Motor ČB – Kadaň 4:1 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 7:1 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 3:4 (po pr.)
Vsetín – Litoměřice 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Přerov – Kladno 6:2 (kon.)
Slavia – Havířov 4:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Středa 30.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 52. kolo

52:21
    Bude se vylučovat. Dvouminutový trest si odsedí Březina za sekání. Kuriózní je, že v signalizované výhodě byly oba týmy střídavě na puku, aniž by rozhodčí přerušil hru. Tím také zmátl dokonale gólmany, kteří nevěděli, který z nich může opustit branku. Po půl minutě však přeci jen ke hvizdu došlo a Litoměřice čeká přesilovka.

47:26
    Kropáček si v útočném pásmu počínal v rozporu z pravidly a je vyloučen za podrážení. Další šance pro VHK.

38:55
    Valaši teď ale mají velkou šanci na snížení. Marcel zasáhl protihráče vysokou holí a pak si s ním ještě vyřizoval účty. Jsou z toho dvě minuty za hrubost a dvě za vysokou hůl. Vsetín hraje pět na tři.

38:01
    Po následném přerušení hry se strhla bitka, rozhodčí ji ale poměrně rychle roztrhli. Tresty jsou následující. Strejček 2+2 a Kopta 2 minuty za hrubost. Vsetín si tak zahraje v početní výhodě.

36:25
    Tak Frolo znovu putuje na trestnou lavici a tentokrát si tam posedí o poznání déle. Nejprve se totiž dopustil hákování a jeho následná reakce mu navrch přinesla desetiminutový osobní trest.

33:59
    Tomáš Frolo ztratil nervy a naprosto zbytečným faulem posílá Vsetín do čtyř.

29:11
    Jenomže si pomohli faulem. Šik je vyloučen na dvě minuty za sekání.

27:24
    Další hostující šanci musel překazit Kucharczyk svým faulem – dvě minuty, hákování.

23:58
    Hostující hráč někde vyhodil puk v blízkosti modré puk na tribunu. Puk byl pravděpodobně již ve středním pásmu, přesto se rozhodčí odhodlali k vyloučení. Potrestaným je Pavlas. S ním putuje na lavici hanby i Korkiakosky, který je vyloučen na deset minut za nesportovní chování.

20:47
    Vítek se vrátil z trestné lavice, ne ale na dlouho. Je totiž vyloučen za držení. Ani tentokrát ale za katrem nebude sám, ve stejném čase je totiž vyloučen hostující Marcel za nafilmovaný pád.

18:32
    Tak i hru čtyři na čtyři si v první třetině vyzkoušíme. Domácí Vítek je vyloučen za pozdní dohrání, hostující Ščegolkov za vysokou hůl.

14:39
    A další vyloučení a znovu se to domácím vůbec nelíbí. Ondřej Slováček putuje za katr za hrubost.

10:56
    Vsetín může odpovědět v přesilové hře. Dvě minuty si odsedí Patrik Marcel.

09:22
    Luboš Rob dostává za následné protesty desetiminutový osobní trest.

03:26
    Hosté ale mají další šanci jít do vedení. Theoret se totiž dopustil podrážení.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Pitule, Theoret), 31. Rob (Pechanec, Slováček), 40. Karafiát (Jenáček) – 10. Strejček (Průžek), 10. Jebavý (Korkiakoski, Dluhoš), 27. M. Kadlec (Marcel), 34. M. Kadlec (Ščegolkov), 37. Voženílek (Ščegolkov, Pavlas), 60. D. Merta (Šik)

VHK ROBE Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.
    HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, Svoboda, D. Merta – J. Dvořák, Šik, Průžek – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Rozhodčí: Doležal, Koziol – Štofa, Beneš