Rakousko – Chile 24:32 (kon.) | Rusko – Korea 34:27 (kon.) | Norsko – Saúdská Arábie 40:21 (kon.)
Německo – Brazílie 34:21 (kon.) | Dánsko – Tunisko 36:22 (kon.) | Francie – Srbsko 32:21 (kon.)
Rakousko
24:32 (15:14)
Chile
Sobota 12.01.2019, 15:00 • Jyske Bank Boxen, Herning (DEN) • Mistrovství světa • Skupina C

Rakousko – Chile 24:32 (15:14)

Nejvíce branek: Weber 6/1, Bilyk 5, Zeiner 4 – Feuchtmann 9/1, Feuchtmann 6, Ceballos 6. Rozhodčí: Raouf Gasmi a Karim Gasmi (oba FRA). Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1. Vyloučení: 6:5. (16:57:05)

Nejlepší hráč zápasu

Erwin Feuchtmann (CHI) 9 gólů, 14 střel, 64,0%

Erwin Feuchtmann dovedl Chile devíti góly k senzačnímu vítězství nad Rakouskem, které sice v závěru prvního poločasu předvedlo senzační obrat, jenže po přestávce se střelecky hodně trápilo a Bozovic snad během tří minut třikrát orazítkoval levou tyč, což mluví samo za sebe. Oba týmy mají na kontě dva body. Konečný výsledek. Rakousko 24 Chile 32.

Konec zápasu. (24:32)
    60
    Sebastián Ceballos udělal tečku za dnešním zápase, když se prosadil střelou z levého křídla. Chile vítězí! (24:32)
    60
    Gól vstřelil tým Rakousko (Lukas Herburger). (24:31)

60
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta. (23:31)

60
    Obrovské překvapení zápasu je na spadnutí a Chile mohlo skórovat znovu, tentokrát ale o míč přišlo. (23:31)
    59
    Emil Feuchtmann parádní střelou z dálky těsně nad zemí zamířil k pravé tyči a Chile vede v závěru 31:23! (23:31)
    59
    Gerald Zeiner se mezi dvěma protihráči protáhl do brankoviště a poté už mu nedělalo problém zavěsit k levé tyči. (23:30)
    58
    Emil Feuchtmann si naskočil na ose hřiště do vzduchu a nad hlavou rakouského brankáře zamířil pod břevno. (22:30)
    58
    Rakousko vybojovalo míč a po dlouhém kolmém pasu skóroval k pravé tyči brány Lukas Herburger. (22:29)

57
    Frimmel mohl rychle zareagovat, jenže jeho střela z osy hřiště zamířila nad chilskou bránu! (21:29)
    57
    Gól vstřelil tým Chile (Emil Feuchtmann). (21:29)

56
    Romas Kirveliavicius fauloval na pravé straně obranné poloviny hřiště a byl podruhé v řadě vyloučen na dvě minuty. (21:28)
    55
    Gerald Zeiner se dokázal prosadit střelou z pravého křídla a ukončil dlouhé čekání Rakouska na gól. (21:28)
    55
    Javier Frelijj skončil sice v brankovišti na zemi, přesto ale dokázal míč vpádu poslat k levé tyči. (20:28)

55
    Rakousko si vyžádalo oddechový čas a poslední gól vstřelilo před pěti minutami. Naši sousedé by se drželi na dostřel, to by ale Bozovic nesměl třikrát trefit tyč. (20:27)

54
    Trenér rakouského týmu už se zdrží za hlavu, protože Bozovic střelou o zem z pravého křídla orazítkoval potřetí během pár okamžiků vzdálenější levou tyč! Rakousko je zakleté. (20:27)

54
    Chile tentokrát nepřesně rozehrálo a prudká kolmá přihrávka zamířila vedle pravé tyče brány. (20:27)

53
    Bozovic napřáhl z dálky k pěkné prudké střele, jenže opět orazítkoval vzdálenější levou tyč! (20:27)
    53
    Rodrigo Salinas Muñoz hraje výtečný zápas a střelou ve výskoku vstřelil již svůj pátý gól v zápase! (20:27)

52
    Rakousko hraje bez brankáře a má necelých devět minut na to, aby se zápasem ještě něco udělalo. Nyní se to nepodařilo, protože Bozovic napálil míč do levé tyče. (20:26)

51
    Chile fantastický bránilo a získalo míč, následná střela z vlastní poloviny hřiště ale skončila na břevnu! (20:26)

50
    Kurz na Chile se před zápasem pohyboval kolem deseti, takže pokud jste na něj náhodou vsadili, přijde si na dobré peníze. V Herningu probíhá oddechový čas. (20:26)

50
    Rodrigo Salinas Muñoz rakouského brankáře neprostřelil mezi nohama a sedmimetrový hod vyšel vniveč! (20:26)

50
    Vyloučení v týmu Rakousko (Sebastian Frimmel). (20:26)
    49
    Sebastián Ceballos se na levém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu a Chile zvýšilo náskok na šest bodů. (20:26)
    48
    Gól vstřelil tým Chile (Erwin Feuchtmann). (20:25)
    47
    Robert Weber si na pravém křídle naskočil do vzduchu a střelou z úhlu opět snížil na rozdíl čtyř gólů. (20:24)
    46
    Erwin Feuchtmann sice neproměnil sedmimetrový hod, vzápětí se ale dokázal prosadit z dorážky! (19:24)

46
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Chile, Erwin Feuchtmann napálil míč pouze do břevna! (19:23)
    45
    Janko Bozovic se na pravém křídle prosadil prudkou střelou přes clonu a ukončil čekání Rakouska na gól, které trvalo necelých 8 minut! (19:23)

45
    Chilský brankář Barrientos si připsal skvělý zákrok, když zasáhl proti střele Bozovice z pravého křídla. (18:23)

44
    Chile mohlo udeřit v početní převaze na levém křídle, jenže jeho střela minula přední tyč brány. (18:23)

43
    Rakousko už se začíná dostávat do obrovských problémů. Robert Weber střelou z úhlu trefil tyč! (18:23)
    43
    Erwin Feuchtmann se parádně opřel do míče na ose hřiště a z dálky vymetl přesně levý horní roh brány! (18:23)

42
    Romas Kirveliavicius bránil chilský útok příliš tvrdě a byl vyloučen za ostrý faul na dvě minuty. (18:22)

42
    Rakousko už čeká na gól necelých pět minut a obrat ze závěru prvního poločasu mu zřejmě moc nepomohl. (18:22)

41
    Rakušané bránili hodně tvrdě a vyplatilo se, protože vybojovali míč a vzápětí trefili břevno! Skvělý zápas. Chile drží čtyřbrankové vedení. (18:22)

41
    Nikola Bilyk se zasekl na pěti gólech a nyní měl štěstí, že jeho nepřesná střela byla tečována. Rakousko zůstalo u míče, jenže vzápětí se stejně ke vstřelení gólu nedostalo. (18:22)
    40
    Rodrigo Salinas Muñoz se na ose hřiště nádherně protáhl mezi dvojicí protihráčů a ve výskoku zamířil k levé tyči! Rakousko si ihned vyžádalo oddechový čas. (18:22)

39
    Rakušané k obrovské radosti Chile orazítkovali pravou tyč, jenže Chile poté ztroskotalo na brankářovi! (18:21)
    38
    Sebastián Páez se na pravém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu, když zamířil ke vzdálenější levé tyči. (18:21)

38
    Rozhodčí přezkoumali video a Santos byl po delší prodlevě vyloučen na dvě minuty. Rakušanům se to nelíbí. (18:20)
    37
    Chilský brankář rychle vyhodil míč a Javier Frelijj skóroval parádním obloukem do prázdné brány. (18:20)
    37
    Gerald Zeiner se parádně pověsil do vzduchu a překonal brankáře Chile mezi nohama. (18:19)

36
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele, která skončila na tyči. Nejprve ji trefilo Chile, poté Rakousko! (17:19)
    35
    Lukas Herburger si parádně naskočil do brankoviště a prudkou střelou vymetl pravý horní roh brány. (17:19)
    34
    Sebastián Ceballos se vzápětí prosadil znovu, když střelou z levého křídla zamířil ke vzdálenější pravé tyči. (16:19)

34
    Vyloučení v týmu Chile (Javier Frelijj). (16:18)
    34
    Sebastián Ceballos zakončil rychlý protiútok chilského týmu gólem, když se prosadil na levém křídle. (16:18)

33
    Erwin Feuchtmann ihned po gólu fauloval a byl vyloučen na dvě minuty. (16:17)
    33
    Emil Feuchtmann skóroval po přestávce poprvé a celkově svým pátým gólem otočil skóer zpět na stranu Chile. (16:17)

33
    Jeden z hráčů rakouského týmu byl ostře sražen k zemi a nepříjemně dopadl na záda. (16:16)
    32
    Rodrigo Salinas Muñoz na levém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a samostatný únik zakončil střelou mezi nohy rakouského brankáře! Stav utkání je vyrovnaný 16:16. (16:16)
    31
    Sebastián Páez si na opačné straně hřiště počínal stejně a střelou z ostrého úhlu zamířil ke vzdálenější levé tyči. (16:15)
    31
    Boris Zivkovic si na pravém křídle krásně naskočil a diagonální střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči. (16:14)

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

Druhý poločas začne přibližně v 15:52.

Rakousko od úvodu neustále prohrávalo, v závěru prvního poločasu ale předvedlo neskutečnou ofenzivní vlnu, kterou poté svého soupeře dokonale zaskočilo a otočilo skóre na svou stranu. Skvělý zápas hrají Nikola Bilyk a Robert Weber, kteří vstřelili shodně pět gólů. Skóre po prvním poločase zní. Rakousko 15 Chile 14.

30
    První poločas skončil. (15:14)
    30
    Nikola Bilyk přehodil všechny hráče Chile a nádherným lobem zamířil k levé tyči prázdné brány Chile! Rakousko prožilo fantastický závěr prvního poločasu a otočilo skóre. (15:14)
    29
    Robert Weber se rychle prosadil po střele Nikoly Bilyka a Rakousko vstřelilo v rychlém sledu dva góly. (14:14)
    29
    Gól vstřelil tým Rakousko (Nikola Bilyk). (13:14)

29
    Vyloučení v týmu Chile (Victor Donoso). (12:14)

28
    Chile na levém křídle vystřelilo z ostrého úhlu, jenže brankář Marinovic míč fantasticky vyrazil! (12:14)
    26
    Boris Zivkovic vyrazil na ose hřiště do rychlého protiútoku, který zakončil úspěšnou střelou k levé tyči. (12:14)
    25
    Gól vstřelil tým Chile (Victor Donoso). (11:14)
    25
    Robert Weber se na pravém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu, když brankáře Chile překonal mezi nohama. (11:13)
    24
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Erwin Feuchtmann, který o zem zamířil k pravé tyči rakouské brány. (10:13)

24
    Gerald Zeiner byl vyloučen na dvě minuty a Chile má další šanci navýšit své vedení, které nadále drží. (10:12)
    24
    Gerald Zeiner na opačné straně odpověděl střelou z levého křídla, která zamířila přesně k přední tyči. (10:12)
    23
    Erwin Feuchtmann se prosadil nádhernou střelou z dálky, která zamířila přesně k pravé tyči rakouské brány. (9:12)
    23
    Nikola Bilyk si na ose hřiště parádně naskočil a tvrdou střelou zamířil k pravé tyči chilské brány. (9:11)
    22
    Sebastián Páez se prosadil po rychlém protiútoku Chile a outsider zápasu nadále dominuje v útoku i obraně. (8:11)
    22
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Robert Weber, když střelou o zem zamířil přesně k pravé tyči. (8:10)
    21
    Erwin Feuchtmann skóroval podruhé v řadě, tentokrát po rychlém protiútoku, a Rakousko má velké problémy. (7:10)
    20
    Erwin Feuchtmann rychle zareagoval na sedmý gól rakouského týmu a vrátil Chile zpět do dvoubrankového vedení. (7:9)

19
    Janko Bozovic napřáhl přes chilskou clonu na ose hřiště k nádherné střele, kterou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! (7:8)

18
    Rakouská obrana zafungovala dokonale a po levém křídle vyrazila okamžitě do rychlého protiútoku. (6:8)
    17
    Nikola Bilyk se dokázal uvolnit na levém křídle a z ostrého úhlu vstřelil svůj druhý gól v zápase. (6:8)
    16
    Javier Frelijj se ocitl proti trojnásobné přesile, přesto dokázal míč parádním lobem umístit do pravého horního rohu brány. (5:8)
    16
    Raul Santos se dokázal v dresu Rakouska uvolnit na levém křídle a střelou z ostrého úhlu zamířil do sítě. (5:7)

14
    Rakušané se po dlouhém útočném snažení dostali ke střele, která minula vzdálenější levou tyč brány. (4:7)
    13
    Ceballos vzápětí skóruje také a je to 7:4. Rakousko je obrovským favoritem, zatím se mu ale nedaří. (4:7)
    13
    Ewin Feuchtman je k nezastavení a Chile opět vede o dva góly. (4:6)
    12
    Robert Weber se po zákroku chilského brankáře dostal k míči a mezi jeho nohama ho táhlou střelou překonal. (4:5)

11
    Rakouský brankář Pilipovic se ocitl v hodně těžké situaci, tváří v tvář ale jednoho z hráčů Chile dokázal vychytat! (3:5)
    10
    Ceballos se dokázal uvolnit na levém křídle a střelou z ostrého úhlu zamířil ke vzdálenější pravé tyči. (3:5)
    10
    Robert Weber dokázal rychle snížit na rozdíl jedné branky, když přesnou střelou vymetl horní roh brány. (3:4)

9
    Žlutá karta pro tým Chile, jenž dostal Sebastián Páez. (2:4)
    9
    Erwin Feuchtmann hraje skvělý zápas a skóruje v úvodu zápasu již potřetí. Chile rychle vede 4:2. (2:4)
    8
    Gól vstřelil tým Rakousko (Nikola Bilyk). (2:3)
    7
    Emil Feuchtmann se prosadil po delší době a poslal Chile zpět do dvoubrankového vedení. (1:3)

6
    Javier Frelijj tak dlouho tahal jednoho z rakouských hráčů za dres, až ho stáhl k zemi a byl vyloučen na dvě minuty. (1:2)

5
    Rakousko mohlo vyrazit do rychlého protiútoku po levém křídle, jenže jeho snažení zastavila zbytečná ztráta. (1:2)

4
    Žlutá karta pro tým Rakouska, kterou viděl Romas Kirveliavicius. (1:2)

4
    Chile se snaží prosadit potřetí v zápase, jenže rakouská obrana funguje během posledních okamžiků skvěle. (1:2)

4
    Tobias Wagner si počínal podle rozhodčího hodně nelibě, a tak mu s mírnou prodlevou udělil žlutou kartu. (1:2)
    3
    Janko Bozovic využil své obrovské výšky a z dálky poslal míč přesně do levého horního rohu brány. (1:2)
    2
    Rakousko špatně rozehrálo a Emil Feuchtmann poslal Chile rychle do dvoubrankového vedení. (0:2)
    1
    Rodrigo Salinas Muñoz se po dlouhém snažení Chile přece jen prosadil a jihoamerický tým vede 1:0. (0:1)

1
    Chile špatně rozehrálo, míč byl ale tečován a tak jihoamerický tým může pokračovat ve svém útočném snažení. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše a po zaznění hymen obou zúčastněných zemí bude moci zápas mistrovství světa mezi Rakouskem a Chile začít.

Rakousko: Pilipovic, Marinovic – Weber, Wagner, Santos, Bozovic, Bilyk, Kirveliavicius, Frimmel, Herburger, M. Hermann, Klopcic, Schmid, Wüstner, Zeiner, Zivkovic.

Chile: F. Garcia, Barrientos – Ayala, Baumann, Codina, Ceballos, Donoso, Emil Feuchtmann, Erwin Feuchtmann, Frelijj, Oneto, Oyarzún, Páez, Reyes, Salinas, Salinas Muñoz.

Rozhodčí: Raouf Gasmi a Karim Gasmi (oba FRA).

Hlavní fázi 26. mistrovství světa v házené předchází předkolo, ve kterém jsou týmy rozděleny do čtyř skupin po šesti. Avizované čtyři skupiny se hrají ve čtyřech různých halách a městech. Skupina A hraje zápasy v Mercedes-Benz Areně v Berlíně, skupina B v Olympiahalle v Mnichově, skupina C v Jyske Bank Boxen v Herningu a skupina D v Royal Areně v Kodani.

Rakousko čeká v sobotu druhé vystoupení v předkole mistrovství světa a jeho dalším soupeřem bude Chile, proti kterému se naši sousedé budou snažit navázat na úvodní výhru proti Saúdské Arábii. Jihoamerický tým na úvod nestačil na domácí Dánsko, které Chile smetlo 39:16. Utkání se odehraje v Jyske Bank Boxen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.