Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:5 (kon.) | Olomouc – Plzeň 0:4 (kon.)
Třinec – Sparta 2:1 (kon.)
Berani Zlín
5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 13.01.2019, 15:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Tipsport extraliga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
    Staronovou jedničkou Zlína je Libor Kašík.

Pardubice sice dokázaly vyhrát v O2 Areně a proti pražské Spartě ukončily sérii třinácti porážek v řádě, k žádnému vzestupu formy to ovšem nevedlo a vše se začíná vracet do starých kolejí. Dynamo čeká v neděli utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky, kde se bude snažit odvrátit šestou porážku v řadě proti domácímu Zlínu. Beranům se ovšem také během posledních dvou měsíců příliš nedaří a stejně jako hokejisté Pardubic prohráli pět zápasů v řadě. Čeká nás tedy souboj dvou týmů, které mají v Tipsport Extralize nejhorší formu.

PSG BERANI ZLÍN

Berani se v pátek večer představili v O2 Areně, kde podlehli pražské Spartě těsně 3:2 a prohráli popáté v řadě. O osudu utkání rozhodla první třetina, ve které hokejisté Zlína inkasovali dva slepené góly, a závěr utkání, v němž domácí Andrej Kudrna vstřelil gól a po přezkoumání videa byl uznán. Libor Kašík odchytal fantastický zápas a zejména ve druhé třetině předvedl několik skvělých zákroků, na bod to ale bohužel pro hosty nestačilo. Na druhou stranu je potřeba říci, že Zlín byl během prvních dvou třetin horším týmem a prohrál zaslouženě, byť si v samotném závěru zápasu vytvořil obrovský tlak a při hře bez brankáře dostal Ševce na dostřel velmi dobře hrající Dominik Lakatoš.

HC DYNAMO PARDUBICE

Pardubice jsou na tom podobně jako fotbalová Sparta. Ve vedení došlo k několika změnám, jenže ani ty nepřinesly kýžený a potřebný efekt a svěřenci hlavního trenéra Ladislava Lubiny prohrávají jeden zápas za druhým. Čest výjimkám jakou bylo například vítězství nad Spartou v O2 Areně. Dynamo v posledním zápase alespoň získalo bod proti Chomutovu, kterému na domácím ledě nakonec podlehlo 3:2 po samostatných nájezdech. Pardubice marně hledají vůdce, který by byl za jeden zápas schopný pravidelně bodovat více než jednou. Na druhou stranu utkání proti Pirátům ukázalo, že Dynamo chce hrát jako tým a pouze šest hráčů během utkání nevystřelilo ani jednou na bránu.

Utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky bude předcházet slavností ceremoniál, během něhož bude vyřazen dres Petra Čajánka s číslem 16.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

PSG Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Řezníček, Žižka (C), Valenta, Zbořil, M. Novotný – J. Ondráček, Fořt, Kubiš (A) – E. Kulda, P. Sedláček, Lakatoš – Šlahař, Fryšara, Anděl – Werbik, Popelka, Herman. Hlavní trenér: Robert Svoboda.

HC Dynamo Pardubice: Hamerlík (Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Budík, Cardwell, Děrvuk – Hovorka, Marosz (A), Rolinek (C) – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček (A), Kusý – Koffer, Dušek, Perret. Hlavní trenér: Ladislav Lubina.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Tomáš Veselý. Čároví: Milan Kis, David Klouček.

Hokejisté obou týmů dokončují rozbruslení a za deset minut už bude vše připraveno k velkému slavnostnímu ceremoniálu, během něhož bude vyřazen dnes Petra Čajánka s číslem 16. Poté už bude následovat samotný začátek zápasu, ve kterém se střetávají dva tradiční soupeři. Zlín hostí na domácím ledě rivala z Pardubic.
    Trojnásobný vítěz mistrovství světa během ceremoniálu

Fanoušci tleskají, zatímco dres Petra Čajánka stoupá směrem ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky.

00:01

00:01
    Je to přesně 90 let od doby, co Zlín odehrál první soutěžní zápas. Tehdy podlehl 7:2 Kroměříži. Utkání mezi Berany a Dynamem bylo právě zahájeno. Kdo vyhraje?

00:09
    Zlín vstoupil do utkání pořádně zostra a na levém křídle se dostal k první střele, která skončila na boční síti.

00:18
    David Nosek si najížděl před bránu na nebezpečnou zpětnou přihrávku z levého rohu útočného pásma, jenže si nesrovnal správně krok a do zakončení se nedostal.

01:13
    Brian Ihnačák číhal na vzdálenější levé tyči, nahození od modré čáry ho ale nenašlo a puk skončil v ochranné síti.

01:57
    Zlín poslal dopředu od vlastní brány dlouhou kolmou přihrávku, kterou zmrazil pod lapačkou Peter Hamerlík.

02:13
    Zlín úspěšně ubránil situaci dva na dva před boxem časoměřičů, poté ale jeho útok zastavila přihrávka rukou.

02:30
    Hokejisté Zlína z pravého křídla a ostrého úhlu nebezpečně nahodili puk před bránu, do zakončení se ale nedostali a Peter Hamerlík zatím čeká na první ostrý zákrok.

02:36
    Zlín nedokázal vyčistit útočné pásmo a domácímu týmu bylo na levém křídle odpískáno postavení mimo hru.

03:18
    Berani v úvodu zápasu velice dobře brání a Pardubice mají co dělat, aby vůbec překročily útočnou modrou čáru.

03:49
    Daniel Voženílek dostal hodně nepřesnou přihrávku a Pardubice podél hrazení vyhodily puk na zakázané uvolnění.

03:52
    Dalibor Řezníček ihned po vhazování vypálil od modré čáry a jeho rána z levého křídla minula vzdálenější pravý horní roh brány Pardubic. V hledišti to jen zahučelo.

04:30
    Jiří Ondráček napřáhl na vrcholu pravého kruhu k pěkné střele zápěstím, která těsně minula vzdálenější levou tyč. Těžko říci, zda Peter Hamerlík zasahoval vyrážečkou.

05:49
    Nicholas Schaus si musel dávat velký pozor, aby neztratil puk za vlastní bránou po neúspěšném snažení Dynama, které se samo vytlačilo z útočné třetiny.

06:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    JAKUB ŠLAHAŘ na pravém křídle podél hrazení rychle zavezl puk do útočného pásma a z úhlu napřáhl k rychlé střele zápěstím, která nad lapačkou Petera Hamerlíka zamířila k přední tyči! Zlín vede rázem 1:0! Asistence: Štěpán Fryšara.
    06:25 Jakub ŠLAHAŘ - 1:0

07:26
    Dynamo na levém křídle od modré čáry nahodilo puk za bránu Zlína, kam se vydal Libor Kašík, aby rozehrál.

07:34
    Hokejisté Zlína nepřesně rozehráli podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Následovalo tedy vhazování po levici navrátilce Libora Kašíka.

07:58
    Pardubice během pouhých čtyř sekund dvakrát tvrdě vypálily od modré čáry, obě rány ale minuly pravý horní roh brány a Libor Kašík v bráně Zlína nemusel zasahovat.

08:17
    Denis Kusý vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování nepřesně a puk skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.

08:17
    Fanoušci Zlína připravili nádherné choreo, jehož hlavním mottem je "Příběh jednoho klubu".

08:20
    Antonín Dušek vyhrál v pravém kruhu vhazování a Jordann Perret napřáhl na jeho vrcholu k nádherné střele zápěstím, která mířila do předního horního rohu brány, Libor Kašík ale vytáhl fantastický semafor! Parádní zákrok.

09:18
    Zlín odpověděl nebezpečnou střelou z bodu levého kruhu, která těsně minula vzdálenější pravou tyč brány.

10:31
    Pardubice se z ničeho nic ocitly v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Libor Kašík dokázal puk poskakující na brankové čáře skvěle vyrazit!

10:44
    Štěpán Fryšara byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Pardubice si zahrají první přesilovou hru zápasu.

11:52
    Zlínu se podařilo podél trestných lavic vyhodit a Daniel Voženílek musel rozehrávat zpoza vlastní brány.

12:13
    Pavel Kubiš na pravém křídle vyrazil kupředu a krásnou střelou z bodu pravého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči, kde si puk málem srazil do vlastní brány Antonín Dušek! Skvělá šance.

12:21
    Antonín Dušek si vlastní gól nevstřelil a poté v blízkosti levé tyče mohl naopak skórovat, jenže Libor Kašík jeho střelu z blízkosti hrudí vyrazil!

12:44
    Vyloučený Štěpán Fryšara je zpět na ledě a hokejisté Pardubic úvodní přesilovou hru nevyužili.

13:36
    Antonín Dušek byl vyloučen na dvě minuty za držení a první přesilovou hru si po krátké reklamní přestávce zahraje Zlín, který vede nad hosty 1:0.

14:09
    Ševci na levém křídle vystřelili od modré čáry a Peter Hamerlík na přední tyči ukryl puk ve svém náručí.

14:26
    Pavel Kubiš se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a tentokrát domácí nemohli pokračovat v útoku.

14:50
    TOMÁŠ VALENTA na pravém křídle napřáhl od modré čáry k nádherné střele zápěstím, která nad pravém betonem Petera Hamerlíka zamířila ke vzdálenější levé tyči! Zlín využil přesilovou hru a vede 2:0, nutno ale dodat, že brankář hostů z Pardubic přes dvojčlennou clonu vůbec nic neviděl. Navíc tam byl i hráč hostujícího týmu, který špatně clonil. Asistence: Dominik Lakatoš.
    14:50 Tomáš VALENTA - 2:0

15:56
    Zlín mohl rychle přidat další gól, Peter Hamerlík ale jeho střelu z bodu levého kruhu dobře vyrazil.

16:12
    Jiří Ondráček v pravém rohu útočného pásma vyhrál klíčový osobní souboj a pěknou zadovkou našel TOMÁŠE FOŘTA, který na přední tyči rychle zamíchal s pukem a poté střelou zápěstím nad lapačkou Petera Hamerlíka zamířil do sítě! Zlín už vede nad hosty 3:0. Asistence: Jiří Ondráček.
    16:12 Tomáš FOŘT - 3:0

16:12
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Peter Hamerlík, přichází Ondřej Kacetl.

17:51
    Pardubice na pravém křídle vystřelily od modré čáry, jejich pokus byl ale na přední tyči zablokován.

18:23
    Libor Kašík si snadno poradil se střelou Dynama z bodu levého kruhu a následná potyčka vyloučení nepřinesla.

18:32
    Patrik Poulíček ihned po vhazování na vrcholu levého kruhu vystřelil rychle zápěstím a puk minul vzdálenější pravou tyč. Pardubice mohly alespoň snížit na 3:1.

19:00
    Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

19:17
    Ralfs Freibergs zamířil na střídačku poté, co se na levém křídle ocitl v těsném postavení mimo hru.

19:46
    Libor Kašík nepřesně rozehrál zpoza vlastní brány, Jordann Perret se ale na pravém křídle ke střele nedostal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Zatímco na Spartě hokejisté Zlína rychle dva góly inkasovali, proti Pardubicím je dnes rychle naopak vstřelili, když se během první třetiny prosadil Jakub Šlahař a krátce před přestávkou v rozpětí 1 minuty a 22 sekund Tomáš Valenta a Jiří Ondráček. Po první třetině. PSG Berani Zlín 3 HC Dynamo Pardubice 0.

Druhá třetina začne přibližně v 16:27.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-2; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 7-2; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:01
    Libor Kašík může být po první třetině velmi spokojený, protože drží čisté konto a Zlín navíc vede nad hosty z Pardubic na začátku druhé třetiny výrazně 3:0.

20:53
    Rhett Holland byl vyloučen na dvě minuty poté, co za vlastní bránou podrazil jednoho z hráčů Beranů.

21:18
    Ševci na pravém křídle vypálili od modré čáry nepřesně a puk po minutí přední tyče podél hrazení opustil pásmo.

21:42
    Edgars Kulda fauloval v levém rohu útočného pásma a byl vyloučen za nedovolené bránění. Hra 4 na 4.

22:26
    Tomáš Fořt se dvakrát neodhodlal ke střele od modré čáry a Pardubice puk dostaly na chvíli do neutrální zóny.

22:53
    Ondřej Kacetl vyrazil pravým betonem nahození Ševců ze středového kruhu a Rhett Holland je zpět na ledě. Začíná zkrácená přesilová hra hostů z Pardubic.

23:21
    Jeden z hráčů Dynama šel z pravé strany tvrdě do brány, která byla za zády Libora Kašíka posunuta.

23:36
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    BRIAN IHNAČÁK se na pravém křídle u hrazení pomazlil s pukem a rychlou střelou zápěstím z úhlu zamířil nad lapačkou Libora Kašíka do předního pravého horního rohu brány! Dynamo využilo přesilovou hru a dočkalo se úvodní gólu v zápase. Je to 3:1. Asistence: Juraj Mikuš.
    23:36 Brian IHNAČÁK - 3:1

24:50
    Zlín zvýšil obrátky na pravém křídle útočného pásma a z úhlu vystřelil Dalibor Řezníček, jehož střela na přední tyči zamířila do lapačky Ondřeje Kacetla.

25:17
    Zlín střelou od modré čáry minul levý horní roh brány Ondřeje Kacetla a Pardubice poté vyhodily puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

25:26
    Další nepřesná rozehrávka Pardubic podél trestných lavic a další zakázané uvolnění proti Dynamu.

26:37
    Jordann Perret byl podražen ve středovém kruhu a Jakub Šlahař usedl na trestnou lavici Zlína na dvě minuty.

27:08
    Tomáš Fořt si najel mezi kruhy na krásnou přihrávku Pavla Kubiše z levého křídla a střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, jenže Ondřej Kacetl puk lapačkou vyrazil před sebe a poté ho pod ní zmrazil! Skvělý zákrok.

27:46
    Jan Mandát se dostal na bodu levého kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Libor Kašík ale podruhé v zápase předvedl skvělý semafor! Následná potyčka vyloučení nepřinesla.

28:25
    Berani vyrazili na levém křídle do přečíslení tři na dva, Dominik Lakatoš ale o puk na modré čáře přišel.

28:34
    Pardubice po zisku kotouče vyrazily na ose hřiště do rychlého protiútoku, který zastavilo postavení mimo hru.

28:37
    Vyloučený Jakub Šlahař je zpět na ledě a hokejisté Zlína hrají v plném počtu poté, co ve vlastním oslabení málem skóroval domácí útočník Tomáš Fořt.

28:54
    Ondřej Kacetl zmrazil nahození Zlína pod lapačkou a prostor dostává krátká komerční přestávka.

29:53
    Jordann Perret se na pravém křídle ke střele nedostal a kotouč byl přizvednut do ochranné sítě.

30:06
    LUKÁŠ ANDĚL dnes nastoupil ke druhému zápasu v dresu Zlína a po krásné přihrávce Štěpána Fryšary z levého křídla vypálil bez přípravy v mezikruží, odkud střelou s příklepem propálil Ondřeje Kacetla! Zlín vede rázem 4:1. Asistence: Štěpán Fryšara a Dalibor Řezníček.
    30:06 Lukáš ANDĚL - 4:1

30:24
    Daniel Voženílek fauloval krátce po gólu Zlína a byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

31:04
    Rhett Holland byl vyloučen na dvě minuty a dvouminutový trest zřejmě dostala také lavička Pardubic, na které neudržel nervy na uzdě hlavní trenér Ladislav Lubina. Na trestné lavici Dynama jsou čtyři hráči, zatímco Ladislav Lubina už na tribuně. Zlín si zahraje přesilovou hru 5 na 3!

31:04
    Ladislav Lubina se pustil do rozhodčích a hráčská lavice Dynama dostala dvě minuty za nesportovní chování, které odpyká na trestné lavici Denis Kusý.

31:04
    Hráčská lavice Pardubic ještě dostala k dvouminutovému trestu 20 minut za nesportovní chování.

31:04
    Rhett Holland dostal dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku a za stejný prohřešek ještě osobní desetiminutový trest, po kterém se jen tak na ledě neobjeví.

31:16
    Ralfs Freibergs u pravé tyče brány našel kolmou přihrávkou Jiřího Ondráčka, který se neukvapil se zakončením a parádním pasem napříč brankovištěm přenesl hru na PAVLA KUBIŠE, který na vzdálenější levé tyči zametl puk do prázdné sítě! Zlín využil přesilovou hru 5 na 3 – 5:1! Asistence: Jiří Ondráček a Ralfs Freibergs.
    31:16 Pavel KUBIŠ - 5:1

31:25
    Tomáš Fořt mohl rychle přidat šestý gól, když se v blízkosti levé tyče dostal k rychlé střele zápěstím, která minula přední horní roh brány a skončila v ochranné síti! Berani jsou na koni.

32:28
    Zlín na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Ondřej Kacetl na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou.

32:53
    David Nosek na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem byla na vrcholu kruhu zablokována. Ondřej Kacetl si zhluboka oddechl.

33:04
    Berani už druhou polovinu přesilové hry 5 na 3 nevyužili a oba týmy v současné chvíli hrají v plném počtu.

34:04
    Dominik Lakatoš se po krátké reklamní přestávce dostal ke střele na vrcholu pravého kruhu, která na přední tyči zamířila do náruče Ondřeje Kacetla.

35:23
    Zlínu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

35:42
    Libor Kašík měl nyní obrovské štěstí, protože si myslel, že nahození Pardubic z levého rohu útočného pásma zachytil, jenže puk se od jeho pravého betonu odrazil do mezikruží, kde naštěstí pro Zlín nebyl nikdo z hostů Dynama!

36:39
    Jakub Šlahař na levém křídle nabral velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Ondřej Kacetl na přední tyči vyrazil vyrážečkou přiloženou k ledu.

37:01
    Brian Ihnačák po odpískání napadl zbytečně jednoho z hráčů Zlína a byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

37:42
    Patrik Poulíček si z pravého kruhu krásně vybruslil před bránu a Libor Kašík jeho střelu bekhendem nedokázal udržet, čehož mohl využít jeden z jeho spoluhráčů, jenže dorážka z levého kruhu minula vzdálenější pravou tyč brány Zlína!

38:23
    Ralfs Freibergs napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

38:49
    Jakub Herman se snažil u pravé tyče zasunout puk po ledě do sítě, Ondřej Kacetl ale vkleče puk vyrazil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:01
    Brian Ihnačák je zpět na ledě a hokejisté Pardubic hrají v závěru druhé třetiny opět v plném počtu.

39:36
    Jordann Perret na pravém křídle z nulového úhlu nahodil puk bekhendem na bránu a Libor Kašík ho ukryl v náručí. Poté se strhla drobná potyčka.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Brian Ihnačák sice krátce po přestávce dokázal snížit, jenže Zlín se vrátil na koně zásluhou branky Lukáše Anděla, po kterém se ještě na domácí straně Zlína v přesilové hře 5 na 3 prosadil Pavel Kubiš. Skóre po druhé části. PSG Berani Zlín 5 HC Dynamo Pardubice 1.

Třetí třetina začne přibližně v 17:29.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-10; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 59%-41%; Hity: 11-5; Přesilové hry: 2/6-1/3; Trestné minuty: 6-42.

40:01

40:41
    Zlín se snažil krátce po přestávce prosadil na levém křídle, kolmá přihrávka ale byla příliš prudká.

41:04
    Oba týmy dnes usilují o ukončení série pěti proher v řadě a po 40 minutách jsou na tom mnohem lépe Ševci, kteří vedou na začátku třetí třetiny vysoko 5:1.

41:17
    Juraj Mikuš byl vyloučen krátce po přestávce na dvě minuty za sekání. Další přesilová hra pro Zlín.

41:32
    Dominik Lakatoš chtěl z pravého kruhu přenést hru doleva, jenže hokejisté Dynama jeho úmysl přečetli.

42:31
    Ralfs Freibergs byl zřejmě hráčem, který skončil v levém kruhu na ledě poté, co byl zezadu možná podražen, rozhodčí ale podruhé Pardubice do tří neposlali.

43:13
    Tomáš Rolinek rychle objel bránu a v oslabení se snažil puk u pravé tyče zasunout do brány, jenže ve své snaze neuspěl a Libor Kašík ho vychytal! Pardubice se podruhé neprosadily.

43:17
    Juraj Mikuš je zpět na ledě a hokejisté Zlína další přesilovou hru v zápase využít nedokázali.

43:18
    Štěpán Fryšara spadl za vlastní bránou tak nešikovně, že fauloval Tomáše Rolinka a dostal dvě minuty.

43:55
    Libor Kašík má problém s maskou, kterou sundal, a rychle se vydal na střídačku, aby mu kustod upravil řemínek. Domácí si vyžádali oddechový čas.

44:40
    Marek Hovorka na vrcholu levého kruhu po diagonální přihrávce od modré čáry vypálil tvrdě bez přípravy a jeho rána s příklepem minula vzdálenější pravou tyč.

45:18
    Štěpán Fryšara je zpět na ledě a hokejisté Zlína hrají za vysokého vedení 5:1 opět v plném počtu.

45:32
    Zlínu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu Zlínu se pískalo zakázané uvolnění.

46:06
    Puk zamířil po nahození Dynama ze středního pásma do ochranné sítě a následuje reklamní přestávka.

46:13
    Fanoušci se dnes skvěle baví a Zimním stadionem Luďka Čajky nyní obíhá velká mexická vlna!

48:00
    Dynamo sice na pravém křídle dojelo nahozený puk, jenže z ostrého úhlu se ke střele dostat nedokázalo.

48:36
    Dynamo se dostalo na bodu levého kruhu ke střele, kterou Libor Kašík na přední tyči nedokázal udržet.

49:02
    Jakub Šlahař na levém křídle vystřelil od modré čáry a Ondřej Kacetl bez problému přerušil hru. Skóre? 5:1!

50:04
    Tomáš Žižka ve středním pásmu rozdal puk rychle doprava, Jakub Herman se ale do útočného pásma nedostal a těsně před ní byl u hrazení odzbrojen.

50:44
    Filip Koffer dobře míchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování, nakonec se ale do zakončení nedostal.

51:08
    Nicholas Schaus a před ním Filip Koffer rychle vypálili, prosadit se ale nedokázali a proti Zlínu se pískalo zakázané uvolnění, na které domácí vyhodili puk podél střídaček.

51:28
    Další zakázané uvolnění domácích hokejistů, kteří tentokrát nepřesně rozehráli podél trestných lavic.

51:33
    Dynamo na pravém křídle vypálilo ihned po vhazování od modré a Libor Kašík bez problému ukryl puk v náručí.

52:15
    Pardubice jsou ve třetí třetině mnohem více ze hře, nyní ale hokejisté Zlína vyrazili do přečíslení dva na jednoho, v jehož závěru Jakub Herman nedosáhl na přihrávku Michala Popelky z pravého kruhu pro buly.

53:02
    Filip Koffer dobře vypálil od modré čáry, Libor Kašík ale u levé tyče vykopl puk svým pravým betonem.

54:17
    Ralfs Freibergs na levém křídle dobře vypálil před kruhem pro vhazování, Ondřej Kacetl byl ale na přední tyči včas a vkleče puk úspěšně vyrazil mimo bránu.

55:19
    Pardubice v závěru zápasu úplně přestaly hrát a Zlín si vytvořil v útočném pásmu obrovskou převahu, zatím se ovšem ke střelení šesté branky nedostal.

56:02
    Filip Koffer byl v pravém rohu útočného pásma Dynama sražen na kolena a poté už se mu puk udržet nepodařilo.

56:21
    Libor Kašík se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Dynama z pravého křídla a rychle rozehrál.

56:51
    Dynamo na vrcholu mezikruží napřáhlo k táhlé střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě. V závěru zápasu nás čeká poslední reklamní přestávka.

56:51
    Dnešní utkání sleduje 5316 diváků.

57:31
    Zlín se na levém křídle neprosadil a pod tlakem od modré čáry nahodil puk pouze za bránu Ondřeje Kacetla.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:20
    Jan Mandát si najel na přihrávku zpoza brány a v mezikruží napřáhl ke střele s příklepem, která minula levou tyč.

Hokejisté Zlína si ku příležitosti oslavy 90. výročí klubu a vyvěšení dresu Petra Čajánka s číslem 16 snadno poradili s Pardubicemi. Na vítězství domácího týmu se dvěma asistencemi podílel skvěle hrající útočník Štěpán Fryšara. Vítězný gól Ševců vstřelil ve druhé třetině Tomáš Valenta. Dynamo prohrálo pošesté v řadě, zatímco Berani sérii pěti proher dokázali dnes ukončit. Skóre zní. PSG Berani Zlín 5 HC Dynamo Pardubice 1.

Statistiky: Střely na bránu: 23-19; Zablokované střely: 7-4; Vhazování: 60%-40%; Hity: 15-14; Přesilové hry: 2/6-1/4; Trestné minuty: 8-67.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Fořt (ZLN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:43
    Tomáš Rolinek (PCE) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:16 (18:05:55)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Šlahař (Fryšara), 15. Valenta (Lakatoš), 17. Fořt (J. Ondráček), 31. Anděl (Fryšara, Řezníček), 32. Kubiš (J. Ondráček, Freibergs) – 24. Ihnačák (Mikuš)

HC Dynamo Pardubice: Hamerlík (17. Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Budík, Cardwell, Děrvuk – Hovorka, Marosz (A), Rolinek (C) – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček (A), Kusý – Koffer, Dušek, Perret. Hlavní trenér: Ladislav Lubina.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Tomáš Veselý. Čároví: Milan Kis, David Klouček