Chodov – Liberec 11:1 (kon.) | Ostrava – Panthers 12:4 (kon.) | Vítkovice – Židenice 8:2 (kon.)
Olomouc – Střešovice 3:4 (1:2 po s.n.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
12:4 (3:1, 5:2, 4:1)
Panthers Praha
Neděle 13.01.2019, 15:00 • ČPP Aréna Ostrava • Extraliga žen • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V prvním vzájemném utkání této sezóny dokázala Ostrava porazit své soupeřky zcela jednoznačně, a to 12:1! Uvidíme, jestli i druhé vzájemné měření sil bude mít takhle jednoznačný výsledek nebo se soupeřky z Prahy postarají o překvapení.

Pantherky z Prahy drží sedmou příčku s celkovým počtem 21 bodů. V minulém zápase podlehly Ivanti Tigers Jižní Město 2:6. Dvěma body v zápase se uvedla Tereza Pitterlingová. Pantherky budou v dnešním zápase lehčím outsiderem, ale klidně mohou překvapit a zabojovat pro další důležité body k účasti v play off.

Ostravské hráčky se drží na pozicích pro play off a momentálně drží čtvrtou příčku s 34 body. V posledním zápase Ostrava deklasovala Slavii Plzeň poměrem 18:0! Ostravské hráčky daly v každé třetině po šesti brankách. Denisa Kotzurová byl nejlepší hráčkou v kanadském bodování, kdy si po tomto zápase připsala dohromady sedm bodů (3+4). Další hráčka, která dosáhla této mety, byla Paulína Hudáková (3+4). Tyto dvě hráčky se tedy výrazně podepsaly na vysokém skóre.

00:01

00:10
    Utkání bylo zahájeno a úvodní branky se ujaly hostující hráčky.

00:30
    Romana Žurková v první velké šanci svého celku, kdy po svém zakončení trefila tyčku!

01:40
    Na řadě jsou hostující hráčky se svou útočnou akci, ale jejich postup směrem do útoku je hodně opatrný.

02:30
    Hostující hráčky se nedokázaly dostat do nějaké větší příležitosti a útočí Ostrava, která svou kombinací dostává své soupeřky pod tlak.

05:32
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ostravský celek se dostává ke své první brance, kterou střílí KAROLÍNA ŠABLATUROVÁ. Asistence: Kristína Hudáková.

08:13
    Domácí obránkyně, Vrlíková, zazmatkovala v obraně, ale soupeřky nedokázaly potrestat její drobnější zaváhání.

08:38
    O druhou branku Ostravy se zasloužila DENISA KOTZUROVÁ. Asistence: Paulína Hudáková.

09:13
    Vyloučení v týmu Panthers Praha (Michaela Lupačová – 2 min., Nedovolené vrážení).

10:20
    Přesilovka Ostravy zatím nepřináší výraznější ohrožení branky soupeřek. Ostrava zatím příliš nestřílí.

11:13
    Pantherky se dokázaly ubránit svému prvnímu oslabení.

12:50
    Domácí celek je i nadále aktivnější a soupeřky pouze blokují střelecké pokusy svých soupeřek.

13:50
    Hostující hráčky se snaží dlouhými přihrávkami ohrozit branku Tomšové, ale ta zatím nemá příliš mnoho práce ve svém brankovišti.

14:18
    Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Jana Lacková.

15:18
    Šance Žůrkové, která se najednou objevila před brankářkou Červovou. Avšak minula letící míček!

17:35
    Do třetice! Žůrková nemá zatím svůj den a opět byla před prázdnou brankou a netrefuje míček!

18:00
    Hostující hráčky nemají zatím vůbec nic a spíše paběrkují svým soupeřkám.

19:35
    Tým Panthers právě vstřelil branku!
    Hostující hráčky se nakonec dostávají před koncem první třetiny ke snížení stavu skóre. Autorem branky je PETRA ŠUSTEROVÁ. Asistence: Karolína Červová.

20:00

V první třetině se už nic nestane. Domácí hráčky byly jasně lepším týmem. Dokázaly dát tři branky a to ještě tři velké šance spálila Žurková. Hostujícím hráčkám se nakonec podařilo krátce před koncem první třetiny snížit a uvidíme, jestli jich to nakopne k lepšímu výkonu v prostřední části zápasu.

Střely na branku po první třetině: 7:4!

20:01

20:40
    Odstartovala nám prostřední perioda. Hostující hráčky se ihned v úvodu snaží o vyrovnání.

22:05
    A opět smolařka Žurková, která opět nedokázala zamířit do černého a minula branku Červové.

23:56
    Autorem branky je TEREZA PITTERLINGOVÁ, která už snižuje jen na rozdíl jedné branky a hostující celek má dobrý vstup do druhé třetiny. Asistence: Veronika Zittová.

25:00
    A záhy může být srovnání, neboť je nařízeno trestné střílení pro hostující celek.

25:03
    Autorem branky z trestného střílení je TEREZA SYSLOVÁ a máme tu srovnaný stav dnešního zápasu! Bez asistence.

25:46
    Hostující hráčky jsou rázem hodně povzbuzené a nyní mají více ze své hry.

27:15
    Ostrava se však rychle zmátořila a nyní se snaží něco v útoku vymyslet a vrátit si své vedení zpět.

28:28
    Nakonec přichází další kýžená branka domácích. Autorem branky je NELA KAPCOVÁ. Asistence: Paulína Hudáková.

29:13
    Ostrava se trochu uklidnila, ale jejich individuální chyby sráží jejich výkon a tím se hostující hráčky opět dostávají do nebezpečných zakončení.

30:05
    Polovina hrací doby je pryč a druhá třetina se zatím nese ve vyrovnaném duchu. Hostujícím hráčkám, dané a chvilkové, vyrovnání pomohlo k lepšímu výkonu.

32:00
    Domácím hráčkám se nyní daří uzamknout své sokyně na jejich vlastní polovině a uvidíme, co z toho vyplyne pro domácí celek.

33:38
    A vyplynula z toho nakonec další branka domácích. Ostrava tedy opět utíká Pantherkám ve skóre. Autorem branky je KAROLÍNA ŠABLATUROVÁ. Asistence: Kristína Hudáková.

34:02
    Žurková nebude dnes vyhlášena jako nejlepší hráčka svého týmu, ale jako největší smolařka zápasu. Zase na ni zívala prázdná branka...

36:25
    Ostravě následné branky pomohly a nyní jde na nich vidět větší klid, než na začátku druhé třetiny.

37:02
    Domácí se opět dokázali prosadit. Ostrava si vrací zpět své tří brankové vedení. Autorem branky je PAULÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

38:00
    Na zápas nedorazilo příliš mnoho diváků a v hale je přítomno 68 diváků!

39:18
    Autorem branky je JANA LACKOVÁ. Asistence: Kristína Hudáková.

39:58
    Domácí hráčky se nám rozstřílely. Autorem branky je MARKÉTA VRLÍKOVÁ, která to ještě stihla a přesně dvě vteřiny před koncem druhé třetiny slaví svou branku. Bez asistence.

40:00

I druhou třetinu dokázala Ostrava ovládnout. Avšak na jejím začátku se potýkala se zlepšenou hrou Pantherek. Ty dokonce krátkodobě držely remízový stav zápasu, ale domácí celek se nakonec začal trefovat do černého a vrátil si pohodlné vedení!

Střely na branku po druhé třetině: 11:4!

40:01

42:18
    Vyloučení v týmu Panthers Praha (Kristýna Vranová – 2 min., Sekání).

42:53
    Ostrava svou další brankou míří za dalším vítězstvím. Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

44:48
    Hosté měli volný úder před brankou Ostravy. Avšak trefují jen zeď.

48:00
    Pasáž hry, kdy nesledujeme nic zajímavého a spíše je k vidění souboj o míček uprostřed hrací plochy.

50:37
    Oddechový čas pro domácí.

51:00
    Paulína Hudáková střílí, ale trefuje míček směrem nad branku. Ale to jí nemusí příliš moc mrzet, neboť Ostrava drží dostatečný náskok na své soupeřky.

51:07
    Vyloučení v týmu Panthers Praha (Kristýna Lochmannová – 2 min., Bránění ve hře).

53:19
    Domácí hráčky sice nevyužily přesilovou hru, ale prosazují se ihned po její skončení. O desátý zásah se postarala DENISA KOTZUROVÁ. Asistence: Nela Kapcová.

53:49
    Hosté zanedlouho dávají svou čtvrtou branku, která už však na výsledku hry příliš mnoho nezmění. Autorem branky je KRISTÝNA LOCHMANNOVÁ. Asistence: Anežka Slaná.

54:18
    ROMANA ŽURKOVÁ se po několika spálených šancí, kdy měla problém trefit prázdnou branku nakonec prosazuje a přidává další zářez pro své soupeřky. Asistence: Denisa Kotzurová.

55:04
    Vyloučení v týmu Panthers Praha (Veronika Jarešová – 2 min., Sekání).

56:55
    Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ, která ve spolupráci s Kotzurovou využívá přesilovku a navyšuje vysoké vedení svého celku. Asistence: Denisa Kotzurová.

57:20
    Blíží se závěr zápasu a o vítězi není radno pochybovat. Ostrava plní roli favoritek v tomto zápase.

Střely po třetí třetině: 5:5!

Ostrava tedy splnila roli favoritek. Menší zádrhel pro domácí celek přišel na konci první třetiny a zlomku začátku druhé třetiny, kdy se hosté dostali na vyrovnaný stav. Ten však netrval dlouho. Ostravským hráčkám se podařilo velmi rychle odskočit a svůj náskok už jen postupně navyšovala a stanovila konečný výsledek 12:4!

Nejlepší hráčky utkání
    Denisa Kotzurová za domácí celek a Tereza Syslová za hostující celek!

Nejlepšími hráčkami Ostravy byla bezesporu Denisa Kotzurová (2+4) a Kristína Hudáková (3+3), která si zapsala hattrick! (17:01:27)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 6. Šablaturová (K. Hudáková), 9. Kotzurová (P. Hudáková), 15. K. Hudáková (Lacková), 29. Kapcová (P. Hudáková), 34. Šablaturová (K. Hudáková), 38. P. Hudáková (Kotzurová), 40. Lacková (K. Hudáková), 40. Vrlíková, 43. K. Hudáková (Kotzurová), 54. Kotzurová (Kapcová), 55. Žurková (Kotzurová), 57. K. Hudáková (Kotzurová) – 20. Šusterová (Červová), 24. Pitterlingová (Zittová), 26. Syslová (TS), 54. Lochmannová (Slaná)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Dupčáková) – Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Grossová, Kajfoszová – Žurková, Vrlíková, Lacková – Šablaturová, Káčová, Kapcová – K. Hudáková, P. Hudáková.
    Panthers Praha: Červová (Horňáková) – Vranová, Florianová, Syslová, Pitterlingová, Šusterová – Lochmannová, Slaná, Tůmová – Miklíková, Lupačová, Jelínková – Zittová, Jarešová.

Rozhodčí: Michal Prouza a Petr Rogowski