Toronto – Colorado 3:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 7:4 (kon.) | Washington – St. Louis 1:4 (kon.)
New Jersey – Chicago 8:5 (kon.) | Boston – Montreal 2:3 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 7:2 (kon.)
Edmonton Oilers
7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Úterý 15.01.2019, 03:08 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Česká stopa v utkání
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:50 (05:41:21)

1. Zack Kassian (EDM) 2+0
    2. Milan Lucic (EDM) 2+0
    3. Mikko Koskinen (EDM) 41 zák., 95,3 %

Obrovský podíl na vítězství má brankář Mikko Koskinen, který pokryl 41 ze 43 střel Buffala a dopomohl svému týmu dotáhnout bodově nejlepší osmičku Západní konference.

Začátek zápasu přitom nemohli mít Oilers horší, když už po jedné minutě hry inkasovali po trefě Shearyho. Jenže do konce první třetiny ale otočili na 3:2 a ve zbývajících dvou periodách shodně přidali vždy dvě branky.

Edmonton Oilers vítězí nad Buffalem jednoznačně 7:2.

59:34
    A na druhé straně Lucic chtěl zkompletovat hattrick, jenž proti byl Ullmark.

59:20
    Ještě velká šance Okposa, který ale v úniku byl vychytán Koskinenem.

58:47
    Brodziak napálil od mantinelu jen hráče před sebou a na Ullmarka, který se vracel do branky od zadního mantinelu, puk neprotlačil.

57:50
    Utkání se ve své podstatě už jen dohrává. Tempo výrazně pokleslo, vzhledem k rozhodnutému stavu.

56:57
    Oilers kazí rozehrávku a dopouští se icingu.

56:40
    Dnes to není zápas Skinnera. Další jeho střela končí tentokrát na zadním mantinelu. Je sice hodně střelecky aktivní, ale nedaří se mu překonat Koskinena.

55:48
    Ullmark lapačkou chytá střelu Jonese. Komerční přestávka.

55:24

54:39
    Buffalu se nedaří ani v této přesilovku držet útočné pásmo. Navíc na Koskinena ještě neprošla ani jedna střela.

54:09
    Kotouč skončil na střídačce domácích.

53:24
    Dostanou ale další šanci. Za krosček je vyloučen Benning.

53:15

52:45
    Sabres se znovu nepodařilo udržet útočné pásmo. Tato přesilovka jim hrubě nevychází.

52:05
    Oilers vyhazují puk ze svého pásma.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Kassian (Brodziak, Rieder), 4. Nugent-Hopkins (Jones), 5. Kassian (Rieder), 21. McDavid, 25. Lucic, 44. Lucic (Nugent-Hopkins, A. Larsson), 46. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 1. Sheary (Mittelstadt, Dahlin), 9. Rodrigues (Sobotka, Ristolainen)

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – K. Russell, Nurse, A. Larsson, Jones, Benning, Manning – Rattie, McDavid, Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins, Lucic – Puljujärvi, Brodziak, Spooner – Kassian, Khaira, Rieder.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (25. Ullmark) – Bogosian, Dahlin, Ristolainen, McCabe, Beaulieu, Scandella – S. Reinhart, Eichel, Skinner – T. Thompson, Mittelstadt, Sheary – Pominville, Rodrigues, Sobotka – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Dwyer, Anderson – Gawryletz, Devorski