Olomouc – Mountfield HK 0:3 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Chomutov – Zlín 3:2 (kon.)
Č. Budějovice – HC Litvínov 7:1 (kon.) | Žďár n/S – Kladno 2:5 (kon.) | Vsetín – Třinec 3:4 (2:4 po s.n.)
K. Vary – Přerov 5:1 (kon.) | Havířov – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Slavia – Sparta 1:2 (po pr.)
HC Olomouc
0:3 (0:1, 0:2, 0:0 - N 0:1)
Mountfield HK
Pátek 01.02.2019, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

62:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    MARTIN ŠTOHANZL rozhoduje střelou do růžku olomoucké brány o tom, že si Hradec z Olomouce odveze i bod navíc za vítězství v nástavbě. Asistence: Miroslav Kukla, Matěj Pinkas.

61:00
    Dominik Šedivý se ocitl v šanci rozhodnout prodloužení, ale mířil mimo tři tyče.

48:15
    Miroslav Kukla (MHK) si odpyká 2minutový trest za nedovolené bránění.

44:03
    Kynčl se teď po zákroku Daniela Ministra (OLO) skácel k zemi s bolestivou grimasou. Olomoucký útočník si odpyká 2minutový trest za sekání.

40:01
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Mokrý, přichází Hasala.

37:31
    Tak tohle už pro Olomouc začíná být vážné. PETR POPPEL překonal pohotovou střelou nahoru Mokrého a zvyšuje vedení Hradce už na 3 góly. Asistence: Martin Štohanzl.

36:32
    Hosté se dostali do přečíslení, jejich závěrečná přihrávka však nebyla přesná. O chvíli později pak puk proklouzl kolem tyče Mokrého brány.

33:19
    Přesilová hra pro změnu pro Olomouc. Jakub Kynčl (MHK) držel holi jednomu z protihráčů, a tak si teď odpočine na trestné lavici.

30:58
    Daniel Šedivý (MHK) se provinil nedovoleným bráněním.

28:27
    Rutar vracející se z trestné lavice dostal puk do jízdy a trefil tyč!

26:33
    Hradec si více než minutu a půl zahraje přesilovku 5 na 3. David Vosátko (OLO) je vyloučen za podrážení.

26:09
    Sotva se Adam Rutar (OLO) vrátil z trestné lavice, už tam odjíždí znova. Tentokrát se provinil podrážením.

25:00
    Podlaha se teď ocitl ve velké šanci! Po vyhozeném puku vystartoval brankář Dvořák, ale olomoucký forvard byl rychlejší. Hradecký brankář pak zabránil jasnému gólu fantastickým zákrokem lapačkou!

23:30
    Adam Rutar (OLO) je vyloučen za krosček, Hradec si zahraje druhou přesilovku.

21:20
    Mounfield zvyšuje svůj náskok už na rozdíl dvou gólů. Autorem branky je SAMUEL HRABČÁK. Asistence: Tadeáš Pinkas, Martin Pěnčík.

18:51
    Hradecký útok zastavuje faul Martina Štohanzla (MHK).

13:03
    A máme tu první trest utkání. Adam Rutar (OLO) odjíždí na trestnou lavici, kam ho poslal rozhodčí za držení protihráče.

02:10
    Teď měl olomoucký gólman velké štěstí. Puk se od jeho těla odrazil přímo na hokejku jednoho z hradeckých, ten však minul odkrytou bránu.

00:27
    Po necelé půl minutě hry hosté otevírají skóre. DOMINIK ŠEDIVÝ se prosmýkl kolem olomouckých beků a překonal Vojtěcha Mokrého. Asistence: Tadeáš Pinkas.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 1. Šedivý (Pinkas), 22. Hrabčák (Pinkas, Tadeáš, Pěnčík), 38. Poppel (Štohanzl), 63. Štohanzl (Kukla, Pinkas)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek – Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Kořenek, Rosecký, Ministr
    Mountfield HK: Dvořák (Vacek) – Kukla, Pinkas Matěj, Naar, Perička, Pěnčík, Kynčl – Šedivý, Štonhanzl, Ďuriš, Pinkas Tadeáš, Hrabčák, Kašpar, Síla, Lang, Janda, Šedivý, Marha, Poppel

Rozhodčí: Kašík – Novotný, Šimčík