Japonsko – Uzbekistán 2:1 (kon.) | Omán – Turkmenistán 3:1 (kon.) | Saúdská Arábie – Katar 0:2 (kon.)
Libanon – KLDR 4:1 (kon.)
Japonsko
2:1 (1:1)
Uzbekistán
Čtvrtek 17.01.2019, 14:30 • Sheikh Khalifa International Stadium, Al Ajn (UAE) • Mistrovství Asie • Skupina F
    Japonsko přehrálo Uzbekistán 2:1

Děkuji za sledování, u fotbalových přenosů na počtenou! (16:26:28)

Je za námi rozhodující utkání ve skupině F, ve kterém nakonec zvítězili favorité z Japonska. Nejdříve se ujmuli vedení Uzbekové, když se prosadila jejich největší hvězda Šomurodov. Japonci zvládli hned za tři minuty odpovědět, ve druhém poločase strhl vedení na "domácí" stranu Šiotani. Japonsko bude první ve skupině F, vyhne se tak ve vyřazovací části Austrálii, proti které si zahrají Uzbekové.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:10.

90+4

90+3
    Střídání v týmu Japonsko: Kitagawu nahradí Tomijasu.

90+3
    Běží poslední minuta zápasu, kterou Japonci využijí ke střídání.

90+2
    Všichni Uzbekové se drží vepředu, není na co čekat.

90+1
    Turgunbajev mohl srovnat, v inkriminovaném okamžiku mu míč propadl mezi nohama.

90+1
    Tři minuty nastaví hlavní rozhodčí Mohamed.

90
    90 minut fotbalového umění je za námi, co se stane v posledních minutách? Remíza by byla spravedlivým výsledkem.

89
    Uzbecký brankář se rohu nezúčastnil, míč končí v zámezí, kde jej rozehrají v klidu Japonci.

89
    Rohový kop vybojovali Uzbekové, přijde na roh i brankář Nestěrov?

88
    Tlak Uzbeků stále narůstá, ustojí jej japonská obrana v posledních minutách?

87
    Bílí fotbalisté pokračují v náporu, Japonci se v posledních minutách jen brání.
    86. Šance Uzbekistánu

86
    Schmidt se právě vyznamenal, chytil takřka neuvěřitelnou ránu! Jako kočka vyškrábl míč, který mířil do levého horního rohu!

85
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Muto, místo něj přichází Endo.

84
    Bílí zatlačili modré na jejich polovinu, na zemi leží po tvrdém zákroku Muto. Snad to není nic vážného.

Tadeáš Podolka

Branky: 43. Muto (Muroja), 58. Šiotani – 40. Šomurodov

Karty:   33. Muto (JPN), 48. Šiotani (JPN) – 69. Sajfijev (UZB), 72. Krimets (UZB)

Japonsko: Schmidt – Miura, Sasako, Makino, Muroja – Aojama, Šiotani – Ito, Inui (81. Haraguči), Muto (85. Endo) – Kitagawa (90+3. Tomijasu)
    Náhradníci: Higašiguči, Gonda – Nagatomo, Endo, Šibasaki, Haraguči, Minamino, Osako, Tomijasu, Sakai, Doan, Jošida

Trenér: Morijasu

Uzbekistán: Nestěrov – Tuchtachujajev, Chašimov, Sajfijev, Krimets – Alibajev, Chamdamov (65. Turgunbajev) – Musajev
    (76. Rašidov), Šukurov, Sidikov – Šomurodov (70. Bikmajev)

Náhradníci: Kuvvatov, Jusupov – Šorachmedov, Tursunov, Ismajlov, Rašidov, Achmedov, Bikmajev, Mašaripov, Zotejev, Turgunbajev, Chamrobekov

Trenér: Cúper

Rozhodčí: Mohammed Abdulla Hassan Mohamed – Mohamed Al Hammadi, Hasan Al Mahri (všichni UAE)