Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:2 (kon.) | Žďár n/S – K. Vary 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Vsetín – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Jihlava – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 4:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Přerov 5:0 (kon.) | Třinec – Sparta 2:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (1:0, 0:1, 0:2 - N 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 18.01.2019, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Konec zápasu. (20:11:29)

60:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    Po samostaném úniku proměnuje svou šanci PETR CHLÁN a hosté se tak radují z konečného výsledku. Asistence: Kryštof Ouřada, Michal Gut

60:01

Třetí třetina nám nabídla rovnou 4 přesilové hry a to byl také jeden z faktorů, proč jsou více spokojeni Piráti. Dukla měla taktéž 2 přesilovky, ale štěstí přálo více hostům a tak je stav po třetí třetině 1:3.

59:14
    Máme tu gól do prázdné branky a tedy skóre 1:3. MICHAL GUT si vyjel do středu pole a prázdnou branku mu nedělalo problém trefit. Asistence: Petr Chlán.

58:35
    I přes velký tlak Dukly je štěstí více na straně Chomutova. Zakázané uvolnění ale posílá hru k Běhulovi a Dukla bude mít jednu z posledních příležitostí, a proto stahuje Chaloupka z brány a zkusí to v šesti.

57:53
    Tým Chomutova je v plném počtu a domácím výsledek značně uniká. Do konce třetí třetiny zbývá něco kolem dvou minut.

57:15
    Vypadalo to na šanci Dukly, průchod do pásma ale ruší ofsajd.

56:01
    Od modré napřáhl Lukáš Mareš a Běhula měl velké problémy s touto pumelicí. Zasáhl ramenem a přerušil tak hru, neboť kotouč putoval mimo hřiště.

55:52
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Svoboda – 2 min., hrubost).

55:20
    Asi minutu vidíme teď hru pouze ve středním pásmu. Ani jednomu z celků se nedaří vytvořit nic, z čeho by mohl padnout gól.

53:59
    Na obou stranách teď panují značné nepřesnosti, může za to nejspíš skóre zápasu, které si Piráti určitě nechtějí nechat vzít.

52:28
    Přes snažení Dukly si vytvořit nějakou šanci, kotouč putuje k brance Chaloupka a domácí mohou začít od začátku.

51:16
    Domácí teď vyvíjí neskutečný tlak, nebýt nepřesných střel, mohli jsme tu mít srovnaný stav.

50:35
    Zakázané uvolnění ruší snažení hostů a přesouvá tak hru před jejich branku.

49:52
    Nedaleko od gólu byl Barák, který tečoval nahození a minul branku o centimetry.

49:25
    Dukla teď zásobuje Běhulu řadou střel, většina jich taky však branku míjí a přesilovka Dukly je pomalu u konce.

48:08
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min., držení).

Milan Horák

Branky a nahrávky: 8. Chlubna (Čermák, Mareš) – 34. Koblížek (Ouřada, Gut), 47. Gut (Ouřada, Štochl), 60. Gut (Chlán), 61. Chlán (Ouřada, Gut)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Maláč) – Moravec, Vála, Rašín, Mareš, Piskač, Trávník, – Vala, Juda, Brož – Barák, Čermák, Chlubna – Kardoš, Krajíček, Zadražil – Zvěřina, Doležal, Smolko. Trenér: Karel Nekvasil
    Piráti Chomutov: Běhula (Šatný) – Šuráň, Zeman, Váchal, Vaněk, Beneš, Štochl, Mikulec – Svoboda, Vrhel, Chlán – Koblížek, Gut, Ouřada – Prokop, Pech, Dospěl – Lobodowski, Mežnar. Trenér: Jan Brychta

Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Horký