Lipt. Mikuláš – Žilina 4:0 (kon.) | Nitra – Košice 3:4 (kon.) | Trenčín – Detva 5:4 (kon.)
Banská Bystrica – Miskolc 2:3 (1:2 po s.n.) | Poprad – Nové Zámky 2:5 (kon.) | MAC Budapešť – Zvolen 2:3 (po pr.)
MAC Budapešť
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
HKM Zvolen
Neděle 13.01.2019, 17:45Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Hosté nakonec v prodloužení dokonal parádní obrat a i když brzy prohrávalo 2:0, veze z Maďarska dva cenné body. Vítěznou trefu si připsal český útočník Petr Obdržálek. Z mé strany je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera a někdy zase napočtenou. (20:15:46)

60:29 Petr Obdržálek (ZVO) - 2:3

60:29
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Prodloužení ukončil po pouhých devětadvaceti vteřinách PETR OBDRŽÁLEK, který zužitkoval přesnou Chovanovu přihrávku a střelou z první překonal Bálisze. Asistence: Michal Chovan.

60:01

Šedesát minut nám vítěze nepřineslo, za stavu 2:2 tak půjdeme do pětiminutového prodloužení.

60:00

59:07
    A další zakázané uvolnění v podání domácího mužstva, které si v samotném závěru koleduje o třetí inkasovaný gól.

58:42
    Hosté si vzali oddechový čas.

58:42
    Domácí si zbytečně nekomplikují situaci a vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v obranném opásmu domácího celku.

57:37
    Nepřesnost domácího mužstva v útočném pásmu.

56:17
    Vypadá to, že nás prodloužení nemine. Domácí ani hosté se do žádného velkého útočení nepouští.

55:12
    Balizs patří k nejlepším hráčům zápasu, necelých pět minut před koncem základní hrací doby si připisuje další zákrok.

54:13
    Hosté jsou v posledních vteřinách velmi nebezpeční. Nahození jednoho z hostů bylo dobrou nabídkou, nikomu ze Zvolenských se ale nepodařilo tečovat.

53:09
    Handlovský se zničehonic ocitl sám před brankářem s pukem na hokejce. Zakončení ale příliš překombinoval, když po kličkách zvolil zakončení mezi nohy. Bálisz sklapl betony včas.

52:22
    Bálizs byl opět v permanenci. Maďarský brankář vyrazil kotouč jen před sebe, naštěstí pro domácí se ke kotuči dostal jako první jeho spoluhráč.

51:22
    Oba celky se začaly zaměřovat především na defenzivu, nikdo nechce inkasovat třetí gól, který může být rozhodujícím.

50:18
    Zvolen se vydal na další ofenzivní výpad, který ale přerušuje čárový rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 5. Brown (Garát), 8. Terbócs (Vokla) – 20. Šišovský (Chovan, Vandane), 46. Šišovský (Handlovský, Chovan), 61. Obdržálek (Chovan)

MAC Budapešť: Bálizs (Nagy) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla, Szabad – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Majoross, Nagy, Terbócs – Odnoga, Pápa, Szigeti
    HKM Zvolen: Tomek (Babik) – Roman, Fraser, Ružička, Zeleňák, Vandane, Pufahl – Handlovský, Chovan, Obdržálek – Mitchell, Špirko, Šišovský – Petráš, Holovič, Poyhonen – Marcinek, Andrisík