Benešov – Dukla Praha 0:5 (kon.) | Bohemians 1905 – Žižkov 2:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 7:2 (kon.)
Sereď – Karviná 0:1 (kon.) | Zlín – Zlaté Moravce 2:0 (kon.) | Trenčín – Olomouc 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Dobrovice 10:1 (kon.) | Teplice – Oberlausitz 5:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín B 1:0 (kon.)
Žilina – Opava 0:1 (kon.) | Trenčín – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olympia Radotín 1:0 (kon.)
Cottbus – Sparta 0:2 (kon.) | Slovácko – Žetisu 3:1 (kon.)
MŠK Žilina
0:1 (0:1)
Slezský FC Opava
sk Sobota 12.01.2019, 11:00 • Pod Dubňom, Žilina • Přípravný zápas

Opava po zmene strán zhoršila svoj výkon, no domáci tím nedokázal streliť gól. Aj preto Žilina v prvom prípravom dueli zimnej fázy prehráva 0:1. (12:57:16)

90+2

90
    Pred záverečných hvizdom ešte jedno ošetrovanie opavského futbalistu.

89
    Jedna z posledných šancí na zlom, no obrancovia a vlastne všetci hráči SFC bojujú z posledných síl.

88
    Nie, nie, domácim sa nedarí prelomiť obranný val súpera.

87
    Vysoké lopty od šošonov sa míňajú účinkom. Opava brání so všetkými hráčmi na vlastnej polovici.

86
    Avšak brankár Šrom je stopercentný ako pri strelách, tak i pri centroch. Všetko to smeruje k tesnej výhre Opavy.

85
    Tlak Žiliny sa stupňuje, príde aj gól?

84
    Nákop na prednú žrď nebezpečenstvo neznamenal, to isté možno povedať aj o druhom pokuse.

83
    Prišla pekná rana spoza šestnástky, Šrom so zákrokom znemanajúcim rohový kop.

82
    Ako som už spomínal, Opava sa sústredí len na bránenie. Takto to je už dobrú polhodinu.

81
    Asi jedno z posledných striedaní dňa, opäť na konte Opavy. Desať minút do konca, český tím veľmi rýchlo stráca loptu na polovici MŠK.

80
    Pekná ďalekonosná strela Kopasa. Ten napriahol z vyše tridsiatich metrov, lopta zaplávala vo vzduchu, no Šrom bol na svojom mieste.

79
    Aj to je dôvod, prečo je hra strnulá, kúskuje sa a útočia v nej iba Žilinčania.

78
    Hostia už aj šetria časom pri výkopoch a rozohrávkach voľných kopov.

77
    Štvrťhodina do konca. Šošoni stále aktívne bojujú o gól, no vo finálnej fáze zlyhávajú. Posledným prípadom bol odmávaný ofsajd.

75
    Domácim útočným hráčom chýba rýchlosť a vytvrvalosť. V súbojoch s opavskými obrancami ťahajú za kratší koniec.

74
    Žltú kartu dostáva Jakúb Holúbek (MŠK Žilina).

72
    MŠK s ofenzívnym priestupkom, do konca zostáva dvadsať minút.

Viktor Kalinács

Branky: 19. Manzia

Karty:   74. Holúbek (ZIL)

Neproměněná penalta: 22. Zavadil (OPA), brankář Holec zneškodnil

MŠK Žilina: I. polčas: Holec – Majdan, Kaša, Minárik, Sluka – Káčer (C), Fazlagić, Diaz – Anang, Balaj, Mihalík

II. polčas: Holec – Suľa, Moško, Kopas, Holúbek – Ďuriš, Pečovský, Myslovič – Rusnák, Gerebenits, Petrák

.

Náhradníci: Volešák – Suľa, Moško, Kopas, Rusnák, Pečovský, Holúbek, Myslovič, Gerebenits, Petrák, Ďuriš

Slezský FC Opava: Fendrich (46. Šrom) – Helebrand, Židek (46. Radič), Řezníček, Zavadil (46. Souček), Hrabina, Rychlý, Manzia, Zapalač (46. Stáňa), Jurečka, Juřena

Rozhodčí: Vachan