Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:2 (kon.) | Žďár n/S – K. Vary 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Vsetín – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Jihlava – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 4:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Přerov 5:0 (kon.) | Třinec – Sparta 2:5 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:0 (1:0, 3:0, 1:0 - N 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pátek 18.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Pro dnešek je to ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalšího textového přenosu se těším na počtenou. (20:30:19)

Je za námi velmi pěkný zápas, který opanovali hráči Havlíčkova Brodu. Bruslaři v něm porazili přerovské Zubry 5:0. Ačkoliv se podle konečného výsledku může zdát, že se jednalo o jednostrannou záležitost, opak je pravdou. Hosté zejména na začátku první třetiny, a také v poslední části hry ukázali své kvality, ale na výborného brankáře Martina Nedvěda si nepřišli. Utkání se lámalo ve druhé třetině, kterou Bruslaři vyhráli 3:0 a položili tím základní kámen svého úspěchu. Bonusový bod vystřelil v prodloužení obránce Martin Nepokoj.

62:32
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí výběr získává i čtvrtý bonusový bod! Tomáš Kulhánek nabil na levý kruh MARTINOVI NEPOKOJOVI, jenž z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Richard Cachnín a Pavel Vaňous.

62:11
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Hradil.

62:07
    David Dobša se mohl dostat do samostatného úniku, ale skvělá práce havlíčkobrodské defenzivy, která zastavila hrozící se nebezpečí!

61:20
    Pavel Vaňous mohl rozhodnout, když se mezi čárky zbavil jednoho ze soupeřů, ale při pokusu na branku byl podražen. Rozhodčí zákrok nepískají a hraje se dál.

60:57
    Dudycha našel rozjetého Pavla Vaňouse, který vystřelil. Jeho pokus byl ztečován do ochranné sítě.

60:20
    Hosté mají puk na holích, ale volné hráče soupeře si rozebrali domácí.

60:01

Ve třetí třetině padl jeden gól a na starosti ho měli domácí. Ve 47. minutě se prosadil Tomáš Kulhánek, jenž dal výsledku konečnou podobu. Přerov i přes nepříznivý vývoj bojoval, ale na čestnou branku mu jeho počínání nestačilo. Následuje pětiminutové prodloužení.

59:51
    Martin Nepokoj laxně odehrál kotouč do rohu pásma, kde se o něj strhla tvrdá bitva.

59:23
    Zubři jsou v útoku, ale jejich počínání je zastaveno pozornou obranou domácího celku.

58:10
    Daniel Paťava předvedl šikovné ruce a drzý průnik, když se dostal až před brankáře Nedvěda. Gólman Havlíčkova Brodu jeho ránu z mezikruží vyčapal a poradil si i s dorážkou.

57:32
    Havlíčkův Brod zahrál na zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravici brankáře Bruslařů.

56:57
    Ani hosté nepobyli před Nedvědem moc dlouho a hra je na druhé straně kluziště.

56:23
    Souboj o útočné pásmo nezvládli hráči domácího výběru, kteří se musí bránit útoku Zubrů.

55:54
    Domácí byli jen na chvilku před Postavou, jenž nemusel zasahovat a hra se stěhuje na druhou stranu.

55:03
    Další výpad hostů končí na obráncích Havlíčkova Brodu, kteří mají v posledních sekundách hodně napilno. Sympatický výkon Přerova, který se nevzdává ani za nepříznivého stavu.

54:34
    Zubři jsou v pásmu a výrazně zatápějí domácí obraně, která musí být ve střehu.

53:55
    Sám na Nedvěda se řítil Martin Borot, toho ale obětavým pádem pod nohy zastavil Dominik Vacík!

53:38
    Útočnou akci Havlíčkova Brodu zastavuje postavení mimo hru.

53:07
    Po řadě nepřesností se k puku dostal Viktor Horák, jenž z pravé strany vystřelil na Postavu. Gólman Zubrů nemusel zasahovat, neboť projektil byl nepřesný.

52:23
    Zubři jsou teď aktivnější ale nehrají s kotoučem, nicméně jejich pohyb dělá Bruslařům malé problémy.

51:22
    David Dobša se dostal před Nedvěda, ale skončil u zadního mantinelu. Následnou střelu od modré vyráží Nedvěd pravým betonem.

51:03
    Adam Dvořák zkoušel křižnou přihrávkou oslovit rozjetého Tomáše Kulhánka, jenže ten na prudký pas nedosáhl.

50:25
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale více ze hry mají zatím domácí hokejisté, kteří mají puk pod kontrolou.

49:33
    Filip Chytil zavezl puk do pásma, ale nahrávka na spoluhráče nebyla přesná, a tak hrají domácí hráči.

49:08
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vaňous – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Moučka – 2 min., hrubost).

48:53
    Jiří Hromádka sebral puk u levého hrazení a hned jej posílá přes celé pásmo pryč.

48:47
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Švec – 2 min., pozdní dohrání).

48:24
    Michal Kerber vybojoval puk ve středním pásmu, kde oslovil svého spoluhráče, ale obrana Přerova byla potom pozorná.

47:55
    Zubři jsou v plném počtu, ale i tak se musejí bránit dalšímu ataku Bruslařů.

47:15
    Hosté zahrozili i ve čtyřech, ale Nedvěd byl pozorný.

46:39
    Havlíčkobrodští hokejisté využívají dvojnásobnou přesilovku! Martin Nepokoj vystřeli na Postavu, který jeho ránu vyrazil příhodně na volně TOMÁŠE KULHÁNKA! Na domácího hráče zívala prázdná branky, kterou trefil bez větších problémů! Asistence: Martin Nepokoj a Richard Cachnín.

46:12
    Dominik Vacík ukázal svoji bombu,kterou zastavil, až pravý beton Postavy, který potom vyzrál i na následnou dorážku.

45:49
    Oddechový čas pro domácí.

45:49
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Indrák – 2 min., krosček).

45:44
    Štěpán Dudycha hned nadvakrát zkoušel dostat puk za Postavu, který uhájil své brankoviště!

45:03
    Bruslaři kombinují před Postavou, který vytěsnil pokus, který přiletěl z levého kruhu.

44:44
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Chytil – 2 min., podrážení).

44:12
    David Takáč si od levého mantinelu vybruslil do slibné střelecké pozice. Puk končí v lapačce Nedvěda.

43:48
    Tlak hostů domácí přerušují jen za cenu zakázaného uvolnění.

43:18
    Hosté jsou v útočném pásmu, kde zaměstnávají domácí obranu. Nedvěd měl štěstí, když touš proletěla těsně levé tyče.

42:59
    Hosté při snaze o rychlý protiútok zahráli na zakázané uvolnění.

42:20
    Daniel Indrák nabral rychlost v obranném pásmu a nasměroval si to k Nedvědovi. Jeho pokus bez větších problému zneškodnil maskovaný muž Halíčkova Brodu.

41:22
    Viktor Horák byl čistým hitem poslán k ledu. Domácí hráč leží na ledové ploše a je přivolán doktor!

41:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., sekání).

41:01
    Pavel Vaňous chtěl překvapit Postavu na pravou tyč, ale maskovaný muž byl připravený.

40:43
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Fencl – 2 min., faul loktem).

40:20
    Dominik Vacík si nahodil kotouč do pásma, kde o něj svedl tuhou bitvu, ale hrací předmět vyhodili hosté do středního pásma.

40:01

Druhá třetina byla v režii domácího celku, který vstřelil tři branky během jedenácti minut. Nejprve se prosadil Tomáš Kulhánek. Potom předvedl přehled ve hře Patrik Vacík a čtvrtý gól přidal Vojtěch Holenda. Zubři se snaží s nepříznivým skóre něco udělat, ale narážejí na pozornou defenzivu Bruslařů. Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

40:00

39:13
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ryšavý – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Tarnoczy.
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Navrátil – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

39:00
    Martin Nedvěd včas utěsnil místo kolem levé tyče, když na něj zle dotírali dva hráči soupeře.

38:26
    Dominik Vacík vystřelil od modré, ale rána mu vůbec nesedla. Kotouč mají hosté z Přerova, kteří míří dopředu.

37:34
    Domácí celek je opět před maskovaným mužem Přerova, jenž měl u tečované rány štěstí, jelikož puk prosvištěl u pravé tyče.

36:56
    Havlíčkobrodští rozestavili svůj přesilovkový vzorec a pálí od modré čáry. Postava vyrazil první i druhý projektil.

36:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Borot – 2 min., krosček).

36:25
    Tomáš Kulhánek s Radimem Pejchalem byli v další šanci! Kulhánek byl v dobré šanci, ale zbytečnou přihrávkou hledal na levé straně volného Pejchala, jenž se nedostal k puku!

35:42
    Zubři se nemohou dostat do souvislého tlaku, neboť obrana Bruslařů funguje stoprocentně.

34:50
    Jakub Petržilka zavezl puk do pásma, kde jej přenechal Pavlu Vaňousovi, jenž těsně míjí prostor u levé tyče!

34:06
    Zubři byli jen na chvilku před Nedvědem, jenž nemusel zasahovat. Hra směřuje na druhou stranu.

33:42
    Havlíčkobrodští hráči dokázali už prověřit novou akvizici v brance soupeře Michala Postavu, jenž je zatím bezchybný.

32:31
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Šimonů, přichází Postava.

32:31
    Domácí komando využívá přesilovou hru a jde do výrazného vedení! VOJTĚCH HOLENDA byl na levém kruhu odkud vypálil. Jeho pokus byl tečován jedním z obráncům hostů, který tak nechtěnou tečí dostal puk za svého brankáře! Asistence: Adam Dvořák a Martin Nepokoj.

32:26
    Bruslaři kombinují před Šimonů, jenž musí být ve střehu.

31:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Bieniek – 2 min., držení).

31:15
    Cachnín zpoza branky našel před Šimonů volného Pejchala, který z první neuspěl, jelikož jeho pokus vyrazil reflexivním zákrokem Šimonů!

30:50
    Cachnín se krásně uvolnit a našel volného Pejchala, jenž se pokusil kus černé gumy mu vrátit ale neúspěšně.

30:22
    Obrana Bruslařů si teď vybrala slabší chvilku a zmatky, tak musel vyřešit maskovaný muž .

30:00
    Robin Tischer si vybruslil mezi čárky, ale jeho pokus byl nepřesný, nicméně Nedvěd musí být v pozoru.

29:08
    Přerov i za nepříznivého stavu nic nevzdává a aktivní hrou nutí Bruslaře ke stoprocentnímu výkonu směrem dozadu.

28:33
    Hosté jsou v útočné třetině, kde dělají problémy obraně Havlíčkova Brodu, která se rozestavila proti volným hráčům soupeře.

27:47
    Martin Nepokoj si počkal na kotouč, jenž na modré čáře ukořistil a jel vstříc Šimonů. Gólman Zubrů vyhrál minisouboj, jelikož Nepokojova střela mezi betony za něj neprošla.

27:12
    Havlíčkobrodští mají puk na holi, ale Zubři hrají kompaktně a nedovolují domácímu celku pobyt v útočném pásmu.

26:18
    Jan Moučka to vzal na sebe, když projel až do útočného pásma, kde hledal svého spoluhráče, ale marně.

25:53
    Domácí soubor je opět v útočném pásmu, kde se do šance dostal Filip Pártl. Jeho projektil ztlumil ve své výstroji Daniel Šimon.

24:10
    Celek z Vysočiny jde do brakového trháku! PATRIK VACÍK se dostal do útočného pásma a pokusem přes obránce rozvlnil síť!

23:35
    Už to mohlo být o tři branky! Tomáš Kulhánek byl mezi kruhu. Havlíčkobrodský forvard vypálil z otočky a puk vyrazil Šimonů za sebe. Kotouč se snesl k levé tyči, kde nikdo na dorážku nedosáhl!

23:05
    Szymon Bieniek nahazoval puk na Nedvěda, který jej vyrazil vedle sebe. K volnému kotouči se už už chystal jeden z hostů, který jej netrefil do poloprázdné klece!

22:40
    Havlíčkobrodští se po úspěšné buly ihned osvobozují.

22:20
    Zubři jsou v pásmu, kde nepříjemně kombinují, nicméně puk končí u brankáře Nedvěda, jenž si pohlídal nahození od modré.

21:05
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Holenda – 2 min., hákování).

21:01
    Domácí soubor jde na začátku druhého dějství do dvoubrankového vedení! Richard Cachnín se dostal do zajímavé šance, když nesupěl se svoji střelou k levé tyči. Odražený puk nahrál na volného TOMÁŠE KULHÁNKA, který vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu! Asistence: Cachnín a Radim Pejchal.

20:16
    David Indrák nahodil kotouč do pásma, kde ho vybojovali jeho spoluhráči. Nedvěd střelu z levého kruhu zkontroloval jen pohledem, jelikož šel mimo tři tyče.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která se hrála na obě branky. Veškeré útočné výpady zastavily pozorné defenzivy, až na pátou minutu. Po vyhrané buly se dostal do dobré pozice Pavel Vaňous, jenž otevřel gólový účet utkání. Druhá třetina začne přibližně v 18:40.

20:00

19:51
    Tomáš Kulhánek oslovil na pravém kruhu volného Jakuba Petržilku, jenž z první trefil vytyčený prostor. Skvělý zákrok předvedl Daniel Šimonů, jenž se roztáhl na brankové čáře a zamezil kotouči dál v cestě do branky!

19:26
    Pavel Vaňous hraje za vlastní brankou, ale hosté skvělým presingem nedokázali dost puk na své hole.

18:37
    Jakub Petržilka skvěle uvolnil Richarda Cachnína, který vykoupal Daniela Šimonů. Forvard domácího celku ale nedokázal dostat puk za ležícího brankáře!

18:18
    Zubři zahráli na zakázané uvolnění.

17:45
    Domácí celek se po kostrbaté souhře dostal do zajímavé šance. Martin Nepokoj našel mezi kruhy osamoceného Patrika Vacíka, jenž netrefil přesně!

17:02
    Jakub Navrátil to chtěl zkusit jeden na jednoho, ale neuspěl.

16:10
    Vojtěch Holenda zkusil vypálil přes obránce, ovšem neuspěl. Havlíčkobrodští jsou nadále v útočné třetině, kde bojují o hrací předmět.

15:40
    Zubři uzamkli svého vyzyvatele, který se musí bránit výpadům hostů.

15:20
    Lukáš Zmeškal nahodil touš na branku, která končí v lapačce domácího gólmana.

14:54
    Daniel Indrák napoprvé neuspěl, a tak zpoza branky našel před Nedvědem Navrátila, jenž nevyzrál na maskovaného muže.

14:18
    Nepokoj si teď pohlídal přihrávku Zubrů, kteří se snažili o rychlé přečíslení, jenže nahrávka nebyla prudká.

13:35
    Už to mohlo být o dvě branky! Jeden z domácích hráčů dostal krásnou přihrávku, ale z první nedokázal prostřelit brankáře hostů k levé tyči!

13:02
    Havlíčkobrodští kombinují v blízkosti Šimonů, který musí být ve střehu.

12:27
    Kerber výborným pasem našel Petržilku, který udržel útočné pásmo.

11:56
    Hraje se velmi rychlý hokej, který zdobí především defenzivy obou týmů.

11:21
    Havlíčkobrodští hrají na puku, ale nepřesnou souhrou hraje soupeř.

10:30
    Vojtěch Holenda nevybojoval puk u levého hrazení, a tak kotouč mají hosté z Přerova. Zubři jej neměli ve své moci příliš dlouho.

10:00
    Další pokus Zubrů končí na připravené defenzivě Bruslařů, která je zatím velmi pozorná.

08:52
    Mohlo být vyrovnáno. Jakub Navrátil si nebral žádné servítky, když si to nabruslil až před brankáře. Martin Nedvěd výborně zmenšil střelecký úhel a zamezil kotouči cestě do branky!

07:35
    Indrák nahodil kotouč do pásma pro který si jel Nedvěd za svoji branku. Puk se nepříjemně odrazil od hrany, ale maskovaný muž Havlíčkova Brodu stihl na danou situaci včas zareagovat!

07:09
    Hra je opět na druhé straně, ale ani Bruslaři se v útočném pásmu moc neohřáli.

06:27
    Daniel Indrák dostal o trochu více prostoru, čehož využil. Jeho projektil k pravé tyči na poslední chvíli vyrazil Nedvěd koncem hokejky!

05:55
    Zubři jsou v útočném pásmu, ale obrana domácího celku je na svém místě a hasí následný požár.

04:18
    Domácí tým jde do vedení! Vojtěch Holenda vyhrál buly na Jakuba Petržilku, který si sjel s pukem, až před braku, kde mezi kruhy oslovil osamoceného PAVLA VAŇOUSE! Havlíčkobrodský útočník hned z první prostřelil přesouvajícího se brankáře! Asistence: Jakub Petržilka a Vojtěch Holenda.

04:05
    Domácí tým si teď vytvořil tlak na soupeřovu svatyni, ale Šimonů je pozorný.

03:25
    Holenda vybojoval puk za brankou pro Tomáše Kulhánka, který nadvakrát neuspěl proti Danielu Šimonů!

02:48
    Zubři se nemohou dostat do pásma a domácí celek první oslabení přežije.

02:06
    Jeden z hostujících hráčů se nacházel u pravého mantinelu a přes clonu hráčů vypálil, jeho projektil skončil v lapačce maskovaného muže Havlíčkova Brodu.

01:47
    Havlíčkobrodští vyvezli puk na soupeřovu polovinu, kde šetří drahocenné sekundy.

01:03
    David Takáč dostal puk na hůl a sjel si až mezi kruhy. Jeho nepříjemnou střelu vyrazil Nedvěd před sebe a k dorážce se nikdo nedostal.

00:55
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Petržilka – 2 min., hákování).

00:21
    Daniel Indrák se chtěl dostat přes Štěpána Dudychu, což se mu nepodařilo, ale Zubři vybojovali na chvíli útočné pásmo. Střela od modré čáry byla zablokovaná Tomášem Kulhánkem.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Holata) – Dudycha, D. Vacík, Nepokoj (A), Dvořák, Horák, Kerber – Pejchal, Cachnín (C), Kulhánek – Holenda, Vaňous, Petržilka – Švec, Hromádka, Pártl – Vyvial, P. Vacík, Najman

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák (A), Chytil, Paťava, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil

Rozhodčí: Daniel Reich – Roman Zídek, Jiří Nechvátal.

Víte, že...

brankář Martin Nedvěd naskočí do branky po více jak dvouměsíční pauze? Naposledy chytal od začátku 1. listopadu proti Mladé Boleslavi?

Přerov dokázal v osmi z deseti zápasů vyhrát nebo prohrát jen o jediný gól?

Oba týmy vstřelily v posledních třech zápasech shodně sedm gólů?

Havlíčkův Brod i Přerov dokázaly porazit Mladou Boleslav v nastaveném čase, a to stejným výsledkem? Bruslaři 3:2 po prodloužení a Zubři po samostatných nájezdech?

HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod 1:2sn
    Branky a nahrávky: 3. Ryšavý (Bieniek, Mašín) – 22. Kopic (Fiala, Dvořák), rozh. náj. Cachnín.
    Rozhodčí: Tomáš Cabák – Josef Novotný, Radek Šimčík.
    Vyloučení: 6:4, navíc Kopeček (PRE) 5 + OK [ZHK].
    Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 128.
    Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 0:1.
    Střely na branku: 25:38 (10:6, 2:15, 12:13 – 1:4).
    Průběh utkání: 1:0, 1:2sn.

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka, Mar – Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot, Krátký, Paťava, Zmeškal, Šimanský, Tarnoczy, Mašín, Navrátil

BK Havlíčkův Brod: Král (Holata) – Dudycha, Vacík, Dvořák, Nepokoj, Pejchal, Horák, Kerber – Holenda, Cachnín, Tecl – Kulhánek, Hromádka, Švec – Vaňous, Kopic, Fiala – Košťál, Petržilka

První zápas nadstavbové části začali lépe domácí hokejisté, kteří šli ve třetí minutě do vedení díky Martinu Ryšavému. Přes řadu šancí se stav utkání v první třetině nezměnil. Soupeři se podařil vstup do další části hry, když na 1:1 vyrovnal Marek Kopic. Havlíčkův Brod měl větší střeleckou převahu, ovšem utkání dospělo do samostatných nájezdů, kde se radoval tým z Vysočiny. Rozhodující nájezd proměnil Richard Ccahnín, jenž přiřkl svému týmu důležitý druhý bod.

Poslední zápasy obou soupeřů

BK Havlíčkův Brod – BK Mladá Boleslav 3:2p
    Branky a nahrávky: 2. Tecl (Cachnín, Dudycha), 11. Tecl (Cachnín, Kulhánek), 63. Kulhánek (Petržilka) – 48. Foerster (Dotter, Grim), 53. Grim (Klikorka, Foerster).
    Rozhodčí: Tomáš Horák – Michal Zíka, Václav Kubíček.
    Vyloučení: 6:5.
    Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 70.
    Třetiny: 2:0, 0:0, 0:2 – 1:0.
    Střely na branku: 34:40 (11:10, 10:16, 10:14 – 3:0).
    Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2p.

BK Havlíčkův Brod: Král (Nedvěd) – Dudycha, D. Vacík, Dvořák, Pejchal, Horák, Marek, Kerber – Kulhánek, Cachnín (C), Tecl (A) – Kopic, Vaňous, Fiala – Hromádka, Holenda, Švec – Petržilka, Pártl

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška (A), Přenosil, Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), Grim (C), Moravčík, Šíma

Utkání mělo neskutečný spád a diváci se měli na co dívat, jelikož domácí brzy vedli. Po krásné akci se trefil Marek Tecl. Mladoboleslavští chtěli rychle odpovědět, ale naráželi na pozorného Krále. V 11. minutě bylo na střídačce Havlíčkova Brodu opět veselo, když se po přečíslení navyšoval skóre Marek Tecl.

Oba týmy dál předváděly atraktivní hru a bezchybný Král přiváděl střelce Mladé Boleslavi k šílenství, jelikož ti nedokázali během 40 minut najít recept na maskovaného muže. Středočechům se to podařilo, až ve 48. minutě, když střelu od modré zdárně tečoval Petr Foerster. Za necelých pět minut bylo vyrovnáno z hole Jana Grima. Zápas došel do prodloužení, kde vítězství domácího celku trefil Tomáš Kulhánek.

HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 2:4
    Branky a nahrávky: 45. Navrátil (Gréč, Indrák), 45. Borot (Pěcha, Bieniek) – 6. Vála (Brož, Juda), 15. Chlubna, 24. Čermák (Chlubna, Rašín), 60. Vala, 62. Čermák (Chlubna, Rašín).
    Rozhodčí: Petr Sedlák – Václav Hanzlík, Vladimír Rožánek.
    Vyloučení: 3:4.
    Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
    Třetiny: 0:2, 0:1, 2:1 – N 0:1.
    Střely na branku: 30:26 (8:13, 10:7, 12:5 – 0:1).
    Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
    Prodloužení: 0:1.

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Suchánek) – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Paťava, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil, Pěcha

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Piskač, Moravec, Smolko, Vála, Rašín, Mareš – Brož, Vala, Zadražil, Menšík, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Čermák, Juda, Pigl, Doležal, Barák

Domácí mohli jít do vedení, ale svoji šanci nedali, za to soupeř potrestal hned první faul Zubrů. Puk za brankáře Šimonů dostal Matěj Vála. Celek z Vysočiny si vypracoval tříbrankový náskok, když skóre postupně navýšili Tomáš Chlubna a Patrik Čermák.

Přerov zapnul ve třetí třetině, když ve 45. minutě snížil Jakub Navrátil. Do utkání se Zubři vrátili hned záhy, když rychlý kontr využil Martin Borot. Jihlava nakonec své vedení uhájila, když se do prázdné branky trefil Matěj Vála. V nadstavbě byli úspěšnější hráči s ježkem na prsou, a to zásluhou Patrika Čermáka.

Havlíčkův Brod přerušil v minulém kole pětizápasovou šňůru bez vítězství, když porazil Mladou Boleslav. Soubor z Kotliny skoro po měsíci zažil pocit vítězství, ale jeho cíl je neměnný, a to záchrana.

5. Dominik Vacík 7 bodů (3+4)

Přerovu se v nadstavbě daří velice dobře, když pravidelně sbírá body. Zubři si v posledních pěti utkáních připsali stejný počet bodů, když tři zápasy dovedli až do prodloužení nebo samostatných nájezdů. Přerov vyšel bodově naprázdno v posledním utkání, kdy nestačil na Jihlavu

5. Martin Ryšavý 5 bodů (2+3)

Dobrý páteční podvečer, z městského stadionu Kotlina. Vítám vás u textového on-line přenosu, ze kterého vám nabídneme 12. kolo DHL Extraligy juniorů – o pořadí na 13. – 24. místě. V důležitém utkání na sebe narazí BK Havlíčkův Brod a HC ZUBR Přerov. Utkání začíná v 18:00. Přeji krásný sportovní zážitek.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 5. Vaňous (Petržilka, Holenda), 22. Kulhánek (Cachnín, Pejchal), 25. P. Vacík, 33. Holenda (Dvořák, Nepokoj), 47. Kulhánek (Nepokoj, Cachnín), 63. Nepokoj (Cachnín, Vaňous)

HC ZUBR Přerov: Šimonů (33. Postava) – Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák (A), Chytil, Paťava, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil

Rozhodčí: Daniel Reich – Roman Zídek, Jiří Nechvátal