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šimášek – 2 min., vysoká hůl).

23:25
    Kometa na nic nečeká a okamžitě se usadili v útočném pásmu, kde se jí ale nedaří vymyslet střelu. Zlínští hráči ji totiž nedovolují.

24:16
    Zlín získává čas navíc útočením. Kometa se následně na chvíli osvobodila, ale ze středního pásma přišlo nahození na Bizoňa, který puk radši podrží.

24:46
    Hosté se navíc proviňují zakázaným uvolněním a tak z této přesilovky už asi nic nezískají.

25:01
    Brno sice vhazování vyhrálo a hnalo se i dopředu, ale zastavil je ofsajd. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu za stavu pět na pět.

25:34
    Domácí ihned po konci oslabení hrají mnohem aktivněji dopředu a svého soupeře drží v jeho pásmu. Ten má tak obrovské problémy s rozehrou.

26:14
    Nyní už Kometa zahrozila. Dostala se totiž do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázala ho využít. Zasáhl totiž skvělý Synek.

26:46
    Zlín následné vhazování vyhrál a rychle se přesunul dopředu, kde se dostal ke střele. Bizoň ji kryje.

27:05
    Berani vyhráli i následné vhazování, po kterém následovala další rychlá rána. Hostující gólman ji opět kryje.

27:33
    Domácí se postupně usadili v útočném pásmu a nyní tam kombinují. Snaží se tak dostat ke gólové střele.

28:10
    Při protiútoku hledal Chludil svou přihrávkou Lacigu, který si ji ale nedokázal zpracovat. Kotouč tak pouze tečoval směrem na Bizoňa, který ho bez problémů pokryl.

28:58
    Hosté se poté po dlouhé době podívali do útoku, ale tentokrát nedokázali vymyslet ani střelu. Puk je tak v držení domácího celku.

29:55
    Domácí otáčení vývoj zápasu a ujímají se vedení! Čapka našel zpoza branky Mojžíše, který se z pravého kruhu odhodlal ke střele. Tu Bizoň vyrazil pouze do brankoviště a tak JAKUB KRÁČALÍK bez problémů dorazil kotouč do odkryté klece. Asistence: Matěj Mojžíš a Adam Čapka.

30:54
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Lavička – 2 min., podrážení).

31:07
    Zlín se na úvod oslabení osvobozuje a následně i navíc získává čas v útočném pásmu, kde velmi urputně napadá.

31:54
    Kometa se už usadila v útoku a pomocí kombinace se pokouší o vyrovnaní. To zatím ještě nepřijde, jelikož domácí hráč zachytil přihrávku a dostal kotouč do střední třetiny.

32:40
    Brno se rychle vrátilo do útoku, ale teď už se tam nedokázal usadit. Přesilovky už tak asi nevyužije.

33:18
    Synek je po neúmyslném nárazu soupeřího hráče bez helmy. Hra je tak přerušena a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

33:39
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hoferek – 2 min., podrážení).

33:54
    Domácí se na začátek pčetní nevýhody osvobozují. Kometa tak bude muset začínat od svého brankáře.

34:16
    Hosté přechod do útoku zvládli a dostali se ke střele, kterou dokázal chytit Synek. Buly před ním.

34:28
    Domácí hokejista blokuje střela a kotouč poté posílá až za Bizoňa. Zlín tak může vystřídat.

35:06
    Kometa se rychle dostala zpět do útoku, kde vymyslela pár střel. Všechny je pokryl Synek a poté se domácí navíc osvobozují.

35:47
    Berani už hrají v plném počtu, ale budou muset být stále pozorní. Vhazuje se totiž před jejich gólmanem.

36:16
    Zlín to úspěšně zvládl v útoku si vytvořil krátkodobý tlak. Kometa celkem bez problémů udolala a dostala kotouč do střední třetiny.

37:06
    Hosté se stále musí bránit, což zatím zvládají naprosto bezchybně. Díky tomu se mohli usadit v útoku, kde teď kombinují.

37:35
    Proti Zlínu se píská zakázané uvolnění, za které se rozhodčí nakonec omlouvají. Vhazovat se tedy bude na středu kluziště.

38:02
    Frömel se dostal do úniku, při kterém si Bizoňa velmi šikovně položil, ale pak ho nedokázal přehodit.

38:33
    Brno se poté na chvíli osvobozuje. Zlín je totiž téměř okamžitě zpět v útočném pásmu, kde nedává Bizoňovi žádný prostor na oddech.

39:12
    Třetina se asi dohraje v obraně Komety, protože ta pokazila rozehru a dala tak možnost Zlínu se tam usadit. Tume se to nepovedlo, ale dostal se aspoň ke střele.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:24.

Ve druhé třetině se karta úplně obrátila. Zlín otočil vývoj zápasu díky gólům Ramerta a Kráčalíka a naprosto zaslouženě vede. Kometa má stále jednu třetiny na vyrovnaní. Uvidíme tedy, jestli se dočkáme prodloužení nebo jestli jeden z týmů vyhraje již v základní hrací době.

40:01

40:23
    První útok Zlína ve třetím dějství je zastaven ofsajdem. Nakonec se ale bude vhazovat v jeho útočném pásmu.

40:48
    Kometa vhazování vyhrála a může se tedy podívat dopředu. Tam se snaží kotouč co nejdéle udržet.

41:18
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mišiak – 2 min., podrážení).

41:28
    Berani vyhráli úvodní vhazování přesilovky a chvíli v útoku kombinovali. Pak je zastavil vlastní útočný faul.

41:35
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Kráčalík – 2 min., podrážení).

41:46
    Hosté jsou zatím ve stavu čtyři na čtyři lepší. Jejich ránu totiž musel likvidovat Synek.

42:27
    Berani skórují poprvé i ve třetí třetině a ujímají se dvoubrankového vedení! ŠIMON FRÖMEL se dostal díky přesně přihrávce Chludila do úniku, který využil střelou nad Bizoňovu lapačku. Asistence: Lukáš Chludil a Filip Šindelek.

44:05
    Kometa se stále nevzdává a do útočení dává všechny své síly, ale Zlín zatím bez problémů odolává. Hosté vůbec neví, jak se dostat ke střele.

45:03
    Brno je opět v útoku a nyní se jí povedlo něco vymyslet. Z prostoru mezi kruhy pálil velmi tvrdě Sedláček, ale ani ten Synka nepřekonal.

45:28
    Domácí předvedli ukázkový průchod středního pásmo. To bylo tak jediné, co Kometa dovolila, protože velmi rchle získala kotouč zpět na své hole.

46:18
    Domácí se vzápětí opět dostali do vápna, ale ani tentokrát tam nic nevymysleli. Kometa se tak může zase vydat dopředu.

47:00
    Ani té se nyní vepředu moc nevede a kotouč získávají zlínští hokejisté. Ti velmi obtížně rozehrávají, protože hosté aktivně napadají.

47:56
    Kometa nakonec kotouč získali, ale ani tentokrát vepředu nic nevymyslela. Domácí vzápětí puk získali zpět a vyvezli ho.

48:51
    Rychlý protiútok hostů skončil velmi nebezpečnou střelou, která směřovala pod horní tyč. I toto dokázal Synek chytit, nyní použil své rameno.

49:27
    Berani vedou už o tři branky! Zlín se dostal do přečíslení dva na nikoho, které po přihrávce Lacigy využil LUKÁŠ CHLUDIL, který jen šikovně přehodil ležícího Bizoňa. Asistence: Adam Laciga a Šimon Frömel.

50:21
    Bizoň nyní zvládá likvidovat rychlý útok Zlína a bude následovat vhazování před ním.

50:48
    Hosté to sice nyní udělali pěkně, protože se před brankou ocitnul osamecený hostující hráč. Kotouč ale nedokázal trefit a tak kus gumy pouze přejel předbrankový prostor.

52:06
    Domácí pokračují v dobré defenzivě a zápas už dohrávají v klidu. Kometa se ještě sice snaží cokoliv vymyslet, ale přes obranu Zlína to prostě nejde.

52:45
    Otava šikovně schoval střelu za domácího obránce, i tentokrát Synek reaguje. Nyní to sice bylo tak tak, ale kotouč dokázal vyrazit.

53:21
    Následný zlínský útok zastavuje ofsajd a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

53:36
    Hosté se stále snaží kousat a Synek má tak plné ruce práce. Stále všechno chytá a potvrzuje dnešní dobrý výkon.

54:18
    I Berani také samozřejmě útočí a chtějí přidat pátou branku. Je ale pravda, že už to není úplně stoprocentní ofensiva a domácí si ji spíše užívají.

55:26
    Kometa na chvíli získala útočné pásmo, kde zase nevymyslela nic nebezpečného.

56:08
    Protiútok hostů velmi ryche zastavila zlínská obrana, které se opravdu velmi rychle zformovala a soupeři nedala žádnou šanci na skórování.

56:24
    Brno si ještě připisuje střelu. Tu zase kryje Synek, který už chytá velmi klidně.

57:10
    Domácí se ještě snaží hrozit z protiútoku, ale Kometa už nechce inkasovat a proto je velmi dobře hlídá.

57:55
    Zlín se ještě usadil v útočném pásmu a vyprodukoval také několik střel. Všechny je kryje Bizoň, který také nechytá vůbec špatně.

58:27
    Hosté se poak osvobozují, ale ne na dlouho. Berani jsou rychle zpět v útokum, kde se zápas už snaží víceméně dohrávat.

59:25
    Zápas se asi nakonec dohraje v útoku Komety, která tam momentálně kombinuje.

59:34
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šindelek – 2 min., podrážení).

Zlín nakonec zaslouženě vítězí a to potom, co dokázali otočit zápas. Nejprve totiž prohrávali, ale poté dokázali nasázet dvě branky ve druhém a třetím dějství, což pro ně znamená zisk tří bodů. Ve hře je stále ještě jeden, který se bude dát získat v nadstavbě. Ta se hraje pět minut tři na tři a pokud nepadne branka, tak se pojedou samostatné nájezdy.

60:01

60:15
    Do první šance nadstavby se dostala Kometa. Opět ztroskotala na dobře chytajícím Synkovi.

60:46
    A další skvělý Synkůn zákrok, který stále drží Berany ve hře o jeden bod.

61:06
    Zlín je poprvé v nadstavbě delší dobu u puku. Zatím pouze kombinuje a v útoku se mu nedaří usadit.

61:41
    Domácí se už dostali ke střele a také Bizoň si musí připisovat první zákrok v nadstavbě.

62:10
    Ševci pak i nadále zůstávají u kotouče a v klidu s ním kombinují ve své třetině. Už asi vyhlíží nájezdy.

62:43
    Nakonec se Berani dostali dopředu, kde se dostali k další nebezpečné střely. Tu chytá Bizoň, který kotouč podrží. Buly po jeho pravici.

63:07
    Chludil se dostal do úniku a před brankou hledal svého spoluhráče. Toho nedokázal najít.

63:46
    Kometa se na chvíli usadili v útoku, ale velmi rychle ztratila kotouč. Dopředu tak mohou jít opět domácí hokejisté.

64:18
    Zlín má kotouč na hokejkách a nikam se už nežene. Dost pravděpodobně se dočkáme nájezdů.

Nájezdy nakonec přijdou. Tým, který v nich zvítězí získá jeden bod navíc.