Benešov – Dukla Praha 0:5 (kon.) | Bohemians 1905 – Žižkov 2:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 7:2 (kon.)
Sereď – Karviná 0:1 (kon.) | Zlín – Zlaté Moravce 2:0 (kon.) | Trenčín – Olomouc 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Dobrovice 10:1 (kon.) | Teplice – Oberlausitz 5:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín B 1:0 (kon.)
Žilina – Opava 0:1 (kon.) | Trenčín – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olympia Radotín 1:0 (kon.)
Cottbus – Sparta 0:2 (kon.) | Slovácko – Žetisu 3:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
7:2 (1:1)
FK Baník Sokolov
Sobota 12.01.2019, 10:30 • Luční ulice, Plzeň • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Krásné sobotní dopoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky, kteří se rozhodli si na sobotní dopoledne dopřát trochu zajímavého fotbalu. Od půl jedenácté se v rámci přípravy na jarní část fotbalové Fortuna ligy střetnou na stadionu v Luční ulici týmy FC Viktoria Plzeň a Baník Sokolov.

Viktorce patří po devátenácti odehraných duelech v lize druhé místo, když na první Slavii ztrácí čtyři body. Červenomodří rozhodně ani neudělali ostudu v Lize mistrů, kde velmi dobře reprezentovali český fotbal. V konkurenci Realu Madrid, AS Řím a CSKA Moskva obsadili ve skupině třetí místo. Na svůj účet nashromáždili sedm bodů za výhru a remízu s CSKA a závěrečnou výhru nad AS Řím. V rámci přípravy už má Viktoria jeden přípravný duel za sebou, v úterý porazila bez sebevětších problémů Ústí nad Orlicí vysoko 6:0. O dvě branky se postarala nová akvizice v útoku Jean-David Beauguel, další premiérovou trefu si připsal v plzeňském dresu slovenský hráč Erik Pačinda a o zbytek se podělili Ubong Ekpai, Patrik Hrošovský a Jakub Řezníček.

Sokolovský Baník je se ziskem 21. bodů po podzimní části druhé nejvyšší ligy na devátém místě. Bývalí svěřenci Pavla Horvátha měli během sezóny kolísavé výkony. První výhry se dočkali až v sedmém kole, kdy na svém pažitu porazili 1:0 Viktorii Žižkov. Hra Baníku byla jako noc a den, ale závěr podzimu se dá považovat za vydařený. Z posledních čtyř zápasů vyhráli rovnou tři. Dnes je těžká velmi těžká prověrka, velkým favoritem je domácí VIktoria.

Hrát se bude netradičně 2 x 60 minut. Po úvodních šedesáti minutách se vymění sestavy.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné dopoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím Vás provede Jakub Štěrba.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Petržela, Pernica, Hubník, Limberský – Kayamba, Hrošovský, Hořava, Pačinda – Chorý, Bakoš.

FK Baník Sokolov: Beláň – Mejdr, O. Ševčík, Stropek, Dvořák II – Machek, Hlavatý – Štípek, Glaser, Kosak – Voleský.

1

8
    Plzeň je zatím aktivnějším týmem na hřišti. K dispozici měla už několik rohových kopů, ale bránu neohrozila.

10
    Jakub Dvořák II jen těsně minul střelou zpoza vápna pravý horní roh.

11
    Štípek na pravé straně nedoběhl přihrávku, odkopávat ak bude Hruška z brány.

13
    Glaser nevěděl co s míčem, tak ho raději vrátil až k brankáři, který vypomáhá s rozehrávkou.

14
    Hořava našel ve vápně Bakose, ten ovšem nedokázal přesně zakončit hlavou.

17
    Hubník našel ve vápně Chorého, který se snažil balon ještě vracet, ale to se mu nepodařilo.

19
    Voleského na levé straně hřiště zastavil čistým zákrokem Kayamba.

20
    Štípek našel ve vápně Kosaka, který se pokoušel zakončit z první, balón ale netrefil dle jeho představ.

22
    Akce Kosaka zastavena ofsajdem.

23
    Spolupráce nových hráčů Viktorky nebyla úspěšná, Pačinda nedokázal zpracovat balón od Kayamby.

24
    Po střele Chorého z hranice vápna má Plzeň k dispozici rohový kop.

25
    Po něm se dostal k míči ve vápně Hořava, ale hostující obrana mu nedovolila vystřelit.

27
    Hubník parádním pásem přenesl hru na pravou stranu, kde nabíhal Petržela, celá akce končím opět rohovým kopem.

28
    Na penaltě se dostal k hlavičce Luboš Pernica, ale balon poslal těsně nad branku.

30
    Konec první čtvrtiny.

31
    Začala druhá čtvrtina.

32
    Centr Petržely ve vápně nenašel vůbec nikoho. U míče se ocitá Sokolov.

33
    Dlouhý balón na Voleského, u míče byl ale dříve brankář Hruška a v poklidu rozehrává.

34
    O minutu později je Voleského akce zastavena ofsajdem.

35
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Střelu Petrežely vyrazil Beláň jen do míst, kde byl připraven a pohotově dorážel připravený ERIK PAČINDA, který tak posílá Viktorku do vedení.

37
    Hosté se snažili o rychlé vyrovnaní, ale ex-plzeňský Štípek na hranici vápna nevyzrál na Hořavu. U míče znovu plzeňští.

39
    Pacinda se snažil z první oslovit Bakoše, k němu se míč ale přes několik hráčů nedostal.

41
    Chorý v pokutovém území čisté ubráněn Ondřejem Ševčíkem.

42
    Kayamba mohl zdvojnásobit plzeňské vedení, ale technickou střelou těsně minul zařízení Belaňovy branky.

43
    Na druhé straně z rychlého brejků vybojoval Baník rohový kop.

44
    Ten domácí s přehledem ubránili a mohou se znovu vydat do útoku.

45
    Sokolov právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají. Hlavička Voleského byla domácí obranou sražená k JAKUBU DVOŘÁKOVI II, který už zakončoval do prázdné branky a bez větších potíží tak zaznamenává první branku svého týmu.

47
    Hra se po srovnávací brance Sokolova vyrovnala, domácí kombinují na středu hřiště a hledají cestu k brankáři Beláňovi.

50
    Domácí špatně rozehráli a k míči se dostal zadarmo Košák. Toho ovšem chvilku na to čistým skluzem zastavil Hořava a získává tak držení míče znovu pro Plzeň.

51
    Hlavička Chorého z pokutového území velké starosti Beláňovi nenadělala.

53
    Na pravé straně měl plno prostoru k centru Limberský a svůj centr směřoval na Kayambu. Tomu ale míč sebral Chorý, který následně celou situaci pokazil.

54
    Přihrávka Petržely byla moc dlouhá. Následovat bude odkop od branky, kterou stráží Jaroslav Beláň.

55
    Pohledná akce Kayamby. Ten se prešlapovačkou zbavil ve vápně obránce, následně svou střelu poslal vedle levé tyče.

58
    Bakoš se po přihrávce Chorého ocitá v ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního sudího.

59
    Na Hrošovského se sběhli tři hráči Sokolova, a domácí hráč v jejich stínu nedokázal vystřelit. U míče se ocitají hosté.

60

V prvním poločase se obě mužstva spíše seznamovali s trávníkem a dokázali vsítit po jedné brance na obou stranách. Domácí Plzeň nejprve poslal do vedení Erik Pačinda, aby následně srovnával za hosty Jakub Dvořák II.

Sestavy pro druhý poločas:

FC Viktoria Plzeň: Sváček – Havel, Hejda, Piroh, Kovařík – Šulc, Procházka, Bucha, Čermák – Beaguel, Kepl.

FK Baník Sokolov: Dvořák I – Sýkora, Mišůn, Vorobjev, Bojda, Beránek, Vávra, A. Ševčík, Mejdr, Hlavatý, Glaser.

61

61
    Hned zkraje druhé půle se k míči ve vápně dostal ROMAN PROCHÁZKA a přízemní střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Plzeň se tak takřka ihned po hvizdu avizujícím druhý poločas znovu ujímá vedení.

64
    Hosté sice ubránili standardku soupeře, ale chvilku na to se dostal ke střele PAVEL ŠULC a z hranice vápna přidal třetí branku Viktorky.

65
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Hlavatý, přichází Machek.

67
    Procházka se snažil vysunout uličkou Beaguela do dobré šance, hostující obrana ale přihrávku zachytila a uklidila míč do bezpečí.

69
    Po drobných zmatcích se uprostřed vápna dostal ke střele TOMÁŠ KEPL, který skrytou ranou přidává už čtvrtou branku Viktorky. Tohle je nástup Plzně do druhé půle jako hrom, když dokázala během úvodní desetiminutovky vsítit hned tři branky.

70
    Nebezpečnou střelu Mejdra kryje tygřím skokem Dominik Sváček.

71
    Hra se opět přesunula před branku Sokolova. Milan Havel se snažil vyzkoušet pozornost Dvořáka z hranice šestnáctky. Jeho pokus ale div, že neskončil v nedaleké řece.

73
    Procházka v blízkosti vápna fauloval a hosté mají šanci na zkorigování skóre.

74
    Petr Glaser dokázal obstřelil zeď, ale na brankové čáře stál pozorný Sváček, který jeho střelu likviduje.

76
    Sokolovu míč utekl do autu, vhazovat budou domácí.

77
    A ti ho rovnou poslali do vápna, kde využil svého důrazu a dokázal se podruhé v zápase prosadit TOMÁŠ KEPL.

79
    Beránek dokázat udržet balón ve středu hřiště proti dvojnásobné přesile.

81
    Po faulu na Adama Ševčíka budou hosté kopat penaltu!

82
    PETR GLASER střelou k levé tyči nedal Svačkovi z pokutového puntíku sebemenší šanci a prozatím alespoň snižuje náskok Plzně v dnešním přípravném zápase.

84
    Roman Procházka zahrál výborně volný přímý kop přes postavenou zeď, ale Dvořák se tentokráte zaskvěl krásným zákrokem.

85
    Kepl se hnal za hattrickem, pomezním sudím byl ale nachytán v ofsajdové pasti, a tak jeho akce vlastně skončila ještě dříve, než začala.

86
    Vojtěch Machek poslal balon hodně vysoko nad bránu. S tímhle pokusem si Sváček nemusel dělat sebemenší starosti.

87
    Havlův centr byl staženým Beránkem na rohový kop.

88
    Ten hosté bez újmy na zdraví ubránili.

89
    Další Keplova střela, která se nyní ale nevešla mezi tři tyče. Rozehrávat mohou plzeňští.

90
    Aleš Čermák donutil v závěru třetí čtvrtiny Dvořáka k těžkému zákroku.

90
    Konec třetí čtvrtiny.

91
    Začala čtvrtá čtvrtina.

91
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Mejdr, přichází O. Ševčík.
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Machek, přichází Hackl.

92
    Po špatném zpracování balónu ze strany Beaugela bude odkopávat Dvořák od své branky.

94
    Znovu se u míče ocitla nová zimní posila Plzně Beaguel, který sklep míč na nabíhajícího Procházku. Ten míč dobře trefil, ale Dvořák byl u pravé tyčky včas a zastavil jej na při jeho směřování do branky hostí.

96
    Domácím pískán poblíž rohového praporku útočný faul.

97
    Beaguel šel do souboje šlapákem, což je v rozporu s pravidly a hlavní rozhodčí tak musel přerušit hru pro jeho nedovolený zákrok.

99
    Pavel Bucha se rve ve středu hřiště jak lev. Zdánlivě ztracený balon vybojoval zpět na domácí kopačky.

100
    Vorobjev byl čisté na hraně vápna ubráněn Buchou.

101
    Petr Glaser zahrál efektně patičkou, ale nikdo z jeho spoluhráčů jeho úmysl nepochopil.

103
    Na konci plzeňské souhry byla střela Havla ze střední vzdálenosti, brankář Dvořák opět připravený.

104
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Vorobjev, přichází Fišer.

105
    Střelu velmi aktivního Beaugela obrana hostů srazila na rohový kop.

106
    Hřištěm to jen zahučelo poté, co míč v těsné blízkosti všech přítomných pouze proletěl vápnem Sokolova.

107
    Piroch jako poslední plzeňský hráč splnil svou práci na jedničku. Pohlídal si balón a přesně jej dokázal rozehrát.

109
    Domácí se snaží o rychlé kombinace po zemi, ale ne všechny přihrávky nacházejí své adresáty.

110
    Milan Mišůn si nechtěl komplikovat života, a tak míč raději vrátil až před svou branku, kde si jej převzal Dvořák.

112
    Šulc našel ve vápně Kepla, mladý plzeňský hráč se ale prosadit přes houževnatou obranu soupeře nedokázal.

113
    ROMAN PROCHÁZKA parádní ranou zvyšuje domácí vedení. Procházka se tak zařazuje vedle Kepla do kolonky dvoubrankových střelců dnešního zápasu.

115
    Kovařík z rohu vápna trefil pouze záda obránce.

116
    Pavel Bucha dostal míč ideálně proti noze, ale ani on připravené soupeře před sebou nepropálil.

118
    Aleš Čermák technickou ranou protáhl Dvořáka.

119
    Míč se v pokutovém území odrazil na kopačku JEAN-DAVIDA BEAGUELA, přičemž plzeňská posila nejprve svůj pokus namířila do tyče, ale z dorážky už se domácí útočník nemýlil a je odměněn za svou aktivitu v dnešním zápase.

120

Přípravný zápas mezi Viktorií Plzeň a Baníkem Sokolov dospěl do svého konce. Na rozdíl od první půle nabídla ta druhá hned sedm branek, z toho pět na straně domácích, kteří se tak mohou radovat z konečného vítězství v poměru 7:2.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního odpoledne. (12:56:32)

Jakub Štěrba

Branky: 35. Pačinda, 61. Procházka, 64. Šulc, 69. Kepl, 77. Kepl, 113. Procházka, 119. Beaguel – 45. Dvořák II, 82. Glaser (pen.)

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Hruška – Petržela, Pernica, Hubník, Limberský – Kayamba, Hrošovský, Hořava, Pačinda – Chorý, Bakoš.
    2. poločas: Sváček – Havel, Hejda, Piroh, Kovařík – Šulc, Procházka, Bucha, Čermák – Beaguel, Kepl.

FK Baník Sokolov: 1. poločas: Beláň – Mejdr, O. Ševčík, Stropek, Dvořák II – Machek, Hlavatý – Štípek, Glaser, Kosak – Voleský.
    2. poločas: Dvořák I – Sýkora, Mišůn, Vorobjev (104. Fišer), Bojda, Beránek, Vávra, A. Ševčík, Mejdr (91. O. Ševčík), Hlavatý (65. Machek (91. Hackl)), Glaser.