Hamburg – Norimberk 1:0 (kon.) | Heidenheim – Leverkusen 2:1 (kon.) | Duisburg – Paderborn 1:3 (kon.)
Dortmund – W. Brémy 3:3 (2:4 po pen.)
po penal. (2:4)
Borussia Dortmund
3:3 (1:1)
Werder Brémy
Úterý 05.02.2019, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německý pohár • Osmifinále

Ode mě je to dnes vše. Díky za pozornost a zase někdy u německého fotbalu na počtěnou! (23:33:18)

Devadesát minut nabídlo dvě branky ze standardní situace a nic moc fotbal. Vše se roztrhlo až v prodloužení, kdy Dortmund dvakrát vedl, ale Brémy pokaždé srovnaly. Došlo se až tak do penalt, kde zazářil Jiří Pavlenka, hosté vše proměnili a vyřazují Borussii Dortmund z boje o německý pohár!

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 12:10.

Poslední penalta Kruseho a následná radost Brém

4. série
    2:4
    Brémy předvedly v utkání neuvěřitelný obrat a postupují do čtvrtfinále německého poháru. Max Kruse poslední penaltu proměnil a posílá svůj celek přes favorita dále!

4. série
    2:3
    Julian Weigl musel dát, což se mu nakonec se štěstím povedlo! Oelschlägel nyní musí chytit dvě penalty.

3. série
    1:3
    Daavy Klaassen taktéž nebyl v lehké pozici, k levé tyčce se ale trefil. Oelschlägel neodhadl směr.

3. série
    1:2
    Axel Witsel je prvním hráčem domácích, kterému se podařilo dát branku z penalty. Je sníženo.

2. série
    0:2
    Max Eggenstein dává důležitou branku a Brémy jsou blízko! Hostující hráč se po zemi trefil k levé tyčce.

2. série
    0:1
    Těžké úlohy se zhostil za domácí Max Philipp, který ale ani tentokráte nedal. Jiří Pavlenka je zatím neskutečný!

1. série
    0:1
    Claudio Pizarro mířil do podobného místa, po zemi se mu ale skórovat nakonec povedlo!

1. série
    0:0
    Začínala Borussia a jako první šel Paco Alcácer. Španělský fotbalista ale Pavlenku k pravé tyčce nepřekonal.

Střílení penalt začíná.

Prodloužení nabídlo hned dvakrát více branek než základní hrací doba a utkání jde do penalt! Christian Pulisic a Achraf Hakimi poslali domácí celek do trháku, ale Claudio Pizarro a Martin Harnik se postarali o vyrovnávací trefy. Duel tak jde do penalt.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    Domácí celek hrál v jediné nastavené minutě prodloužení s míčem, ale Axel Witsel si pomohl ve vápně nedovoleně a hra bude pokračovat odkopem od branky Pavlenky.
    119. Martin HARNIK - 3:3

119
    Werder právě vstřelil branku!
    Tak to je naprosto neskutečné utkání, kde jde do penalt! Oelschlägel nyní nepředvedl úplně nejlepší zákrok a na zadní tyčce jej hlavičkou překonal hostující MARTIN HARNIK!

117
    Právě Klaassen se následně dostal k dalšímu střeleckému pokusu. Dahoud ovšem míč lehce zblokoval a Oelschlägel míč srazil na rohový kop! Do vápna jde i Pavlenka.

David Panuška

Branky: 45+3. Reus, 105. Pulisic, 112. Hakimi – 5. Rašica, 108. Pizarro, 119. Harnik

Karty:   42. Weigl (DOR), 105+1. Larsen (DOR) – 113. Klaaseen (BRM), 113. Moisander (BRM)