Toronto – Colorado 3:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 7:4 (kon.) | Washington – St. Louis 1:4 (kon.)
New Jersey – Chicago 8:5 (kon.) | Boston – Montreal 2:3 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 7:2 (kon.)

Vhazování – 34:30.

Je konec! Ačkoliv to dlouho vypadalo, že Montreal zvítězí po základní hrací době, tak nakonec se utkání dostalo do prodloužení. Tam utkání rozhodla hned první akce, kterou dokázal zužitkovat Petry. Boston se v závěru utkání dostal k opravdu velkému tlaku, díky kterému se dostal k vyrovnávací trefě. Výkon domácího celku ale nebyl úplně optimální, soupeř totiž dokázal odrážet akce soupeře, navíc byl směrem dopředu hodně nebezpečný. I tak si Boston zajistil cenný bod.

60:15 Jeff PETRY - 2:3

60:15
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak to bylo skutečně hodně rychlé, hned první akce končí brankou! Domi si sjel mezi kruhy, odkud ránou zápěstím prověřil Raska, který vyrazil puk do vzduchu. Tam ho hokejkou nabral JEFF PETRY, jenž zamířil do odkryté části branky.
    Asistence: Max Domi, Paul Byron.

60:01

Utkání ještě zdaleka nekončí. V poslední minutě se domácím podařilo vyrovnat, následovat bude pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:22 David KREJČÍ - 2:2

59:22
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak přeci jenom se domácí prosazují! Boston sevřel soupeře v jeho vlastním pásmu, posléze měl hodně prostoru na zakončení DAVID KREJČÍ, jeho rána zápěstím směřovala přesně do vzdálenější šibenice. Kus práce odvedl také DeBrusk, který ukázkově stínil brankáři.
    Asistence: Brad Marchand, David Pastrňák.

58:33
    Boston to zkouší bez Raska!

58:30
    Pastrňák to zkoušel hodně chytrou střelou, se kterou si ale Price poradil. Kanadský brankář zalehl kotouč, následovat bude vhazování.

58:10
    Armia pouze nahodil do pásma soupeře, což jeho celku plně vyhovuje. Do konce zápasu nezbývá moc času, Boston má na vyrovnání hodně málo času.

57:55
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Michael Chaput – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:11
    K ráně z pravého kruhu se dostal Drouin, který ale výrazně minul vzdálenější konstrukci. To nemusí příliš vadit, hosté totiž nasbírali několik desítek cenných vteřinek.

56:05
    Drouin se ve středním pásmu vyhnul Kuralymu, avšak to bylo z hostující strany naprosto vše. Boston založil akci od své branky, DeBrusk ale neustál souboj s gravitací.

David Suchý

Branky a nahrávky: 15. Marchand (Bergeron, Grzelcyk), 60. Krejčí (Marchand, Pastrňák) – 19. Gallagher (Petry, Danault), 38. Byron, 61. Petry (Domi, Byron)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Grzelcyk, Carlo, Krug – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Acciari, Kuraly – Donato, Forsbacka-Karlsson, Heinen.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Reilly, Jo. Benn, Kulak – Gallagher (A), Danault, Drouin – Armia, Domi, Lehkonen – Byron (A), Kotkaniemi, Tatar – Deslauriers, Chaput, Agostino.

Rozhodčí: Hanson, Pollock – Racicot, Galloway