Buffalo – Tampa 3:5 (kon.) | Montreal – Colorado 3:0 (kon.) | Washington – Columbus 1:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:3 (kon.) | Minnesota – Detroit 2:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:4 (po pr.)
Dallas – St. Louis 1:3 (kon.) | San Jose – Ottawa 4:1 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Carolina – Nashville 6:3 (kon.)
Washington Capitals
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 13.01.2019, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Washington se v neděli v noci představí v Capital One Areně proti Columbusu, proti kterému se bude snažit vyhrát čtvrtý zápas v řadě. Opačný cíl zřejmě bude mít Sergej Bobrovskij, jenž je připraven na návrat do sítě.

WASHINGTON CAPITALS

Washington v posledním zápase porazil 4:2 Boston a velký podíl na výhře Capitals měl kapitán Alex Ovečkin, který zaznamenal více než jeden bod v 128. utkání NHL a celkový počet bodů v zámoří zvýšil na 1171, čímž v historické tabulce překonal Bobbyho Hulla a osamostatnil se na 50. místě. Prosadí se dnes znovu?

COLUMBUS BLUE JACKETS

Do brány Columbusu by se mohl v hlavním městě USA vrátit Sergej Bobrovskij, který chyběl u posledního zápasu proti Nashvillu a před tréninkem se setkal s generálním manažerem Jarmem Kekäläinenem, který nedávno prohlásil, že nedokázal naplnit svá očekávání a hodnotu. Po vzájemném setkání ale zřejmě nastoupí.

Předpokládané úvodní sestavy:

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Siegenthaler – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Boyd – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Kukan, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubinsky, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Stenlund, Sedlák, Riley Nash.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik (A), Siegenthaler – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, Boyd – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones (A), Kukan, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno (C), Jenner (A), J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Stenlund, Sedlák, Riley Nash. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Graham Skilliter. Čároví: Pierre Racicot, Kory Nagy.

00:01

00:17
    Utkání bylo před pár sekundami zahájeno. Washington dnes usiluje proti Columbusu o čtvrté vítězství v řadě.

00:30
    Blue Jackets se dostali na pravém křídle k nahození, které zamířilo do lapačky připraveného Bradena Holtbyho.

01:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    CAM ATKINSON se po nádherné kolmé přihrávce Markuse Nutivaary od modré čáry mezi dvěma protihráči protáhl před bránu a samostatný únik zakončil u levé tyče nádherným bekhendovým blafákem! Columbus vede nad Caps rychle 1:0. Asistence: Markus Nutivaara a Pierre-Luc Dubois.
    01:00 Cam ATKINSON - 0:1

01:43
    Travis Boyd se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, která nad ledem minula pravou tyč brány.

01:52
    Jonas Siegenthaler fauloval na modré obranné čáře a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Blue Jackets si zahrají první přesilovou hru zápasu a mají šanci navýšit vedení.

02:24
    Oliver Bjorkstrand napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila nad bránu.

03:52
    Blue Jackets se dostali v závěru přesilové hry k několika střelám od modré čáry, byly ovšem nepřesné.

04:18
    Cam Atkinson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Braden Holtby na přední tyči udržel kotouč v náručí.

04:49
    Devante Smith-Pelly na pravém křídle vystřelil z úhlu a Joonas Korpisalo puk vykopl svým levým betonem.

05:12
    Capitals se na levém křídle dostali k nahození, které skončilo v lapačce brankáře Blue Jackets.

06:03
    Alex Ovečkin na pravém křídle udržel u hrazení puk poté, co se pěkně uvolnil, střela jeho spoluhráče od modré čáry ale byla zablokována.

06:12
    Hra byla přerušena a na řadu přichází první krátká reklamní přestávka. Blue Jackets vedou 1:0.

06:35
    Columbusu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil za bránu na zakázané uvolnění.

06:43
    Braden Holtby se po další nepřesné přihrávce Blue Jackets vydal za bránu, aby spoluhráčům pomohl.

06:48
    Tentokrát vyhodili puk na zakázané uvolnění Capitals, jejichž přihrávka podél trestných lavic byla nepřesná.

07:01
    Dean Kukan se dostal v levém kruhu ke střele zápěstím, která sice mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, zároveň ale také lapačky Bradena Holtbyho.

07:39
    Anthony Duclair předvedl nepřesnou diagonální přihrávku, po které v pravém rohu obranného pásma dobruslili puk Caps.

08:36
    Capitals se dostali na pravém křídle k nahození, které skončilo pod lapačkou Joonase Korpisala.

08:43
    Boone Jenner se snažil protáhnout podél střídaček, jenže Lars Eller ho do útočného pásma nepustil.

09:15
    Blue Jackets na levém křídle vystřelili z úhlu a tečovaný puk skončil v lapačce Bradena Holtbyho.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:29
    Washington odpověděl střelou z bodu pravého kruhu, kterou Joonas Korpisalo holí dopravil do bezpečí.

09:41
    Útok Blue Jackets na pravém křídle nemohl pokračovat, protože hosté se ocitli v postavení mimo hru.

10:14
    Blue Jackets na levé straně obranného pásma nepřesně rozehráli a Nicklas Bäckström se mohl dostat před pravým kruhem ke střele, jenže puk mu prošel mezi nohama.

10:48
    Dean Kukan vypálil na bodu pravého kruhu a jeho rána byla sražena vedle vzdálenější levé tyče brány.

11:24
    Alex Ovečkin si na modré čáře zpracoval puk a chtěl přenést hru z levého křídla doprava, jenže pro Jevgenije Kuzněcova byla jeho přihrávka příliš prudká.

11:45
    Joonas Korpisalo si snadno poradil s nahozením Caps z pravého křídla a následuje komerční přestávka.

11:49
    Jakub Vrána na vrcholu levého kruhu krásně vypálil a Joonas Korpisalo měl obrovské potíže, nakonec ale puk vleže na přední tyči dostal mimo nebezpečí! První velká šance domácích Capitals.

12:20
    Seth Jones nepřesně rozehrál podél trestných lavic a proti Columbusu se pískalo zakázané uvolnění.

12:58
    Alexander Wennberg se po přihrávce z levého křídla ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže jeho střela zápěstím byla sražena pod lapačku Bradena Holtbyho.

13:48
    Hra byla ve středním pásmu přerušena, protože puk byl sražen mezi jednu ze střídaček týmů.

14:18
    Devante Smith-Pelly na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a v levém kruhu najel najíždějícího Nica Dowda, jehož střelu Joonas Korpisalo vyrazil poté, co se stačil bleskově přesunout.

14:56
    Jevgenij Kuzněcov se pokusil vyrovnat rychlou střelou zápěstím, jeho pokus z bodu levého kruhu pro vhazování ale zamířil do lapačky Joonase Korpisala, po jehož zákroku dostává prostor reklamní přestávka.

15:02
    Dmitrij Orlov nedokázal udržet na levé straně útočné pásmo poté, co nezpracoval puk na modré čáře.

15:52
    Capitals nepřesně rozehráli z obranného pásma podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění.

15:56
    Dean Kukan napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry ke tvrdé ráně s příklepem, která zamířila nad bránu domácího brankáře Bradena Holtbyho.

16:11
    Nicklas Bäckström se dostal na bodu pravého kruhu ke střele, která skončila v náručí Joonase Korpisala.

16:19
    Michal Kempný vypálil před levým kruhem pro vhazování a Joonas Korpisalo puk vyrazil pravým betonem.

16:50
    Jakub Vrána na bodu pravého kruhu tvrdě vypálil a jeho rána s příklepem zamířila nad hlavu Joonase Korpisala.

17:19
    Pierre-Luc Dubois na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a puk se od Michala Kempného v mezikruží odrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

17:33
    Nepřesná přihrávka Capitals skončila za bránou Joonase Korpisala, který za ni natáhl hůl, aby rozehrál.

18:06
    David Savard byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Capitals si v závěru první části zahrají první přesilovou hru, během které mohou vyrovnat.

18:43
    John Carlson míchal s pukem v levém kruhu a málem ho bekhendem zasunul do brány, jenže Josh Anderson mu kotouč ukradl a poté ho úspěšně vyhodil.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:54
    Joonas Korpisalo pravým betonem vyrazil ránu Capitals od modré čáry a do vyloučení Joonase Korpisala zbývá pouhých 12 sekund. V první třetině už to nestihne.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Cam Atkinson v úvodu udeřil po samostatném úniku a stal se jediným úspěšným střelcem první třetiny, během které předvedl několik kvalitních zákroků Joonas Korpisalo. Skóre po první třetině střetnutí. Washington Capitals 0 Columbus Blue Jackets 1.

Druhá třetina začne přibližně v 2:05.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 6-2; Vhazování: 54%-46%; Hity: 9-3; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:06
    Vyloučený David Savard se vrátil z trestné lavice zpět na led a Columbus hraje opět v plném počtu.

20:45
    Braden Holtby si před pár okamžiky připsal snadný zákrok proti střele Blue Jackets od modré čáry a Jevgenij Kuzněcov mohl odpovědět, jenže se v mezikruží ke střele nakonec přes protihráče nedostal.

21:17
    Jevgenij Kuzněcov chtěl vysokým obloukem z obranného pásma vysunout Toma Wilsona, jenže druhý jmenovaný muž na pravém křídle puk nezpracoval.

22:09
    Alexander Wennberg se snažil po nahození Artěmije Panarina forčekovat za bránou, proti dvojici hráčů Capitals ovšem úspěšný nebyl a domácí v klidu rozehráli.

22:36
    Capitals se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se proti nim další zakázané uvolnění.

23:01
    Caps chtěli přenést hru z pravého křídla doleva, jenže jejich přihrávka byla v mezikruží zpacifikována.

23:59
    Oliver Bjorkstrand na bodu levého kruhu vystřelil zápěstím a Braden Holtby puk snadno podržel v náručí.

24:05
    Blue Jackets na levém křídle vystřelili ihned po vhazování od modré čáry a Braden Holtby opět puk zachytil.

24:33
    Cam Atkinson vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levý horní roh brány.

25:06
    Capitals bojovali v levém rohu útočného pásma o puk, vydolovat se jim ho ovšem nepodařilo.

25:25
    Dean Kukan na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

25:39
    Capitals nahodili puk do útočného pásma podél hrazení a Joonas Korpisalo se vydal za bránu, aby puk zastavil a poté snadno rozehrál.

25:53
    Cam Atkinson se podruhé v zápase řítil sám na bránu a z blízkosti mířil nad lapačku Bradena Holtbyho, jenže pravý horní roh brány minul!

27:04
    Capitals se v blízkosti pravé tyče dostali do zakončení, které Joonas Korpisalo vyrazil za svou bránu.

27:30
    Skóre utkání stále určuje jeden jediný gól, který již v první minutě utkání vstřelil Cam Atkinson.

28:20
    Blue Jackets pouze protečovali puk do útočného pásma, aby mohli v klidu a zároveň rychle vystřídat.

28:43
    Jeden z hráčů Blue Jackets projel kolem Bradena Holtbyho, který rychle shodil masku. Komerční přestávka.

28:43
    Cam Atkinson fauloval Bradena Holtbyho a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra pro Caps.

28:43
    Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Pheonix Copley.

29:19
    John Carlson na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho zablokovaná střela skončila ve středním pásmu.

29:46
    Alex Ovečkin byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a 55 sekund se bude hrát 4 na 4.

30:01
    Zach Werenski se dostal ke střele v blízkosti pravé tyče a Pheonix Copley si připsal první zákrok. Komerční přestávka.

30:43
    Vyloučený Cam Atkinson je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hostů z Columbusu.

31:03
    Pierre-Luc Dubois neuspěl na levém křídle a Tom Wilson úspěšně dostal puk do středního pásma.

31:30
    Alexander Wennberg se ocitl v levém kruhu proti trojnásobné přesile a do zakončení se tedy nedostal.

31:46
    Alex Ovečkin je zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu. Blue Jackets vedou stále 1:0.

32:02
    Nick Foligno vystřelil od modré čáry a střídající Pheonix Copley u pravé tyče lapil puk do své lapačky.

32:26
    Pheonix Copley se vydal za bránu, aby po nahození Columbusu rozehrál, což se mu úplně nepodařilo dobře, spoluhráči ale jeho drobné zaváhání napravili.

33:28
    Lukáš Sedlák dlouho bojoval o puk v levém rohu útočného pásma, nakonec ho ale vydolovali Capitals.

33:53
    Blue Jackets na pravém křídle vystřelili od hrazení a jejich táhlá střela minula přední pravou tyč.

34:10
    Lars Eller dobře vypálil na vrcholu levého kruhu, jenže Joonas Korpisalo puk vyrazil a kotouč poté skončil v hledišti. Po přerušení následuje komerční přestávka.

34:15
    John Carlson vypálil ze středového kruhu a Joonas Korpisalo snadno ukryl puk vkleče v náručí.

34:19
    Capitals se dnes vůbec nedaří a jejich poslední útočnou akci nyní zastavilo postavení mimo hru.

34:55
    John Carlson vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Alex Ovečkin tečoval puk na přední tyči těsně mimo.

35:22
    Artěmij Panarin si sjel z levého křídla krásně před bránu, z blízkosti ale minul pravý horní roh brány.

35:48
    Scott Harrington nezpracoval puk na bodu levého kruhu a Tom Wilson vyhodil kotouč do středního pásma.

36:45
    Jakub Vrána se dostal na vrcholu mezikruží k prudké střele, která skončila v náručí Joonase Korpisala.

36:52
    Devante Smith-Pelly ihned po vhazování vystřelil na vrcholu pravého kruhu a brankář Columbusu puk opět vkleče úspěšně zachytil mezi rukavicemi.

37:29
    Blue Jackets nepřesně rozehráli podél střídaček a jejich kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

37:43
    Capitals napřáhli od modré čáry k táhlé střele, která minula bránu, a v hledišti to pouze zahučelo.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:25
    Capitals si vytvořili obrovský tlak a Tom Wilson z vrcholu levého kruhu jako poslední vypálil mimo bránu.

39:36
    Jevgenij Kuzněcov na pravém křídle vystřelil z otočky a Joonas Korpisalo ukryl puk ve své lapačce.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina žádný gól nenabídla, jedna velmi zajímavá situace ale přece jen nastala, když Cam Atkinson vysokou holí rozsekl obočí brankáře Bradena Holtbyho, který musel střídat, a do brány místo něj naskočil Pheonix Copley. Skóre po druhé třetině. Washington Capitals 0 Columbus Blue Jackets 1.

Třetí třetina začne přibližně v 2:59.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-13; Zablokované střely: 9-9; Vhazování: 47%-53%; Hity: 12-8; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.

40:01

40:18
    V hlavním města USA začala poslední třetí část a Capitals podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.

40:33
    Joonas Korpisalo se vydal za svou bránu, aby zastavil puk po dalším nepřesném nahození Capitals.

41:19
    Alex Ovečkin sice v levém rohu útočného pásma puk nedojel, alespoň ale předvedl ostrý hit, který odnesl na straně hostujícího týmu Markus Nutivaara.

41:29
    Capitals mají obrovské problémy s rozehrávkou a kotouč byl nyní sražen mezi střídačky.

42:07
    Capitals na levém křídle předvedli pěknou zadovku a z kruhu pro vhazování přišla prudká střela, kterou Joonas Korpisalo na přední tyči vyrazil sevřenými betony.

42:58
    Lars Eller z pravého křídla nahodil puk před bránu, jenže Capitals v mezikruží na puk nedosáhli.

43:32
    Lukáš Sedlák od střídaček podél hrazení nahodil puk do útočného pásma a Devante Smith-Pelly zpoza brány pod tlakem protihráče rozehrál.

44:26
    Blue Jackets na pravém křídle vystřelili zápěstím a jejich pokus minul přední pravý horní roh brány.

44:46
    Washington se ocitl pod velkým tlakem a vzápětí přišla střela z opačné strany, Pheonix Copley byl ale připravený a na přední tyči puk úspěšně vyrazil.

45:25
    Josh Anderson se dostal v levém kruhu zadarmo ke střele zápěstím, která skončila v náručí Pheonixe Copleyho. Střele předcházela chyba Brookse Orpika.

46:02
    Capitals se v blízkosti levé tyče v rychlém sledu dvakrát neprosadili a hosté puk vyhodili na zakázané uvolnění.

46:05
    Michal Kempný na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula přední levý horní roh brány hostí.

46:19
    Alex Ovečkin mohl na levém křídle z ostrého úhlu zamést puk do odkryté sítě, jenže ho minul a Blue Jackets poté kotouč vyhodili na další zakázané uvolnění.

46:45
    Joonas Korpisalo si v rychlém sledu připsal dva zákroky, po druhém z nichž kotouč podržel v lapačce a na řadu po přerušení hry přichází komerční přestávka.

47:34
    Nahození Capitals skončilo v ochranné síti a následovalo vhazování ve středovém kruhu.

48:23
    Pierre-Luc Dubois se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a mohl navýšit vedení Jackets, jeho střela ale skončila na pravém betonu Pheonixe Copleyho, který puk rychle zmrazil pod lapačkou.

48:51
    Boone Jenner se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže z blízkosti bránu přestřelil a kotouč skončil v ochranné síti. Capitals si nyní zhluboka oddechli.

49:25
    Capitals jsou nadále střelecky aktivnějším týmem, jenže je jim to zatím absolutně k ničemu.

49:43
    Lukáš Sedlák si z levého křídla rychle vybruslil před bránu, kde po bekhendovém zakončení ztroskotal na levém betonu Pheonixe Copleyho!
    49:43 Lukáš Sedlák mohl bekhendem rozhodnout zápas!

50:00
    Oba týmy se během 13 sekund dostaly k další střele, obě ale skončily v náručích brankářů.

50:06
    Josh Anderson prohrál závod o puk a proti Blue Jackets bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

51:27
    Pierre-Luc Dubois na levém křídle nepřešel útočnou modrou čáru a Capitals v klidu dostřídali.

51:53
    Seth Jones na levém křídle vypálil od modré čáry a Pheonix Copley holí vyrazil puk za svou bránu.

52:28
    Pheonix Copley se vydal za svou bránu, aby po nahození Blue Jackets z první rozehrál bekhendem.

53:03
    Nahození Capitals od modré čáry skončilo v ochranné síti a prostor dostává krátká komerční přestávka.

54:20
    Blue Jackets už hrají v závěru zápasu hodně jednoduše a spoléhají na případné rychlé protiútoky.

54:39
    Dmitrij Orlov na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a Joonas Korpisalo jeho ránu sevřenými betony vyrazil! Další dobrý zákrok.

55:15
    Alex Ovečkin na levém křídle vystřelil od modré čáry, jeho střela zápěstím ale trefila pouze spoluhráče.

56:06
    Kevin Stenlund vystřelil v pravém kruhu po rychlém protiútoku Columbusu a Brooks Orpik jeho střelu přizvedl do ochranné sítě. Komerční přestávka.

56:48
    Joonas Korpisalo si snadno poradil s nahozením Capitals od modré čáry a domácím už tečou nervy.

57:35
    Alex Ovečkin vypálil od modré čáry nad hlavu Joonase Korpisala, který nadále drží čisté konto.

57:59
    Cam Atkinson se málem řítil v mezikruží do samostatného úniku, tentokrát ho ale hráči Capitals odzbrojili, stejně jako vzápětí Artěmije Panarina.

58:17
    Pheonix Copley nahradil uprostřed zápasu zraněného Bradena Holtbyho a předvedl osm zákroků.

58:27
    Pheonix Copley vyrazil na střídačku a Capitals usilují o vyrovnávací gól při hře bez brankáře!

58:50
    Do konce utkání zbývá odehrát 70 sekund poté, co Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:54
    Washington právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ KUZNĚCOV na pravém křídle vypálil po přihrávce podél modré čáry bez přípravy a parádní ranou letící těsně nad ledem propálil Joonase Korpisala mezi pravým betonem a vyrážečkou! Capitals dokázali bez brankáře srovnat! Asistence: John Carlson a Alex Ovečkin.
    58:54 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:1

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

59:26
    Blue Jackets na pravém křídle vypálili od hrazení a Pheonix Copley puk úspěšně podržel ve svém náručí.

59:42
    Cam Atkinson objel rychle bránu, u levé tyče ale puk za záda Phoenixe Copleyho nezasunul.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Lukáš Sedlák po brzkém gólu Cama Atkinsona v průběhu zápasu orazítkoval tyč a Capitals nakonec dokázali při hře bez brankáře vyrovnat, když se 66 sekund před koncem zápasu prosadil Jevgenij Kuzněcov. Skóre po třetí třetině dnešního klání. Washington Capitals 1 Columbus Blue Jackets 1.

60:01

60:22
    Jevgenij Kuzněcov mohl rychle rozhodnout, když se v blízkosti pravé tyče dostal ke střele bekhendem, která skončila v lapačce klečícího Joonase Korpisala.

60:48
    Seth Jones na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím po minutí pravého horního rohu brány skončila v ochranné síti.

61:00
    Dmitrij Orlov se po přihrávce Larse Ellera dostal v mezikruží ke střele, kterou Joonas Korpisalo snadno vyrazil svým pravým betonem mimo.

61:27
    Jakub Vrána mohl rozhodnout, jenže jeho střela z pravého kruhu zamířila nad bránu Blue Jackets.

62:19
    Jevgenij Kuzněcov na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která byla zablokována.

62:42
    Capitals vyrazili do přečíslení tři na jednoho, jenže akci zbytečně, opravdu zbytečně překombinovali.

62:51
    Alex Ovečkin na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk zamířil pouze do ochranné sítě.

63:18
    Boone Jenner si z levého křídla sjel před bránu, kde bekhendem mezi betony brankáře Capitals nepřekonal, byl ale faulován. Nicklas Bäckström dostal dvě minuty za sekání. Velká šance Columbusu.

63:30
    ARTĚMIJ PANARIN po přihrávce z osy hřiště vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a na přední tyči 90 sekund před koncem prodloužení propálil Pheonixe Copleyho! Hosté předvedli drze oslavu Kuzněcova. Asistence: Seth Jones.
    63:30 Artěmij PANARIN - 1:2

Jevgenij Kuzněcov sice 66 sekund před koncem zápasu odpověděl na úvodní gól Cama Atkinsona z první minuty, jenže pouhých 90 sekund před koncem prodloužení udeřil Artěmij Panarin, který si poté se svými spoluhráči drze dovolil předvést oslavu Jevgenije Kuzněcova. Zda šlo o úmysl, těžko říci. Výsledek klání zní. Washington Capitals 1 Columbus Blue Jackets 2.

Statistiky: Střely na bránu: 33-22; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 53%-47%; Hity: 20-16; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

1. Artěmij Panarin (CBJ) 1+0
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+0
    3. Cam Atkinson (CBJ) 1+0

Československá stopa v utkání:

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:16
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:58
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:16 (03:59:39)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 59. Kuzněcov (Carlson, Ovečkin) – 1. Atkinson (Nutivaara, Dubois), 64. Panarin (S. Jones)

Washington Capitals: Holtby (29. Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik (A), Siegenthaler – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, Boyd – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Graham Skilliter. Čároví: Pierre Racicot, Kory Nagy

Diváci: 18506