Slavia – Motor ČB 0:0 (1.tř) | Benátky n/J – Kadaň 0:0 (16:00) | Poruba 2011 – Havířov 0:0 (17:00)
Frýdek-M. – Ústí n/L 0:0 (17:00) | Litoměřice – Třebíč 0:0 (17:00) | Jihlava – Prostějov 0:0 (17:30)
Vsetín – Kladno 0:0 (17:30)
před zápasem
VHK ROBE Vsetín
0:0 (-:-, -:-, -:-)
Rytíři Kladno
Sobota 19.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance Liga • 48. kolo
Vsaďte si: 2.1 4.25 2.85
Partner:
   
  VHK ROBE Vsetín:

  Vsetínský tým má sice za sebou splněnou povinnost, když ve středečním utkání uspěl na ledě poslední Kadaně a přivezl všechny body po jednoznačném vítězství 5:1. Vsetínští však v novém roce prožívají šlágrové soboty. Nejprve dokázali zastavit Jihlavu na jejím ledě (3:2). O týden později přivítali dalšího konkurenta z elitní čtverky, českobudějovický Motor odjel po úspěšném obratu zelenožlutých bez bodu po porážce 2:3. Nyní se Vsetín připravuje na další velkolepý souboj. Proti Rytířům Vsetín letos vydoloval dva body, když v domácím utkání musel rozhodovat o vítězství až v samostatných nájezdech. Již nyní je tedy jasné, že v případě konečné rovnosti bodů obou mužstev se bude na lepší umístění těšit družina Rytířů, a právě proto touží Vsacané svému soupeři odskočit již v sobotu na šestibodový rozdíl, k tomu všemu by ještě měli utkání k dobru, ale nepředbíhejme.

  Vsetín se v posledních utkáních může spolehnout na vyrovnaný výkon všech formací. Ovšem i nadále je hnacím Motorem Valachů druhá útočná formace. Vsetínský snajpr Luboš Rob si v Kadani připsal již třiatřicátou trefu v sezoně a se svými góly již může pomýšlet na mety v historických statistikách druhé nejvyšší soutěže. Dvorním nahrávačem vsetínského týmu je Antonín Pechanec (17+34), opomenout nesmíme ani Víta Jonáka (18+27).


  Zdařilou sezonu prožívá v defenzívě také Ondřej Slováček, jenž v případě potřeby nezapomíná ani na své útočné kořeny (9+21). Mimořádnou bojovnost a rovněž i snahu ohrozit soupeře předvádí Jakub Teper (4+15). V brankovišti Vsetína se nadále střídají David Gába s Janem Šelepněvem, oba maskovaní muži předvádějí vyrovnané výkony a trenéři Jenáček s Dopitou mají před bitvou s Rytíři příjemné starosti o volbě koho do brány. (16:39:28)
   
  POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
  3.KOLO ST 12.9.18:00


  KLADNO – VSETÍN 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

  18.KOLO ST 24.10.18:00

  VSETÍN – KLADNO 2:1SN (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

  33.KOLO PO 10.12. 17:10

  KLADNO – VSETÍN 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
   
  Rytíři Kladno:
  Kladno si v posledních zápasech drží stabilní formu, Rytíře může z posledních pěti utkání mrzet akorát zaváhání ve Frýdku-Místku, kde se Středočeši museli sklonit domácímu výběru po prohře 3:5. Právě toto zakolísání Rytíře srazilo na aktuální 3. místo, ze kterého však ztrácejí na druhý Vsetín pouhé tři body. Rezerva na čtvrté České Budějovice činí čtyři body. Rytíři v posledních utkáních sváděli bitvy s celky bojujíc o elitní osmičku, nyní je po delší době čeká přímý kontakt s konkurentem z první čtveřice.

  Kladenský tým zatím marně čeká na nástup Jaromíra Jágra. Předpokládat se nedá ani start dalšího hvězdného odchovance. Tomáš Plekanec nejspíš bude během víkendu plnit povinnosti v extraligové Kometě, která hraje v pátek i v neděli. Nicméně s Plekancem mohou Rytíři počítat do vyřazovacích bojů. Momentálně však Kladno táhne vsetínským fanouškům dobře známý Petr Vampola, nejproduktivnější Rytíř si připsal vstřelil jedenáct branek a na dalších jednatřicet asistoval, z bilance Vampoly je tak jasně patrné, že brankové příležitosti spíše tvoří než zakončuje. Kanonýrem v kádru Středočechů je Ladislav Zikmund, jenž měl lví podíl při vítězství Kladna v posledním vzájemném utkání proti Vsetínu, nejlepší střelec Kladna čítá na kontě dvacet branek a dvanáct asistencí. Trio nejproduktivnějších borců v týmu Kladna uzavírá Jakub Strnad (15+16).


  Obrana Kladna se může opřít o schopnosti Jiřího Říhy, ten svému týmu krom obranné činnosti vypomáhá také v útoku, jeho bilance 11+11 hovoří za vše. Druhý produktivní bek se jmenuje Brandon Nash, stejně jako Říha posbíral dvaadvacet kanadských bodů, ale ve Vsetíně si jej pamatuji hlavně pro nepřiměřený zákrok na Davida Březinu, Nash si po faulu na vsetínského útočníka pět zápasu nezahrál.

  Brankoviště Kladna je rovnoměrně rozděleno mezi zkušenost a nadějné mládí. Jak Lukáš Cikánek tak i David Brízgala odchytali dvaadvacet utkání, přičemž mírně lepší statistiky vykazuje zkušenější Cikánek, jenž momentálně chytá s úspěšnosti lehce nad 92%, průměrně pak inkasoval 2,22 branky na zápas, jeho mladší kolega Brízgala pak vychytal úspěšnost zákroku na úrovni 91,15%, průměrně inkasoval 2,70 branky na utkání.
   
  Hezkou sobotu ze Vsetína. Na místním stadionu Na Lapači se schyluje k velkolepé bitvě mezi tradičními kluby české hokejové scény. Domácí Vsetín vyzve v přímé bitvě o druhé místo Rytíře z Kladna. Šlágr 45. kola Chance ligy navíc okoření speciální akce v podání klubu VHK ROBE Vsetín, již čtvrtého ročníku se totiž dočká projekt Hokej na dřeň. Touto formou se hokejový Vsetín snaží pomoci Národnímu registru dárců kostní dřeně náborem nových potenciálních dárců. Přímo v prostorách zimního stadionu se tak diváci budou moci zaregistrovat a třeba jednou bude právě jejich krev potřebná k záchraně lidského života. Pro toto utkání domácí Valaši zvolili také speciální červené dresy, které následně poputují do aukce a její výtěžek bude věnován na charitativní účely.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
   

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky:


  VHK ROBE Vsetín:
  Rytíři Kladno: