Florida – St. Louis 2:3 (kon.) | Washington – Vancouver 3:2 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 1:5 (kon.)
Buffalo – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Vegas 2:3 (0:1 po s.n.) | Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Nashville – Arizona 5:2 (kon.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 2:6 (kon.)

Československá stopa v utkán

David Kämpf (CHI) (0+0, 0 střel, čas na ledě 5:30)

Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 27

Chicago Blackhawks: 35

Ještě po druhé třetině se zdálo, že má Edmonton zápas pod kontrolou. Jenže opak byl pravdou. Oilers duel mezi prsty protekl během necelých tří minut, kdy inkasovali čtyřikrát po sobě. Pak dostali ještě jednu branku a poslední perioda v podání domácího týmu se tak dá označit za propadák, který rozhodl celý zápas. Kanadské organizaci nepomohlo ani střídání brankářů. Chicago předvádělo od začátku do konce střetnutí velmi pohledný a nebojácný hokej, za což sklidilo odměnu. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

59:33
    Ještě jeden pokus Arťoma Anisimova, jenž se zkusil prosadit přes bránícího hráče. Více už se toho asi nestane.

59:03
    Běží poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu. Tahle přesilovka Chicaga zatím není nikterak dobrá, ale to hosty samozřejmě mrzet nemusí.

58:34
    Seabrook to chtěl přes modrou čáru zkusit individuálně, ale možná měl spíše ještě zkusit nahrát někomu na pravou stranu.

58:03
    Oilers se osvobodili vyhozením aspoň do středního pásma. Chicago nikam nespěchá, aktuální náskok mu očividně stačí.

57:34
    Ještě není všem trablům domácího celku konec, na závěr střetnutí půjde znovu do oslabení. Jasného držení se dopustil Jujhar Khaira, který už také míří na trestnou lavici.

57:14
    Edmonton na závěr zápasu vypadá hodně odevzdaně, už se ani nesnaží dohrávat souboje. K tomu se opět osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

56:32
    A další střela hostů na branku, nyní v podání obránce Gustaffsona. Koskinen sice viděl a šel v pohodě do rozkleku, obrana mu ale vůbec nepomohla.

56:05
    Další zakázané uvolnění Edmonton Oilers, hra se vrací před Talbota.

55:50
    Hosté si dávají záležet s rozehrávkou ve středním pásmu a zbytečně se neunáhlují. Jako třeba Kahun, který se prohnal do zakončení z levého kruhu.

55:23
    Je tu poslední komerční pauza zápasu, za chvíli pokračujeme.

55:10
    Jenže další nahrávky domácího celku už provázela nepřesnost, takže obrana Chicaga mohla v pohodě vyhodit aspoň do středního pásma.

54:32
    Kyle Brodziak přeci jen využil chyby soupeře a v zajímavé pozici napřáhl na modré čáře. Jeho pokus šel ale úplně vedle, hodně vysoko nad branku.

54:06
    Vypadá to, že už se bude zbytek zápasu jen dohrávat. Edmonton dává najevo, že už se nikam vyloženě hnát nebude.

53:50
    Z hlediště už se ozývá pískot a Edmonton nadále zůstává ve vlastním pásmu pod tlakem. Je jasné, že tohle se domácím fanouškům ani náhodou líbit nemůže.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 17. Draisaitl (McDavid, Chiasson), 19. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 2. E. Gustafsson (J. Toews), 44. Hayden (Krüger), 46. D. Strome (Kahun, DeBrincat), 46. P. Kane (Saad, Anisimov), 47. Caggiula (J. Toews, P. Kane), 53. Kahun (Saad, Seabrook)

Edmonton Oilers: Talbot (46. Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Gravel, Benning – Lucic, McDavid, Rattie – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Kassian – Malone, Brodziak, Puljujärvi.
    Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Keith, Seabrook, Dahlström, C. Murphy, E. Gustafsson, Koekkoek – Caggiula, J. Toews, P. Kane – DeBrincat, D. Strome, Kahun – Saad, Kämpf, Krüger – Perlini, Anisimov, Hayden.

Rozhodčí: Meier, L'Ecuyer – Knorr, Daisy

Diváci: 18 347