Třinec – Zlínsko 5:0 (kon.) | Ostrava B – Vítkovice 0:0 (kon.) | Jihlava – Vyškov 6:3 (kon.)
Kroměříž – Slovácko 1:4 (kon.) | Dukla Praha – Chrudim 4:1 (kon.) | Teplice – Varnsdorf 5:1 (kon.)
Trenčín – Opava 1:0 (kon.) | Sokolov – Příbram 1:4 (kon.) | Hr. Králové – Vltavín 6:1 (kon.)
Třinec – Hlučín 1:1 (kon.) | Zlaté Moravce – B. Bystrica 4:1 (kon.) | Karviná – Puszcza 0:0 (kon.)
Olomouc – Ružomberok 1:1 (kon.) | Zlín – Nitra 5:0 (kon.) | Trenčín – Inter Bratislava 5:1 (kon.)
Slavia – Ústí n. L. 8:0 (kon.) | Amstetten – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Táborsko – Štěchovice 0:0 (zruš.)
Karabach – Bohemians 1905 3:1 (kon.)
AS Trenčín
1:0 (1:0)
Slezský FC Opava
sk Sobota 19.01.2019, 11:00 • Mestský štadión Trenčín • Přípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá AS Trenčín a SFC Opava. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 11:00.

Príprava fortunaligových mužstiev na jarnú časť sezóny sa už rozbehla. V sobotu čaká AS Trenčín dvojzápas proti českému súperovi SFC Opava. Prvé stretnutie sa odohrá o 11:00, to druhé má naplánovaný začiatok na 14:00.

AS Trenčín:
    Slovenskému celku nevyšla zimná časť v lige zrovna najlepšie. Na svojom konte má Trenčín momentálne 18 bodov a tak sa nachádza až na 9. mieste, pričom na prvú šestku stráca šesť bodov a tak Trenčín bude mať čo robiť, aby sa vyhol skupine bojujúcej o záchranu.

SFC Opava:
    Český celok pôsobí v takisto najvyššej súťaži. Na svojom konte má 23 bodov a patrí mu tak 9. priečka, ale od skupinu o záchranu delia Opavu len dva body. Takže aj hostia budú musieť v jarnej časti zabrať.

Úvodné zostavy:

AS Trenčín: Hrdlička – Yem, Čatakovič, Roguljič, Ubbink, Julien, Fortes, Bukari, Lamine, Pišoja, Mašovič
    Náhradníci: Šemrinec – Paur, Kvocera, Kadák, Skovajsa

SFC Opava: Fendrich – Žídek, Simerský, Janso – Manzia, Janetzký, Zavadil, Řezníček, Zapalač – Jurečka, Smola.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Domáci hráči nastupujú v bielych dresoch a červených trenírkach, hostia majú oranžovú kombináciu ponášajúcu sa na Šachťar Doneck.

2
    Ante Roguljič si parádne nabehol na malé vápno, center zľava zakončil tiesnený obrancom tesne nad bránu súpera.

3
    Opava s prvou ofenzívou akciou, snaha preniknúť po ľavej strane nevyšla, defenzíva AS si poradila.

4
    Center zľava problémy v defenzíve hostí nenarobil, odkop hráčov Opavy všetko vyriešil.

5
    Strela spoza veľkého vápna išla síce pod brvno, lenže Fendrich stál na správnom mieste a zasiahol.

6
    AS Trenčín kombinoval na pravej strane, kde získal len aut. Po jeho rozohratí domáci o loptu prišli.

7
    Opava kombinuje na svojej polovici, smerom dopredu sa posúva veľmi pomaly.

8
    Ďalší center sprava, lopta si našla iba nohy Simerského a ten loptu bez problémov distribuuje ofenzívnejším spoluhráčom.

9
    Jurečka sa zavesil do vzduchu, pred malým vápnom síce hlavičkoval, avšak mieril nad bránu Hrdličku.

10
    Desať minút za nami. Zatiaľ sledujeme aktivitu na oboch stranách, viac z hry však má domáci Trenčín.

12
    AS Trenčín síce získal priamy kop na pravej strane, nízky center nebol pre defenzívu Opavy nebezpečný.

13
    Opava prišla v strede poľa o loptu, avšak pokus Lamineho o pas za obranu našiel iba Fendricha.

14
    Opava v snahe získať loptu aktívnym pressingom neuspela, píska sa ofenzívy faul.

15
    Hostia znova na lopte, v strede poľa ju síce kontrolujú, lenže sa nevedia priblížiť k šestnástke Hrdličku.

17
    Hra sa v týchto momentoch usadila v strede poľa, kde sa to "zvrhlo" viac do osobných súbojov.

18
    Opava na ľavej strane v strede ihriska o loptu prišla, kombinovať zo zadných radov tak môže AS Trenčín.

19
    Ďalšia strata hostí pri snahe rozvinúť akciu po ľavej strane, opäť je pri lopte domáci AS Trenčín.

20
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, kde kombinujú, avšak po prihrávke do šestnástky loptu odkopol Janetzký.

21
    AS Trenčín získal niekoľko metrov pred šestnástkou súpera priamy kop. Je to pozícia, z ktorej sa dá centrovať.

22
    Nakoniec prišla len rozohrávka na krátko a následne zľava pas zranený na rohový kop.

23
    Center na prvú žrď zrazila defenzíva Opavy na ďalší roh, ktorý si našiel iba bočnú sieť.

24
    Niekoľko hlavičkových súbojov končí ziskom lopty pre Opavy, následný pas za obranu našiel iba Hrdličku.

25
    Trenčín sa snaží napádať rozohrávku Opavy, nevie ale získať loptu na svoje kopačky.

26
    Lamine to nakoniec dokázal, pomohol si však faulom, a tak to bolo celé zbytočné.

27
    Domáci sa snažia postupnou kombináciou posúvať z vlastnej polovice, veľmi dobre postavení hráči Opavy to nedovoľujú.

28
    Ante Roguljič síce dostal kolmicu do šestnástky, dvojica obrancov pred ním loptu pokryla a tú chytil brankár Fendrich.

29
    Hamza Čatakovič mohol otvoriť skóre stretnutia, pretože sa sprava rútil prakticky sám na brankára. Technické zakončenie z mierneho uhlu Fendrich vykopol.

30
    Polhodina stretnutia za nami. Sledujeme typický prípravný viac boj, ako futbal.

31
    Opava získala rohový kop, no center do malého vápna si bez problémov pokryl brankár Libor Hrdlička.

32
    Mohamed Lamine padá asi pätnásť metrov od šestnástky súpera, Trenčín získal priamy kop vhodný na center.

33
    Nakoniec síce prišla priama strela na bránu, avšak brankár Fendrich nemal s týmto pokusom najmenší problém.

34
    Center zľava v šestnástke Trenčínu nenašiel nikoho, domáci môžu rozohrávať z vlastnej polovici ihriska.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dočkáme sa dovtedy nejakého gólu?

36
    Prechod Trenčína po pravej strane nebezpečenstvo nepriniesol, po centri smerovala hlavička vysoko nad.

37
    Lamine faulovaný na svojej polovici pri zakladaní útoku, Trenčín tak môže pokračovať v kombinácii.

38
    Osman Bukari centroval sprava do malého vápna, Žídek poslal loptu na rohový kop pre domáci tím.

39
    Nízky center z rohu sa nakoniec dostal na zadnú žrď, v ťažkej pozícii cez obrancu hlavičkoval nad Desley Ubbink.

40
    Opava znova predvádza aktívny pressing, Trenčín sa však vie udržať na lopte aj pod tlakom.

41
    Fendrich teraz predviedol veľmi dobrý zákrok, keď dokázal vytesnil perfektnú strelu k vzdialenejšej žrdi. Bude to rohový kop.

42
    Center z rohu do malého vápna postrážil Fendrich, ešte predtým sa pískal aj útočný faul.

43
    Trenčín dal gól!
    Nevine vyzerajúca akcia končí gólom, pretože KESTON JULIEN vyslal prudkú strelu takmer z nulového uhlu a aj keď Fendrich stál dobre, pokus futbalistu AS ho prekvapil a prešiel "cez neho" do siete.

44
    AS Trenčín tak tesne pred polčasom ide do vedenia. Uvidíme, ako sa zachová hosťujúci tím.

45
    Je tu však ďalšia ofenzívna akcia domácich. Bukari centroval sprava na zadnú žrď, kde hlavičkoval Čatakovič. Nie príliš dôrazne, Fendrich aj tak zasahoval až na bránkovej čiare.

45+0
    Prvý polčas sa skončil.

AS Trenčín bol v prvom polčase lepším tímom a vyťažil z toho jeden gól, o ktorý sa v závere postaral Keston Julien. Druhý polčas začne zhruba o 15 minút.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodnú akciu druhého polčasu zastavil ofsajd, domáci hráči sa tak do zakončenia nedostali.

47
    To isté sa stalo aj na opačnej strane. Hosťujúci útočník zakončovať nemohol.

49
    SFC Opava rozohráva z vlastnej polovici ihriska, v strede poľa však jej hráči po faule o loptu prišli.

50
    Hamza Čatakovič síce dostal dlhý a presný pas za obranu, no balkánskeho útočníka zastavil ofsajd.

51
    Opava získala rohový kop, vysoký center nenašiel žiadneho hráča v oranžovej kombinácii.

52
    Trenčín sa pokúsil rozvinúť akciu, v strede poľa o loptu prišiel. Kombinovať tak znova môže český tím.

53
    Nepresné prenesenie hry darovalo loptu Trenčínu, ten sa ale nevie dostať zo svojej šestnástky.

54
    Center sprava do šestnástky Trenčína bez problémov pokryl domáci brankár, AS sa pokúsi znova založiť akciu.

55
    Technické zakončenie z diaľky problémy Šemrincovi nenarobilo, slovenský brankár si s loptou poradil.

56
    Ďalší ofsajd, ktorý zastavuje aktivitu Opavy. Český tím je po zmene strán aktívnejší.

57
    Z tribún sa prvýkrát začína ozývať pokrik "Trenčín, Trenčín, Trenčín", ale odhodlal sa naň len jeden pán s hrubým hlasom.

58
    Po centri sprava narobila lopta veľké problémy v malom vápne hostí, následne strieľa voľný Čatakovič, ktorý trafil iba guču hráčov pred bránou.

59
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Desley Ubbink, prichádza Jakub Paur.

60
    Jakub Paur si okamžite po príchode naskakoval na center do malého vápna, lepšie ako on sa odrazil zo zeme brankár hostí.

61
    Opava získala priamy kop pred šestnástkou súpera. Pozíciu vhodnú na strelu hostia aj využili, avšak strela letela poriadne vysoko nad.

62
    Obrovská šanca hostí! Center sprava našiel v šestnástke voľného hráča Opavy, ten na dvakrát nedokázal prekonať fantastického Šemrinca, proti ďalším dvom strelám z dobrých pozícií zakročili hráči Trenčína a zrazili ich.

63
    Nepresný pas domácich za obranu končí stratou lopty, Opava začína svoju akciu od brankára.

65
    AS Trenčín zvýšil aktivitu a snaží sa streliť druhý gól. Po ďalšom dobrom centri získava rohový kop.

66
    Najlepšie si na center z rohového kopu nabehol Jakub Paur, jeho hlavička však mierila nad bránu protivníka.

67
    Alvin Fortes nedokázal zasiahnuť loptu v šestnástke po centri sprava, stihol ju až pri postrannej čiare a následne o ňu Trenčín prišiel.

68
    Roguljič si nabehol na dlhú loptu za obranu, no nestihol ju skôr, ako brankár súpera.

69
    Nepresný center na hosťujúcej strane Šemrinec iba skontroloval očami a lopta mieri vedľa brány.

70
    Fortes poslal zľava center na hranicu bieleho bodu, najlepšie zareagoval brankár Opavy.

71
    Dobrá akcia Opavy končí strelou z hranice veľkého vápna, výborne sa vrátil Julien a tento pokus zablokoval.

72
    Keston Julien ostáva po súboji ležať na hracej ploche, no vyzerá to tak, že bude v poriadku a môže pokračovať.

73
    Futbalista Trenčína je v poriadku a my pokračuje v hre. Trenčín získal loptu na útočnej polovici, prudká strela Čatakoviča skončila zákrokom brankára hostí.

74
    AS Trenčín sa snaží posúvať sa z vlastnej polovice smerom dopredu, nedarí sa mu dostať cez polovicu.

75
    Opava získava priamy kop vhodný na center. Po dobrom centri padá gól, ten pre ofsajd neplatí.

76
    Trenčín znova poľahky stratil loptu na vlastnej polovici ihriska. Ako keby sa domácim začínala lepiť na kopačky nervozita.

77
    Opava tentoraz pressingom loptu nezískala, Trenčín na nej ostáva. Aj keď iba v strede poľa.

79
    Opava sa pokúša kombinovať na ľavej strane, až prišla odrazená lopta pred šestnástku a zakončenie Bernadinu, ktoré letelo tesne vedľa.

80
    Center z rohového kopu spadol pred malé vápno, kde sa už hostia hotovali k strela, avšak v poslednej chvíli loptu odkopol Roguljič.

81
    Dostali sme sa do poslednej desaťminútovky. Dokáže v druhom polčase aktívnejšia Opava vyrovnať?

82
    Bernadina na malom vápne prihrával pod seba, následná strela je zrazená a ide na rohový kop.

83
    Roh sa hosťom nepodaril, center do šestnástky dokázali dostať hráči Trenčína do bezpečia.

84
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Ante Roguljič, prichádza Abdul Zubairu.

85
    Päť minút riadneho hracieho času. Na Opave vidieť, že chce vyrovnať silou-mocou.

86
    Hráči Trenčína s výborne postavili pred vlastnú šestnástku a nepúšťajú súpera do nej. Navyše, strela z diaľky ide nad.

87
    Zubairu faulovaný v snahe dostať loptu z vlastnej polovice ihriska, píska sa faul a AS Trenčín našetril nejaké sekundy.

88
    Trenčín momentálne zvláda tieto minútu dobre a zdá sa, že ak nič nepokazí, tak dnes vyhrá.

89
    S rozohrávkou počká aj Igor Šemrinec, toto Trenčínu len vyhovuje.

90
    Faul hostí na polovici Opavy, AS Trenčín znova získal sekundy a drží loptu pod kontrolou.

90+0

SFC Opava bol síce v druhom polčase lepší tím, ale AS Trenčín vedenie z prvého polčasu ubránil a prvý dnešný zápas vyhráva. Od 14:00 ho dnes čaká Inter Bratislava. (12:48:24)