Boston – St. Louis 5:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 4:3 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.)
Tampa – Toronto 2:4 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:5 (kon.)

37 zákroků a čisté konto Gibsona

Třetí třetina branku nenabídla, stejně jako druhá. Kdo by to čekal, když po 8 minutách to bylo 0:3 pro hosty, nakonec to ale byly jediné góly a Ducks díky ním vyhráli 3:0. Skončila tedy série dvanácti zápasů bez bez vítězství pro Anaheim, branky dnes vsítil Henrique, Rakell a Gibbons. Wild šance mělo, jednou se zkoumalo i video ve druhé části, poté třeba Koivu trefil tyčku. I tak se domácí neprosadili a dnes výborný Gibson udržel čisté konto.

59:48
    Wild se nedaří už vytvořit další šance a tohle je již pro Ducks velice příznivé.

59:24
    Nahozený puk za branku Gibsona skončil na holích domácích, ale po špatné nahrávce se sami hráči vyhnali do neutrálního pásma.

58:45
    Zucker nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a lze na to se hraje ve středním pásmu, což vyhovuje hostům.

58:00
    Zbývají poslední 2 minuty do konce třetí třetiny! Anaheim je kousek od prolomení dlouhé série bez vítězství.

57:14
    Anaheim poslal puk do středního pásma a poté jej drží dokonce v pásmu soupeře, Píská se ale posunutá branka, buly bude před Dubnykem.

56:55
    Do brejku tři na dva vyjeli Ducks, na poslední chvíli se vrátili domácí a střelu ztečovali mimo branku. Již hrají Wild s pukem na holi a získali buly před Gibsonem.

56:30
    Na puku jsou již domácí a po střele Prossera, ještě dorážel Staal, jenže Gibson puk pokryl.

55:50
    Hosté drží puk v pásmu Wild a snaží se šetřit čas co nejvíce, co to jde. Nahození od modré musel Dubnyk pokrýt, jelikož před ním stál protihráč.

55:15
    Do brejku vyjeli hráči hostů, puk nakonec při nahození před branku našel strážce branky Dubnyk a přerušil hru. Před ním se strhla menší potyčka, obejde se to nejspíš bez vyloučení.

55:05
    Nahození ze středního pásma vyrazil Gibson do rohu a domácí si puk našli a stále kombinují. Další rána z hole Spurgerona skončila jen na mantinelu.

53:58
    Wild zbývá už jen necelých 7 minut do konce třetiny a Ducks jsou blízko k ukončení dvanácti zápasové série bez vítězství! domácí se snaží, ale zatím jim není moc přáno a čekají stále na první zásah.

52:12
    Minnesota se nedostala do soupeřova pásma a na druhé straně po střele od modré dostal puk před brankoviště, ale Gibbsons neměl nachystanou hůl a jen bruslí kopl do puku a brankář přerušil hru.

51:31

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 4. Henrique (N. Ritchie, Montour), 5. Rakell (D. Shore, Montour), 8. Gibbons (Welinski)

Minnesota Wild: Stalock (8. Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Kunin – Parise, Coyle, Åberg – M. Foligno, J. Eriksson Ek, J.T. Brown.
    Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – Montour, H. Lindholm, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Welinski, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Sprong – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Jones, D. Shore, Terry – Rowney, D. Grant, Gibbons.

Rozhodčí: Dwyer, L'Ecuyer – Mach, Murphy