Novosibirsk – Kunlun 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 0:1 (kon.)
Ufa – Barys 2:3 (po pr.) | Čerepovec – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Omsk – Petrohrad 2:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 0:4 (kon.) | HC Slovan – Riga 2:1 (kon.)
Severstal Čerepovec
5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Amur Chabarovsk
Pondělí 04.02.2019, 17:00 • Ice Palace, Čerepovec • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:12:37)

Je konec! Čerepovec nakonec na domácím ledě rozsápal Amury výsledkem 5:0.
    Začátek zápasu byl velice nudný a nepřinesl nám takřka nic. Obě mužstva si sice zahrály přesilovou hru, ovšem ani jednou jsme neviděli nějakou šanci. Ve 25. minutě poslal domácí do vedení Vadim Kudako. Následně byl Chabarovsk v útoku velmi aktivní, ale Furcha nedokázal překonat. Třetí dvacetiminutovka už byla jasně v režii domácích. Ve 44. minutě poslal Severstal do dvoubrankového vedení Trubačjov. O minutu později se Chabarovsk dočkal gólu, ale ten nakonec nebyl uznán. V 50. minutě tak zvýšil náskok Zacharčuk. V 58. minutě se trefil také Ashton a vteřinu před koncem ukončil kanonádu druhým gólem Zacharčuk.

59:59 Ivan ZACHARČUK - 5:0

59:59
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Severstal nakonec naděluje svému soupeři vteřinu před koncem bůra! Domácí se dostali do přečíslení, kdy Jakimov přihrál na volného IVANA ZACHARČUKA a ten z první vypálil do odkryté svatyně Alikina. Asistence: Bogdan Jakimov a Sergej Monachov.

59:42
    Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak může jít Čerepovec.

59:09
    Domácí pravděpodobně chtějí sehrát nějaké akce, ale zatím se nemohou dostat k puku.

58:36
    Oddechový čas pro domácí.

58:36
    Hostující mužstvo se snažilo něco vymyslet, ale z toho nebylo nic vážnějšího.
    57:49 Carter ASHTON - 4:0

57:49
    A ještě jeden gól! Domácí mužstvo vede už 4:0! Severstal se dostal do přečíslení 2 na 1, kdy měl puk u své hole CARTER ASHTON, který místo přihrávky zvolil střelu a udělal dobře, jelikož prostřelil brankáře Alikina. Asistence: Igor Geraskin.

56:46
    O vítězi je rozhodnuto a navíc se stále hraje ve třetině Chabarovsku.

55:32
    Amur se sice dostal před bránu soupeře, ale nakonec z toho nebylo nic velkého.

54:38
    Domácí mužstvo kontroluje konec tohoto utkání a snaží se držet puk.

53:52
    Severstal se sice dostal před svatyni soupeře, ale následná přihrávka byla nepřesná.

53:06
    Nyní je hra přerušena a následuje krátká komerční přestávka.

52:38
    Čerepovec je dál velice nebezpečný a snaží si zvýšit náskok.

51:15
    A opět perfektní Dominik Furch, který dnes předvádí skvělou formu a poradil si s dalším zakončením.

50:57
    Chabarovsk se sice pokouší o zázrak, ale zatím drží puk za bránou Čerepovce.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 25. Kudako (A. Kulda, J. Bodrov), 44. Trubačjov (Ashton, Monachov), 50. I. Zacharčuk (Michnov), 58. Ashton (Geraskin), 60. I. Zacharčuk (Jakimov, Monachov)

Severstal Čerepovec: Furch (Artamkin) – Sizov, Kinrade, Lekomcev (C), Glazkov, Chabarov (A), Chochlov, A. Kulda, Kudako – Lapenkov (A), Jakimov, Monachov – Geraskin, Trubačjov, Ashton – Petunin, Kodola, Markovin – I. Zacharčuk, J. Bodrov, Michnov.
    Amur Chabarovsk: Alikin (Murygin) – Kamalov, Jordán, Kuzmin, J. Kolář (C), Hrbas, Kondratěv – T. Zohorna (A), A. Kuzněcov, Golubev – A. Lazarev, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Fajzullin, Veličkin, Dědunov (A) – Popugajev, Gizdatullin, Boltanov – Berestennikov.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Sergei Belyayev – Yaroslav Parikov, Dmitry Shadrin