Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)
Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 02.02.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Československá stopa v utkání:

Martin Frk (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:46 (05:00:27)

1. Dylan Larkin (DET) 1+0
    2. Andreas Athanasiou (DET) 0+3
    3. Auston Matthews (TOR) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 33-21; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 53%-47%; Hity: 16-13; Přesilové hry: 1/4-0/5; Trestné minuty: 10-8.

Dylan Larkin v závěru zápasu vstřelil v rozpětí 18 sekund dva góly, z nichž první sice neplatil, druhý už ale ano a domácí Wings mířili za vítězstvím. Patrick Marleau sice poslal zápas do prodloužení, jenže v něm udeřil Danny DeKeyser a rozhodl o výhře domácího týmu. Konečný výsledek dnešního zápasu zní. Detroit Red Wings 3 Toronto Maple Leafs 2 po prodloužení.

62:40 Danny DEKEYSER - 3:2

62:40
    Detroit právě vstřelil branku!
    Gustav Nyquist si krásně potáhl puk na bod levého kruhu pro vhazování a na vzdálenější pravé tyči našel DANNYHO DEKEYSERA, který si nejprve pravou bruslí puk zpracoval a poté z ostrého úhlu skóroval – výsledek 3:2! Asistence: Gustav Nyquist a Andreas Athanasiou. (konec)

62:12
    Red Wings jsou v prodloužení mnohem lepší, jenže zatím nedokázali rozhodnout dnešní zápas.

61:06
    Hráči obou týmů se dostali k několika střelám, o poslední z nichž se postaral v pravém kruhu Dylan Larkin. Frederik Andersen s problémy kotouč zmrazil.

60:01

Patrick Marleau rukavicí odvrátil porážku Maple Leafs a v Detroitu se dnes dočkáme minimálně prodloužení 3 na 3. Skóre po třetí třetině dramatického střetnutí dnes zní. Detroit Red Wings 2 Toronto Maple Leafs 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    57:41 Patrick MARLEAU - 2:2

57:41
    Toronto právě vstřelilo branku!
    PATRICK MARLEAU si na vzdálenější pravé tyči najel na nahození Austona Matthewse z bodu levého kruhu a ve vzduchu puk holí nebo rukavicí sklepl do sítě! Je vyrovnáno na 2:2! Asistence: Auston Matthews a Morgan Rielly.

57:31
    Frederik Andersen už je na střídačce a Maple Leafs zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

56:16
    Zach Hyman vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Nyquist (Athanasiou), 54. D. Larkin (Vanek, Athanasiou), 63. DeKeyser (Nyquist, Athanasiou) – 39. Matthews (Marleau), 58. Marleau (Matthews, Rielly)

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Cholowski, Ericsson, Jensen – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader (A) – Vanek, Nielsen (A), Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Ehn, J. de La Rose, Frk. Hlavní trenér: Jeff Blashill.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott, Hainsey – Marleau (A), Matthews, Marner – Hyman, Tavares (A), Kapanen – Co. Brown, Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, A. Johnsson. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Brad Meier, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, David Brisebois

Diváci: 19515