Salzburg – HC Litvínov 9:7 (kon.) | Jihlava – Kladno 2:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:2 (kon.)
Olomouc – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:2 (kon.) | Chomutov – Přerov 3:4 (kon.)
Č. Budějovice – Plzeň 5:9 (kon.) | Havířov – Mountfield HK 0:6 (kon.) | Liberec – Sparta 3:4 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 5:6 (po pr.) | Slavia – Pardubice 3:9 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:6 (1:1, 1:3, 3:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 02.02.2019, 16:00 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se proti sobě postaví juniorské týmy VHK ROBE Vsetín a HC Vítkovice Ridera, a to v rámci 18. kola skupiny "O pořadí v play-off".

Týmy se potkávají už od začátku sezóny a popis vývoje vzájemných zápasů by možná stačil i na celou knihu. Valaši totiž nejprve z těchto duelů odcházeli s debakly (1:9, 3:10) a pak jednou (bylo to ve třetím vzájemném měření sil) na vítkovickém ledě s tamním juniorským týmem uhráli remízu. Ostravané tehdy potvrdili svou dominanci v základní skupině alespoň výhrou v prodloužení. V odvetě na Lapači bodovala Ridera až v nadstavbě a mimo jiné i díky tomuto duelu a tříbodovému zisku za vítězství 4:3 se mohou týmy potkávat i na dále. 23. a 24.11. totiž Vsetín bojoval o postup o skupiny O pořadí v play-off

obránce Marcel Kunc (8+24)

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Krňa) – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Vrána, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.

HC Vítkovice Ridera:Mrázek (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Machů, Věntus – Konečný, Fridrich, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva, Potočný, Gebauer, Ivan.

Rozhodčí: Šudoma – Čelechovský, Blažek.

00:01

00:07
    Velmi brzy je odpískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se po Mrázkově pravici.

00:17
    Potočný nahodil ze střední třetiny na Chrásteckého branku. Domácí gólman zasahuje a hra je opět přerušena.

01:12
    Ivanovu střelu z vrcholu pravého kruhu chtěl ještě u pravé tyčky tečovat Konečný. Střela však šla přímo na vsetínského brankáře, a ten má kotouč ve své moci.

01:44
    Hosté začali aktivněji a stále se drží v útočném pásmu. Pokus Bernovského z pravého kruhu vyráží Chrástecký lapačkou za branku.

02:10
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jenáček – 2 min., podrážení).

02:45
    Dlouhá vítkovická kombinace končí střelou z první, kterou vyslal z mezikruží Fridrich. Domácí brankář vytáhl proti pokusu své betony a střelu úspěšně zastavil.

03:07
    Valaši vyhráli vhazování ve středním pásmu a Pernický vyhazuje za Mrázkovu branku.

03:45
    Potočný poslal kotouč na Lednického, který měl před sebou kromě bránících a clonících hráčů taky prázdnou bránu. Rychle vypálil, ale Chrástecký byl včas připraven na správném místě.

04:00
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté svou přesilovou hru přeci jen využívají. Semkli se kolem vsetínského brankoviště, kde rychlou kombinací dostali puk až na hokejku JAKUBA MRVY. Ten poslal puk z první do horních pater odkryté branky. Asistence: Petr Fridrich, Jan Bernovský.

04:57
    Vsetínští se poprvé v utkání usadili v útočném pásmu. Hostující brankář musel vytáhnout svou lapačku po střele Krupy i po pokusu Pernického od modré.

05:40
    Hosté přejeli do třetiny a usadili se v ní. Ke střele se však ne a ne dostat, Valaši se snaží co nejvíce dotírat. První pokus vyslal až Lewandowski od modré, mířil však nad branku.

06:21
    Smička s Kuncem rozehráli zpoza vlastní branky. Tento vítkovický útok zastavil Klímek a hosté se musí opět stáhnout ke své bráně.

07:09
    Potočný pouze nahodil na branku a vydává se střídat. Ondračka s Koženým rozehrávají.

07:46
    Lukačkovu zadovku do mezikruží Vrána netrefil, a tak si k ní najel Kožený, který z větší vzdálenosti vystřelil. Jeho střela šla jen okolo levé tyčky, kde mohl tečovat ještě právě Lukačka.

08:33
    Hraje se v opravdu rychlém tempu, hra se přelévá z jedné strany na druhou. Větší šance si zatím dokáží vytvořit hosté.

09:08
    Fridrich prokličkoval mezi čtyřmi hráči, čímž se dostal až za Chrásteckým na hranici brankoviště. Kotouč poslal mezi betony, vsetínský brankář tento pokus kryje.

09:14
    Potočný vypálil ihned po buly. Jeho rána mířila nad pravý horní roh. Chrástecký zasahovat nemusel.

09:59
    Krupa zablokoval útočný výpad Vítkovic a udržel pásmo. Hra je ale opravdu velmi rychlá, takže je možné, že se hra stejně co nevidět přesune na druhou stranu, jelikož se domácí vydávají střídat.

10:52
    Vsetín je v útočném pásmu a kombinuje. Střelu od modré vyslal Ondračka, na levém kruhu ji pak tečoval Jindra. Mrázek ukrývá puk v lapačce a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

11:03
    Jindra toto buly vyhrál a okamžitě přihrál na modrou Jenáčkovi. Jeho rychlou střelu vytěsnil Mrázek betony.

11:41
    Bílého pokus od modré ztečoval Jindra do rohu kluziště. U puku jsou Valaši, ale nemohou se dostat z pásma.

12:07
    Beránek získal kotouč, ale těsně před střelou z ostrého úhlu o něj přišel. Puk mají chvíli pod kontrolou domácí, chvíli hosté a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

13:28
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lewandowski – 2 min., držení).

13:45
    Puk putoval mezi všemi hráči Vsetína, což úplně rozložilo vítkovickou bránící čtveřici. Klímek v závěru nahrál na Frydrycha, kterému stačilo uklidit puk do odkryté brány. Druhý jmenovaný puk netrefil.

15:04
    Vítkovicím se daří vyhazovat, ale Vsacané jsou rychle zpět. Jindrovu střelu vytěsňuje Mrázek betonem.

15:28

15:46
    Domácí hrají v další signalizované výhodě. Od modré pálil nad Petriska, ve stejném počinu jej následoval i Kožený.

15:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Zapletal – 2 min., podrážení).

16:25
    Bernovský se nenápadně dostal k úniku. Na modré čáře se k němu připojil domácí Ondračka, aby ve střele zabránil. To se mu nepovedlo, ale Chrástecký byl v bráně bezchybný.

16:48
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Podobně se mezi hráči na pravém křídle prosmýkl i JAN VAŠENKA, který našel místo mezi betony brankáře Mrázka. Tímto Vsetín využívá přesilovou hru a srovnává. Asistence: Martin Kožený, Ján Petriska.

17:45
    Lewandowski vypálil z vrcholu levého kruhu a mohl dostat svůj tým zpět do vedení. Opravdu nechybělo mnoho, ale Chrástecký zasahuje.

18:49
    Vsetín je u puku, momentálně jej má na hokejce Petriska, ale domácím se nedaří dostat z vlastního pásma.

19:09
    Věntusova střela z předbrakového prostoru byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.

19:14
    Rychlou střelou hned po buly se prezentoval hostující útočník Lewandowski. Chrástecký byl připraven a ukrývá puk ve výstroji.

19:50
    Lewandowski s Ivanem se dostali deset sekund před koncem první třetiny do přečíslení dva na jednoho. Domácí obránce Ondračka je však v mezikruží zastavil a v rohu kluziště uklidňuje hru.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla rychlý hokej nahoru dolů, ve kterém ale měli navrch Vítkovičtí. Vsetínská hra se zlepšila až díky přesilovým hrám, ve které také domácí smazali svou jednobrankovou ztrátu, kterou od 4. minuty měli. Právě ve čtvrté minutě totiž dokázal dominanci hostů v úvodu Jakub Mrva. Za domácí vyrovnával v jedné z početních výhod Jan Vašenka.
    Za stavu 1:1 budeme pokračovat druhou třetinou, která začne cca v 16:48.

20:01

20:14
    Bernovský nahazuje na vsetínskou branku, odkud Chrástecký rozehrává a Vsetínští vyhazují na druhou stranu.

20:55
    Mrva s problémy přešel přes Lukačku do útočné třetiny. Zde se ale Vítkovičtí příliš dlouho nezdrželi a hra se opět stěhuje mezi modré čáry.

21:26
    Vrána s Vašenkou získali kotouč pro Koženého. který pak nahrál na levý kruh Lukačkovi. Ten měl před sebou odkrytou branku, kotouč však netrefil.

22:03
    Po brejku Konečného zazvonila levá tyčka vsetínské branky.

22:23
    Hráči Vítkovic se opět stáhli okolo Chrásteckého brankoviště a nepříjemně doráží. To se nelíbí Petriskovi, který si to chtěl po přerušení vyřídit s Bernovským.

22:29
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Potočný – 2 min., hákování).

22:56
    Jindra zakončoval dlouhou, ale také velmi povedenou, kombinaci Vsetína. Valaši drží svého soka pod tlakem a tlačí se do branky.

23:29
    Další střelu vyslal Adámek, Mrázek zasahuje. Z vrcholu levého kruhu to zkusil také Petriska, který nejprve přestřelil a jeho druhý pokus byl zablokován.

24:12
    Vítkovice poprvé ve svém oslabení vyhazují.

24:25
    Frydrych poslal zadovku na Jindru, jehož střelu zblokoval Bernovský. Tím se hosté dostali do rychlého přečíslení, které však nezakončili.

24:29

25:00
    Valaši se tlačili do branky, snažili se využít přesilové hry, která jim byla nabídnuta, ale je tu branka pro hostující celek. Ostravané se do útoku vydali v přečíslení tři na dva, které střelou okolo pravé tyčky zakončil MATĚJ POTOČNÝ. Asistence: Jan Bernovský, Dominik Věntus.

26:45
    Vítkovice se drží v útočné třetině a Ivan trefuje levou tyčku.

27:15
    Lewandowski nehodlá opustit své místo u vsetínské branky a dělá Chrásteckému velké problémy. V tuto chvíli ale z tohoto technického souboje vyšel vítězně domácí gólman.

28:09
    Hosté drží svého soupeře pod tlakem. Vypadá to, jako kdyby hráli domácí v oslabení, ale není tomu tak. Vítkovice jen nedovolí Vsetínu dostat se z pásma.

28:42
    Ondračka našel ve středním pásmu Jenáčka, který byl při přechodu do útočného pásma nedovoleně zastaven.

28:42
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lednický – 2 min., držení).

29:24
    Jindra nejprve vypálil z vrcholu levého kruhu, následně se k němu kotouč vrátil, a tak přihrál před branku na Jenáčka. Ten se snažil z ostrého úhlu najít mezeru mezi betony gólmana Mrázka. Tu nenašel a na druhé straně brankoviště nestál nikdo, kdo by se postaral o dorážku.

30:34
    Skórují však hosté, a to ve vlastním oslabení. Chybnou vsetínskou rozehrávku totiž získal Fridrich, který skvěle našel JANA BERNOVSKÉHO. Hostující kapitán poslal puk bekhendem pod horní tyčku. Asistence: Petr Fridrich.

30:42

31:27
    Vítkovice přidávají čtvrtou branku. Hosté se ve středním pásmu dostali k puku a na Chrásteckého se vydali ve třech. Pro domácího brankáře to byla složitá situace, čehož využil VIKTOR KONEČNÝ, který poslal puk mezi tyčku a levou brusli gólmana. Asistence: Bez asistence.

32:41
    Na vsetínské straně je dnes velmi aktivní Jindra, který si opět najel před branku a ohrozil Mrázkovu branku. Ten s těmito pokusy nemá žádné problémy.

33:42
    Vašenka zavezl puk za modrou čáru, ale nakonec neprošel přes Kunce. Tak se dostaly Vítkovice kotouči a z pravého křídla zakončoval Potočný. Chrástecký zasahuje.

34:31
    Lednický vyzval přihrávkou přes střední pásmo Beránka, který ji mohl využít k brejku. Ke střele se nedostal.

35:06
    Jindra zavezl kotouč do pásma a jeho tři střely směřující na branku zablokoval Mrva. Vítkovice vsetínskou aktivitu brzdily, ale při jejich rozehrávce získal kotouč LUKÁŠ FRYDRYCH, objel branku a zasadil puk k levé tyčce. Asistence: Lukáš Jindra, Tomáš Ondračka.

36:51
    Z ostrého úhlu pálil Krupa, Mrázek se stačil proti jeho střele včas přemístit. Hra Vsetína se po vstřelené brance zlepšila.

37:41
    Valaši vyhráli po zakázaném uvolnění Vítkovic buly v útočném pásmu. Toho hned využil Ondračka ke své střele od modré, která byla mířena do pravého horní rohu. Mrázek zasahuje vyrážečkou.

38:17
    Věntusův výpad a střelu z pravého kruhu likviduje Chrástecký.

38:45
    Jestliže se v první třetině hrála rychlá hra, nyní se hraje více do těla. Hra se však opět začala přelévat z jedné strany na druhou a ani jeden tým se nemůže dostat do větší šance.

39:22
    Od modré pálil Pernický, jeho střelu vytěsnil Mrázek. Z druhé strany útočného pásma to opět zkoušel Jindra, který přestřelil.

39:31
    Lewandowski chtěl vedení Vítkovic půl minuty před koncem druhé třetiny ještě navýšit, a tak ujel po pravém křídle. Od mantinelu se neprosadil.

40:00

Ve druhé třetině se hosté během krátké chvíle dostali do vysokého vedení. A to možná i celkem paradoxně, jelikož Valaši byli po přesilových hrách aktivnější a v dobrém herním rozpoložení. Jenže jedna branka padla i v jejich počtení výhodě a dominance hostujícího celku začala být znát. Hra se vyrovnala až po trefě domácího útočníka Lukáše Frydrycha, který korigoval skóre na aktuálních 2:4.
    Třetí třetina začne cca v 17:35.

40:01

40:18
    Jenáček zablokoval Kuncovu střelu od modré a spolu se svými spoluhráči dostal puk z pásma. Tam se ale hosté brzy vrátili a Potočný donutil Chrásteckého poprvé ve třetí třetině zasáhnout.

41:22
    V brejku se ukázal Vrána, který zakončoval na betony. Mrázek si jeho pokus pohlídal a úspěšně zakročil.

42:09
    Adámek dorážel gólmanem vyraženou střelu. Valaši se drží v útoku, hostující celek ale drží právě gólman.

43:05
    Hosté se přesunuli do útočného pásma, kde se Potočný snaží něco vymyslet. Na pomoc si bere duo obránců.

43:19
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jindra – 2 min., podrážení).

43:35
    Svým vyloučením usnadnil Jindra Potočnému rozhodování. Hosté jsou v pásmu a vysílají spoustu střel.

44:30
    Rány Vítkovických začínají postrádat přesnost. Střely létají nad Chrásteckého branku.

44:53
    Fridrich se dostal do útočného pásma, při objíždění soupeřovy branky však ztratil stabilitu a v jízdě upadl na led. Rozhodčí hru přerušil a rozhodl se pro vyloučení domácího útočníka Frydrycha za podrážení. Hostující hráč však faul okamžitě odvolal.

45:19

45:29
    Chrástecký měl plné ruce i nohy práce ve svém brankovišti, kde čelil střelám a dorážkám z hokejek Ivana a Fridricha. Okolo jeho pracoviště byli navíc připraveni i další hráči.

46:57
    Fridrich nyní jen krčí rameny. Po pravém křídle se dostal sám do pásma a trefil brankovou konstrukci, od které se puk odrazil za gólmanova záda. Chrástecký byl ale venku z brankoviště, což znamená, že puk zůstal v modrém půlkruhu. Brankář po kotouči okamžitě skočil a nedovolil soupeři dorážku.

47:17
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Klímek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:39
    Mrva s Bernovským se usadili na okraj brankoviště a vyčkávali na přihrávku. Ta přišla. Mrva střelou na betony neuspěl, tak se Bernovský pokusil procpat puk po pravou nohou vsetínského gólmana. Chrástecký ji však pevně přitiskl k ledu.

48:08
    Kombinaci Bernovského s Fridrichem nemusel hasit jen Chrástecký, ale také obránce Ondračka, který mu přijel pomoct do brankoviště. Společnými silami nedovolili Vítkovicím dvoubrankový náskok ještě navýšit.

49:17

49:58
    Beránkovu střelu vyrazil Chrástecký k pravé tyčce. Při další střele už ale musel hru přerušit.

50:29
    Vítkovice jsou v útočném pásmu a kombinují. Bílého střelu zblokoval Jindra, ale hosté se stále drží v útoku.

51:06
    Chrástecký zastavil Lewandowského útočný výpad svými betony. Následně se puku před brankovištěm chopili Vsacané, kteří jej vyváží.

51:42
    Hosté rychle přesměrovali hru a druhou stranu a JAKUB LEWANDOWSKI to udělal tak, jak už to dnes několikrát zkoušel. Po pravém křídle se dostal před gólmana, který byl u levé tyčky. A jelikož v okolí jeho brankoviště stáli další hráči, rozhodl se jej jen obhodit, což mu tentokrát vyšlo. Asistence: Viktor Konečný.

52:26
    Do branky Mrázka prošla střela obránce VOJTĚCHA PERNICKÉHO, pro něhož je to třetí branka v sezóně a zároveň taky třetí branka proti Vítkovicím. Asistence: Tomáš Krupa, Ján Petriska.

53:02
    Snížit na rozdíl jedné branky mohl Jindra, který se objevil sám před gólmanem. Do střely z bezprostřední blízkosti vložil Mrázek hokejku a zastavil ji.

53:52
    Další vsetínskou šanci měl na hokejce Vašenka, kterého v brejku zezadu zastavil jeden z hráčů soupeřova týmu.

54:12
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Beránek – 2 min., vysoká hůl).

54:38
    Autorem branky na 4:5 je ten hráč, který si to dnes zaslouží opravdu nejvíc. Není to nikdo jiný než LUKÁŠ JINDRA, který se do útoku tlačí po celou dobu zápasu a nyní tečoval těsně před Mrázkem střelu Jenáčka. Asistence: Šimon Jenáček, Lukáš Frydrych.

54:54
    A je vyrovnáno! Pět minut před koncem základní hrací doby dává pátou branku Vsetína MARCO LUKAČKA. Také on dostal puk do branky po teči střely svého spoluhráče, kterou nasměroval přesně mezi gólmanovy betony. Asistence: Jan Vašenka, Patrik Zeman.

55:56
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Fridrich – 2 min., hákování).

56:40
    Vsetínští fanoušci už slavili, ale Frydrych z ostrého úhlu netrefil odkrytou branku.

57:40
    U trestné lavice hostujícího týmu zůstal ležet jeden ze dvojice čárových rozhodčích. Jeho pád nevypadal vůbec dobře, ale zvedá se a zdá se býti v pořádku.

57:56

58:10
    Bernovský chtěl získat útočné pásmo nahozením na Chrásteckého branku. Domácí gólman ale kotouč vyslaný ze středního pásma vyráží betony na spoluhráče, který rozehrává.

58:54
    Do útočného pásma se dostal Klímek, ale jelikož byl bráněn, zvolil variantu se zadovkou na právě najíždějícího Jindru. Mezi Klímkem a Jindrou byl ale ještě Fridrich, který si vzal kotouč k sobě a vydává se na druhou stranu.

59:03
    Beránek to zkusil na volnou pravou tyčku z levého kruhu. Chrástecký se rychle přemístil a gólu zabránil.

59:34
    Jenáček se bez problémů dostal středním pásmem až do mezikruží, kde prošel přes dva bránící hráče, ale ne přes Fridricha, který jeho cestu tvrdě zastavil.

60:00

Třetí třetina přinesla zvrat ve svém závěru, kdy domácí smazali tříbrankový náskok soupeře. Co dodat víc... jde se do prodloužení.

60:01

60:07
    Kotouč na své hokejky získali hosté. Kunc jej zavezl za branku a chystá se rozehrát.

60:23
    Kunc poslal přihrávku na Fridricha, který projel přes celé kluziště a zakončil. Chrástecký má kotouč ve své výstroji a připisuje si první úspěšný zákrok prodloužení.

60:54
    Mohlo být rozhodnuto! Jenáček jel sám na branku, ale v klíčovém okamžiku mu puk z hokejky sjel. Pokusil se ještě o dorážku, a ta se od horní tyčky odrazila zpět před gólmana.

61:19
    Brejk neproměnil ani Jindra, který hledal mezeru mezi Mrázkovými betony.

61:32
    Jindra zaváží puk do vlastního pásma, kde chce v klidu rozehrát. Takhle začaly i předchozí akce Vsetína. Uvidíme tedy, zdali se domácím podaří něco takového zopakovat.

62:27
    Ivan poslal puk na Potockého. Ten byl bráněn Jenáčkem, a tak se uchýlil k nahrávce Beránkovi, který zakončoval.

62:45
    Další z vítkovických šancí se podobala těm ze základní hrací doby, kdy hráči nahodili kotouč na Chrásteckého a z hranice brankoviště se jej snažili dorazit a procpat do branky. Domácí gólman je v těchto situacích zatím jistý.

64:03
    Na levém křídle se uvolnil Klímek, ale brzy u něj byli dva hráči soupeře. Nahrál tak na Jindru, který se ze sevření svého soupeře vymanil povedenou otočkou. Mezeru mezi betony brankáře Mrázka ale nenašel a úspěšná nebyla ani Klímkova dorážka.

64:49
    Jedenáct sekund před koncem nastaveného času se z levého kruhu trefuje do horního rohu vsetínské branky DOMINIK VĚNTUS. Asistence: Adam Beránek, Matěj Potočný.

Zápas mezi Vsetínem a Vítkovicemi nakonec rozhodlo až prodloužení, což by uprostřed utkání zřejmě málokdo tipoval. Hosté, kteří po většinu duelu vedli, berou ze vsetínského ledu dva body, za finální trefu Dominika Věntuse.
    Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek sobotního večera. (18:23:29)

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 17. Vašenka (Kožený, Petriska), 36. Frydrych (Jindra, Ondračka), 53. Pernický (Krupa, Petriska), 55. Jindra (Jenáček, Frydrych), 55. Lukačka (Vašenka, Zeman) – 4. Mrva (Fridrich, Bernovský), 25. Potočný (Bernovský, Věntus), 31. Bernovský (Fridrich), 32. Konečný, 52. Lewandowski (Konečný), 65. Věntus (Beránek, Potočný)

HC Vítkovice Ridera: Mrázek (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Machů, Věntus – Konečný, Fridrich, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva, Potočný, Gebauer, Ivan.

Rozhodčí: Šudoma – Čelechovský, Blažek