Motor ČB – Jihlava 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:5 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 2:4 (kon.)
Kladno – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Kadaň – Vsetín 1:5 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 1:2 (kon.)
Přerov – Slavia 3:2 (po pr.)
SK Trhači Kadaň
1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
VHK ROBE Vsetín
Středa 16.01.2019, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci již sedmačtyřicátého kola Chance ligy Trhači na domácím ledě přivítají soupeře ze Vsetína, jenž si momentálně počíná velmi dobře a obklopuje stříbrnou příčku tabulky. Významným článkem kádru je útočník Luboš Rob, který již měl možnost obléknout černožlutý dres. Nejen, že je nejproduktivnějším hráčem, ale je také nejlepším střelcem VHK ROBE Vsetín s dvaatřiceti brankami. Zatímco Valaši mají za sebou pět vítězství v řadě, Trhači sehráli dvojici klání na Moravě, ze kterých nevytěžili bohužel jediný bod.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (Štěpánek) – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs (C), Wágner (A) – Šulek, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Homer – Kanický.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Jeřábek, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jenáček, Ondračka – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Klímek, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Souček, Micka – Hejl, Podrazil.

00:01

00:16
    Ihned v úvodu zápasu se Vsetín vydal do útoku, na jehož konci byla střela z hole Vávry, kterou Lukeš chytá.

00:35
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vypadá to na vlastní gól domácích, ANTONÍN PECHANEC nahazoval na Lukeše, který střelu vyrazil, ale záhadným způsobem se puk objevil za brankovou čárou. Asistence: Luboš Rob, Vít Jonák.
    00:35 Antonín PECHANEC - 0:1

01:59
    Vsetín stále drží útočnou třetinu, ke střele se zatím nikdo z hostů nedostal.

02:42
    Kucharczykovo nahození Lukeš kontroluje.

03:51
    Petr Maršoun vyzkoušel Šelepeněvovu pozornost.

04:48
    Hosté byli blízko druhé brance, Jeřábek střílel puk do chumlu před Lukešovo brankou, ten si na střelu vybruslil vysoko nad brankoviště a s pomocí obránců zneškodnil hrozbu.

05:51
    Vsetín se nepřesnou přihrávkou vyhnal z pásma, ale ihned v zápětí ho získal zpět..

06:43
    Ondřej Šulek se vydal na útočný výlet, který končí nepřesnou střelou.

07:00
    Josef Rindoš si ukázkově obhodil jednoho z bránících hráčů a společně s Petrem Maršounem uháněl do přečíslení. Brankář šelepeněv Rindošovu střelu zlikvidoval maskou a následnou dorážku z hole Maršouna vykopl betonem!

08:10
    Trhači se na chvilku usadili v útočném pásmu.

08:20
    Hosté se dostali do přečíslení, které za cenu faulu zastavil Uřídil.

08:20
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (František Uřídil – 2 min., podrážení).

09:00
    Vsetín rozjíždí přesilovkový kolotoč.

09:22
    Střelu z levého kruhu Lukeš chytá.

10:02
    Trhači se osvobodují, puk je za Šelepeněvovou klecí.

11:42
    Vsetín drží kotouč v rohu útočného pásma.

12:38
    Vsetínu je ponechána výhoda, bude k vidění druhá přesilová hra.

12:59
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Svoboda – 2 min., krosček).

13:05
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Luboš Rob – 2 min., hákování).

13:46
    Hra 4 na 4 svědčí více Vsetínu, ale ani ten se ke střele na Lukeše v této situaci nedostal.

14:46
    Vsetín drží puk za svou branku a dává tak možnost ke střídání na obou stranách.

15:12
    Střelu Ondřeje Šulka hostující gólman vyráží ramenem.

17:01
    Svoboda svým napadáním nedává hostům příležitost rozehrát.

18:11
    Lukeš teď měl plné ruce a nohy práce a taky notnou dávku štěstí, když se mu podařilo zastavit Vsetínský kolotoč.

18:37
    František Klejna se vydal do útoku, jeho dělovku zastavuje výstroj Šelepeněva.

19:25
    Trhači drží svého soupeře před brankářem Šelepeněvem, puk je ovšem v držení hostů.

20:00

První část nabídla útočný hokej z hostující strany a také gól po třicetipěti vteřinách, ten z dorážky vstřelil Pechanec. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:46
    Vsetín se pokoušel o kombinaci v útočném pásmu, vše vyřešil Lukeš, který přečetl záměr jednoho z útočíčích a zabránil přihrávce,

21:28
    Luboš Rob přenechal kotouč Pechancovi, který střílel do odkryté klece, ale Lukeš předvedl zákrok večera.

23:14
    Hosté se usadili před bránou štěpána Lukeše.

23:31
    Trhači vyhazují na icing.

24:10
    Domácí hráči se na chvilku usadili v útočném pásmu, kde v zápětí o kotouč přišli.

25:05
    Icing domácích.

25:13
    Střelu Jakuba Jenáčka Lukeš vyráží.

25:32
    MITCHELL THEORET využil nepřehledné situace před Lukeše a zvyšuje na 0:2. Asistence: Tomáš Frolo.
    25:32 Mitchell THEORET - 0:2

26:14
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Müller – 2 min., nedovolené bránění).

26:40
    Trhači zahrozili ve vlastním oslabení. Kotouč má pod svou lapačkou Šelepeněv.

27:53
    Ondřej Slováček vyslal střelu od modré čáry, do puku před brankou sáhl Mitchell Theoret, Lukeš odolává.

28:57
    Vsetín rozjel další z kolotočů.

29:54
    Hosté byli blízko ke vstřelení třetí branky. Ondřej Kopta tečoval před brankou puk, který těsně minul domácí branku.

31:13
    Vsetín napadá rozehrávku domácích, ti se tak nemohou dostal z vlastní obrané třetiny.

33:00
    Trhači okupují útočné pásmo.

33:49
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Radek Jeřábek – 2 min., držení hole).

34:02
    Müllerovo střela mířila mimo branku a hosté tak mohli vyhodit kotouč do domácího pásma.

35:15
    Jaroslav Kůs hledal na modré čáře Nováka, kterému kotouč přeskočil hůl.

35:47
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Frolo – 2 min., podrážení).

36:20
    Hosté se osvobozují, puk je za Lukešovo klecí.

37:08
    Trhačům se nedaří založit útočné pásmo.

37:47
    Vsetín hraje v plném počtu!

38:17
    Štěpán Lukeš dostal tvrdou ránu do masky, rozhodčí přerušuje.

38:40
    Vsetín obstřeluje Lukeše, ovšem nepřesně.

39:15
    Klejna se přihlásil o přihrávku, kterou dostal, ale mířil mimo branku.

40:00

Druhá třetina se hodně podobala té první. Tentokrát zmatku před Lukešem využil Mitchell Theoret, stan je tedy 0:2. Třetí perioda začne přibližně v 19:34

40:01

40:42
    Kadaň přidala na otáčkách a kombinuje v útočné třetině. Na konci celé akce byla dobrá střela Svoboda a ještě lepšé zákrok Šelepeněva.

41:55
    Jan Müller nejdříve zkoušel střelu mezi nohy hostujícího gólmana, ten však jeho záměr přečetl. Poté Müller clonil a snažil se o teč, i tento pokus Šelepeněv chytá.

42:40
    Michael Foltýn vypálil, jeho střela o pár centimetrů minula klec.

42:56
    Roman Rác vyslal do úniku RADIMA KUCHARCZYKA, který zvyšuje na 0:3. Asistence:Roman Rác.
    42:56 Radim KUCHARCZYK - 0:3

44:51
    Puk drží na svych holích domácí celek.

45:54
    Jiří Tuoý motal hlavy hostujícím hráčům a vyslal střelu z otočky, to si Šelepeněv pohlídal.

46:12
    Zakázané uvlonění domácích.

46:40
    Tomáš Vávra z pravého kruho trefuje pouze boční síť domácí klece.

48:12
    Trhači se usadili v útočném pásmu, ovšem bez střely.

48:40
    Jan Müller nahodil kotouč na Šelepeněva, který neměl sebemenší problém s jeho lapením.

49:53
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jakub Jenáček – 2 min., vysoká hůl).

50:30
    Jaroslav Kůs vyslal střílenou přihrávku na Šulka, kterému puk hůl přeskočil.

50:55
    František Wágner byl nejblíže prvnímu gólu. Jan Šelepeněv vyrážečkou chytil kotouč na brankové čáře!

51:21
    Vít Jonák našel schovaného a nikým nebráněného LUBOŠE ROBA, který si se samostatným únikem zkušeně poradil a ve vlastním oslabení zvyšuje náskok hostů. Asistence: Vít Jonák.
    51:21 Luboš ROB - 0:4

53:09
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Michael Foltýn – 2 min., napadení).

53:27

54:40
    Na konci celé Vsetínské akce stál Pechanec, který nedokázal zamířit přesně.

55:19
    Jakub Jenáček vyprášil Lukešovu lapačku.

56:31
    Vsetín kombinoval za Lukošovo brankou, ale domácí obránci je puk obrali.

57:14
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Petr Maršoun si vymněnil kotouš s ONDŘEJEM ŠULKEM, který střelou do odkryté branky bere hostujícímu brankáři čisté konto. Asistence: Petr Maršoun, Josef Rindoš.
    57:14 Ondřej ŠULEK - 1:4

58:30
    Ondřej Kopta nachytal Lukeše na švestkách, když střelou na bližší tyč zvyšuje opět na rozdíl čtyř gólů. Asistence: Tomáš Pitule.
    58:30 Ondřej KOPTA - 1:5

59:45
    Jaroslav Kůs se snažil ještě něco vymyslet, přihrávka ovšem nikoho nenašla.

Třetí třetina byla bohotá na góly, nejdříve se Kucharczyk, kterého následoval Rob. Trhači poté sebrali výborně chyjícímu hostujícímu brankáři čisté konto, když se po hezké souhře prosadil Ondřej Šulek. Konečné slovo v zápase měli opět hosté, konkrétně Kopta, který upravil na konečných 1:5. (20:07:46)

Stanislav Jiskra

Branky a nahrávky: 58. Šulek (Maršoun, Rindoš) – 1. Pechanec (Rob, Jonák), 26. Theoret (Frolo), 43. Kucharczyk (Rác), 52. Rob (Jonák), 59. Kopta (Pitule)

Rozhodčí: Souček, Micka – Hejl, Podrazil