Chile – Saúdská Arábie 32:27 (kon.) | Brazílie – Korea 35:26 (kon.) | Bahrajn – Japonsko 23:22 (kon.)
Egypt – Angola 33:28 (kon.) | Rakousko – Tunisko 27:32 (kon.) | Německo – Srbsko 31:23 (kon.)
Severní Makedonie – Island 22:24 (kon.) | Katar – Argentina 26:25 (kon.) | Dánsko – Norsko 30:26 (kon.)
Francie – Rusko 23:22 (kon.) | Španělsko – Chorvatsko 19:23 (kon.) | Švédsko – Maďarsko 33:30 (kon.)
Španělsko
19:23 (10:13)
Chorvatsko
Čtvrtek 17.01.2019, 20:30 • Olympiahalle (Mnichov) • Mistrovství světa • Skupina B

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (21:58:31)

Za nejlepšího hráče utkání byl zvolen Željko Musa (CRO).

Právě teď Chorvati mohou dát zelenou svým bujarým oslavám vítězství, které dnes proti favorizovanému Španělsku čekal jen málokdo! Znova se potvrdilo, že balkánský tým na tohoto soupeře jednoduše umí, tentokrát však byla výhra o to důležitější, že díky ní končí Chorvati na prvním místě ve skupině,

Španělsko – Chorvatsko 19:23 (10:13)
    Nejvíce branek: Solé 7/2, Entrerríos 3, Dujshebaev 2 – Horvat 9/5, Musa 5, Stepančić 4. Rozhodčí: Gjeding, Hansen (oba DEN). Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 1:2.

Konec zápasu. (19:23)

60
    Břevno zastavilo španělský pokus z pravého křídla! (19:23)
    60
    O kosmetickou úpravu skóre se postaral Šipić. (19:23)

59
    Oddechový čas pro Španělsko. (19:22)

59
    A už vůbec ne, když bude chorvatskou bránu střežit Sego, jenž se dnes poněkolikáté blýskl krásným zákrokem. (19:22)

58
    Je rozhodnuto! Španělé jednoduše nemohou během dvou minut stáhnout třígólovou ztrátu! (19:22)
    58
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Zlatko Horvat).
    (19:22)

58
    Vyloučení v týmu Španělsko (Eduardo Gurbindo). (19:21)
    57
    Gól vstřelil tým Španělsko (Raúl Entrerríos). (19:21)
    57
    Po dlouhé době se prosadili Chorvati. Jmenovitě to byl Mandić, který svůj tým přiblížil k dnešnímu překvapivému vítězství. (18:21)
    56
    V brejkové situaci si zkušeně pohlídal Solé, a tak jsou Španělé čtyři minuty před koncem na dostřel. (18:20)

55
    Obrovské štěstí pro Chorvatsko! Španělský pivot z bezprostřední blízkosti napálil jen pravou tyč! (17:20)

55
    Sego si poradil s pokusem soupeře, ten však byl před vysláním své střely faulován. (17:20)