Willem II – Breda 2:0 (kon.) | Emmen – Eindhoven 2:2 (kon.) | Graafschap – Sittard 5:1 (kon.)
Ajax – Heerenveen 4:4 (kon.)
BV De Graafschap
5:1 (3:0)
Fortuna Sittard
Neděle 20.01.2019, 14:30Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Toto je v tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost u fotbalu zase někdy příště. (16:25:04)

V dnešním zápase zvítězili domácí, kteří vstřelil 5 branek. Tu první vstřelil Serrerens v 27. minutě. Ten se pak prosadil také v 30. minutě a hattrick dokonal v 66. minutě. V 43. minutě se prosadil po nádherném přímém kopu El Jebli, který svoji druhou branku přidal v 73. minutě.
    Domácí příští zápas odehrají s Excelsiorem. Hosté se příště utkají doma s Vitesse.

90+2

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Fabian Serrarens, přichází Erik Bakker.

88
    Rohový kop, který letěl do vápna dokázala hostující obrana odkopnout.

88
    Rohový kop por domácí tým.

87
    Po dalším ostrém souboji se na zemi ocitl domácí Vet, který je už nyní na nohou a bude pokračovat.

87
    Na zemi se nyní nachází hostující Ciranni, který dostal od protihráče loktem.

84
    Do velké šance se dostal střídající Thomassen, který dostal míč za obranu, jenomže Koselev tam byl rychleji a míč odkopl pouze do Thomassen. Od toho se míč odrazil směrem na branku, ale dokutálel se nakonec pouze těsně vedle branky.

83
    Žlutou kartu dostává José Rodríguez (Fortuna Sittard).

83
    Domácí kombinovali na polovině hřiště. Poté se Straalman rozhodl nacentrovat dopředu, jenomže jeho centr byl moc dlouhý a nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.

82
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Delano Burgzorg, přichází Jordy Thomassen.

81
    Rohový kop rozehrával El Jebli a centroval do malého vápna. Tam se nejvýše nacházel Heerings, který míč odhlavičkoval pryč.

81
    Rohový kop pro domácí tým.

80
    Domácí kontrolují tento zápas. Nyní jejich obrana kombinuje na polovině hřiště.

78
    Hostující Ciranni centroval zprava do vápna. Jeho centr našel přesně Novakoviche, který vystřelil na branku. Jeho slabá střela skončila pouze vedle branky.

77
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Furdjel Narsingh, přichází Daryl van Mieghem.

77
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Mark Diemers, přichází Jorrit Smeets.

Ondřej Černý

Branky: 27. Serrarens, 30. Serrarens, 43. El Jebli, 67. Serrarens, 74. El Jebli – 55. El Messaoudi

Karty:   25. Vet (GRA) – 28. Diemers (FST), 34. Ciranni (FST), 68. Niňaj (FST), 83. Rodríguez (FST)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:21.
    BV De Graafschap: Jurjus – Owusu, Straalman, van de Pavert, Tutuarima – Leidsman, El Jebli, Vet – F. Narsingh (77. van Mieghem), Serrarens (90. E. Bakker), Burgzorg (82. Thomassen).
    Náhradníci: Rondeel, van den Dam – Abena, E. Bakker, Hamdaoui, Klaasen, Nieuwpoort, Nieuwpoort, Thomassen, van Mieghem.

Fortuna Sittard: Koșelev – Ciranni, Heerings, Niňaj, Mi. Pinto – Hutten (46. Lamprou), Rodríguez, El Messaoudi, Diemers (77. Smeets) – Novakovich, Stokkers (46. Dobos).
    Náhradníci: Becker, Hendriks – Dobos, Essers, Lamprou, Ospitalieri, Ramírez, Smeets, Vidigal.