Motor ČB – Jihlava 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:5 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 2:4 (kon.)
Kladno – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Kadaň – Vsetín 1:5 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 1:2 (kon.)
Přerov – Slavia 3:2 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 16.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 47. kolo

S přáním hezkého zbytku večera se s Vámi loučím. Těším se na Vás u některého z dalších přenosů. Na počtenou! (20:14:32)

Benátky nad Jizerou překvapily a vyhrály na ledě Prostějova 2:1. Šestý celek tabulky nezvládl zápas, ve kterém byl jasný favorit. První branku sice vsítili Jestřábi zásluhou Tomáše Divíška, hosté ale tři minuty před koncem druhé třetiny srovnali. Trefil se Ladislav Bittner. Rozhodující gól padl v 52. minutě. Jakub Rychlovský využil přesné přihrávky Najmana a zařídil tři body pro Benátky.

59:50
    Divíšek hledal spoluhráče před bránou. Benátky se ubránily a vyhazují puk. Tohle už domácí nestihnou.

59:39
    Nouza pálil z pravého křídla mimo tři tyče.

59:26
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ladislav Bittner.

59:16
    Žálčíkův pokus byl zablokován. Stejný hráč si musí dojet pro puk do rohu kluziště.

58:45
    Až nyní se domácí usadili v útočné třetině a snaží se vyrovnat.

58:16
    Prostějovu se nedaří dostat do útočné třetiny. Z tribun se ozývá pískot.

57:48
    Domácí jsou na ledě se šesti bruslaři v poli!

57:48
    Zakázané uvolnění Benátek. Je tak logický krok, že si trenér Prostějova vzal oddechový čas.

57:20
    Zdá se, že hosté nyní kontrolují situaci. Prostějovu se po obdržené brance vůbec nedaří.

56:42
    Najman vybojoval v útočné třetině puk a vypálil. Jeho pokus byl sražen vedle brány.

55:59
    Račuk předvedl krásnou stahovačku a při ní upadl. Domácímu publiku se to nelíbí, protože rozhodčí vylučovat nebudou.

54:59
    Střela od modré čáry v podání Žovince přesná nebyla. Pařík sice máchl lapačkou, ale zasahovat nemusel.

54:18
    Domácím se čas neúprosně krátí. Po inkasované brance se ještě nedostali k zakončení.

Dnešní utkání sleduje 1 125 diváků!

53:02
    Benátky předvedly ihned po vstřelené brance kvalitní střídání. Vypadají jako polité živou vodou.
    51:59 Jakub RYCHLOVSKÝ - 1:2

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. Divíšek (Starý, Nouza) – 37. Bittner (A. Dlouhý), 52. Rychlovský (Najman, Teplý)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, Mikliš, D. Kolář, Čáp, Havlík, Husa, Bažant – Nouza (A), Divíšek (A), Starý – Dvořáček, Račuk, Žálčík – Prokeš, Venkrbec (C), L. Luňák – Matýs, V. Meidl, Krejčiřík.
    HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Žajdlík) – Kunst, Kolmann (C), Žůrek, Havlín, Maier, Poizl, Klodner – A. Dlouhý, Bittner, Wiencek – Burda, Šír, D. Špaček (A) – Rychlovský, Najman, Teplý – Žemba, Šafařovský, Klapka.

Rozhodčí: Dědek, Šutara – Štofa, Beneš

Diváci: 1 125