Chabarovsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Kunlun – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.)
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:3 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 22.01.2019, 10:00 • Platinum Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (12:26:14)

Československá stopa v utkání

Marek Langhammer – celý zápas, 4 obdržené góly, úspěšnost 80,95%.

Marek Hrbas – 0+0, čas na ledě – 20:34, 2 střely na branku, 3 hity.

Michal Jordán – 0+1, čas na ledě – 19:32, 4 střely na branku, 1 hit.

Tomáš Zohorna – 0+0, čas na ledě – 18:50, 2 střely na branku, 2 hity.

Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 34 – 21
    Zblokované střely: 6 -14
    Vhazování: 39 – 25
    Hity: 20 – 21
    Přesilové hry: 0/1 – 0/3

Je konec! Dnešní utkání nakonec vyhrál favorit dnešního utkání, tedy Novosibirsk. Chabarovsk byl sice na puku častěji, ale gólové šance si ve třetí třetině nepřipravil. Sibir měl sice jen jednu, ale tu využil Danil Romancev. Novosibirsk se tedy připisuje dva body do tabulky a může ještě bojovat o play-off.

59:34
    Hostující brankář si připsal další zákrok. Navíc nechtěl, aby se vhazovalo u něj, a tak poslal puk pro jistotu do středního pásma. Je rozhodnuto.

59:21
    Jen kousek chyběl Novosibirsku, aby poslal kotouč do odkryté branky. Nakonec je z toho jen zakázané uvolnění a buly po levici Krasikova.

59:00
    Minuta do konce zápasu!

58:34
    Přišla střela od modré, po které vznikla před Krasikovem mela. Domácí toho ovšem nevyužili a hostující hráči vyhodili puk do útočného pásma.

58:27
    Amur to zkouší v šesti!

58:27
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Poslední dvě minuty do konce třetiny! Hostující celek znovu vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Vypadá to, že je rozhodnuto.

57:28
    Po delší době se dostal ke střele také Novosibirsk. Langhammer ovšem puk dobře viděl a bez větších potíží ho chytil do své lapačky. Buly po jeho pravici.

56:49
    Domácí si zkoušeli vybojovat vhazování, ale hostující gólman puk chytil a okamžitě ho poslal svému spoluhráči, který vyhazuje do útočného pásma.

56:21
    Anton Lazarev zkusil takovou propagační střelu. Krasikov jí vyrazil, ovšem tygřím skokem po puku skočil a schoval ho pod svou lapačkou.

55:47
    Sibir již úplně rezignoval na útočnou fázi, na druhou stranu od branky střílet nepotřebuje. Amur se naopak nemůže k ničemu vážnějšímu dostat.

55:20
    Michal Jordán se dostal ke střele od mantinelu. Krasikov měl však spoustu času na to, aby se přemístil a bez potíží střelu českého obránce chytil.

54:37
    Domácí celek se sympaticky snaží, jenže v dnešním zápase tomu něco chybí. Novosibirsk nemá s bráněním žádný problém.

53:33
    Chabarovsk je v útočném pásmu a kotouč také. Ten však jen lítá v útočné třetině, kde ho nakonec získali hosté a poslali ho do středního pásma.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 18. Kacuba (Jordán), 21. Železkov (Kamalov) – 8. Romancev (Šarov, Demidov), 15. Caron (Zyrjanov, V. Komarov), 38. K. Alexejev (Prince, J. Peltola), 46. Romancev

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jordán, Kamalov, Hrbas, Aťušov, Šviděnko, Kondratěv, Kuzmin – Pjanov, Gorškov, T. Zohorna – Železkov, Dědunov, Ruděnkov – A. Lazarev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Popugajev, A. Kuzněcov, Kacuba.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev, Loginov, Ignatovič, Demidov, Klimontov, Savčenko, Ilja Morozov, D. Lukin – Brulé, Prince, J. Peltola – Milovzorov, Sajustov, Šarov – V. Komarov, Zyrjanov, Caron – Romancev, Pervušin, Šaškov.

Rozhodčí: Oskirko, Sergejev – Bersenjov, Judin