NY Islanders – St. Louis 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Carolina 6:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 4:1 (kon.)
Montreal – Florida 5:1 (kon.) | Detroit – Anaheim 3:1 (kon.) | Nashville – Washington 7:2 (kon.)
Winnipeg – Vegas 4:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Vegas Golden Knights
Středa 16.01.2019, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté Golden Knights se poprvé od finále Západní konference představí proti Winnipegu a domácí Jets si budou muset dát obrovský pozor na rozjetého Alexe Tucha, který bodoval již v devíti zápasech za sebou.

WINNIPEG JETS

Winnipeg odehrál proti Vegas celkem osm zápasů a porazit ho dokázal pouze dvakrát, 11. listopadu 2017 v rámci základní části NHL a 13. května 2018 ve finále Západní konference. Jets jsou v současné chvíli ve skvělé formě, když z posledních pěti zápasů prohráli pouze jednou a během posledních sedmnácti utkání okusili hořkost porážky pouze pětkrát. Mark Scheifele nebodoval ve čtyřech zápasech v řadě, poté ovšem bodoval v pěti zápasech za sebou a skvělou sérii se bude snažit prodloužit ve středu v noci proti Vegas.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Golden Knights budou spoléhat ve Winnipegu na jedničku Marca-Andrého Fleuryho, který během posledních sedmi zápasů inkasoval v průměru 1,72 gólu na zápas s procentuální úspěšností 93,5% a jedním čistým kontem. Brandon Pirri od povolání zpět do sestavy Vegas zaznamenal během 10 zápasů dvanáct kanadských bodů za 7 gólů a 5 asistencí.

Předpokládané úvodní sestavy:

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, D. Kulikov, T. Myers, Morrow, Niku – Connor, Scheifele, Wheeler – Laine, Little, Roslovic – Perreault, Lowry, B. Tanev – Lemieux, Copp, Appleton.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, Pirri – Pacioretty, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare, Reaves.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, D. Kulikov, T. Myers, Morrow, Niku – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Laine, Little (A), Roslovic – Perreault, Lowry, B. Tanev – Lemieux, Copp, Appleton. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt (A), Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Pirri, W. Karlsson, Marchessault – Pacioretty, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Eric Furlatt. Čároví: Greg Devorski, Brian Murphy.

00:01

00:36
    Mathieu Perreault fauloval Brandona Pirriho a byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilová hra.

02:13
    Jonathan Marchessault měl na hokejce první gól zápasu, jeho krásná střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale skončila na brankové konstrukci! Vegas bylo hodně blízko vedení.

02:36
    Vyloučený Mathieu Perreault je zpět na ledě a hokejisté Winnipegu hrají v plném počtu. Skóre se zatím nezměnilo.

03:11
    Další příležitost měl v plném počtu hráčů na ledě Tomáš Nosek, jeho střela z mezikruží ovšem skončila mimo.

04:40
    Hodně dlouho jsme čekali na střelu, nyní se k ní ale v mezikruží dostal Max Pacioretty, jehož pokus s příklepem Laurent Brossoit skvěle vyrazil mimo bránu.

05:55
    William Karlsson odvedl v obraně skvělou práci, když zablokoval střelu Tylera Myerse z vrcholu levého kruhu.

07:17
    Jack Roslovic se ocitl před bránou Marca-Andrého Fleuryho ve slibné šanci, trefil ale Codyho Eakina.

08:36
    Tyler Myers se ocitl v pravém kruhu v dobré střelecké pozici a mířil přesně ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury se ale stačil přesunout a kotouč vyrazil.

09:13
    Mark Scheifele sedí na střídačce s rozseknutým rtem a krvavé zranění si ošetřuje s pomocí ručníku poté, co ho nepříjemně zasáhl odražený puk po vyhození Vegas.

09:27
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění.

10:18
    Ryan Reaves vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a Laurent Brossoit podržel puk v náručí. Po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

10:54
    Oscar Lindberg fauloval u střídaček a byl vyloučen na dvě minuty za podražení. První přesilová hra pro Jets.

11:36
    Jets vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk vyrazil pravým betonem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:06
    Paul Stastny se na bodu pravého kruhu pro vhazování dostal ke střele během oslabení a mířil dobře do bližšího horního rohu brány, jenže Laurent Brossoit předvedl pěkný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce. Vegas letos vstřelilo 6 gólů během oslabení.

12:50
    Josh Morrissey dobře vypálil na vrcholu mezikruží, jenže Marc-André Fleury jeho pokus vyrazil ramenem.

12:54
    Vyloučený Oscar Lindberg naskočil zpět na ledovou plochu a hokejisté Golden Knights hrají opět v pěti.

13:45
    Jacob Trouba za svou bránou sebral nahození Vegas od střídaček a bez problému mohl rozehrát.

14:20
    Laurent Brossoit si snadno poradil se střelou Vegas z pravého křídla a prostor dostává reklamní přestávka.

15:25
    Jack Roslovic se fantasticky uvolnil v levém kruhu pro vhazování, jenže jeho střela byla zablokována.

16:03
    Golden Knights se nepodařilo opět rozehrát podél střídaček a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

16:15
    Brendan Lemieux se po vhazování v pravém kruhu ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže kotouč netrefil tak, jak by chtěl, a minul vzdálenější levou tyč brány.

17:01
    Ryan Carpenter na pravém křídle vystřelil z úhlu a připravený Laurent Brossoit podržel puk v náručí.

17:04
    Sami Niku ihned po vhazování vypálil z vrcholu pravého kruhu směrem na vzdálenější levou tyč, kde puk vyrazil pravým betonem připravený Marc-André Fleury.

18:58
    Bryan Little vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk podržel v náručí.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:01
    Jets na pravém křídle vypálili ihned po vhazování od modré čáry a brankář Vegas opět puk podržel.

19:17
    Bryan Little na pravém křídle vypálil od modré čáry a minul přední tyč brány, stejně jako vzápětí Tyler Myers, který se dostal ke střele na bodu levého kruhu.

19:55
    Blake Wheeler byl pouhých pět sekund před přestávkou vyloučen na dvě minuty za hákování. Zbytečný trest.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Oba týmy si během úvodní části utkání zahrály jednu přesilovou hru a během první početní výhody Vegas mohl skórovat Jonathan Marchessault, jenže střelou z vrcholu pravého kruhu v největší šanci utkání trefil tyč. Oba brankáři drží čisté konto. Skóre po první třetině utkání. Winnipeg Jets 0 Vegas Golden Knights 0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:01.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-10; Zablokované střely: 3-2; Vhazování: 65%-35%; Hity: 9-13; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

20:01

20:01
    Paul Stastny vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, do které týmy vstupují za bezbrankového skóre.

20:34
    Brandon Pirri se ocitl na vrcholu mezikruží v šanci, jenže puk rozdával doleva, kde se nikdo ke střele nedostal.

20:56
    Hra byla přerušena a do konce druhé přesilové hry Golden Knights zbývá odehrát jedna minuta.

21:35
    Jonathan Marchessault vypálil na bodu pravého kruhu po přihrávce zpoza brány bez přípravy a minul bránu.

21:43
    Oscar Lindberg vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus skončil v ochranné síti.

21:55
    Blake Wheeler naskakuje z trestné lavice zpět na led a Winnipeg přečkal obě dvě oslabení.

22:22
    Nick Holden na pravém křídle vypálil s příklepem a jeho rána byla na přední tyči zablokována.

22:32
    Sami Niku si z pravého křídla krásně sjel před bránu, skórovat se mu ovšem nepodařilo.

22:53
    Deryk Engelland vypálil na vrcholu pravého kruhu a Laurent Brossoit jeho tečovanou střelu vyrazil pravým betonem mimo. Důležitý zákrok brankáře Winnipegu.

23:04
    Vegas na levém křídle vystřelilo od hrazení a Laurent Brossoit puk ukryl na přední tyči v náručí.

23:12
    Golden Knights vzápětí vystřelili z pravého kruhu, výsledek byl ovšem stejný. Hra byla přerušena.

23:26
    Golden Knights na pravém křídle vystřelili nenápadně od modré čáry a puk skončil na horní tyči, od které se odrazil vzápětí zpět do hry!

23:53
    Joe Morrow byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a Vegas si zahraje třetí přesilovou hru v utkání.

24:04
    Jonathan Marchessault na bodu levého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem a jeho rána skončila nad.

24:36
    William Karlsson forčekoval na levém křídle, puk v útočném pásmu ale udržet nedokázal.

24:58
    Brandon Pirri na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy a Laurent Brossoit jeho ránu vyrazil mimo.

25:28
    Laurent Brossoit přečkal obrovský závar před svou bránou a Jets podél střídaček vyhodili kotouč.

25:45
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    KYLE CONNOR se podél střídaček řítil do samostatného úniku, v jehož závěru zvedl puk nad Marca-Andrého Fleuryho a poslal Winnipeg během oslabení do vedení! Na vině byla špatná rozehrávka Vegas. Asistence: Bryan Little.
    25:45 Kyle CONNOR - 1:0

25:53
    Joe Morrow je zpět na ledě a hokejisté Winnipegu přečkali oslabení, během něhož navíc skórovali.

27:23
    Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení Winnipegu dostává prostor reklamní přestávka.

27:48
    Winnipeg propadl na levé straně obranného pásma a nezbylo mu nic jiného, než faulovat. Joe Morrow byl vyloučen za nedovolené bránění. Čtvrtý přesilová hra pro Vegas, které zatím nevyužilo ani jednu ze tří.

28:47
    Vegas opět na pravém křídle předvedlo špatnou zpětnou přihrávku, tentokrát z toho ale únik nebyl.

29:08
    Shea Theodore na levém křídle vystřelil prudce od modré čáry a Laurent Brossoit puk vkleče vyrazil mimo.

29:33
    Cody Eakin po diagonální přihrávce od modré čáry vypálil na bodu pravého kruhu bez přípravy a Laurent Brossoit na přední tyči úspěšně kotouč vyrazil.

29:56
    Laurent Brossoit v závěru oslabení přečkal obrovský závar a poté si poradil s ránou Codyho Eakina z vrcholu levého kruhu, kterou ukryl v lapačce.

30:26
    Tomáš Nosek rychle objel bránu a u pravé tyče se ho snažil zasunout do brány, jenže Laurent Brossoit se stačil přesunout a levým betonem kotouč vyrazil.

31:10
    Mark Scheifele z pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde byl sražen vedle bližší pravé tyče brány.

31:36
    Mark Scheifele prohrál závod o puk a Winnipeg vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

31:40
    Laurent Brossoit si snadno poradil se střelou Vegas od modré čáry, kterou ukryl vkleče v náručí. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

32:07
    Golden Knights ze středového kruhu nahodili puk do útočného pásma a odrazil se do ochranné sítě.

32:53
    Tyler Myers napřáhl na bodu levého kruhu k ráně s příklepem, kterou Marc-André Fleury na přední tyči vyrazil pravým betonem mimo svou bránu.

33:28
    Laurent Brossoit se vydal za svou bránu, aby zastavil nahozený puk Vegas a pomohl týmu rozehrát.

33:54
    Cody Eakin nahodil puk do útočného pásma a Laurent Brossoit ho u pravé tyče zmrazil pod lapačkou.

34:11
    Golden Knights na pravém křídle vystřelili od modré čáry a kotouč po teči minul vzdálenější levou tyč.

34:58
    Mark Scheifele na vrcholu mezikruží rychle zamíchal s pukem a těsně minul vzdálenější levou tyč.

35:18
    Před pár okamžiky se opět zaskvěl Laurent Brossoit, který střelu Vegas od modré čáry vyrazil pravým betonem. Golden Knights stále čekají na gól.

36:04
    Brandon Tanev vystřelil na bodu levého kruhu a Marc-André Fleury na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

36:23
    MATHIEU PERREAULT na levém křídle skvěle vystihl rozehrávku Vegas, obhodil si Deryka Engellanda a po parádním zamíchání s pukem bekhendem zamířil na vzdálenější pravé tyči do sítě! Golden Knights znovu propadli a je to 2:0.
    36:23 Mathieu PERREAULT - 2:0

37:20
    Kyle Connor byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Vegas si zahraje pátou přesilovou hru v zápase.

38:30
    Jacob Trouba byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Přesilová hra 5 na 3 pro Golden Knights!

38:52
    Max Pacioretty na bodu pravého kruhu vystřelil zápěstím a Laurent Brossoit puk hrudí vyrazil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:20
    Kyle Connor je zpět na ledě a hokejisté Winnipegu už brání ve čtyřech. Skvělá práce domácích.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Vegas sice bylo po přestávce mnohem střelecky aktivnější, jenže orazítkovalo tyč, v oslabení skóroval Kyle Connor a v závěru druhé třetiny navíc po dalším propadnutím hostů Mathieu Perreault. Vegas dnes dostává lekci z produktivity. Skóre po druhé třetině střetnutí. Winnipeg Jets 2 Vegas Golden Knights 0.

Třetí třetina začne přibližně v 3:58.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-36; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 49%-51%; Hity: 23-15; Přesilové hry: 0/1-0/6; Tr. minuty: 12-2.

40:01

40:07
    Adam Lowry vyhrál vhazování a Jets se během oslabení osvobodili vyhozením podél střídaček.

40:30
    Jacob Trouba je zpět na ledě a Winnipeg přečkal všech šest oslabení, včetně jednoho 5 na 3.

41:03
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Brayden McNabb na levém křídle po přihrávce Paula Stastnyho zpoza brány vypálil od modré čáry s příklepem a kotouč po teči BRANDONA PIRRIHO nad lapačkou Laurenta Brossoita zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu! Asistence: Brayden McNabb a Paul Stastny.
    41:03 Brandon PIRRI - 2:1

41:46
    Shea Theodore se dostal v levém kruhu ke střele zápěstím, kterou Laurent Brossoit ukryl v lapačce.

43:05
    Dmitrij Kulikov vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk minul levý horní roh brány.

43:54
    Jacob Trouba po zakázaném uvolnění Vegas na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, kde ho Marc-André Fleury vyrazil pravým betonem.

44:32
    Tyler Myers na pravém křídle taktéž vypálil od modré čáry, jeho rána ale minula vzdálenější levou tyč.

44:53
    Dmitrij Kulikov se na ose hřiště pokusil znovu vystřelit od modré čáry, tentokrát byla ale střela zablokována.

46:27
    Blake Wheeler se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže Marc-André Fleury jeho pokus vyrazil pravým betonem. Skvělý zákrok brankáře Vegas!

46:43
    Jacob Trouba na bodu pravého kruhu napřáhl k jedovaté střele, kterou Marc-André Fleury hrudí vyrazil.

47:08
    Patrik Laine se dostal v blízkosti levé tyče k bekhendové střele, která byla přizvednuta do vzduchu, a Marc-André Fleury stáhl puk do lapačky. Komerční přestávka.

48:05
    Adam Lowry vystřeli před vrcholem levého kruhu pro vhazování a jeho rána byla zablokována.

48:23
    Vegas se ocitlo po přihrávce zpoza brány ve velké šanci, Laurenta Brossoita ale z blízkosti mezi betony překonat nedokázalo! Málem 2:2.

49:57
    Winnipeg parádně přenesl hru z levého křídla doprava, kde pálil bez přípravy mimo Kyle Connor.

50:24
    Jets rozmíchali peklo v útočném pásmu a Vegas raději vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

50:30
    Jacob Trouba na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk se od jedné z hokejek odrazil do ochranné sítě. Po přerušení si odbudeme reklamní přestávku.

51:49
    Tyler Myers se na levém křídle tak dlouho otáčel s pukem, až na vrcholu kruhu pro vhazování vystřelil z otočky zápěstím a těsně minul vzdálenější pravou tyč.

52:23
    Blake Wheeler střelou z bodu pravého kruhu mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Marc-André Fleury ale puk vyrážečkou vyrazil! Skvělý zákrok bývalého brankáře Pens.

53:28
    Sekundy v závěru utkání utíkají hrozně rychle a Golden Knights se krátí čas na vyrovnávací gól.

54:01
    Jon Merrill na levém křídle v rozpětí pár sekund dvakrát vystřelil od modré čáry, první střela ale minula vzdálenější pravou tyč, zatímco druhá naopak přední.

54:29
    Vegas se dostalo ke střele v levém kruhu a Laurent Brossoit na přední tyči bez problémů podržel kotouč ve svém náručí. Poslední reklamní přestávka.

54:39
    Jonathan Marchessault ihned po vhazování vypálil od modré čáry a puk skončil v ochranné síti.

54:42
    Jonathan Marchessault zbytečně fauloval v levém kruhu útočného pásma a byl vyloučen za podražení.

54:50
    Blake Wheeler vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Marc-André Fleury na přední tyči puk vkleče vyrazil.

55:15
    Vegas se dokázalo osvobodit, ještě předtím ale na vrcholu pravého kruhu opět vypálil Blake Wheeler a Marc-André Fleury vyrazil puk pravým betonem.

56:42
    Jonathan Marchessault je zpět na ledě a Vegas to zřejmě zkusí za chvíli při hře bez brankáře.

57:02
    Andrew Copp na pravém křídle vystřelil od hrazení a Marc-André Fleury snadno podržel puk v náručí.

57:37
    Max Pacioretty mohl vyrovnat po střele z pravého kruhu, jenže našel pouze náruč Laurenta Brossoita.

57:37
    Vegas si vyžádalo oddechový čas a Marc-André Fleury zřejmě zůstane na střídačce. Je tomu skutečně tak! Golden Knights hrají s prázdnou bránou v zádech a pokusí se vyrovnat na 2:2.

57:55
    Před bránou Winnipegu vznikl obrovský závar, Laurent Brossoit ho ale vsedě dokázal skvěle ustát.

58:21
    Jonathan Marchessault na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy a minul vzdálenější pravý horní roh brány. Laurent Brossoit tentokrát zasahovat nemusel.

58:47
    KYLE CONNOR si najel na ose útočného pásma na přihrávku Marka Scheifeleho od střídaček a poté puk dovezl do prázdné brány! Je hotovo. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.
    58:47 Kyle CONNOR - 3:1

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:54
    MARK SCHEIFELE před pár okamžiky přihrál na gól do prázdné brány a nyní do ní střelou zápěstím od modré čáry skóroval sám! Asistence: Kyle Connor a Blake Wheeler.
    59:54 Mark SCHEIFELE - 4:1

Domácí Kyle Connor a Mathieu Perreault během prostřední části poslali Winnipeg po dvou chybách Golden Knights do dvoubrankového vedení, na které v úvodu třetí třetiny sice rychle odpověděl Brandon Pirri, hostům se ale vyrovnat nepodařilo a doplatili na velmi nízkou produktivitu. Vegas nevyužilo ani jednu ze šesti přesilových her a v závěru utkání ještě dvakrát inkasovalo do prázdné brány. Konečný výsledek v Kanadě. Winnipeg Jets 4 Vegas Golden Knights 1.

Statistiky: Střely na bránu: 27-44; Zablokované střely: 12-7; Vhazování: 56%-44%; Hity: 30-19; Přesilové hry: 0/2-0/6; Trestné minuty: 12-4.

1. Laurent Brossoit (WPG) 43 zák., 1 gól, 97,7%
    2. Kyle Connor (WPG) 2+1
    3. Brandon Pirri (VGK) 1+0

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:01 (04:41:38)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Connor (Little), 37. Perreault, 59. Connor (Scheifele, Wheeler), 60. Scheifele (Connor, Wheeler) – 42. Pirri (McNabb, Stastny)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Eric Furlatt. Čároví: Greg Devorski, Brian Murphy

Diváci: 15321