Dubnica – Prostějov 0:1 (kon.) | Katowice – Třinec 2:0 (kon.) | Dynamo Drážďany – Dukla Praha 3:2 (kon.)
Opava – Jihlava 2:3 (kon.) | Guangzhou FC – Žilina 0:2 (kon.)
Guangzhou FC
0:2 (0:1)
MŠK Žilina
sk Pátek 25.01.2019, 16:00Přípravný zápas

Na záver sústredenia si Žilina pripísala prvé góly v príprave, zaznamenala zároveň aj prvé víťazstvo i čisté konto. Zverenci Jaroslava Kentoša v poslednom sústredení v Spojených arabských emirátoch porazili Guangzhou Evergrande po góloch Mihalíka z penalty a Boženíka z druhého polčasu 2:0. (17:51:18)

90

88
    Shibo si postrážil Holúbekovu strelu zo strednej vzdialenosti.

85
    Fazlagić musí nútene striedať, snáď to nebude nič vážne.

85
    MŠK kontroluje posledné minúty. Otázkou zostáva, či sa ešte niečo v posledných okamihoch duelu stane.

83
    Fazlagić v dobrej pozícii neodcentroval presne. Zápas sa chýli ku koncu.

78
    Tréner Žiliny Kentoš posiela na záverečnú štvrťhodinu štyroch nových futbalistov.

75
    Propagačný pokus domáceho Haoa, zakončenie nemohlo ohroziť Holecovu bránu.

74
    Strieľaný center MŠK padol na nohe Kašu, ten však míňa pravú žrď.

71
    Žilina dala gól!
    Dvadsať minút do konca, zdá sa, že šošoni dnes vyhrajú. RÓBERT BOŽENÍK zvyšuje na 2:0 po dobrom pressingu, vyhranom súboji a presnej strele, ktorá prekvapila zle postaveného brankára.

68
    Čerství borci Guangzhou sa neboja súpera, hlavička Bulagehana preletela popred bránkovú čiaru.

66
    Deväťnásobné striedanie Evergrande, z hráčov v poli zostal v hre len Shangyuan.

65
    Akcia šošonov pekná na pohľad, no bez konkrétneho výsledku.

61
    Mohlo byť vyrovnané. Hao z prvej po dlhom centri iba do Holeca, z rohu hlavičkoval osamotený Paulinho nad brvno.

58
    Dve štandardky spoza rohovej zastávky pre MŠK, ani jeden nákop nebol úspešný.

55
    Talisca hľadal v šestnástke dvoch spoluhráčov, ani jeden z nich však na loptu nedosiahol.

53
    Pozorní musia byť obaja brankári, hrá sa zo strany na stranu.

50
    Atak po pravom krídle, aktívny Mihalík to skúšal nasmerovať k bližšej tyči, no trafil iba do hrude striedajúceho brankára Číňanov.

Viktor Kalinács

Branky: 20. Mihalík (pen.), 71. Boženík

Guangzhou FC: Dianzuo (46. Shibo) – Rong Hao, Bowen (46. Shangyuan) , Chenglin, Talisca, Lomg, Jisu, Zepeng, Yihao, Paulinho (C), Alan (Deväťnásobné striedanie v 66. minúte)
    MŠK Žilina: Holec – Majdan, Kaša (78. Králik), Minárik, Sluka – Káčer (C) (78. Pečovský), Fazlagić (85. Kopas), Gamboš (42. Holúbek) – Diaz (78. Vallo), Boženík (78. Gerebenits), Mihalík (68. Tomič)