Vítkovice – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 6:1 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Zlín – Třinec 1:4 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 9:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 2:4 (kon.)
Havířov – Pardubice 2:0 (kon.) | Sparta – PZ Kladno 12:2 (kon.) | Třemošná – K. Vary 1:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 4:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 2:4 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 2:7 (kon.)
Slavia – Liberec 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 8:0 (kon.) | Přerov – Warriors Brno 6:0 (kon.)
AZ Havířov
2:0 (0:0, 0:0, 2:0 - N 0:0 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 31.01.2019, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 11. kola nadstavbové skupiny B extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Dynamo Pardubice. Souboj dvou sousedů v tabulce slibuje zajímavý hokej.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští mladíci se po vynikajcím vstupu do sezony dlouho drželi na vítězné vlně. Po novém roce se jim už tolik nedaří, připsali si dvě výhry a čtyři porážky. Naposledy doma podlehli v oslabené sestavě v úterý Kometě 1:3.V tabulce skupiny jsou třetí se ziskem 19 bodů.

Sestava v posledním utkání:
    Zlatnický – Kubíček R., Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Zmarzlák – Mikula, Žák, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Belan, Bárta, Horváth

Hráči Dynama jsou v tabulce skupiny čtvrtí se 16 body. V lednu si připsali tři výhry a tři porážky. Naposledy v sobotu doma zdolali Kometu překvapivě vysoko 7:2.

Borovička – Vojtěch, Vašíček, Kubíček P., Tvrdík, Špinka, Hebek, Procházka, Paleček, Koudelka, Herčík, Kubíček J., Formánek, Kloz, Burda, Matuška, Půlpán, Štetka

V prvním letošním vzájemném utkání vyhráli havířovští hokejisté 10. ledna v Pardubicích 6:3. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve čtvrtek večer. Utkání začíná v havířovské Gacontrol Aréně v 17:30.

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Zlatnický) – Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Belan, Szturc, Bárta, Horváth.

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Vojtěch, Vašíček, Kubíček P., Chabada, Špinka, Hebek, Koudelka – Procházka, Herčík, Kubíček J., Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka, Pulpán

Rozhodčí: Pelc – Stonavský, Klimek.

00:01

00:35
    Hostující Herčík se jako první prokličkoval před brankáře, ale v zakončení mu zabránil domácí obránce.

01:30
    Puk se nyní pohyboval v domácí třetině, ale bez nebezpečí pro Nowakovu branku.

02:38
    Hosté jsou v úvodu utkání mnohem více na kotouči, do zakončení se ale nedostávají.

03:15
    Havířovští na návštěvě v útočném pásmu, Kremnického zblokovanou střelu se snažil dorazit Horváth, ale neuspěl.

04:20
    Domácí Makovec zavezl puk do útočné třetiny, ale do zakončení se nedostal.

04:50
    Urbančíkovu střelu z dálky našel Borovička v lapačce a hned kotouč rozehrál na své spoluhráče.

05:32
    Nyní se hra opticky vyrovnala, šance však k vidění nejsou žádné.

06:43
    AZeťáci se usadili v útočném pásmu.

06:53
    Jejich pobyt vyústil ve střelu Moškoře, Borovička chytá.

07:44
    Na druhé straně se dral středem Kloz, s kotoučem na holi však neprošel.

08:14
    Borovička chytá střelu havířovských z pravého křídla, hra přerušena.

08:45
    Pavlačka si nahodil kotouč do jízdy za obránce, Borovička byl u něj dříve a poslal jej pryč od své branky.

10:05
    První gólová šance zápasu. Horváth se dostal k dorážce na brankovišti, trefil však jen Borovičkovu lapačku.

11:09
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Formánek – 2 min., nedovolené bránění).

11:24
    Dobeš se dostal po kombinaci ke střele z levého kruhu, trefil však opět jen lapačku.

11:48
    Hosté se osvobozují.

12:20
    Puzoňova střela od modré byla hned dvakrát tečována a končí těsně mimo.

12:52
    AZ teď sevřel svého soupeře, ale ani pakovanými pokusy z blízka nedokázal dostat puk do branky.

13:09

13:19
    Buly před Nowakem.

13:30
    Bárta se dral za nahozeným pukem, ale byl zastaven.

13:59
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bárta – 2 min., hrubost).

14:20
    Hostující obránce Kubíček dvakrát pálil od modré, ale jednou byla jeho střela zblokována a podruhé mířila mimo.

16:27
    Hosté zůstali i po skončení přesilovky usazeni v útočném pásmu, ke střele se dostal opět obránce Kubíček, Nowak jeho pokus tlumí ve výstroji.

17:20
    Nekvindova střela z pravého kruhu, Nowak vyráží betonem.

18:05
    Souboj o puk v rohu pardubické třetiny.

18:50
    Vyústila z toho šance Pavlačky, který ale v dobré pozici přestřelil a chvíli na to i Puzoňovo nahození a následná dorážka, s níž si Borovička poradil.

19:38
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

19:49
    Jetě budeme svědky jednoho buly před Nowakem.

20:00

První třetina branku nepřinesla a nutno říct, že ani moc šancí. Ty vyloženější měli určitě domácí, ale na Borovičku v brance Dynama si nepřišli. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne v cca 18:13.

20:01

21:58
    Souboj o puk v havířovské třetině, jinak je i druhá třetina skoupá na šance.

22:40
    Nowakův pozorný zákrok proti Herčíkovi, hra přerušena.

23:05
    Na druhé straně nebezpečně střílel z jízdy Kolat a chvíli po něm i Moškoř.

23:45
    Horváth měl na hokejce jasnou tutovku, ale z mezikruží Borovičku nepřekonal.

24:29
    Havířovští se usadili v útočném pásmu, dvě jejich střely zaduněly na zadním mantinelu.

25:23
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, icing se ale nepíská.

26:05
    Moškoř poslal v situaci 2 na 1 přihrávku Pavlačkovi, ale ten to měl na dlouhou hůl a mířil těsně mimo.

26:48
    Havířovští mají více ze hry, ale teď jdou do útoku i hosté.

27:35
    Do zakončení se ale neostali. Na druhé straně se prosmýkl obranou Becher, Borovičku už ale nepřekonal.

28:38
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, havířovští se osvobodili a chtěli rychle rozehrát, ale je z toho po nepřesnosti icing.

29:57
    Hokej plný nepřesností na obou stranách, moc k pokoukání to není.

30:30
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kubíček – 2 min., hrubost).

30:55
    Puk je v pardubické třetině, hosté zakládají útok.

31:40
    Chabada sestřelil svým pokusem obránce Zmarzláka.

32:10

32:57

33:30
    Přetlačovaná o puk v rohu domácí třetiny. Nakonec jej vyválčili domácí.

34:05
    Další přesilovka pro Dynamo. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Horváth – 2 min., podrážení).

34:24
    Kubíček trefil Pavlačku, puk následně opustil havířovskou třetinu.

35:10
    Půpán si vybruslil do střelecké pozice, Nowak na poslední chvíli vyráží betonem.

35:55

36:05

36:40
    Horváth spěchal za nahozeným pukem, Borovička byl u něj dříve, ale odehrál jej jen do klubka hráčů, odkud se, se štěstím pro Dynamo, odrazil mimo branku!

37:53
    Formánek nahazoval puk z poza havířovské branky do ohně, Nowaka tím překvapil, ale žádný z jeho spoluhráčů se ke kotouči nedostal.

38:45
    Icing Azetu po nepřesné rozehře.

39:05
    Moškoř clonil před Borovičkou a dostal se, po nahození kotouče od modré čáry, hned ke dvěma nebezpečným dorážkám, ale neuspěl!

40:00

Tak ani druhých dvacet minut branku nepřineslo. Opět k ní byli blíže domácí, ale buď mířili mimo, nebo je vychytal Borovička. Nowak v domácí brance je také spolehlivý a tak je skóre 0:0. Uvidíme, jestli se branky dočkáme alespoň ve třetí třetině. Ta začne v cca 18:53.

40:01

40:43
    Havířov právě vstřelil branku!
    Konečně jsme se dočkali otevření skóre zápasu. Becher vyhrál buly v útočné třetině na obránce PETRA KUBÍČKA jehož střela skončila, možná po teči bránícího hráče, za Borovičkou – 1:0. Asistence Ondřej Becher.

42:08
    Hosté byli chvíli usazeni v útočném pásmu, ale po rychlé akci na druhou stranu to mohlo být 2:0, když Kremnického střelu tečoval nebezpečně jeden z pardubických obránců a jen zákrok Borovičky teď Dynamo zachránil.

43:55
    Moškoř promáchl v dobré pozici před hostující brankou.

44:47
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Makovec – 2 min., vysoká hůl).

45:10

46:00
    Opět je kotouč až za hostující brankou.

46:25
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

46:43
    Tato přesilovka hostům skutečně hrubě nevyšla. ONDŘEJ BECHER vypíchl puk na modré a svůj samostatný únik zakončil ukázkovým blafákem do forhendu – 2:0. Bez asistence.

46:47

48:17
    Pavlačka se šikovně prokličkoval z křídla přes beka do zakončení, ale na Borovičku si nyní nepřišel.

48:55
    Po přetlačované o puk v havířovském pásmu je hostům pískána přihrávka rukou.

49:49
    Havířovští se po vstřelení branek uklidnili a předvádějí svou pohlednou kombinační a bruslivou hru. Hosté se sice snaží, ale AZ je moc k ničemu nepouští.

50:44
    Krátký nápor Dynama v útoku přerušuje svým zákrokem Nowak.

51:10
    Na druhé straně rychlou akci AZetu zakončoval Moškoř, trefil ale jen gólmanovy chrániče.

52:32
    Teď to už už vypadalo, že se hosté dostanu do přečíslení 2 na 1, ale havířovský bek Kubíček v leže zabránil fnální přihrávce.

53:40
    Hebek pálí od modré těsně mimo levou havířovskou tyč.

54:09
    Hosté se drží v útočném pásmu, útočná snaha jim nejde upřít, ale do zakončení se nedostávají.

54:39
    Až teď je z pásma vyhání ofsajd.

55:00
    Ale tohle už byla gólovka v podání Dynama. Herčík se dostal na brankovišti k odraženému puku, ale Nowak jej v leže vychytal.

56:05
    Domácí si nebezpečně zahrávají. Po nedůslednosti při bránění se dostal k puku Hebek a bombou z mezikruží orazítkoval pravou Nowakovu tyč!

56:51
    Pokus o rychlou rozehru hostům nevyšel, je z toho icing.