Třinec – Kometa Brno 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Středa 16.01.2019, 18:00 • mini WERK ARENA • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Z mé strany je to pro tento duel již vše. Přeji příjemný zbytek dne a budu se na Vás těšit při dalším utkání Ocelářů. (20:05:16)

Máme tu konec dnešní dohrávky 7. kola DHL Extraligy juniorů. Kometa dokázala zvítězit na ledě 2. Třince zásluhou Stanislava Svozila, který svou brankou ukončil prodloužení. Třinec byl v základní části lepším celkem, ale prodloužení patřilo hostům z Brna, kteří si tak zajistili příjemný bodový zisk za výhru v prodloužení. Kometa tímto vítězstvím přerušila dvouzápasovou sérii Třince bez obdržené branky.

61:04
    A máme rozhodnuto!

Po 64 sekundách prodloužení, kdy byla Kometa jasně lepším celkem se ocitl před Švančarou STANISLAV SVOZIL a střelou k levé tyči rozhodl tento zápas. Asistence: Michal Kunc a Petr Krejčí.

60:47
    Hra se přerušuje, bude se vhazovat před Švančarou.

60:30
    Kometa je v dosavadním průběhu prodloužení aktivnější.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 19:56 .

A máme tu konec základní hrací doby! Kometa si odveze z Třince minimálně 1 bod. O tom dalším může rozhodnout v následujícím prodloužení.

60:00

59:12
    Třinec dlouho držel Kometu v šachu, ale hráči Brna se dokázali dostat ze svého pásma ven.

58:10
    Hlasatel v mini WERK ARENĚ ohlásil poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:47
    Přihrávka rukou opět přerušuje hru.

57:38
    Švančara drží puk mezi svými betony, hra je přerušena.

57:00
    Třinci se nepodařilo udržet útočné pásmo.

56:17
    Švančara nyní nevěděl, zda chce rozehrát, za což byl rozhodčím pokárán.

55:47
    Brno se drží v pásmu Ocelářů.

54:57
    Geidl se dostal ke střele z mezikruží, kterou Micka dokázal vyrazit svým pravý betonem.

54:00
    Třinečtí obránci si špatně porozuměli ve vlastním pásmu, výsledkem je až půlminutová strkanice v rohu kluziště.

53:13
    Švančara holí vyhazuje puk do rohu kluziště.

52:41
    Třinec se nyní provinil úmyslným ofsajdem a hra se dostává před Švančaru.

52:38
    Kometa kombinuje za svou brankou.

52:06
    Třinec hrál v ofsajdu, hra se opět přerušuje.

51:41
    Hra se přerušuje, bude pokračovat po vhazování v obranném pásmu Brna.

50:58
    Závar před klecí Komety, Micka opět nepřekonán.

50:42
    Švančara svírá puk v lapačce a hra se přerušuje.

50:33
    Dotek kotouče s ochrannou sítí za bránou Komety přerušuje hru.

49:48
    Hrůzek po své střele od modré již zvedal ruce nad hlavu, ale Micka vytasil famózní zákrok a stav je tedy stále 2:2.

49:03
    Vhazování po Mickově levici.

48:52
    Ramik se nyní odhodlal ke střele, ta však skončila na betonech Micky.

47:56
    Kometa je v této části hry aktivnějším celkem. Již dlouhou dobu okupuje pásmo Třince.

47:24
    Vhazování po levici domácího gólmana.

46:58
    Puk nyní nebezpečně skočil před Švančarou, ale jeho klec o kousek minul.

45:27
    Kometa právě vstřelila branku!

A máme tu opět smírný stav! Kometa se dostala ve zmatku před Švančarou k puku a MAREK MINÁRIK prostřelil domácího gólmana. Asistence: Erik Meluzín, Stanislav Svozil.

44:54
    Kučeřík skočil na ledovou plochu a hned se řítil do útoku, jeho střelu ale ukryl Švančara do své lapačky.

44:47

44:20
    Třinec stále drží Kometu v pásmu.

43:40
    Kunc se sbírá z ledu a hra může pokračovat.

43:36
    Kunc se řítil do úniku, ale hůl jednoho z Ocelářů mu v tom zabránila.

42:48
    Třinec si nyní navíc zahraje přesilovku. Dokáží Oceláři zvýšit svůj náskok?

42:47
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kučeřík – 2 min., podrážení).

41:45
    Inkasovaná branka vyburcovala Kometu, která teď kombinuje v pásmu Třince.

41:21
    Důležitý zákrok si připisuje Švančara, který vylapil střelu jednoho z hráčů Komety.

40:31
    Třinec právě vstřelil branku!

Třinec se dostává do vedení! Jiří Plandor průnikovou přihrávkou vybídl ADAMA RAŠKU, který dokázal tváří v tvář Mickovi uspět. Asistence: Jiří Plandor.

40:01
    Zahajovací buly této třetiny vyhrála Kometa.

40:01

Hráči se již rozcvičují na ledové ploše. Poslední dvacetiminutovka utkání může začít!

Nic více se však v této třetině nestane! Po 40 minutách je stav v mini WERK ARENĚ 1:1. Třinec v této části dokázal, zásluhou Marka Havránka, srovnat stav a do poslední tercie utkání půjdou tedy oba celky s čistým štítem. Kometa potřebuje 3 body na to, aby se dotáhla na Slávii, která se aktuálně nachází na 9. příčce. Třinec by vítězstvím odskočil Litvínovu, Liberci a Vítkovicím, kteří mají momentálně stejný počet bodů jako Oceláři.

38:30
    Posledních 90 vteřin mají hráči na změnu stavu v této třetině.

37:48
    Kometa nebezpečně kombinuje v pásmu Třince.

36:40
    Švančara si počkal na střelu z úhlu, kterou dokázal svou holí zneškodnit.

36:24
    Rozhodčí nyní odpískal sporný ofsajd, za což byl obdarován pokřiky ze střídačky Brna.

36:00
    Kometa nyní v pásmu Ocelářů.

35:10
    Raška si u boxu časomíry počíhal na jednoho ze soupeřů a svým hitem ho poslal k zemi.

34:48
    Nyní se ovšem dostal do pásma soupeře Třinec.

34:04
    Michálek nyní vyhazoval kotouč, ale Sedláček jej dokázal na modré zpracovat rukou a Kometa se udržela v pásmu.

33:54
    Píská se zakázané uvolnění Třince.

33:45

32:50

A máme srovnáno! Ve vlastním oslabení se před Micku dostal MAREK HAVRÁNEK , který svým gólem srovnává stav utkání. Asistence: Bez asistence.

32:31
    Michálek dobře blokuje střelu soupeře.

32:01
    Švančara má puk ve své lapače a bude se vhazovat po jeho pravici.

31:45
    Kometa si zahraje druhou přesilovku, podaří se nyní Brnu vsítit druhou branku?

31:36
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šulák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

31:27
    Švančara lapil puk a hra se přerušuje.

31:15
    Dlouho chvíli nyní pobývali hráči Třince v útočném pásmu. Až nyní se Kometa dokázala osvobodit.

30:20
    Třinecký celek v této části hry jasně dominuje.

29:32
    Ramik nyní velice dravě odebral kotouč jednomu z beků komety, jeho následnou přihrávku však Filip Indrst přebruslil.

29:02
    Švančara si připisuje zákrok betonem.

28:36
    Po opětovném ofsajdu Třince se hra přerušuje.

28:30
    Kometa držela pásmo Třince jen malou chvíli.

27:42
    Ofsajdové postavení jednoho z hráčů Třince přerušuje hru.

27:30
    Třinec nyní kombinuje v pásmu soupeře.

26:50
    Krejčí se vydal na jízdu kolem mantinelu, kde však byl zastaven Adámkem.

26:24
    Zakázané uvolnění Komety.

26:01
    Hosté nyní na chvíli dostali Oceláře pod tlak.

25:40
    Kadlic vyzkoušel střelu od modré, ale Švančarovu klec minul asi o metr.

25:10
    Třinec se již nějakou chvíli drží v pásmu Komety.

23:54
    Michálek vypálil od modré čáry na Mickovu klec, ten však dokázal puk vyrazit betonem.

23:10
    Tománek svou střelou prověřil Mickovu vyrážečku.

22:51
    Hráči se nyní dlouho v rohu kluziště pošťuchovali v souboji o kotouč, hru však přerušuje hvizd hlavního arbitra.

22:10
    Indrst teď za bránou Micky uklouzl na kotouči a zastavil tak kombinaci Třince.

21:00
    Třinec se drží v pásmu Komety, kombinaci však narušuje Kometa tečí střely do ochranné sítě.

20:28
    Plandor jel sám na Micku, ale v úniku neuspěl.

20:20
    Úvodní vhazování třetiny vyhráli Oceláři, kteří se však uchýlili do vlastního pásma.

20:01

Hráči se již na ledě připravují ke startu druhé třetiny, která začíná již za malou chvíli.

Na začátku utkání se Třinec jevil lépe, než soupeří z Komety, ale byli to právě hráči z Brna, kdo dokázali vsítit jedinou branku této části hry. Stav 0:1 je však stále těsný a třineckým juniorům zbývá ještě 40 minut na srovnání, případně otočení duelu.

18:32
    Ramik svou střelou z mezikruží pálil jen těsně nad břevno Mickovy klece.

17:40
    Geidl ránou od modré nedokázal prostřelit defenzívu Brna.

17:22
    Micka svírá puk v lapačce a hra se přerušuje.

16:36
    Tak ani Kometa nedokázala využít svou první přesilovou hru, ve které byl o něco aktivnější Třinec.

16:20

15:08
    Třinci se podařilo vyhodit a vyčerpaní hráči upalují na střídačku.

14:21
    A svou první přesilovku si zahraje i Kometa, dokáže se Brno prosadit ?

14:16
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Geidl – 2 min., podrážení).

13:50
    Třinec nedokázal využít ani druhou přesilovku utkání a hraje se opět 5 na 5.

13:47

12:52
    Na Mickovu bránu se střílí, jak u Verdunu, ale stále odolává.

11:57
    Ramik teď v přesilovce nedokázal z blízkosti překonat Micku a stav zůstává nezměněn.

11:44
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Malý – 2 min., podrážení).

10:40
    Jeden z ofenzivních hráčů Komety nahazoval před Švančaru, ale jeho spoluhráč nedokázal puk trefit.

09:38
    Michálek si zpracoval kotouč rukou a snažil se ohrozit brněnskou klec.

09:37
    Kometa pod tlakem.

09:11
    Šulák pálil od modré čáry na do hloučku před Mickou, avšak ten si puk našel a hra se přerušuje.

08:25
    Švančara nyní otálel s rozehrávkou, toto jednání se mu málem vymstilo, Kometa se ale k puku nedokázala dostat.

07:37
    Kometa se drží v pásmu Ocelářů.

06:59
    Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Mickou.

06:05

I přes tlak Třince se dostala Kometa do útoku a trestá. Po tlaku Komety se dokázal prosadit JAKUB MALÝ, který posílá Brno do vedení. Asistence: Michal Kunc a Vojtěch Kadlic.

05:48
    Třinec se drží v útočném pásmu a zatím má ze hry více.

04:57
    Čmiel si dobře obhodil o mantinel jednoho z bránicích hráčů Komety, ale puk mu sjel až příliš a u kotouče je opět Brno.

04:24
    Škvrně zkoušel backhandovou kličku na Švančaru, ale ten stále drží čisté konto.

04:09

03:02
    Na útočné modré zůstal jeden z hráčů Komety, ale Švančara si jeho akci pohlídal.

02:43
    A Třinec se dostal do šance, ale Micka puk lapil a hra se přerušuje.

02:16
    Třinec si užije první přesilovku utkání.

02:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Popelka – 2 min., sekání).

01:32
    Kometa nyní mohla zahrozit, ale Třinecká obrana dokázala hráče Brna ubránit.

01:00
    Brno se usadilo v pásmu Ocelářů.

00:19
    Kometa se dostala do útočného pásma, ale vyhozený kotouč zmařil šanci Brna

00:10
    Po úvodním buly vznikla strkanice na polovině kluziště.

00:01

Hráči se již rozcvičují na ledové ploše. Domácí celek nastoupí v bílých dresech, Kometa v dresech modrých.

Hráči z druhého největšího města ČR se v dosavadním průběhu nadstavby nachází ve spodní části skupiny O pořadí v play-off. Kometa si v posledním zápase poradila se Slávií 5:4 po samostatných nájezdech a v tabulce mají nyní 15 bodů. Podaří se hostům z Brna i přes horší postavení v tabulce předčit domácí celek?

Tým Komety táhne s 30 body (14+16) Marek Minárik, jež tento počet bodů dosáhl ve 30 zápasech. Paradoxem je, že jeho parťák Vojtěch Kadlic dokázal nasbírat bodů 28 (12+16) v 28 utkáních. Trojici doplňuje s 27 body (14+13) Michal Kunc.

Domácí mladíci nyní disponují parádní formou, během posledních dvou utkání dokázali vstřelit hned osm branek, ale žádnou neinkasovali. Poslední zápas sehráli Oceláři 12.1. s Plzeňskými Indiány, se kterými si před domácím publikem poradili 2:0. Z dosavadních deseti duelů opanovali hráči z Třince hned 6. Podaří se hráčům s drakem na prsou navázat na svou vítěznou sérii?

Nejproduktivnějším hráčem Třince je s 28 body (6+22) Filip Indrst. Druhou, potažmo třetí příčku, okupuje s 25 body hned dvojice hráčů. Na druhé příčce se nachází Nico Geidl (15+10). Třetí příčka patří Marku Havránkovi (8+17).

Dnešní souboj nám přináší dohrávku 7. kola nadstavby. Domácí Oceláři, kteří se momentálně nacházejí na 2. příčce v tabulce se střetnou s celkem z Brna, kterým momentálně patří 10. místo.

Přeji příjemný středeční podvečer z třinecké mini WERK ARENY, kde se dnes uskuteční duel mezi juniorskými celky HC Oceláři Třinec a HC Kometa Brno. Utkání startuje v 18:00.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 33. Havránek, 41. Raška (Plandor) – 7. Malý (Kunc, Kadlic), 46. Minárik (Meluzin, Svozil), 62. Svozil (Kunc, Krejčí)

HC Oceláři Třinec: Švančara (Ochman) – Krzak, Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Tomanek, Indrst, Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček, Ramik
    HC Kometa Brno: Micka (Rachůnek) – Běhůnek, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc (A), Bartes

Rozhodčí: Mrkva – Gebauer, Rožánek