Kladno – Mladá Boleslav 7:3 (kon.) | Č. Budějovice – Salzburg 6:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 7:4 (kon.)
Slavia – Liberec 5:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:5 (po pr.)
Žďár n/S – Jihlava 6:7 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
6:7 (3:1, 1:3, 2:2 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Úterý 29.01.2019, 18:30 • Zimní stadion Bouchalky, Žďár nad Sázavou • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Dnešní utkání sledovalo 87 diváků. (21:38:06)

Dámy a pánové, utkání nadstavby o 13. – 24. místo je úspěšně za námi. Bohužel byly v závěru technické problémy mocnější než schopnost je překonat, proto jsem vám nemohl přinést úplně všechno, co se na hřišti odehrálo v úplném závěru zápasu. Viděli jsme utkání, kde se rozhodně nikdo nenudil. Žďár se dostal ve 22. minutě do vedení 4:1 a vypadalo to jednoznačně. Jenže Dukla zabojovala, rázem to bylo po druhé třetině 4:4 a v čase 45:39 dokonce 4:6. Málokdo by ale čekal, že se Žďár ještě zvedne, srovná na 6:6 a zápas pošle do nájezdů. V nich rozhodl hned v první sérii Petr Veleba a připsal Dukle dva body za výhru 7:6 v samostatných nájezdech.

Byl to divoký zápas na zimním stadionu, který opravdu dostál svému jménu. Někteří rozmrzají ještě teď. Bylo mi ctí vás dnešním zápasem provázet a budu se někdy příště těšit z juniorského hokeje, ať už ze Žďáru nebo Jihlavy, napočtenou!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Autorem vítězné branky je PETR VELEBA.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Jakub Černohorský – 2 min., držení).

61:07
    Sprinterský souboj Kadleček nevyhrál, a tak zase hraje s kotoučem Jihlava.

60:50
    Černohorský to zkusil v brejku 2 na 2 na delší tyč, Javůrek si ale tuto oblast pohlídal.

60:20
    Žďár drží puk a Filip si najel do útoku, aby mohl vystřelit, mířil ale těsně vedle branky.

60:01

Dámy a pánové, tenhle zápas nabízí totálně všechno, co je potřeba. Ztrátu vedení 4:1 a 6:4, celkem 12 gólů a hodně zábavy. Dukla mašírovala za tříbodovým ziskem, Žďár ale darovat body v poslední pětiminutovce odmítl, upravil na 6:6 a prodloužení nebo nájezdy rozhodnou o tom, kdo bude mít druhý bod.

60:00

59:44
    Zásah domácí střídačky do hry a je tu vhazování v útočném pásmu Dukly, 16 sekund před koncem.

59:40
    Celá útočná trojice Dukly přejela do útočného pásma a střílel Adam z mezikruží. Radosta chytá a Dukla si pro změnu bere time.

59:13
    Domácí převáží hru do útočného pásma, kde jím to bude určitě vyhovovat.

59:00
    Poslední minutu otevřel tvrdým pokusem od modré Veleba, Radosta kryje. Žďár si ale bere oddechový čas!

58:16
    Žďár má ihned více ze hry a tlačí. Otočit ze 4:6 na 7:6, to musí být pořádné lákadlo, zvlášť když ztratíte vedení 4:1.

57:11
    Žďár právě vstřelil branku!
    Jak se to po zbytek třetí třetiny nezdálo, tak tu máme opět remízový stav a jedeme zase od začátku! To je zápas... Dukla byla pod velkým tlakem žďárské pětice a neustála jej. Vašíček zpoza branky nabil na modrou pro JAKUBA FILIPA, který z nápřahu vymetl pravou šibenici – 6:6! Asistence: Dominick Vašíček, Lukáš Gergel.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 6. Gergel (Malenovský, Vojinovič), 18. Filip (Vlk, Gergel), 20. Vašíček (Černohorský, Poizl), 22. Klodner (Vašíček), 56. Vašíček (Černohorský), 58. Filip (Vašíček, Gergel) – 9. Veleba, 34. Adam (Vala, Chlubna), 34. Adam (Vala, Chlubna), 37. Chlubna (Adam), 41. Veleba (Brož, Juda), 46. Barák (Brož), rozh. náj. Veleba

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Vít) – Černohorský, Zemčenkov, Marek, Klodner, Poizl, Budín – Filip, Vojinovič, Vlk, Kouba, Pětník, Malenovský, Kadleček, Gergel, Puczek, Nagy, Nikolič, Vašíček
    HC Dukla Jihlava: Chaloupek (21. Javůrek) – Piskač, Veleba, Trávník, Zvěřina, Vála, Rašín, Moravec – Brož, Vala, Zadražil, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Adam, Juda, Barák

Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Král