Nižněkamsk – Jekatěrinburg 0:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Jokerit – N.Novgorod 4:2 (kon.)

Andrej Nestrašil (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:20

Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 23 zákroků, 0 gólů, 100 % (19:25:14)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:31 (11:7, 7:14, 5:10)
    Zblokované střely – 9:21
    Vyhraná vhazování – 27:23
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 6:14

Ano! Jakub Kovář dnes neinkasoval a výrazně tak přispěl k výhře Avtomobilistu na ledě Nižněkamsku v poměru 3:0. Hosté skórovali jednou v každé třetině. V té první se prosadil Andrej Obidin, ve druhé Anatolij Golyšev a ve třetí části uzavřel skóre Jevgenij Gračjov.

59:30
    Jakub Kovář rozehrává za brankou puk svým spoluhráčům. Vypadá to, že český gólman dnes uhájí čisté konto.

59:01
    Začala poslední minuta.

58:45
    Domácí už asi rezignovali a kotouč tak mají na hokejkách hosté.

58:01
    Máme tu poslední dvě minuty zápasu.

57:32
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Kováře. Domácí už ale nemají moc času na to, aby třikrát skórovali.

57:15
    Hosté jsou v plném počtu. Kovář dalším zákrokem přerušil hru.

56:28
    Projektil Ruohomaaho z pravého kruhu vyrazil Kovář. Jeho spoluhráč pak vracel puk před odkrytou branku, ale tam byly jen obránci Avtomobilistu!

55:53
    Hosté vyhazují.

55:19
    Od modré čáry vystřelil Adam Polášek. Puk je ve výstroji Kováře.

55:10
    Denis Bodrov je vyloučen za podrážení a domácím se naskytla asi poslední šance na to, aby se zápasem ještě něco udělali...

54:19
    Adam Polášek si vyměnil na modré čáře puk s Bryncevem. Jeho střela však byla zablokována.

53:57
    Šest minut před koncem tu máme ještě jednu reklamní pauzu. Hráči Avtomobilistu jsou už hodně blízko vítězství.
    53:29 Jevgenij GRAČJOV - 0:3

53:29
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Udeřilo naopak na druhé straně! Po levé straně se rozjel dopředu Stěpan Chripunov. Jeho střelu vyrazil Ježov jen k JEVGENIJOVI GRAČJOVOVI a ten dorážel do odkryté domácí klece – 0:3. Asistence: Stěpan Chripunov.

52:59
    Domácí mají na vyrovnání už jen sedm minut. Zatím se ale nedostávají do situací, které by po gólech volaly.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Obidin (Chripunov, Alexej Vasilevskij), 30. Golyšev (A. Garejev), 54. Gračjov (Chripunov)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – D. Musin, Šaripzjanov (A), Bryncev (A), Polášek, Ogurcov, Timašov, Semjonov, Volgin – Porjadin, Nestrašil (C), E. Galimov – Avcin, Ruohomaa, Jo. Nättinen – Chajrullin, P. Kulikov, Bikmullin – Šiksatdarov, Padakin, Šarifjanov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Gurkin, I. Višněvskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Valitov – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, Bělousov – A. Garejev, Litovčenko, Denis Kazionov – Gračjov, Rassejkin, Chripunov – Obidin.

Rozhodčí: Bondar, Fatějev – Sysujev, Gorděnko