Slavia – Motor ČB 2:1 (po 2.tř) | Benátky n/J – Kadaň 1:0 (1.tř) | Poruba 2011 – Havířov 0:0 (17:00)
Frýdek-M. – Ústí n/L 0:0 (17:00) | Litoměřice – Třebíč 0:0 (17:00) | Jihlava – Prostějov 0:0 (17:30)
Vsetín – Kladno 0:0 (17:30)
před zápasem
HC Dukla Jihlava
0:0 (-:-, -:-, -:-)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 19.01.2019, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance Liga • 48. kolo
Vsaďte si: 1.47 5.4 4.64
Partner:
   
  HC DUKLA JIHLAVA
  1. místo, 91 bodů, skóre 150:90, bilance 26-5-3-9
  Selhání, zářez, křivda, Endál. To byla klíčová slova po středečním šlágru s Motorem. Jihlava ho měla po 40 minutách skvěle rozehraný, na horkém ledě vedla 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se Budějovice mohly vrátit do zápasu. Jenže v 51. minutě byl před brankou velice důrazný právě „jihlavský miláček“ Endál, který nastartoval obrození Motoru. Ten byl rázem všude, zanedlouho srovnal na 2:2 a k šoku celé hostující střídačky šel 74 sekund před koncem zápasu do vedení. Jihlava se už nedostala vůbec k ničemu, nakonec z toho byla prohra 2:4. Na tiskové konferenci tak mluvili oba trenéři úplně odlišně. Zatímco duo Totter-Prospal bylo velice spokojeno s bojovností, trenér Zeman byl zklamán především z výkonu rozhodčích.

  Pokud se ale zaměříme na posledních pět zápasů, jediné dva týmy, které dokázaly Duklu přehrát, byly ty, které jsou spolufavority na postup do extraligy. Nejprve to byl Vsetín po výhře 3:2, výše zmíněný zápas to byl pak v posledním kole na jihu Čech. Jinak ale Jihlava ze zbývajících tří zápasů dovezla osm bodů z devíti. Jediný bod si pro sebe vzaly Benátky na domácím ledě. Dukla musela zde opět otáčet skóre, narozdíl od říjnového zápasu ale otočila zápas na svoji stranu až v prodloužení. Následující duo domácích zápasů se neslo v 120 minutách bez vstřelené branky. Proti Slavii bylo rozhodnuto už po dvou třetinách, proti Přerovu přišlo rozhodnutí v 35. minutě, když přesilovku využil Pekr. Dukla má na čele pětibodový náskok na druhý Vsetín a bude určitě chtít nejlépe udržet náskok na stejném počtu bodů. (21:14:05)
   
  LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
  7. místo, 69 bodů, skóre 152:139, bilance 19-5-2-17
  Prostějov má od předvánoční doby kolísavou formu. Na jedné straně je schopen doma rozstřílet Kadaň o deset gólů, na té druhé ale také těsně prohrát v Ústí nad Labem. Co ale může Jestřábům nejvíce vadit, je bilance se soupeři nad sebou. Například zápas v Budějovicích, kdy se dle slov trenéra Vykoukala opakovala historie. V předminulé sezoně byl retrozápas vysílán v televizi a Prostějov dostal dardu 2:9. Tentokrát nebyl sice retrozápas v televizi, ale Motor doma vyhrál suverénně 7:1. Nedaří se ani proti Kladnu. To si z prvního utkání na prostějovském ledě odvezlo dva body za výhru 3:2 v prodloužení, doma pak nedalo Hanákům šanci a vyhrálo 7:3. A ani Vsetín není nejoblíbenější soupeř Prostějova...

  Vezmeme-li čistě posledních pět zápasů, Prostějov z 15 možných bodů uhrál pouze čtyři! Oba až v nájezdech a v domácích zápasech proti Třebíči a Frýdku-Místku. Na venkovním ledě v Litoměřicích naložil Stadion Jestřábům na křídla pět gólů, Vsetín pak čtyři. Poslední zápas přišel proti Benátkám a ty ukázaly, že ve formě nejsou náhodou. Odvezly si totiž tři body za výhru 2:1. Momentálně mají Jestřábi náskok tří bodů na osmý Přerov a jediný bod ztráty na páté Litoměřice.
   
  Dobrý večer z promrzlého Kraje Vysočina! Chance Liga jde pomalu do svého závěru a zbývá dohrát 12 kol. V tom 48. se utkají týmy, kterým to sype v útoku, v obraně to ale skřípe jenom jednomu. Domácí Dukla bude chtít napravit selhání ze zápasu v Českých Budějovicích a potvrdit, že na prvním místě tabulky není jen tak. Prostějov má naopak starosti s bojem o play-off, o které bude v našlapaném středu tabulky ještě veliký boj. Na Horáckém zimním stadionu začínáme v 17:30!
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
   

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky:


  HC Dukla Jihlava:
  LHK Jestřábi Prostějov: