Vietnam – Japonsko 0:1 (kon.) | Čína – Írán 0:3 (kon.)
Čína
0:3 (0:2)
Írán
Čtvrtek 24.01.2019, 17:00 • Mohammed Bin Zayed Stadium (Abú Dhabí) • Mistrovství Asie • Čtvrtfinále

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (18:55:14)

V utkání rozhodli tři stejné chyby čínské obrany po íránských nákpech dopředu. Nejprve v 18. minutě se prosadil Taremi, poté se v 31. minutě prosadil Azmoun. v 90+2. minutě vše dokonal Ansarifard. Čína mohla jenom těžko vyhrát, protože v celém zápase nevystřelila na branku soupeře.
    Pro Čínu turnaj končí. Naopak Írán si zahraje 28.1.2019 od 15:00 semifinálový zápas s Japonskem.

90+3
    90+2. ANSARIFARD - 0:3

90+2
    Írán právě vstřelil branku!
    Další chyba v obraně Číny. Po nákopu dopředu tentokrát chyboval Shi, kterému míč sebral Taremi. Mehdi Taremi míč nahrál doprava KARIMU ANSARIFARDOVI, který se sám na brankáře nemýlil – 0:3.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Číňané to ještě nabalí. Nyní opět zkouší jít dopředu, jenomže nejspíše už jim to nepomůže a jejich cesta turnajem dnešním dnem skončí.

89
    Nepovedená přihrávka dopředu od Zhenga skončila v rukavicích brankáře Íránu Beiranvanda, který míč v pohodě chytil.

87
    Číňan Zhang se dopustil útočného faulu. Írán bude rozehrávat blízko své branky.

87
    Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Azmoun, přichází Ansarifard.

86
    Ofsajdové postavení Xuriho ukončilo útočné snažení Číny.

84
    Ghoddos se uvolnil na vápně s vystřelil. Jeho slabou střelu dokázal v klidu do rukavic chytit Yan.

82
    Do šance se dostal Číňan Dabao Yu. Soupeřově obraně utekl a dostal se zleva až na malé vápno a vystřelil. Jeho střela skončila pouze na boční síti branky Íránu.

81
    Rohový kop Íránu z pravé strany dokázala odvrátit čínská obrana.

81
    Rohový kop pro Írán.

79
    Žlutou kartu dostává Xiao (Írán).

78
    Po jednom z hlavičkových soubojů ve vápně Číny na zemi leží Pouraliganji, který se drží za hlavu.

77
    Ebrahimi nepříjemně fauloval soupeře ve středu hřiště. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.