Chabarovsk – Omsk 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Kunlun – Ufa 1:2 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 7:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 3:2 (3:2 po s.n.)

Marek Langhamer – do utkání nezasáhl
    Tomáš Zohorna – 0+0, 4 střely, 1 hit, čas na ledě 19:50 (12:27:52)

Ve třetí třetině jsme již změnu ve skóre neviděli. Omsk si pohodlně hlídal své nabité vedení a bez větších problémů zvládl dnešní utkání. Za Chabarovsk byl hodně vidět Tomáš Zohorna, zejména ve třetí třetině, kdy měl několik dobrých střel směrem na branku.

59:10
    Nakonec se ještě vydal do útoku a Fisenko byl nepříjemně dohrán, nakonec se za pomocí asistentů zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

59:00
    Po nepodařeném útoku domácích je puk v bezpečí za brankou Omsku a ten již nikde nespěchá.

58:27
    Zakázané uvolnění Chabarovsku a hra se přesune před Murygina.

58:00
    Poslední dvě minuty závěrečné části a Omsk pomalu a jistě slaví dnešní vítězství.

57:46
    Odražený puk a pohotová střela Pjanova, Nalimov úspěšný!

56:02
    Amur se snaží ještě něco vymyslet, ale nedaří se mu dostat do střeleckých pozic a Omsk výborně hraje puk podél mantinelu, odkud nehrozí nebezpečí pro jejich branku.

55:02
    Utkání již nemá takové grády, neboť s přibývajícím časem se zdá být rozhodnuto pro hostující celek, který stále drží tří brankové vedení.

54:04
    Po dlouhé době je tu přerušení a to kvůli ofsajdu ze strany domácího celku.

53:21
    Rodící se útok domácích, ale přihrávka Ruděnka nebyla vůbec přesná a Omsk otáčí hru.

52:16
    Chabarovsk měl nyní dobrou mezihru v pásmu soupeře, ale nedává čestnou branku v tomto utkání. Nalimov je blízko k vychytanému čistému kontu.

51:14
    Omsk provedl dobrý a rychlý útok, ale střela ze středu kluziště nebyla přesná.

50:20
    Po vyhraném buly se Amur dostal do zajímavého nahození puku a ten se odrazil od zadního mantinelu. Následně se chvíli snažil o další ohrožení branky, ale Omsk se osvobodil.

49:40
    Nalimov skvěle vytasil lapačku proti střele Zohorny, který se snaží střílet, ale zatím ani jeden jeho pokus nezapadl do správného místa.

48:12
    Taylor Beck přihrával puk před branku, ale ten našel správného adresát. Na druhé straně se do zakončení dostával Zohorna a puk skončil sražený na ochranné síti.

47:37
    Amuru se nepodařilo založit útočnou akci a vyhazuje na zakázané uvolnění.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 4. I. Michejev (Pokka, Širokov), 11. Čudinov (Zernov), 36. J. Medveděv (I. Michejev)

Amur Chabarovsk: Murygin (Alikin) – Jordán, Kamalov, Hrbas, Aťušov, J. Kolář, Kondratěv, Žuravljov – Pjanov, Gorškov, T. Zohorna – Železkov, Dědunov, Ruděnkov – A. Lazarev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Kuzněcov, Popugajev, Kacuba.
    Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Jaremčuk, Martynov, Bondarev, Čudinov, Pokka, Pivcakin, Franson, J. Medveděv – Fisenko, Manukjan, Stas – K. Semjonov, Talbot, K. Petrov – Šumakov, Desharnais, Beck – I. Michejev, Zernov, Širokov.

Rozhodčí: Y. Oskirko, A. Sergejev – E. Judin, M. Bersenjov