Kobra – K. Vary 1:9 (kon.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 0:7 (kon.) | Liberec – Kladno 4:5 (po pr.)
PZ Kladno – Chomutov 3:2 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 3:4 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 0:3 (kon.)
Havířov – Zlín 3:4 (po pr.) | Sparta – Třemošná 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:4 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 3:6 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:2 (kon.)
Olomouc – Warriors Brno 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 2:1 (po pr.) | Přerov – Technika Brno 6:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (0:1, 3:2, 0:1 - N 1:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 17.01.2019, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Nadstavba A

63:06
    Ještě jeden záznam do zápisu, Srdínko inkasuje dvouminutový trest za sekání.

63:06
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec získává alespoň bod. Využil totiž přesilovou hru zásluhou ŠIMONA MARHY, který se trefil z levého kruhu krásně do bližšího horního růžku. Asistence: Marek Pelda, Lukáš Pajer.

62:16
    Oddechový čas pro domácí.

62:16
    Hosté hráli ve čtyřech. Velká šance pro Východočechy, zahrají si totiž přesilovou hru!

61:48
    Marha byl v mezikruží, Pittr ho vychytal!

60:30
    Jako první se ho na hostující straně dotkl až Pittr, a to po střele Peldy, který mohl rozhodnout z pravého kruhu.

59:00
    Tichý je na střídačce, Hradec to zkouší v šesti!

58:00
    Srdínko mohl rozhodnout. V přečíslení 3 na 2 mu parťáci připravili dobrou pozici, slávistický kapitán ale z hranice kruhu těsně minul.

51:52
    Mohl to být Matěj Pinkas, kdo mohl dát v pořadí dnešní osmý gól, ale nadvakrát v předbrankovém prostoru neuspěl.

51:18
    Ve druhé třetině se nevylučovalo, ve třetí minimálně jeden trest padne. Adam Krásný zahrál vysokou holí a bude za to na dvě minuty potrestán. Ideální příležitost má nyní Hradec na srovnání skóre.

50:02
    Mohlo být zase srovnáno! Agilní Slafkovský to měl sice na bekhend, puk i přesto dobře zvedl Jenže Pittr ho dokázal vyrazit do ochranné sítě.

48:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    Jedenáct minut před koncem třetí třetiny hosté znovu vedou! Z nepřehledné situace vytěžil nejvíc JAKUB ALTRICHTER, který tečoval střelu Šimona Slavíčka – 3:4. Asistence: Šimon Slavíček, Marek Vlasák.

47:22
    Dva hráči domácích se srazili za hostující brankou a mělo to výrazný vliv na následující akci. Sešívaní se díky tomu dostali do přečíslení dvou na jednoho. Jakub Altrichter to vzal na sebe, ke gólové střele na zadní tyč mu kousíček chyběl.

45:40
    Dobré střídání Hradeckých! Vypracovali si několik šancí, skóre se nicméně nemění.

39:57
    V závěru druhé periody musel řešit ještě jednu ošemetnou situaci Tichý, poradil si s ní skvěle.

39:26
    To jsou věci, ještě před druhou sirénou je srovnáno 3:3! Hradečtí jsou zpátky v zápase díky ŠIMONU MARHOVI, který prostřelil Pittra. Ten inkasuje potřetí v rozmezí necelých devíti minut. Asistence: Matyáš Budina, Matěj Havlíček.

36:15
    Vida, rázem je to jen o jeden gól. LUKÁŠ PAJER stál dobře před brankovištěm, kde tečoval Slafkovského střelu přesně za záda Pittra. Ten mohl na rychlou změnu dráhy puku jen stěží reagovat – 2:3. Asistence: Juraj Slafkovský, Matěj Pinkas.

36:08
    Slafkovský si vyměnil puk s Marhou, ten z pravého kruhu přestřelil!

31:06
    Že by přišel správný impuls od hradecké střídačky? Domácí totiž snižují na 1:3! Střelu Lukáše Pajera dorazil do sítě JAN GASPAR, který dobře operoval před slávistickým brankovištěm. Asistence: Lukáš Pajer.

28:37
    Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Žalčík, přichází Tichý.

28:37
    A pak přijde jedna z mála příležitostí na druhé straně a hosté jsou nemilosrdní. Obrana Mountfieldu zapomněla na ŠIMONA RULCE, jenž jel sám na Žalčíka s skvělým blafákem ho překonal – 0:3. Asistence: Jakub Hofmann, David Hradil.

26:18
    Nechybělo moc a mohlo to být 0:3! Šimon Slavíček si sjel na osu hřiště, kde měl na střelu spoustu prostoru. Jenže zamířil pouze do výstroje brankáře.

22:21
    K čemu jim to však je, když z první šance inkasují na 0:2. Srdínko schoval své nahození, které Žalčík vyrazil pouze na čepel ŠIMONA SLAVÍČKA. Ten do kotouče plácl a propasíroval ho do sítě. Asistence: Šimon Rulc, Adam Srdínko.

20:19
    Hradec vstoupil do druhého dějství hodně aktivně a dopravil kotouč do sítě zásluhou Matěje Beneše. Jenže ten předtím zahrál vysokou holí, gól proto není uznán a pokračuje se za stavu 0:1.

17:30
    Po chvilce si Lvi přesilovku zopakují. Srdínko vyfasoval menší trest za pozdní dohrání.

15:32
    Další rána od stejného hráče byla mnohem překvapivější a Pittr se po ní natahoval marně. Jenže i jeho pohyb byl zbytečný, rána jen rozezvučela zadní mantinel.

13:57
    Hostující gólman sekl hradeckého útočníka a Mountfield si zahraje přesilovku. Dvouminutový trest odpyká Adam Krásný.

08:29
    Pražané využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení 1:0. Jakub Hrdlička při své střele netrefil bránu, zas tak ho to ale mrzet nemusí. Puk se od mantinelu odrazil k tyči přesně na hokejku JAKUBA HOFMANNA, jenž pohotově otevřel skóre zápasu. Asistence: Jakub Hrdlička, Aleš Čech.

07:53
    Hostující kapitán dostal nabito na modrou čáru. A protože měl spoustu času, udělal pár kroků vpřed a pak tvrdě vystřelil. Jenže jen do hrudníku Maria Žalčíka.

06:56
    Přesně po třech minutách od úvodního trestu si vyzkouší hru v přesilové hře také Slavia. Kolenem fauloval Šimon Táborský.

04:28
    Hodně dobrá střela vyletěla z hole Juraje Slafkovského. Pittr dokázal puk chytit.

03:56
    Hradec si zahraje přesilovku, Jakub Altrichter se provinil podrážením.

03:45
    Teď navíc mohli zaútočit, Vymětal byl v dobré pozici, jenže nastřelil jen Žalčíka.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 32. Gaspar (Pajer), 37. Pajer (Slafkovský, Pinkas), 40. Marha (Budina, Havlíček), 64. Marha (Pelda, Pajer) – 9. Hofmann (Hrdlička, Čech), 23. Slavíček (Rulc, Srdínko), 29. Rulc (Hofmann, Hradil), 49. Altrichter (Slavíček, Vlasák)

Mountfield HK: Žalčík (29. Tichý) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Jerman, Marha. Trenér: Petr Luštinec.
    HC Slavia Praha: Pittr (Vávra) – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko (C), M. Svoboda, Hrdlička – J. Svoboda, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Hradil, Vlasák, Rulc, Krásný, Vymětal. Trenér: Jiří Veber.

Rozhodčí: Kratochvíl – Lučan, Hrabal.