Motor ČB – Kadaň 4:1 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 7:1 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 3:4 (po pr.)
Vsetín – Litoměřice 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Přerov – Kladno 6:2 (kon.)
Slavia – Havířov 4:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Středa 30.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 52. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

52. kolo proti sobě svede celky Vsetína a Litoměřic. Oba týmy mají o co hrát – Vsetín by rád skončil v první dvojce, čímž by si zajistil start na domácím ledě obou případných sériích play-off. Hokejisté Litoměřic o účast v play-off stále bojují a nevedou si zle. Momentálně jim patří osmé příčka a na devátou Třebíč mají náskok 4 bodů a jeden zápas k dobru.

Vsetín to na Litoměřice umí, za dvě sezóny, ve kterých se Valaši s Litoměřicemi potkávají, prohráli ze šesti vzájemných zápasů jen jeden – hned ten první, 4:3 po prodloužení. Letos se oba týmy utkaly prozatím dvakrát. Oba zápasy se odehrály v Litoměřicích a oba opanoval Vsetín: 3:2 a 5:3. Jednalo se ale o vyrovnané duely, Litoměřice tak rozhodně nepřijedou na Lapač v poraženecké náladě.

HC Stadion Litoměřice letos urputně bojuje o příčky zajišťující postup do play-off. V horní polovině tabulky se drží takřka po celou sezónu, soutěž je však nesmírně vyrovnaná, dvě porážky mohou hostující celek klidně katapultovat mimo první osmičku. Stadion hraje v poměrně dobré formě, z poslední šesti zápasů hned čtyřikrát vyhrál. Nestačil jen na České Budějovice (1:5) a Frýdek-Místek (2:5). V minutém kole si Litoměřice vyšláply na Porubu, kterou zdolaly 6:3.

VHK ROBE Vsetín se pyšní ještě úspěšnější bilancí než Litoměřice. Z posledních deseti zápasů vyhrál osm, na druhou stranu, obě porážky jsou poměrně čerstvé. Před týdnem prohrál VHK v Havířově 2:5, v pondělí pak utrpěl krutý výprask na ledě neoblíbené Třebíče, kde po špatném výkonu prohrál 0:6. Mezi těmito dvěma zápasy odehráli Vsetínští duel na vlastním ledě a deklasovali v něm Ústí nad Labem v poměru 10:1. Vsetín tím jen dokázal, že se mu na vlastním ledě velice daří, v celé sezóně zde prohrál jen 3x.

Hosté z Litoměřic dnes na Lapači představí svou novou posilu Jiříhoi Půžka, obejít se naopak musí bez produktivního útočníka Kloze.

Vsetín má po utkání v Třebíči oba gólmany na listině marodů, domácí křest ohněm si tak odbude šestnáctiletý Jakub Málek.

00:01

00:20
    Valaši se hned po rozehrávce nastěhovali do útočného pásma, nepřesná přihrávka ale zhatila jejich snahu.

01:01
    Pechancova střela hostujícího gólmanovi na chvíli vypadla z výstroje, Dvořák však zareagoval duchapřítomně a přikryl puk dřív, než mu ho číhající Jonák stihl vypíchnout.

02:05
    Jirásek jako první otestoval gólmana Málka, ten dalekonosný pokus bez problémů vytěsnil.

02:44
    Hosté se dostávali do úniku, Valaši museli sáhnout po záchranné brzdě. Rezultát je jasný, trestné střílení.

02:44
    Elitní útočník Stadiónu Korkiakoski se pokusil o bekhendovou kličku, Málek jej ale velmi dobře vybruslil a připsal si cenný skalp.

03:26
    Hosté ale mají další šanci jít do vedení. Theoret se totiž dopustil podrážení.

04:01
    Hosté svírají VHK v obranném pásmu, zatím tomu ale chybí střelba.

04:40
    Jonák zachytil hostující kombinaci a osvobozuje domácí celek.

05:28
    Hosté hráli přesilovku dobře, ale bez střelby. Nyní už jsou Valaši kompletní a řítí se vpřed.

05:35
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A rychlý výpad zakončili domácí úvodní trefou. Theoret naskočil z trestné lavice, chopil se puku, v přečíslení tři na dva jej přihrál Pitulemu, který celou akci ještě vyšperkoval pasem na rozjetého ONDŘEJE SLOVÁČKA, který v poklidu zakončil do prázdné brány. Asistence: Tomáš Pitule, Mitchell Theoret.
    05:35 Ondřej SLOVÁČEK - 1:0

07:04
    Strejčkova střela od modré k Málkovi nedoletěla, následně se hosté dopustili postavení v brankovišti a hra se stěhuje do středního pásma.

07:23
    V nadějné pozici se ocitl kanonýr VHK Rob. Z úhlu se pokusil zamířit nad Dvořákův beton, cíl se mu však splnit nepodařilo.

08:20
    Pitule pálil z mezikruží, jeho pokus byl ale zblokován.

09:12
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Po hodně sporně neodpískaném zakázaném uvolnění nahodil JAN STREJČEK puk na branku a domácí gólman si ho nešťastně srazil za brankovou čáru. Asistence: Jiří Půžek
    10:48 Jan STREJČEK - 1:1

09:22
    A rozhození domácí inkasují v rychlém sledu podruhé. JIŘÍ JEBAVÝ napálil volnýpuk z mezikruží nekompromisně nad Málkovu lapačku. Asistence: Markus Korkiakoski, Jan Dluhoš.
    10:38 Vadim ŠČEGOLKOV - 1:2

09:22
    Luboš Rob dostává za následné protesty desetiminutový osobní trest.

10:56
    Vsetín může odpovědět v přesilové hře. Dvě minuty si odsedí Patrik Marcel.

12:50
    Vsetínu přesilovka příliš nevyšla, vyjma nepřesné střely Karafiáta nevymyslel vůbec nic.

13:52
    Hosté v těchto minutách bez potíží kontrolují svůj náskok, domácí se nedostávají do střeleckých pozic

14:39
    A další vyloučení a znovu se to domácím vůbec nelíbí. Ondřej Slováček putuje za katr za hrubost.

15:19
    Valaši se osvobozují.

15:49
    A znovu, tato přesilovka se zatím hostům vůbec nedaří.

16:28
    Jakub Jenáček se teď prezentoval krásným bodyčekem, kterým poslal do vzduchu pronikajícího útočníka hostů.

16:44
    Vsetín toto oslabení v poklidu zvládl a může se tak znovu soustředit na dobývání hostující svatyně.

17:35
    Jenže Litoměřičští jsou zatím velice pozorní a Vsetín do ničeho nepouštějí.

18:00
    Až teď se v bezprostřední blízkosti před gólmanem zjevil Theoret, měl ale minimum času a tak se jen pokusil prošťouchnout puk mezi gólmanovými betony – neuspěl.

18:08
    Březinovu střelu z mezikruží ještě tečoval Theoret, puk ale zamířil vysoko nad.

18:32
    Tak i hru čtyři na čtyři si v první třetině vyzkoušíme. Domácí Vítek je vyloučen za pozdní dohrání, hostující Ščegolkov za vysokou hůl.

19:01
    Domácí hezkou kombinací uvolnili Jeřábka na modré, ten si sjel blíž k brance, střelou zápěstím ale jen do gólmanovy hrudi.

19:52
    Ke Koptovi se s trochou štěstí odrazil puk. Ten na nic nečekal a tvrdou ranou pálil na gólmana, Dvořák byl ale pozorný a puk udržel ve své výstroji.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka přinesla tři branky a také řadu emocí. Ty odstartovala hostující branka na 1:1, která předcházela situace, ve které se dle vsetínských mělo pískat zakázané uvolnění. O pouhých 10 sekund později navíc dokončil obrat skóre Jebavý, Litoměřičští tak jsou po úvodním dějství spokojenějším celkem. Valaši mají víc ze hry, hosté jsou ale efektivnější v zakončení a to ještě neproměnili trestné střílení. Další minuty zápasu každopádně přinesou zajímavou podívanou. Druhá třetina odstartuje cca 18:25.

20:01

20:17
    Dobrá střelecká pozice pro Theoreta. Kucharczyk mu šikovně přistrčil puk, Dvořák ale puk zastavil svými betony.

20:47
    Vítek se vrátil z trestné lavice, ne ale na dlouho. Je totiž vyloučen za držení. Ani tentokrát ale za katrem nebude sám, ve stejném čase je totiž vyloučen hostující Marcel za nafilmovaný pád.

22:33
    Hosté se teď na chvíli nastěhovali do útočného pásma, jejich kroužení ale přerušil ofsajd.

22:47
    Obě mužstva jsou v plném počtu, hra čtyři na čtyři příliš vzruchu nepřinesla.

22:53
    Domácí výpad zastavuje ofsajd.

23:58
    Hostující hráč někde vyhodil puk v blízkosti modré puk na tribunu. Puk byl pravděpodobně již ve středním pásmu, přesto se rozhodčí odhodlali k vyloučení. Potrestaným je Pavlas. S ním putuje na lavici hanby i Korkiakosky, který je vyloučen na deset minut za nesportovní chování.

25:00
    Vítkovu střelu z úhlu hostující gólman bez potíží vyrazil.

26:10
    Těsně po skončení přesilovky se do dobré střelecké pozice dostal Rob. S pukem však vybruslil z ideální pozice. Pokusil se ještě poslat puk před branku, ten však proletěl mimo dosah číhajících spoluhráčů.

26:43
    Hosté dokáží být vysoce efektivní. Po rychlé akci se u mantinelu dostal k puku MARTIN KADLEC a prostřelil Málka střelou na bližší tyč. Asistence: Patrik Marcel.
    26:43 Martin KADLEC - 1:3

27:24
    Další hostující šanci musel překazit Kucharczyk svým faulem – dvě minuty, hákování.

28:03
    Slováček v oslabení nahodil puk na Dvořáka, Vsetín díky tomu získal útočné pásmo.

28:30
    Znovu Vsetín vyhazuje.

28:59
    Teď už hosté okupují útočné pásmo.

29:11
    Jenomže si pomohli faulem. Šik je vyloučen na dvě minuty za sekání.

29:26
    Vsetín je kompletní, začíná jeho přesilovka.

29:39
    Theoret zblízka dorážel puk, Dvořák v brance hostů je však zatím bezchybný.

30:10
    Stadión se osvobozuje.

30:35
    LUBOŠ ROB potvrdil pozici nejlepšího střelce ligy, díky spoluhráčům však měl svou úlohu značně usnadněnu. Antonín Pechanec totiž naservíroval puk svému spoluhráči před odkrytou branku a tomu stačilo jen netrefil nohy clonícího beka. Asistence: Antonín Pechanec, Ondřej Slováček.
    30:35 Luboš ROB - 2:3

32:54
    Lapač ožil, domácí se tlačí za vyrovnáním.

33:04
    Jenže hosté znovu zvyšují. V přečíslení tři na jednoho vzal zodpovědnost na sebe MARTIN KADLEC a procedil puk mezi gólmanovými betony do sítě. Asistence: Vadim Ščegolkov.
    33:04 Martin KADLEC - 2:4

33:04
    Střídání v domácí brance. Jakuba Málka nahrazuje David Sachr.

33:59
    Tomáš Frolo ztratil nervy a naprosto zbytečným faulem posílá Vsetín do čtyř.

34:02
    Tak i v těchto vypjatých chvílích se najde čas na fair play. Rozhodčí chtěli poslat hosty do čtyř, Vojtěch Šilhavý však za nimi zajel a faul na svou osobu nechal odvolat.

35:00
    První zákrok domácího gólmana vůbec nebyl lehký, prudkou přízemní střelu ale vykopl betonem.

36:05
    Valaši jsou v plném počtu.

36:25
    Tak Frolo znovu putuje na trestnou lavici a tentokrát si tam posedí o poznání déle. Nejprve se totiž dopustil hákování a jeho následná reakce mu navrch přinesla desetiminutový osobní trest.

36:28
    Krásná kombinace hostů znamená pátou branku. Ščegolkov našel DANIELA VOŽENÍLKA a ten z blízka pohodlně uklidil puk do odkryté branky: Asistence: Vadim Ščegolkov, Aleš Pavlas.
    36:28 Daniel VOŽENÍLEK - 2:5

38:00
    Slováčkovu střelu Dvořák v poklidu vytěsnil.

38:01
    Po následném přerušení hry se strhla bitka, rozhodčí ji ale poměrně rychle roztrhli. Tresty jsou následující. Strejček 2+2 a Kopta 2 minuty za hrubost. Vsetín si tak zahraje v početní výhodě.

38:27
    Hosté ale zatím drží puk daleko od své branky.

38:55
    Valaši teď ale mají velkou šanci na snížení. Marcel zasáhl protihráče vysokou holí a pak si s ním ještě vyřizoval účty. Jsou z toho dvě minuty za hrubost a dvě za vysokou hůl. Vsetín hraje pět na tři.

39:31
    Trestné střílení pro Vsetín po faulu na zakončujícího Roba.

39:31
    Jenže Luboš Rob nájezd neproměnil – střelou mezi betony neuspěl, Dvořák si na něj skvěle počíhal.

39:44
    Přeci však Vsetín dvojnásobnou přesilovku využívá. JIŘÍ KARAFIÁT dostal nabito na levý kruh a tvrdou střelou pod víko propálil přemisťujícího se Dvořáka. Ten byl bez šance. asistence: Jakub Jenáček.
    39:44 Jiří KARAFIÁT - 3:5

39:57
    Domácí ještě ostřelovali hostující svatyně, žádná ze tří střel ale nedoletěla až k Dvořákovi.

40:00

Na Lapači dnes sledujeme zajímavé utkání. Příliš hokejové krásy sice nepobralo, na nedostatek vzruchu si však rozhodně stěžovat nemůžeme. Hosté jsou zatím o dva kroky napřed, ze třinácti střel totiž dokázali vytěžit pět branek. Vsetín zatím naráží na výborně chytajícího Dvořáka, brankou ze závěru druhé třetiny však přeci jen vykřesal jiskřičku naděje. Tu může přiživit hned v úvodu třetího dějství, bude hrát totiž ještě téměř tři minuty v početní výhodě.

40:01

40:22
    Theoret šikovně tečoval nahození těsně pře gólmanem, Dvořákova lapačka však byla na místě.

41:13
    Slováček napálil do zad Jonáka, od něj se puk odrazil do brankoviště, tam byl však znovu připraven gólman Stadiónu.

41:30
    Voženílek zahrozil v oslabení, bekhendem z úhlu ale Sachra nepřekvapil.

42:10
    Domácí se sice drží v útočném pásmu, Dvořák je ale bez práce.

42:45
    Litoměřice dlouhé oslabení přežili. Valaši sice měli tlak, opravdu vyloženou střeleckou pozici si ale nevypracovali.

43:44
    Kopta se tlačil před gólmana, byl ale přidržel. Faul rozhodně, jestli to však bylo na trestné střílení je otázka. Hlavní rozhodčí ho nicméně nařizuje, v tomto zápase tak uvidíme už třetí "penaltu".

43:44
    A i do třetice zůstává nevyužita. Pechanec pukem míchal – míchal, Dvořáka ale nevymíchal.

44:55
    Hosté se ve třetí třetině soustředí zatím výhradně na bránění, jde jim ho ale velmi dobře.

45:34
    Svoboda po delší době otestoval pozornost Sachra, jeho rozklek však byl připraven.

46:47
    Rob našel před brankou Pechance, ten ale v těžké pozici nedokázal bekhendem prostřelit Dvořáka.

47:20
    Korkiakoski byl úplně sám před Sachrem, napoprvé domácí gólman skvěle zasáhl, napodruhé pak finský útočník z úhlu minul.

47:26
    Kropáček si v útočném pásmu počínal v rozporu z pravidly a je vyloučen za podrážení. Další šance pro VHK.

48:59
    Robovu střelu ještě tečoval Pechanec, puk prošel těsně kolem pravé tyčky.

49:12
    Přihrávka zpoza brány našla Slováčka na mezikruží. Ten střílel pohotově, Dvořák však předvedl parádní zákrok lapačkou.

49:30
    Koptovu křižnou střelu zastavil gólmanův beton.

50:00
    Hosté jsou kompletní. Od zisku bodů už je dělí jen deset minut.

51:09
    Korkiakoskiho střelu vyrazil Sachr před sebe, nikdo z hostů se však k dorážce nedostal.

52:21
    Bude se vylučovat. Dvouminutový trest si odsedí Březina za sekání. Kuriózní je, že v signalizované výhodě byly oba týmy střídavě na puku, aniž by rozhodčí přerušil hru. Tím také zmátl dokonale gólmany, kteří nevěděli, který z nich může opustit branku. Po půl minutě však přeci jen ke hvizdu došlo a Litoměřice čeká přesilovka.

53:10
    Hosté zatím nejsou v přesilovce nebezpeční a ani se nikam neženou. Čas hraje pro ně.

53:50
    Vsetínští teď dokonce mají puk pod kontrolou, toto oslabení zvládají na výbornou.

54:26
    Vsetín oslabení přežil, na dva vstřelené góly má jen něco přes pět minut.

55:15
    Theoret centroval před branku, mělo to však jediný háček, široko daleko nebyl jediný zelenožlutý dres.

55:37
    Pechanec se uvolnil, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.

56:00
    Kadlec mohl rozhodnout, řídil se totiž sám na Sachra, vsetínský gólman ale odolal a poradil si i s následnými dorážkami.

56:58
    Po zakázaném uvolnění hostů si vsetínští trenéři berou oddechový čas.

56:58
    Sachr dle předpokladů zůstává na střídačce, Vsetín se tak pokusí o dlouhou power-play.

57:18
    Hosté se osvobozují, Vsetín rozjíždí akci z vlastního pásma.

57:50
    Hosté mohli pečetit výsledek Kadlec ale místo střely na odkryrou branku volil přihrávku a ta se vůbec nepovedla.

58:37
    Mikušova střela neprošla, Vsetínu už zbývá jen velmi málo času.

59:12
    Podražený DAVID MERTA dokázal i v pádu zamířit ze středního pásma do opuštěné vsetínské klece a definitivně tak stvrdil osud utkání. Asistence: Otakar Šik.
    59:12 David MERTA - 3:6

Hosté se radují, z Lapače odvážejí všechny tři body. V utkání, které příliš hokejové krásy nepobralo, rozhodovala větší efektivita hostujícího zakončení a také velmi dobrý výkon litoměřického brankáře Dvořáka. Vsetínským hráčům utkání příliš nevyšlo a připisují si druhou porážku v řadě. Z Lapače přejeme příjemný zbytek večera. (20:05:36)

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Pitule, Theoret), 31. Rob (Pechanec, Slováček), 40. Karafiát (Jenáček) – 10. Strejček (Průžek), 10. Jebavý (Korkiakoski, Dluhoš), 27. M. Kadlec (Marcel), 34. M. Kadlec (Ščegolkov), 37. Voženílek (Ščegolkov, Pavlas), 60. D. Merta (Šik)

VHK ROBE Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.
    HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, Svoboda, D. Merta – J. Dvořák, Šik, Průžek – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Rozhodčí: Doležal, Koziol – Štofa, Beneš