Columbus – NY Rangers 7:5 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Vancouver – Florida 5:1 (kon.)
NY Islanders – Tampa 5:1 (kon.) | Calgary – Arizona 7:1 (kon.)

3. Loui Eriksson (VAN) 1+2 (03:55:23)

Statistiky: Střely na bránu: 36-24; Zablokované střely: 14-9; Vhazování: 54%-46%; Hity: 34-18; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 19-29.

Jacob Markström odchytal další fantastický zápas a dovedl Vancouver společně s Louiem Erikssonem k hladkému vítězství nad Floridou. Panthers měli několik velkých šancí, jenže brankář Canucks dnes opravdu chytal skvěle. Konečný výsledek nakonec bohatého utkání zní. Vancouver Canucks 5 Florida Panthers 1.

59:52
    Desetiminutový osobní trest v závěru utkání dostal zbytečně také hostující útočník Colton Sceviour.

59:49
    Josh Leivo a Micheal Haley se do sebe pustili ihned po gólu a dostali 10 minut za nesportovní chování.
    59:49 Markus GRANLUND - 5:1

59:49
    Vancouver právě vstřelil branku!
    MARKUS GRANLUND si u levé tyče najel na odražený puk po odvážném průniku Tylera Mottea mezi třemi protihráči a střelou zápěstím zamířil 11 sekund před koncem k přední tyči – 5:1! Asistence: Tyler Motte a Derrick Pouliot.
    59:22 Jay BEAGLE - 4:1

59:22
    Loui Eriksson na levém křídle vybojoval puk a JAY BEAGLE po jeho krátké přihrávce z levého kruhu pro vhazování zamířil do prázdné brány Panthers! Asistence: Loui Eriksson a Bo Horvat.

59:00
    Bo Horvat mohl od vlastní brány skórovat do prázdné sítě, jeho střela se ale otřela o tyč!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:43
    Florida si vyžádala oddechový čas poté, co Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění. Do konce 1:17.

58:22
    Neskutečný závěr zápasu! Nejprve střelou z pravého křídla trefila tyč Florida a hned vzápětí Vancouver, brána Panthers přitom byla prázdná!
    57:53 Brock BOESER - 3:1

57:53
    Loui Eriksson na levé straně obranného pásma podruhé v zápase skvěle vystihl rozehrávku Floridy a BROCK BOESER na pravém křídle po jeho diagonální přihrávce o hrazení zamířil do prázdné brány – 3:1! Asistence: Loui Eriksson.

57:33
    Roberto Luongo zamířil na střídačku a Florida necelé tři minuty před koncem hraje bez brankáře!

57:33
    Canucks vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a to je příležitost odvolat brankáře.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. Eriksson, 48. B. Hutton (Stecher, Beagle), 58. Boeser (Eriksson), 60. Beagle (Eriksson, Horvat), 60. M. Granlund (Motte, D. Pouliot) – 46. Vatrano (Borgström, Ekblad)

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Ch. Tanev (A), B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – Bärtschi, Horvat (A), Boeser – Goldobin, M. Granlund, Leivo – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Eriksson, Beagle, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle (A), Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Kiselevič, Weegar – Huberdeau, Barkov (C), Malgin – Dadonov, Borgström, Hoffman – Vatrano, Bjugstad, Brouwer – McCann, Sceviour, Haley. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Ian Walsh. Čároví: Kiel Murchison, Travis Gawryletz

Diváci: 18610