Samara – Žilina 1:0 (kon.) | Peking Guoan – Slavia 0:4 (kon.) | Dukla Praha – Příbram 4:0 (kon.)
Sion – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Ústí n. L. – Velvary 2:1 (kon.)
Peking Guoan
0:4 (0:3)
SK Slavia Praha
Úterý 22.01.2019, 14:00 • Estádio da Nora • Přípravný zápas

Děkuji Vám za sledování tohoto duelu a u fotbalu někdy příště na počtenou! (15:54:11)

Sešívaní se naladili na herní soustředění v Portugalsku přesvědčivou výhrou nad partnerským týmem Pekingem Guoan. Slávisté dominovali zejména v první polovině, kdy se brankově prosadili Peter Olayinka a dvakrát Milan Škoda. Druhá půle už pro oka diváka tolik pohledná nebyla, ale Mešanovič na jejím začátku přidal čtvrtou trefu Slavie a Pražané si poté výsledek již zkušeně pohlídali.

90+1
    90. Šance Mešanoviče

90
    Jaromír Zmrhal ještě v poslední akci zápasu předložil míč krásně Mešanovičovi, ten si položil stopera Siqiho, ale přesně zakončit nedokázal.

89
    Součkovi a Balutovi nyní scházelo v pokutovém území více důrazu k zakončení, Quanbo se vrhl rumunskému hráči pod nohy a balón ukořistil ve svůj prospěch.

88
    V pokutovém území nyní došlo k nedohodě mezi fotbalisty oběma celků, rozhodčí však tento konflikt zdárně rozehnali a pokračuje se ve hře.

87
    Na druhé straně zase faulován Yanqiang, ani v tomto případě sudí nezapískal.

86
    Kaisaier zjevně fauloval Masopusta, píšťalka rozhodčího však zůstala němá, snaha Pekingu ovšem přišla vniveč.

82
    Baluta se snažil dostat přes Mengtaa, míč si však příliš předkopl.
    80. Balutova šance

80
    Po dobré práci Mešanoviče se k míči dostal Hušbauer, který přesným pasem vybídl ke gólu Alexandra Balutu, ten se však prosadit nedokázal a brankář Quanbo dobře zasáhl.

79
    Z pravé strany nacentroval Michal Frydrych přesně na hlavu úplně osamoceného Tomáše Součka, který míč pouze lehce tečoval, jeho pokus ale neskončil mezi třemi tyčemi.

77
    Hušbauerovi se nepodařila finální přihrávka a následně poté fauloval Longfeie.
    75. Šance Mešanoviče

75
    Krásná akce sešívaných! Po ose Baluta – Kúdela dopadl míč až k Mešanovičovi, který z voleje pálil vedle!

74
    Do zakončení se dostal na pravé straně Lukáš Masopust, jeho pokus o lob zastavil brankář Quanbo.

73
    Mešanovič nyní fauloval Yanqianga a zamezil tak rychlému kontru soupeře.

71
    Siqi nyní rázně odpálil míč před Mešanovičem až k rohovému praporku.

Martin Kamenik

Branky: 16. Olayinka, 29. Škoda, 45. Škoda, 48. Mešanovič

Peking Guoan: 1.poločas: Sen – Lei, Xizhe, Huan, Bakambu, Saeter, Viera, Peng, Yennaris, Tao, Tenglong.
    2. poločas: Quanbo – Yiming, Lei, Dongwei, Yanqiang, Siqi, Kaisaier, Xiaole, Mengtao, Guobo, Longfei.

SK Slavia Praha: 1. poločas: Kolář – Coufal, Jugas, Král, Bořil – Traoré, Ševčík – van Buren, Sýkora, Olayinka – Škoda.
    2. poločas: Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Baluta, Masopust – Mešanovič.

Rozhodčí: Cabral – Miguel, Salema