Mostečtí Lvi – Děčín 4:9 (kon.) | Bílina – Kobra 8:5 (kon.) | Řisuty – Sokolov 1:4 (kon.)
Trutnov – Letňany 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 5:4 (po pr.) | Jablonec n/N – Nymburk 3:4 (po pr.)
HC Draci Bílina
8:5 (1:1, 2:1, 5:3)
HC Kobra Praha
Středa 16.01.2019, 18:00 • ZS Bílina • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 32. kolo

Bílina v dnešním utkání navazuje na to minulé a poráží Kobru 8:5. Kobra naopak po třech vítězstvích poznala, jak chutná prohra. Utkání bylo vyrovnané. Bílina o svém vítězství rozhodla ve třetí třetině, ve které nastřílela 5 branek. Pro dnešek je to vše, budu se těšit u dalších onlajnů. (20:18:12)

58:10
    Kobra právě vstřelila branku!
    DOMINIK ŠTEINER se uvolnil v pásmu Draků a zápěstím trefuje horní růžek! Asistence: Tomáš Šmerha

57:58
    Ryzákovu střelu od modré tečuje a hned poté i doráží JIŘÍ KYSELA. Asistence: Marek Ryzák, Šimon Antončík

57:10
    Draci právě vstřelili branku!
    Mouček vyrazil střelu Šimečka jen do míst, kde stál JAKUB PROCHÁZKA, který ho vrací do sítě! Asistence: Jaroslav Šimeček

56:53
    Kobra hraje se čtyřmi hráči v poli!

56:43
    Kasík (KOB) sekl domácího obránce a Bílina si zahraje krátkou přesilovku 5 na 3!

56:38
    Petržílka se hnal do šance, ale Moučka neprostřelil.

56:05
    Kasík vystřelil z obranného pásma, ale Antončík se zapomněl v pásmu útočném. Úmyslný ofsajd.

55:40
    Drakům se nedaří usadit v pásmu. Pískán ofsajd Kobry.

54:53
    Roman Verbík (KOB) podráží za bránou Šmejce a Draci budou hrát přesilovou hru.

54:26
    Po Procházkově střele se dostal k dorážce JAKUB KOMÍNEK a trefuje poloprázdnou branku! Asistence: Jakub Procházka

53:59
    Zakázané uvolnění Draků.

53:36
    Šťastný najel mezi kruhy a vyslal nepříjemnou střelu, kterou Zajíček vykopává špičkou betonu.

52:57
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale je teď plná nepřesností na obou stranách.

51:01
    Ryzákovo nahození od modré končí v Zajíčkově lapačce.

50:23
    Zajíček opět několikrát podržel svůj tým. Neujaly se pokusy Šmergla, Šťastného ani Kasíka.

49:10
    Na útočné modré vybojoval puk TOMÁŠ URBAN, ujel a trefil se přesně nad Moučkovu lapačku! Bílina opět vede o tři branky. Bez asistence

48:05
    Dvě vteřiny před koncem Gnusinova trestu hosté snižují! Nestrašil našel před bránou volného JANA ŠMERGLA, ten trefuje přesně levý horní růžek! Asistence: Viktor Nestrašil, Roman Verbík

47:26
    Hned dvakrát napřáhl od modré Roman Verbík. Zajíček obě jeho rány chytá.

46:07
    Gnusin (BIL) zbytečně nalétl do obránce hostů a dostává menší trest za napadení.

45:18
    To už pro dnešek stačilo Lukáši Sochůrkovi (KOB) a své místo v brankovišti přenechává Václavu Moučkovi.

45:18
    Rozhodčí Šindel signalizoval vyloučení hostujícího hráče, k vyloučení ale nedojde. V signalizované výhodě ujel DOMINIK BRZEK a trefuje se přesně k levé tyči! Bez asistence

44:37
    Zakázané uvolnění Kobry.

43:08
    Ale jsou to Draci, kdo dává další branku! Cikánek poslal kotouč zpoza brány, což Sochůrek nečekal a HANUŠ PETRŽÍLKA z voleje trefuje poloprázdnou branku! Asistence: Roman Cikánek, Jiří Vošta

41:29
    Kobra vstoupila do třetí části aktivně a drží Draky v obranném pásmu. Zajíček musel hned několikrát zasahovat.

40:01

Skončila prostřední část dnešního utkání. Draci se dostali do vedení ve 24. minutě trefou Jaroslava Šimečka, na kterou opět rychle odpověděl Dominik Šteiner. Přesto Draci mají po druhé části blíže k vítězství, protože ve 39. minutě je dostal dnes potřetí do vedení Jakub Procházka. Rozuzlení vyrovnaného duelu přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:26.

40:00

38:34
    Nedáš, dostaneš! Šimeček našel před bránou JAKUBA PROCHÁZKU, který prostřelil Sochůrka a Draci znovu vedou! Asistence: Jaroslav Šimeček

38:19
    Obrovská chyba obránce Jarého. Nechal stát kotouč mezi kruhy, kde se ho ujal Šťastný, položil si Zajíčka, ale netrefil poloprázdnou branku!

37:39
    Komínek se dostal do přečíslení se Šimečkem. První jmenovaný nahrával, ale přihrávka ani nadvakrát neprošla.

35:23
    Šergl hledal mezírku mezi betony domácího gólmana, ten si však tento prostor pohlídal.

34:48

34:15
    Sýkora zavezl kotouč do útočného pásma a zkusil to zápěstím přes Ryzáka. Sochůrek byl pozorný.

33:50
    Urban nezpracoval přihrávku na modrou čáru a Hlinka vyhazuje.

32:48
    První přesilovou hru si zahrají Draci. Naskakující hráč se při střídání zapojil příliš rychle do hry a hosté byli v šesti!

31:29
    Nepřesná rozehrávka Ryzáka končí zakázaným uvolněním.

30:25

30:02
    Krásná kombinace Kobry. Kotouč se dostal k Tomáši Šmerhovi, který z první netrefil odkrytou branku!

28:25
    Komínek (BIL) seká přes hůl unikajícího útočníka Kobry a hosté budou hrát další přesilovou hru.

26:08
    Rychlý útok Kobry končí vyrovnávací brankou! Jeden z útočníků končí po střele a souboji s Urbanem v brankovišti. Vše je však v rámci pravidel, protože tam byl natlačen domácím obráncem. Odražený kotouč se dostal k DOMINIKU ŠTEINEROVI, který ho vrací do branky! Asistence: Tomáš Šťastný, Tomáš Šmerha

25:16
    Šimeček vyjel zpoza branky a zkusil překvapit Sochůrka, ale tentokrát ho nepřekonal.

24:57

23:27
    Procházkova střela Sochůrkovi propadla a kotouč doskákal k JAROSLAVU ŠIMEČKOVI, který ho jen poslal do prázdné brány! Asistence: Jakub Procházka, Tomáš Urban

22:52
    Na druhé straně Kysela sám před Zajíčkem, ale domácí brankář se nenechal překonat!

22:36
    Domácí se teď dostali do přečíslení 4 na 1. Jegor Gnusin to vzal na sebe, ale trefil pouze Sochůrka!

21:48

21:06
    Teď jsme viděli velkou šanci Kobry! Kotouč poskakoval po brankovišti, ale žádný z hostujících útočníků ho nedokázal dotlačit za brankovou čáru.

20:40
    Vyhozený kotouč v pásmu trefuje světlo na stropě stadionu. Vhazování v obranném pásmu Draků.

20:01

Skončila první třetina vyrovnaného utkání. Draci byli aktivnější hlavně v prvních deseti minutách. V 10. minutě se dostali do vedení zásluhou Dominika Brzka. Pak ale fauloval Urban a ve 12. minutě vyrovnal v přesilové hře Filip Hlinka. Zápas je zatím opravdu vyrovnaný, šance byly k vidění na obou stranách. Několik dobrých zákroků předvedli také oba brankáři. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

19:38
    Ještě před Šteinerovou šancí musel za záchrannou brzdu zatáhnout Ondřej Dvořák (BIL) a Kobra si zahraje druhou přesilovou hru.

19:38
    Dominik Šteiner byl úplně sám před Zajíčkem, který ho vychytal krásným semaforem!

18:59
    Další ofsajd, tentokrát na druhé straně. Nahození do útočného pásma trefilo jen vyjíždějícího Procházku.

18:03
    Pískán ofsajd Kobry.

17:12
    Procházka za modrou čárou přenechal kotouč Komínkovi, tomu ale přeskočil hůl a ke střele se tak nedostal.

16:13
    Nestrašil napřáhl od mantinelu, ale Zajíček nastavil svou rukavici a puk bez problémů chytá.

15:29
    Urban teď skvělým obranným zákrokem zabránil další šanci Kobry. Hnali se na něj hned tři útočníci!

14:51
    Šmerha teď vletěl do obrany Draků a zkusil vystřelit přes beka, jeho střela letí těsně nad.

13:49
    Sochůrek teď raději skočil na kotouč před Brzkem, který se málem dostal do další obrovské šance.

13:24
    Teď šance i na druhé straně, ale Sochůrek podržel svůj tým dobrým zákrokem.

13:08
    Kobru vstřelená branka nakopla a snaží se navýšit skóre. Nestrašilovu střelu kryje Zajíček.

11:14
    Kobra přesilovou hru rychle využívá. Kotouč se odrazil od tyče k FILIPU HLINKOVI, který z kruhu překonal nezorientovaného Zajíčka! Asistence: Jakub Schejbal, Viktor Nestrašil

10:31
    Urban (BIL) si pomohl nedovoleným způsobem a Kobra si zahraje přesilovou hru.

09:33
    Do přečíslení se dostali Sýkora a Heinzl. Sýkorova přihrávka před bránu byla zblokována Sochůrkem. Heinzl ale vrátil kotouč do brankoviště, kde se k němu dostal DOMINIK BRZEK a uklidil ho do odkryté klece! Asistence: Adam Heinzl, Ondřej Sýkora

08:55

07:20
    Gnusin teď obětavě skočil do Ryzákovy střely. Odchází střídat s bolestivou grymasou v obličeji.

06:04
    Další skvělý dlouhý pas, tentokrát si na Dvořákovu nahrávku najel Sýkora a řítil se sám na Sochůrka. Jeho střela orazítkovala jen beton brankáře Kobry.

05:42
    Brzek teď neudržel svou nohu na modré čáře, pískán ofsajd Draků.

04:43
    Cikánek našel na útočné modré rozjetého Kobese, ale jeho střela míjí levou tyč Sochůrkovy branky.

04:18
    Zajíček vyjel proti kotouči a odpaluje ho na zakázané uvolnění.

03:51
    Ryzák nahodil od modré, kotouč končí v Zajíčkově rukavici.

02:30
    Komínek obětavě zastavil přihrávku na volného Šteinera.

01:21
    Hlinka teď poprvé vyzkoušel také pozornost brankáře Draků, ten si na jeho pokusu smlsl.

00:31

00:23
    Procházka zkusil Sochůrkovu pozornost nahozením od modré čáry.

00:01

HC Draci Bílina: Zajíček (Krejčí) – Jarý, Dvořák, Cikánek, Vošta, Delmarche, Heinzl, Jungvirt – Gnusin, Komínek, Procházka (A), Petržílka, Brzek, Kobes, Urban (C), Sýkora, Šimeček, Šmejc – Trenér: Kanis

HC Kobra Praha: Sochůrek (Mouček) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Šeba, Kysela, Patočka, Šteiner David, Nestrašil, Šergl, Šteiner Dom., Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík (C) – Trenér: Šeba

Kolín – Kobra 6:3

Ve 32. kole přivítají HC Draci Bílina na svém kluzišti Kobru Praha. V minulém kole Draci ukončili dlouhé čekání na vítězství. Po vítězství 5:1 v Nymburku utnuli děsivou šňůru 12 proher v řadě. Pražské Kobře se ale v posledních kolech daří a vyhrála 3 utkání po sobě. V Bílině určitě budou chtít získat další důležité body pro boj o play-off. Oba týmy si určitě nedarují nic zadarmo a my se máme na co těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Sýkora

Branky a nahrávky: 10. Brzek (Heinzl, Sýkora), 24. Šimeček (Procházka, Urban), 39. Procházka (Šimeček), 44. Petržílka (Cikánek, Vošta), 46. Brzek, 50. Urban, 55. Komínek (Procházka), 58. Procházka (Šimeček) – 12. Hlinka (Schejbal, Nestrašil), 27. Šteiner (Šťastný, Šmerha), 49. Šmergl (Nestrašil, Verbík), 58. Kysela (Ryzák, Antončík), 59. Šteiner (Šmerha)

Rozhodčí: Šindel – Fiala, Tichý