Norimberk – Hertha 1:3 (kon.) | Schalke – Wolfsburg 2:1 (kon.)
1. FC Norimberk
1:3 (1:1)
Hertha BSC
Neděle 20.01.2019, 15:30 • Max-Morlock-Stadion, Norimberk • Německá Bundesliga • 18. kolo

Hertha Berlín po šesti letech dokázala vyhrát první jarní zápas, když povede tři body z Norimberku a dvěma brankami je zařídil Ondrej Duda, autor už devíti branek v probíhající bundesligové sezóně.

Skóre zápasu otevřel Vedad Ibišević a byť domácí před poločasovou přestávkou dokázali vyrovnat, tak po změně stran rozhodl svými trefami právě Duda.

Hertha se posouvá na sedmé místo tabulky, Norimberk zůstává poslední. (17:25:06)

90+1

90+1
    Rozhodčí Winkmann nebude fotbalisty v chladném počasí dlouho trápit, nastavuje jedinou minutu.

89
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Pascal Köpke.

88
    Vura se hezky prosmýkl kolem dvou bránících protihráčů, jeho následnou přihrávku do pokutového území ale nedokázal převzít Ishak, míč se odrazil k brankáři Jarsteinovi.

87
    Valentini byl nepříjemně nakopnut u postranní čáry, domácí ale budou pouze vhazovat.

85
    Po hostujícím rohu se do odraženého míče opřel Darida, jeho ránu domácí fotbalisté stačili srazit mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.
    84. Selkeho střelu brankář Mathenia vyboxoval.

84
    V dalším brejku Herthy Darida připravil výbornou příležitost pro Selkeho, jeho prudkou střelu Mathenia vyboxoval mimo branku.

83
    Žlutou kartu dostává Ondrej Duda (Hertha BSC).

82
    Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Juja Kubo.
    Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Törles Knöll.

81
    A další šance! Selkeho tečovaná střela se odrazila od tyče, Darida poté připravil výbornou příležitost pro Plattenhardta, ten prudkou ránu nasměroval těsně nad branku!

80
    Žlutou kartu dostává Virgil Misidjan (1. FC Norimberk).

79
    Hosté zisku míče využili k další obrovské šanci, Duda v pokutovém území našel zcela osamoceného Ibiševiće a ten ve stoprocentní příležitosti nechal vyniknout brankáře Matheniu!

79
    Davie Selke v souboji u postranní čáry fauloval Margreittera, domácí si ale poté při rozehrávce situaci zkomplikovali a o míč přišli.

78
    Domácí zatlačili soupeře do jeho pokutového území, Misidjanova střela ale nabrala opačnou faleš, než by nizozemský fotbalista potřeboval a mířila vedle bližší tyče.

76
    Hosté v poklidu rozehrávají ve středu hřiště, nemusí se nikam hnát.

75
    Misidjan ze střední vzdálenosti vyslal jedovatou střelu k tyči, brankář Jarstein ji ale viděl a míč s jistotou lapil do své náruče.

73
    A další šance hostů! Arne Maier převzal v pokutovém území přihrávku od Plattenhardta, uvolnil se kolem bránícího protihráče a poté střílel jen do brankáře Mathenii.

Tomáš Kohlmann

Branky: 42. Behrens (Löwen) – 15. Ibišević (Selke), 50. Duda (Ibišević), 70. Duda (Selke)

Karty:   56. Löwen (NUR), 80. Misidjan (NUR) – 83. Duda (HER)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:9.
    1. FC Norimberk: Mathenia – Valentini, Margreitter, Ewerton, Leibold – Petrák – Misidjan, Behrens (C), Löwen (82. Knöll), Matheus Pereira (82. Kubo) – Ishak.
    Náhradníci: Bredlow – Kerk, Knöll, Kubo, Palacios, Salli, Mühl.

Hertha BSC: Jarstein – Stark, Lustenberger, Rekik – Lazaro, Grujić (57. Darida), Maier, Duda, Plattenhardt – Selke (89. Köpke), Ibišević (C).
    Náhradníci: Smarsch – Darida, Kalou, Mittelstädt, Köpke, Pekarík, Skjelbred.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos