Vladivostok – Jokerit 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Kunlun – Čerepovec 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 5:4 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 4:5 (kon.) | CSKA Moskva – Magnitogorsk 3:0 (kon.)
Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Omsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.)
Riga – Jekatěrinburg 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Čeljabinsk 0:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 15.01.2019, 10:30 • Platinum Arena • KHL

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (13:02:25)

Česká stopa v utkání:
    Marek Hrbas: 0+0, 20:57
    Michal Jordán: 0+0, 17:11
    Tomáš Zohorna: 0+0, 16:39
    Marek Langhamer: 93,75%, 2 inkasované branky
    Jakub Nakládal: 0+0, 20:41

Střely na bránu po třetí třetině: 26-32.

Sledovali jsme utkání mezi Amurem Chabarovsk a Lokomotiv Jaroslavl, který končí jasnou výhrou hostů 0:2. Vítěznou branku vstřelil v 16.minutě Kozun, který využil obrovské chyby domácích v rozehrávce. Pojistku přidal v 34.minutě Denisenko, který využil přesilovou hru. Zbytek utkání si hosté pohlídali a potvrdili svou skvělou defenzívu. Chabarovsk zůstává na předposlední pozici ve Východní konferenci. Jaroslavl přeskakuje třetí Jokerit na jeden bod, nicméně finský tým má o tři utkání méně.

59:36
    Lokomotiv drží puk v útočné třetině a je jasné, že toto utkání vyhrají s čistým štítem.

58:53
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitalij Aťušov – 2+2 min, vysoká hůl).

58:32
    Jarosalvl nepouští soupeře k držení kotouče a užívají si poslední sekundy utkání, ve kterém se mohutně přiblížili jistotě play-off, která už je pouze formalitou.

58:00
    Poslední dvě minuty základní doby. Amur to možná zkusí v šesti, nicméně to se musí dostat nejdřív k puku.

57:26
    Maxim Osipov suverénně kraloval u mantinelu a díky němu může jet Slepec do útoku.

56:02
    Amur se vysvobodil, nicméně hosté mají nadále puk ve své moci.

55:42
    Zbytečné zakázané uvolnění domácích, kteří se už nemohou dostat ani do útoku. Jaroslavl na druhou stranu brání s velkým přehledem. O vítězství už není pochyb.

54:17
    Agilní Pavel Dědunov opět vyhořel na hostujících hráčích, ale alespoň se snaží něco vymyslet. Někteří jeho spoluhráči už jsou odevzdaní.

53:46
    Další minutka uběhla a domácí stále nevystřelili branku. Tohle už s nimi nevypadá vůbec dobře.

52:36
    První domácí formace nevymyslela v útoku nic zajímavého. Amuru chybí hlavně finální fáze, jinak by to vypadalo úplně jinak.

51:24
    Chabarovsk dobře bránil svou modrou čáru a celkem lehce získal volný puk.

50:46
    Pavel Dědunov se nedokázal natlačit před bránu hostů díky dobré práci Kutuzova, který je dnes sedmým obráncem Lokomotivu.

50:19
    Amur už má necelých deset minut na obrat. Moc reálně už to nevypadá, ale ještě rozhodně není nic hotového.

49:49
    Kirill Slepec dobře napadal a hlavně díky němu sudí Olenin nepíská zakázané uvolnění.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 16. Kozun, 34. Denisenko (Sannikov, Alexejev)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jordán, Kamalov, Aťušov, Hrbas, Korjagin (A), Kondratěv, Šviděnko – Ruděnkov, Pjanov (C), T. Zohorna – Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Veličkin, A. Kuzněcov, Fajzullin – Popugajev, Železkov (A), Dědunov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – Nakládal, N. Averin, Kronwall (C), Jelesin, M. Osipov, Čerepanov, Kutuzov – Kozun, Loktijonov, J. Averin (A) – Sannikov, Alexejev, Denisenko – Kartajev, J. Korotkov, Iljenko – Slepec, Ivanov, Kovalenko – Apalkov (A).

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Alexej Vasiljev- Konstantin Gordenko, Alexander Sysjev