Salzburg – Slavia 5:3 (kon.) | Jihlava – K. Vary 0:5 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:5 (po pr.)
Mountfield HK – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Liberec 5:1 (kon.) | Vsetín – Plzeň 2:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 4:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Žďár n/S – Chomutov 2:4 (kon.)
Kometa Brno – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Zlín 1:4 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Mountfield HK
2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 19.01.2019, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
    Vítěznou trefu v nájezdech obstaral Martin Ryšavý.

64:35
    Poslední útok mohou využít domácí, konkrétně Vojtěch Síla, který však branku netrefil a jde se na nájezdy.

62:35
    Szymon Bienek dostal krásnou nahrávku a ocitl se tváří v tvář Dvořákovi. Ten ho však opět vychytal.

61:30
    Martin ryšavý jel osamocen na Daniela Dvořáka, který ho opět vychytal a drží šance svého týmu.

60:28
    Rychlý brejk hostů z Přerova přerušil až výtečný zákrok Dvořáka.

59:11
    Hradec právě vstřelil branku!
    Vyrovnáno! Petr Poppel nahrál na modrou, kde byl osamocen MARTIN PĚNČÍK. Ten si srovnal mířidla a překonal Šimonů. Asistence: Petr Poppel.

58:27
    Hradec odvolává gólmana.

58:03
    A Hradec se přeci jen dočkal. Střelu z hole Jakuba Kynčla těsně před gólmanem hostí tečoval ŠIMON MARHA, který usměrnil kotouč za jeho záda a připravil ho o čisté konto. Asistence: Jaku bKynčl, Jakub Naar.

57:50
    Hradec si zahraje přesilovku 6 na 4 po faulu Indráka, který podrazil svého protihráče.

57:30
    Výhoz hostů přes celé hřiště jen tak tak nedoklouzal do branky. Jeden z hradeckých beků se stihl vrátit.

56:30
    Hradec odvolává brankáře.

52:50
    Na druhé straně se úplně sám před Dvořákem zjevil Martin Pěcha, jemuž hradecký gólman na poslední chvíli gól z čepele sebral.

52:25
    Vojtěch Síla se ve vlastním oslabení dostal do gólovky, kdy mu nahrál spoluhráč na vrchol kruhu, ze kterého vystřelil jen do pravého betonu Šimonů.

51:56
    Juraj Slafkovský oslabí Hradec na dobu dvou minut za podrážení.

50:29
    Daniel Indrák dostal ideálně naservírovaný puk do pozice mezi kruhy, odkud vypálil jen těsně nad levý horní roh.

46:29
    Hradec si s rozehrávkou v přesilové hře neví rady. Až teď se usazují v útočném pásmu. Tvrdou střelu od modré vyslal Kynčl a poté se ještě do šance před vypršením trestu hostujícího hráče, dostali Pěnčík a Janda, kteří viděli volný puk na brankové čáře a snažili se ho dostrkat až do sítě.

45:21
    Hradec má možnost přesilovky 5 na 3. Martin ryšavá oslabí Přerov na dobu dvou minut za podrážení.

43:34
    Dobša oslabí Přerov na dobu dvou minut, během kterých bude sedět na trestné lavici za pozdní dohrání.

41:06
    Samuel Hrabčák jel spolu se Šimonem Marhou v přečíslení dva na jednoho. Zvolil střelu, se kterou si však Šimonů poradil a znemožnil změnu skóre.

36:43
    Počet borců na ledě se srovná. Juraj Slafkovský držel svého protihráče a odpyká si 2 minuty na trestné lavici.

35:14
    Hradečtí mají možnost přesilové hry, kdy se hákováním provinil Hradil a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

34:30
    Juraj Slafkovský teď vyslal tvrdou střelu mezi nohama přerovského obránce, která jen těsně minula levý horní roh branky hostí.

28:49
    Martin Pěcha sekl svého protihráče a míří na trestnou lavici. A na dvě minuty oslabí Přerov.

23:26
    Vojtěch Síla se dostal až před brankáře Šimonů, kterému udělal blafák. Skórování na poslední chvíli zamezila jeho lapačka, která se zjevila u levé tyčky branky.

22:35
    Martin Pěcha vyslal na Dvořáka bombu z levého kruhu. Ten však vykopl střelu svým levým betonem a pokračuje se ve hře.

21:36
    Petr Poppel mířil na konci oslabení sám na brankáře hostí, tet však jeho blafák vychytal. Změna skóre nenastává.

19:52
    Hosté si zahrají první přesilovou hru a je jisté, že její hlavní část využijí v druhé třetině. Janoušek odchází na trestnou lavici za sekání protihráče.

19:35
    Martin Ryšavý měl v posledních sekundách hry možnost zvětšit náskok svého týmu. Dostal ideální přihrávku přes osu hřiště a měl před sebou prázdnou branku. Daniel Dvořák se však ukázal v dobrém světle a famózním zákrokem změnu stavu nepřipustil.

13:17
    Přerov právě vstřelil branku!
    Další puk v hradecké síti. Střelu Jakuba Kleinera od modré tečoval DANIEL INDRÁK mimo dosah hradeckého gólmana. Hosté se ujímají vedení 2:0. Asistence: Jakub Kleiner.

12:20
    Petr Poppel si našel volný puk, vyjel na vrchol mezikruží a vyslal na Šimonů tvrdou ránu. Ten však jeho pokus kryje.

09:15
    Po chybě hradecké obrany se do přečíslení dva na gólmana dostal Ryšavý spolu s Hradilem. První jmenovaný zavezl puk a nahrál přes osu hřiště ADAMU HRADILOVI, který si srovnal mířidla a propálil Dvořáka na jeho bližší tyč. Asistence: Martin Ryšavý.

04:22
    Hradec si zahraje první přesilovou hru. Uvidíme, zdali se mu ji povede využít. Fencl je vyloučen za zdržování hry.

Jan Karel

Branky a nahrávky: 59. Marha (Kynčl, Naar), 60. Pěnčík (Poppel) – 10. Hradil (Ryšavý), 14. Indrák (Kleiner), rozh. náj. Ryšavý