Vladivostok – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Kunlun – Omsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 2:1 (2:0 po s.n.)
CSKA Moskva – Minsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Dinamo Riga
Pondělí 28.01.2019, 17:30 • Megasport Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:49:39)

Je konec! Tento napínavý zápas nakonec lépe zvládlo Dynamo Moskva, které vyhrálo 3:2, i když prohrávalo v polovině utkání 0:2.
    Začátek utkání byl pozvolný, ale ve 13. minutě využil první přesilovou hru McMillan, který vypálil přesně do pravé šibenice. Ke konci periody byla Moskva o něco lepším týmem, ale Biljalova nepřekonala.
    Ve 22. minutě poslal hosty do vedení Zile, ale posléze se domácí dostali do hry a ve 35. minutě snížil Mojsejev.
    Do třetí dvacetiminutovky vstoupil domácí celek skvěle, jelikož ve 43. minutě srovnal Jefremov a o minutu později otočil utkání Indrašis. Následně Moskva dominovala hře a nenechala soupeře se dostat do nějaké větší šance.

59:44
    Pokus z pravé strany skončil jen vedle svatyně Dynama Moskvy.

59:26
    A hosté to zkoušejí bez brankáře!

59:15
    Moskva nyní bojuje o kotouč v útočném pásmu.

58:52
    Timur Biljalov už byl v půlce cesty na střídačku, ale nakonec se musel vrátit zpět do brány.

58:12
    Ovšem domácím se následně podařilo vyhodit a osvobodit se.

57:46
    Riga je natlačená v pásmu soupeře a svírá domácí celek.

56:58
    A další ofsajd Rigy.

56:38
    Hosté se nyní provinili ofsajdem a následuje komerční přestávka.

55:48
    Posléze přišlo zakázané uvolnění domácího celku a následuje tak vhazování před Bočarovem.

55:39
    Dinamo Riga se snaží zvýšit svou aktivitu v útočném pásmu.

54:48
    Střela Andrise Džerinše od modré letěla do lapačky Bočarova.

53:32
    Miks Indrašis byl připraven před bránou a zkoušel z první zakončit za záda Biljalova, ale ten podržel svůj tým.

52:49
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze své poloviny.

52:08
    Hostující hráč se dostal v oslabení do zakončení bekhendem, ale Bočarova nepřekonal.

51:41
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., nedovolené bránění).

50:55
    Nyní se ke střele dostali hosté, ale ta skončila jen vedle brány.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 35. Mojsejev (Mironov, Mozer), 43. Jefremov (Hietanen, Čajkovský), 44. Indrašis (Kagarlickij, Volkov) – 13. McMillan (Darzinš, Maione), 22. Zile (Meija, Batna)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Čajkovský, J. Zajcev, Mironov, Menšikov, Pepeljajev – Indrašis, Šipačov (A), Kagarlickij – I. Makarov, Igumnov, Brjukvin – Michajlov, Mozer (A), Mojsejev – Karlin, Jefremov, Rajsov.
    Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Gimajev, Maione, Zanetti, Berzinš – McMillan, Darzinš (C), Myttynen – Kalns, M. Redlihs (A), Džerinš – Batna, Gegeris, Meija (A) – Lipsbergs, Pavlovs, Dzierkals – Razgals.

Rozhodčí: Artur Kulyov, Pavel Ovchinnikov – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov